Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după capitaluri în 2016
215 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 18,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 309 RON, iar liderul atinge 7,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMARA TURISM SRL= | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 7,1 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.STIMEX SRL▲ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,8 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 771,1 K RON | |
| 3 | 3.LACOSTA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,7 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 375,2 K RON | |
| 4 | 4.F & B MANAGEMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,5 mil. RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 5 | 5.MATACHE & CO SRL▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1 mil. RON▲ 188,1 % | ▲ 188,1 % | 770,5 K RON | |
| 6 | 6.GELUX AP SRLnou | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 357,7 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 145 K RON | |
| 7 | 7.SIMCI SERV S.R.L.▲ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 344 K RON▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 207,5 K RON | |
| 8 | 8.INTERCAMBIO SRL▲ 2 | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 321,6 K RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 106,4 K RON | |
| 9 | 9.DELTA TRAVEL SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 315,4 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 10,2 K RON | |
| 10 | 10.VISTA PROIECT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 307,7 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 237,1 K RON | |
| 11 | 11.ABONAMENT AP SRL▲ 14 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 216,2 K RON▲ 157 % | ▲ 157 % | 50 K RON | |
| 12 | 12.ATLANTIC STUDIO SRL▲ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 215,8 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 31,9 K RON | |
| 13 | 13.OMARIS SRL▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 202,2 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 15,8 K RON | |
| 14 | 14.LA CHEREM FOOD S.R.L.▲ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 198,9 K RON▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 196,4 K RON | |
| 15 | 15.TONINO CGA S.R.L.▼ 10 | Loc. Bora, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 149,5 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 144,4 K RON | |
| 16 | 16.ALEX TRANS RFT S.R.L.▼ 4 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 138,2 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -74,8 K RON | |
| 17 | 17.CASA SPANIOLĂ S.R.L.▲ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 136,4 K RON▲ 65 % | ▲ 65 % | 53,7 K RON | |
| 18 | 18.SCORPION`S PUB S.R.L.nou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 134,6 K RON— | — | — | 134,4 K RON |
| 19 | 19.KRIF B.R.F SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 132,4 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -5 K RON | |
| 20 | 20.TRATTORIA APOLLO S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 128,1 K RON— | — | — | 127,9 K RON |
| 21 | 21.CIRIL SHOP & GO S.R.L.▲ 13 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 110,8 K RON▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | 33,7 K RON | |
| 22 | 22.SANDRA COM SRL▼ 2 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 107 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -49,9 K RON | |
| 23 | 23.BULGARU IMPEX SRL= | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 105,7 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 21,1 K RON | |
| 24 | 24.LAMILUŢA S.R.L.▲ 28 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 104,6 K RON▲ 345,3 % | ▲ 345,3 % | -95,6 K RON | |
| 25 | 25.GRID SRL▼ 18 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 94,4 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 0 RON | |
| 26 | 26.TERASA MANASIA SRL▼ 2 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 84,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 27 | 27.COVANEW SRL▲ 1 | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | 80,9 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 3,2 K RON | |
| 28 | 28.SENZOR SRL▲ 36 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 75,3 K RON▲ 453,9 % | ▲ 453,9 % | 61,7 K RON | |
| 29 | 29.V & I VOGUE CLUB S.R.L.▲ 69 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 75,2 K RON▲ 59.137 % | ▲ 59.137 % | 75,1 K RON | |
| 30 | 30.DETELINA SRL▼ 3 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 67,4 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 5,7 K RON | |
| 31 | 31.MIDAS COMANDOR S.R.L.▼ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 63,9 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 63,7 K RON | |
| 32 | 32.HAI LA STITA BAR SRL▼ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 59,1 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -3,5 K RON | |
| 33 | 33.MZC BAR SERV SRL▲ 5 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 56 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 8,1 K RON | |
| 34 | 34.LICA AP SRL▲ 6 | Sat Raşi, Comuna Sălcioara, Ialomiţa | 55,8 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 12,5 K RON | |
| 35 | 35.SORY INTIM SRL= | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 55,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.VICA HOLDING S.R.L.▼ 23 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 54,3 K RON▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 51,9 K RON | |
| 37 | 37.GHIOCA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 54,2 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 2,6 K RON | |
| 38 | 38.MAASVAM SRL▼ 9 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 50,9 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -25,4 K RON | |
| 39 | 39.C & C ENTERTAINMENT VISION CLUB S.R.L.▲ 22 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 48,8 K RON▲ 217,2 % | ▲ 217,2 % | 33,4 K RON | |
| 40 | 40.ELEGANTU DOICILAND SRL▲ 8 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 47,5 K RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 21,1 K RON | |
| 41 | 41.ATLANTIC SRL▲ 112 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 43,4 K RON— | — | 63,2 K RON | |
| 42 | 42.ALEXTEXY S.R.L.▲ 23 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 42,3 K RON▲ 230,6 % | ▲ 230,6 % | 29,5 K RON | |
| 43 | 43.ANDREVIO GOLD S.R.L.▲ 3 | Sat Traian, Comuna Traian, Ialomiţa | 38,8 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 6,6 K RON | |
| 44 | 44.VISA COM SRL▼ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 37 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -4,9 K RON | |
| 45 | 45.M-TIM SERV-COM SRL▲ 11 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 32,9 K RON▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 14,5 K RON | |
| 46 | 46.VERONET INVEST S.R.L.nou | Sat Fierbinţii de Sus, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 32,4 K RON▲ 305,1 % | ▲ 305,1 % | 24,4 K RON | |
| 47 | 47.VERONA COM SRL▲ 8 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 31,6 K RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 14 K RON | |
| 48 | 48.DIANDRA COM SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 31,5 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 5,6 K RON | |
| 49 | 49.VAMADAV SRL▼ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 31,2 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 848 RON | |
| 50 | 50.PANGHE SRL▼ 6 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 31,1 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 23,8 K RON | |
| 51 | 51.AXEL DAY S.R.L.▲ 96 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 31,1 K RON— | — | 46,7 K RON | |
| 52 | 52.SOHO COM SRL▼ 9 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 30,8 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 2,4 K RON | |
| 53 | 53.M & M BESTFIN CONSULTING S.R.L.▲ 14 | Sat Maia, Comuna Maia, Ialomiţa | 28,8 K RON▲ 158 % | ▲ 158 % | 17,6 K RON | |
| 54 | 54.ROMELROX SRL▼ 4 | Sat Reviga, Comuna Reviga, Ialomiţa | 27,6 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 2,9 K RON | |
| 55 | 55.GAVRICOM SRL▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 24,2 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -79 RON | |
| 56 | 56.DEEACOS SRLnou | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 23,9 K RON— | — | — | 23,7 K RON |
| 57 | 57.EES TRANS PLATINUM S.R.L.▲ 70 | Sat Maia, Comuna Maia, Ialomiţa | 20,8 K RON— | — | 25,4 K RON | |
| 58 | 58.AGRISEM SERV SRL▲ 52 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 20,7 K RON— | — | 22,6 K RON | |
| 59 | 59.CLUB SPEED SRL▲ 136 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 18,9 K RON— | — | 105,5 K RON | |
| 60 | 60.OANA ANDI SERV S.R.L.▼ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 18,6 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 720 RON | |
| 61 | 61.STEMI PROD SRL▲ 11 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 18,4 K RON▲ 156,4 % | ▲ 156,4 % | 11,2 K RON | |
| 62 | 62.FLAVOURS CONCEPT S.R.L.▲ 83 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 18,3 K RON— | — | 32,6 K RON | |
| 63 | 63.SULEYMAN DONER KEBAP S.R.L.▼ 9 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 17,9 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 17,7 K RON | |
| 64 | 64.CODA AP SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 17,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.ATENA PIV S.R.L.▼ 6 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 17,1 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 0 RON | |
| 66 | 66.ANCA ŞI MIHĂIŢĂ SRL▼ 6 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 15,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.VILLY'S COFFEE SRLnou | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 14,5 K RON— | — | — | 14,3 K RON |
| 68 | 68.ANA MARINA COFFEE SHOP S.R.L.nou | Sat Săveni, Comuna Săveni, Ialomiţa | 14,3 K RON— | — | — | 14,1 K RON |
| 69 | 69.N S S 2003 SRL▲ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12,9 K RON▲ 144,6 % | ▲ 144,6 % | 7,6 K RON | |
| 70 | 70.LA NELA FETEŞTEANU S.R.L.▼ 25 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12,1 K RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | -22,3 K RON | |
| 71 | 71.VICTOR COM SRL▼ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.MACEDONIA IMPEX SRL▼ 55 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,4 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 195 RON | |
| 73 | 73.GIGEL SRL▲ 14 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 9,8 K RON▲ 774,3 % | ▲ 774,3 % | 8,7 K RON | |
| 74 | 74.RESTAURANT LA GHENCEA SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,6 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 518 RON | |
| 75 | 75.DIACOST SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,5 K RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 2,7 K RON | |
| 76 | 76.CERBUL DE AUR AP SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,1 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 547 RON | |
| 77 | 77.ALA CREMA CAFFE S.R.L.▲ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8 K RON▲ 1.981,2 % | ▲ 1.981,2 % | 7,6 K RON | |
| 78 | 78.COM CEGANI SRL▼ 3 | Sat Cegani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 5,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.COM PARMA CENTRAL SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.SYL&VYU 87 S.R.L.▼ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,1 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 4,8 K RON | |
| 81 | 81.LIMIT COM SRL▼ 2 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 4,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.FOOD GUST EXPRES SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 4,6 K RON— | — | — | 4,4 K RON |
| 83 | 83.PUB APOLLO SRL▼ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.VSVVM S.R.L.▲ 57 | Sat Reviga, Comuna Reviga, Ialomiţa | 3,9 K RON— | — | 13,9 K RON | |
| 85 | 85.JOALIN SRL▲ 128 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 3,7 K RON— | — | 3,5 K RON | |
| 86 | 86.ALEXFARM TURISM & SERVICII S.R.L.▼ 1 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 3,6 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 1,2 K RON | |
| 87 | 87.LIGA COM SRL▼ 5 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.IONUT SI FLORENTINA COM SRL▼ 5 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 2,9 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -382 RON | |
| 89 | 89.MARI IOAN SRL▼ 5 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 2,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 90 | 90.CRIS-ADE 09 S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,8 K RON— | — | — | 783 RON |
| 91 | 91.KRYS & ALEX PRODUCTS S.R.L.nou | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 1,4 K RON— | — | — | 1,2 K RON |
| 92 | 92.CRISŞTEF SRL▼ 24 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1,1 K RON▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | -3,8 K RON | |
| 93 | 93.NOROC VALI S.R.L.▲ 74 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1 K RON— | — | 32,4 K RON | |
| 94 | 94.GENA BUSSINES SRL▲ 58 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 884 RON— | — | 20,1 K RON | |
| 95 | 95.ROZMARIN COM SRL▲ 31 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 617 RON— | — | 4,9 K RON | |
| 96 | 96.NEW FESTIN S.R.L.-D.▼ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 580 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.ZITTA S.R.L.nou | Sat Sărăţeni, Comuna Sărăţeni, Ialomiţa | 410 RON— | — | — | 210 RON |
| 98 | 98.CRIS SAVI COF S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 343 RON— | — | — | 143 RON |
| 99 | 99.ALIS SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 341 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.IREN COM SRL▼ 6 | Oraş Amara, Ialomiţa | 309 RON0,0% | 0,0% | 0 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON