Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după capitaluri în 2012
874 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 95,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 64,5 K RON, iar liderul atinge 19,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 115,3 K RON | |
| 2 | 2.GNOSEO COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,6 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 88,2 K RON | |
| 3 | 3.MAF FORCE SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,1 mil. RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 11,3 K RON | |
| 4 | 4.INPROIECT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8 mil. RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | -5 mil. RON | |
| 5 | 5.SELECT GRUP SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | -218,8 K RON | |
| 6 | 6.COMPLEX ONYX SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 65,4 K RON | |
| 7 | 7.COMPACT GRUP SA▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 384,3 K RON | |
| 8 | 8.US-ROM HOUSE LTD SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 625 K RON | |
| 9 | 9.INDIANA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 4,1 K RON | |
| 10 | 10.TURISM SIRETUL PASCANI SA▲ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 15,5 K RON | |
| 11 | 11.COMPACT IMPEX SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 97 K RON | |
| 12 | 12.AGREMENT CIRIC SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 58,4 K RON | |
| 13 | 13.PROEXIN SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 20,4 K RON | |
| 14 | 14.LORD-GUST SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -147,3 K RON | |
| 15 | 15.CONTINENTAL SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 4,8 K RON | |
| 16 | 16.MOLDOTOUR SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -15,4 K RON | |
| 17 | 17.EMSAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -72,5 K RON | |
| 18 | 18.COMPANIA PC UNIC SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 972,3 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 116,8 K RON | |
| 19 | 19.UNICA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 969 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -33,2 K RON | |
| 20 | 20.INTERNATIONAL BUSINESS CORPORATION SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 942 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -1,7 K RON | |
| 21 | 21.NEW WAVE CA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 849,4 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 104,4 K RON | |
| 22 | 22.INTERFOOD PROCESSING SRL▲ 4 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 790 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 110,3 K RON | |
| 23 | 23.ABI GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 768,2 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 5,3 K RON | |
| 24 | 24.WARIANT SRL▲ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 749,1 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 7 K RON | |
| 25 | 25.AUTO CD SERV SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 673,1 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 14,2 K RON | |
| 26 | 26.POPASUL PĂUN SRL▲ 819 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 637,4 K RON— | — | -237,7 K RON | |
| 27 | 27.MADO CORPORATION SRL▲ 32 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 636,4 K RON▲ 205 % | ▲ 205 % | 427,8 K RON | |
| 28 | 28.GRANDE GROUPE SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 629,3 K RON▲ 440,7 % | ▲ 440,7 % | 29,9 K RON | |
| 29 | 29.SARTEX SERV SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 600,1 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -56,3 K RON | |
| 30 | 30.BERLINDONERKEBAB SRL▲ 115 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 588,3 K RON▲ 3.857,8 % | ▲ 3.857,8 % | 23,4 K RON | |
| 31 | 31.ROBIN SRL▼ 6 | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 557,3 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -153,9 K RON | |
| 32 | 32.CLASS INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 557 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 550,9 K RON | |
| 33 | 33.MASTER ENTERTAINMENT SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 521,8 K RON▲ 145,9 % | ▲ 145,9 % | 309,6 K RON | |
| 34 | 34.STEAK HOUSE C.S.B. BUCIUM SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 520,9 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 55,8 K RON | |
| 35 | 35.LEES COM SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 508,3 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | -51 K RON | |
| 36 | 36.ROSE-MARY SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 474,3 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -18,7 K RON | |
| 37 | 37.AFI MEG SRL▼ 2 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 464,2 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -449 RON | |
| 38 | 38.CENIA STIL SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 462,1 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 15,1 K RON | |
| 39 | 39.MATIA STAR SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 456,2 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 267 RON | |
| 40 | 40.CORSO TERASA SA▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 453,9 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -98,3 K RON | |
| 41 | 41.ALBO-SITI SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 452,6 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 27 K RON | |
| 42 | 42.KOORNNEEF INVESTMENT SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 436,5 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -138,8 K RON | |
| 43 | 43.HCC POLAR SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 419,7 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 4 K RON | |
| 44 | 44.HOTEL T23 SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 417,2 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 14,1 K RON | |
| 45 | 45.ACCENT TRADING SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 416,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 382 RON | |
| 46 | 46.MOTEL BUCIUM SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 413,6 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 126,6 K RON | |
| 47 | 47.POIANA SOARELUI SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 398,6 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -12,5 K RON | |
| 48 | 48.MIDA COMPLEX SRL▼ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 392,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 13,8 K RON | |
| 49 | 49.TOTAL SERV SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 390,3 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -26,8 K RON | |
| 50 | 50.MITON CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 378,9 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -20,3 K RON | |
| 51 | 51.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 MIRAJnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 363,7 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 8,1 K RON | |
| 52 | 52.M.V.A. ENEA SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 357,7 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 2,2 K RON | |
| 53 | 53.ROMTURISM MOLDOVA SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 326,3 K RON▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 163,9 K RON | |
| 54 | 54.HANUL DACILOR SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 306 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -56,8 K RON | |
| 55 | 55.MAGNA SRL▼ 5 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 295,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.FIN LUX SRL▼ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 293,2 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 3,5 K RON | |
| 57 | 57.SIMI-DOM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 276,7 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -6,2 K RON | |
| 58 | 58.RACOM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 235,7 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 22 RON | |
| 59 | 59.GEORGE IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 229 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 209 RON | |
| 60 | 60.SACT PROD SRL▲ 757 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 224,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 61 | 61.NIKITAS SRL▼ 1 | Sat Ţuţora, Comuna Ţuţora, Iaşi | 211,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 10,6 K RON | |
| 62 | 62.MEGY SRL▼ 4 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 189,6 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -22 K RON | |
| 63 | 63.CABANA ZUGRENI SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 187,4 K RON▲ 143,7 % | ▲ 143,7 % | 110,5 K RON | |
| 64 | 64.EURONET COM SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 182,5 K RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 64,4 K RON | |
| 65 | 65.EURO PARADIS SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 172,6 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 48 K RON | |
| 66 | 66.BOLTA RECE SA▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 166,2 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 4,5 K RON | |
| 67 | 67.COMPLEX TURISTIC POPASUL MĂRIEI S.R.L.▼ 3 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 162,8 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 479 RON | |
| 68 | 68.IMPEX MINI MARKET SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 156,3 K RON▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 28,1 K RON | |
| 69 | 69.CRISTI'S STORE SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 155,9 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 7,5 K RON | |
| 70 | 70.PRO-MIGAS SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 152,1 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -22,7 K RON | |
| 71 | 71.SILVANA TURISM SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 142,4 K RON▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 70,6 K RON | |
| 72 | 72.FAMILIAL RESTAURANT SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 137 K RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.DANIEL-CIP SRL▲ 8 | Sat Mogoşeşti, Comuna Mogoşeşti, Iaşi | 136,8 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 44 K RON | |
| 74 | 74.VICTORIA SRL▼ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 128,6 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 3,3 K RON | |
| 75 | 75.ENADAM SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 128,3 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 12,8 K RON | |
| 76 | 76.TIBIRAM COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 128 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -495 RON | |
| 77 | 77.ESTIME SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 125,2 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 26,8 K RON | |
| 78 | 78.ANUSCA SRL▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 119,6 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 16,3 K RON | |
| 79 | 79.ACTIV MASTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,3 K RON— | — | — | 116,1 K RON |
| 80 | 80.DINAMIC MASTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115 K RON— | — | — | 114,8 K RON |
| 81 | 81.UNIREA MIXT SRL▼ 12 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 113,7 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -20,5 K RON | |
| 82 | 82.UNIVERS MASTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,7 K RON— | — | — | 110,5 K RON |
| 83 | 83.CĂTĂLINA LIVIA TRAVEL SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 108,2 K RON— | — | — | 108 K RON |
| 84 | 84.SUMMER TIME SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104,2 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -248 K RON | |
| 85 | 85.LUC ZECE SRL▼ 6 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 100,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,2 K RON | |
| 86 | 86.ACAŢIA SRL▲ 298 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,4 K RON— | — | 581 RON | |
| 87 | 87.TROTTER YOUNG SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89,5 K RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 20,5 K RON | |
| 88 | 88.RESTAURANT EXPO SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,5 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 532 RON | |
| 89 | 89.CORSINI RISTORANTE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,4 K RON— | — | — | 85,9 K RON |
| 90 | 90.MONTE CASSINO GAMES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,1 K RON— | — | — | 85,9 K RON |
| 91 | 91.DUBLU V SRL▼ 25 | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 82,9 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | -69,6 K RON | |
| 92 | 92.CRISTINA ASY SRL▼ 3 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 82,3 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 8,5 K RON | |
| 93 | 93.GRECO STAR SRL▼ 10 | Sat Comarna, Comuna Comarna, Iaşi | 80,9 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -10,1 K RON | |
| 94 | 94.CASA EVEREST SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,4 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 461 RON | |
| 95 | 95.TONY & TONY SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,4 K RON▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 34,4 K RON | |
| 96 | 96.MICUL VERDE SRL▲ 481 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,2 K RON— | — | 123,5 K RON | |
| 97 | 97.AXI-ELLA RO SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,7 K RON▲ 349,3 % | ▲ 349,3 % | 55 K RON | |
| 98 | 98.KWICKLY SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,7 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -28,9 K RON | |
| 99 | 99.ROMANDRADA SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,8 K RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 24,1 K RON | |
| 100 | 100.ELTOM COM SRL▼ 4 | Loc. Budăi, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 64,5 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -852 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON