Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după capitaluri în 2011
241 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 33,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -516 RON, iar liderul atinge 23,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HANUL PIRAŢILOR SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 23,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -55,9 K RON | |
| 2 | 2.AMARA TURISM SRL= | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 4,5 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 431,9 K RON | |
| 3 | 3.MATACHE & CO SRL= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1,7 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 5,3 K RON | |
| 4 | 4.LACOSTA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 779,2 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 32,7 K RON | |
| 5 | 5.STIMEX SRL= | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 390,4 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 33,6 K RON | |
| 6 | 6.GRID SRL= | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 309,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 7 | 7.ATLANTIC STUDIO SRL▲ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 243,2 K RON▲ 240,4 % | ▲ 240,4 % | 7,1 K RON | |
| 8 | 8.LIL COM SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 195,1 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -67,7 K RON | |
| 9 | 9.AMIGO AP SRL= | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 179,3 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -14,4 K RON | |
| 10 | 10.DABO GOLD AGROTURISM SRL▲ 164 | Sat Cotorca, Comuna Ciocîrlia, Ialomiţa | 176,6 K RON— | — | 208,7 K RON | |
| 11 | 11.OMARIS SRL= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 156,6 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -8,7 K RON | |
| 12 | 12.GELUX AP SRL▲ 1 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 148,5 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 15,2 K RON | |
| 13 | 13.DION COM SRL▲ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 104,6 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 702 RON | |
| 14 | 14.MUVIO SRL▼ 2 | Sat Traian, Comuna Traian, Ialomiţa | 91,8 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -41,7 K RON | |
| 15 | 15.KRIF B.R.F SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 91,2 K RON— | — | — | 91 K RON |
| 16 | 16.TERASA MANASIA SRL▼ 1 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 87,4 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -16,2 K RON | |
| 17 | 17.XTEH SRL▼ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 80,5 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -103,8 K RON | |
| 18 | 18.PANGHE SRL▲ 3 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 65,5 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 17 K RON | |
| 19 | 19.PARY COM SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 52,9 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 16,8 K RON | |
| 20 | 20.RETI INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 46,7 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 8,1 K RON | |
| 21 | 21.HAI LA STITA BAR SRL▲ 6 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 45,9 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 10,6 K RON | |
| 22 | 22.ATLANTIC SRL▲ 112 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 41,3 K RON— | — | 15,4 K RON | |
| 23 | 23.ALIMAR SRL▲ 13 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 40,8 K RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 16,2 K RON | |
| 24 | 24.STEMI PROD SRL▼ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 34,8 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | -26,3 K RON | |
| 25 | 25.DETELINA SRL▲ 10 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 34,1 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 9,1 K RON | |
| 26 | 26.INTERCAMBIO SRL▲ 63 | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 31,7 K RON— | — | 32,6 K RON | |
| 27 | 27.SOHO COM SRL▲ 3 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 31,1 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 1,4 K RON | |
| 28 | 28.LICA AP SRL▲ 6 | Sat Raşi, Comuna Sălcioara, Ialomiţa | 28,7 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 3,3 K RON | |
| 29 | 29.EVAL IMPEX SRL▲ 3 | Sat Ciocîrlia, Comuna Ciocîrlia, Ialomiţa | 28 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -200 RON | |
| 30 | 30.VAMADAV SRL▲ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 25,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 31 | 31.IMPEX OTILIA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 25,7 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -3,3 K RON | |
| 32 | 32.DIANDRA COM SRL▲ 107 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 24,8 K RON— | — | -5,9 K RON | |
| 33 | 33.TUNA GRI SRLnou | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 23,6 K RON— | — | — | 23,4 K RON |
| 34 | 34.TEO PROD SRL▼ 14 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 21,7 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | -4,4 K RON | |
| 35 | 35.DIEGIS-EVO SRL▲ 120 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,8 K RON— | — | 39,8 K RON | |
| 36 | 36.SADONA SRL▲ 35 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,3 K RON▲ 575,1 % | ▲ 575,1 % | -17,7 K RON | |
| 37 | 37.GHIOCA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -2,2 K RON | |
| 38 | 38.MADANTI SRLnou | Sat Traian, Comuna Traian, Ialomiţa | 19 K RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -17,7 K RON | |
| 39 | 39.ARIA CONS SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 18,8 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -11 RON | |
| 40 | 40.CODA AP SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 18,1 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -2,1 K RON | |
| 41 | 41.VERONA COM SRL▼ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 17,5 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 523 RON | |
| 42 | 42.M-TIM SERV-COM SRL▲ 6 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 16,3 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 5,7 K RON | |
| 43 | 43.FRIGOVAS SERV SRL▲ 31 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 15 K RON▲ 553,1 % | ▲ 553,1 % | 12,7 K RON | |
| 44 | 44.RESTAURANT BULEVARD SRL▼ 16 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 14,9 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | -19,7 K RON | |
| 45 | 45.RACMAN SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 13,5 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 941 RON | |
| 46 | 46.VISA COM SRL▼ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 12,6 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -1,6 K RON | |
| 47 | 47.ROMELROX SRLnou | Sat Reviga, Comuna Reviga, Ialomiţa | 12,5 K RON— | — | — | 12,3 K RON |
| 48 | 48.GEONAST SRL▼ 1 | Sat Traian, Comuna Traian, Ialomiţa | 12,3 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 287 RON | |
| 49 | 49.COM PARMA CENTRAL SRL▲ 100 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 11,6 K RON— | — | 0 RON | |
| 50 | 50.GAVRICOM SRL▼ 8 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 11,4 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -3,5 K RON | |
| 51 | 51.DROPIA COM SRL▼ 8 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 11,2 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 8 K RON | |
| 52 | 52.BLUE BAR SRL▼ 3 | Sat Alexeni, Comuna Alexeni, Ialomiţa | 10,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.ALCATRAZ CLUB SRLnou | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 9,6 K RON— | — | — | 9,4 K RON |
| 54 | 54.MAYMAR CIO SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,3 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | -5,8 K RON | |
| 55 | 55.NOBLESSE BALLROOM SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7,6 K RON— | — | — | 7,4 K RON |
| 56 | 56.SIMONA BAR SRLnou | Sat Patru Fraţi, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 7,2 K RON— | — | — | 3,6 K RON |
| 57 | 57.TINA - NICO SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 6,7 K RON— | — | — | 6,5 K RON |
| 58 | 58.ELEGANTU DOICILAND SRL▲ 17 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 6,7 K RON▲ 195,9 % | ▲ 195,9 % | 4,4 K RON | |
| 59 | 59.GHEI COM SRL▲ 7 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 6,3 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 1,3 K RON | |
| 60 | 60.VISTA PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6 K RON— | — | — | 5,8 K RON |
| 61 | 61.SERVICE-DIANA SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,8 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -320 RON | |
| 62 | 62.COM CEGANI SRL▼ 6 | Sat Cegani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 5,7 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -63 RON | |
| 63 | 63.DOVIBAR SRL▼ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 5,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.RESTAURANT LA GHENCEA SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,2 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 191 RON | |
| 65 | 65.SYM HACIENDA SRL▼ 6 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 4,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 66 | 66.LIMIT COM SRL▼ 4 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 4,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.MEDIA WORKSHOP SRL▼ 14 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 4,7 K RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -2,7 K RON | |
| 68 | 68.CROYDON FILO SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 4,4 K RON— | — | — | 4,2 K RON |
| 69 | 69.BULGARU IMPEX SRL▼ 4 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 3,6 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -404 RON | |
| 70 | 70.DE VIS SRL▼ 48 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,6 K RON▼ 92,5 % | ▼ 92,5 % | -44,4 K RON | |
| 71 | 71.LIGA COM SRL▼ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.VIALBU ANDY SRL▼ 4 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 3,2 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -265 RON | |
| 73 | 73.IONUT SI FLORENTINA COM SRL▼ 4 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 3,1 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -51 RON | |
| 74 | 74.GEORES SRL▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 75 | 75.MARI IOAN SRL▼ 2 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 2,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.LA NAŞU GOLD COM SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2,5 K RON— | — | — | 2,3 K RON |
| 77 | 77.OVIDIU STAR SRL= | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 2,4 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 770 RON | |
| 78 | 78.MACRIS-BAR SRL▲ 39 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Ialomiţa | 1,7 K RON— | — | 7,9 K RON | |
| 79 | 79.SALVATORE COM SRL▲ 69 | Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 1,5 K RON— | — | 17,7 K RON | |
| 80 | 80.MARIA ŞI BUNI SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,3 K RON— | — | — | 1,1 K RON |
| 81 | 81.M M M ANDRE SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 879 RON— | — | — | 0 RON |
| 82 | 82.ANCA ŞI MIHĂIŢĂ SRLnou | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 862 RON— | — | — | 662 RON |
| 83 | 83.CERBUL DE AUR AP SRL▲ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 539 RON— | — | 3 K RON | |
| 84 | 84.PUB APOLLO SRL▼ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 461 RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 0 RON | |
| 85 | 85.ASTERA CLUB SRL-Dnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 353 RON— | — | — | 153 RON |
| 86 | 86.ALIS SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 341 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.IREN COM SRL▼ 4 | Oraş Amara, Ialomiţa | 309 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.DECEBAL FOREST SRL▼ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 118 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.ŞERBAN CLUB SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 107 RON— | — | — | -93 RON |
| 90 | 90.RAD AGRIEXPERT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 98 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.M & D MOTANU STAR SRLnou | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 1 RON— | — | — | -199 RON |
| 92 | 92.NICOMIM AS SRLnou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 93 | 93.HAPPY STAR SRLnou | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 94 | 94.OCTELMAR COM SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 95 | 95.CRISDUM SRLnou | Sat Săveni, Comuna Săveni, Ialomiţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 96 | 96.VIVATEX SRLnou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 97 | 97.HANUL CU BERE SRLnou | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | -228 RON— | — | — | -428 RON |
| 98 | 98.VIPERE IMPEX SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | -295 RON— | — | — | 0 RON |
| 99 | 99.COMOD SRL▲ 54 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | -461 RON— | — | 10,2 K RON | |
| 100 | 100.CLAROTIM SRL▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | -516 RON— | — | 2,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON