Top 100 firme — Construcții, Hunedoara după capitaluri în 2010
1.065 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 258,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 421,1 K RON, iar liderul atinge 35 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.I.C.S.H. SA= | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 35 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 571,7 K RON | |
| 2 | 2.ACOMIN S.A.= | Municipiul Deva, Hunedoara | 21,2 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.TERMOGAZ COMPANY SA= | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 17 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.FORICON SA= | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 42,1 K RON | |
| 5 | 5.DRUPO SRL= | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 13,5 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 6 | 6.UNICOM CONS SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 12,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 154,7 K RON | |
| 7 | 7.PROSERV SA= | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8,4 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.VALNEL CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,3 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 658,7 K RON | |
| 9 | 9.CONSMIN SA▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 6,8 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 276,8 K RON | |
| 10 | 10.VIVA CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,1 mil. RON▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 11 | 11.ZONA D SRL▲ 2 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 6,1 mil. RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.SIMAR SRL▼ 2 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 5,8 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -323,5 K RON | |
| 13 | 13.EDY INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Brad, Hunedoara | 5,6 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -427,8 K RON | |
| 14 | 14.SEPE INSTALCOM SRL▼ 2 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 4,7 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -890,7 K RON | |
| 15 | 15.TELECERNA SRL▼ 1 | Sat Rapoltu Mare, Comuna Rapoltu Mare, Hunedoara | 4,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 56 K RON | |
| 16 | 16.ELCOMPET SRL▲ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,3 mil. RON▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 17 | 17.PROFIL ELECTRO PRESTCOM SRL▼ 2 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 3,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -30,6 K RON | |
| 18 | 18.ARGO TAB COM SRL▲ 16 | Sat Boz, Comuna Brănişca, Hunedoara | 2,9 mil. RON▲ 87 % | ▲ 87 % | 167,8 K RON | |
| 19 | 19.GLIAL TEAM EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 2,7 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 163,4 K RON | |
| 20 | 20.TC IND SA▲ 3 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 2,6 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 499,3 K RON | |
| 21 | 21.VENERE INVEST SRL▲ 3 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 2,3 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 176,3 K RON | |
| 22 | 22.TIN LAVIR SERV SRL= | Municipiul Brad, Hunedoara | 2,2 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 135,4 K RON | |
| 23 | 23.AQUA CON SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 2,1 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 12,7 K RON | |
| 24 | 24.VIAFEDA SRL▼ 6 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 2,1 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 19 K RON | |
| 25 | 25.PANDA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 1,8 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -30,6 K RON | |
| 26 | 26.ELECTROUTIL ALISER SRL▲ 5 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 1,7 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 27,1 K RON | |
| 27 | 27.INTERCOM INSTAL SRL▲ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,7 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -54,2 K RON | |
| 28 | 28.AGAT PRODEX SRL▲ 14 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,6 mil. RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 433,4 K RON | |
| 29 | 29.ATOMIS SRL▲ 102 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,6 mil. RON▲ 466,1 % | ▲ 466,1 % | 104,3 K RON | |
| 30 | 30.LINIAL ELECTRIC SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,6 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.COMSID TEHNOSTEEL SRL▲ 4 | Sat Sântandrei, Oraş Simeria, Hunedoara | 1,5 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 54,1 K RON | |
| 32 | 32.TERMOTEAM LUX SRL▲ 7 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,4 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 644,8 K RON | |
| 33 | 33.MITO EDIL SRL▲ 3 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 1,4 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 83,8 K RON | |
| 34 | 34.AVEG SA▼ 4 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 1,4 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 14,2 K RON | |
| 35 | 35.ADRIDAN SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,4 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 5,7 K RON | |
| 36 | 36.IMSAT DACIA SA▲ 4 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,3 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 71,9 K RON | |
| 37 | 37.INTERCOM SRL▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,3 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -70,1 K RON | |
| 38 | 38.VIANCONS SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 15 K RON | |
| 39 | 39.ECO INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,2 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 13,7 K RON | |
| 40 | 40.C.I.F. SA DEVA▼ 24 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,1 mil. RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -2,2 mil. RON | |
| 41 | 41.ROA ALPIN EPC S.R.L.▲ 5 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 1,1 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 3,9 K RON | |
| 42 | 42.GERAICO SERV SRL▲ 5 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 5,2 K RON | |
| 43 | 43.MASA ADRIGELA SRL▲ 15 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 199,9 K RON | |
| 44 | 44.INSTALATII GEVIS SRL▲ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 106,9 K RON | |
| 45 | 45.CONSUL SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 856 RON | |
| 46 | 46.MIO PRESTCONST SRL▲ 90 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 1 mil. RON▲ 283,7 % | ▲ 283,7 % | 6,4 K RON | |
| 47 | 47.MIRA MON PRESTCOM SRL▲ 5 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 991,7 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 3,3 K RON | |
| 48 | 48.EVENT EXIM SRL▲ 6 | Municipiul Brad, Hunedoara | 971,3 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 4,2 K RON | |
| 49 | 49.ELECTRO STANCALIE SRL▲ 51 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 942,4 K RON▲ 125,1 % | ▲ 125,1 % | 638,3 K RON | |
| 50 | 50.ECO SWISS SRL▲ 52 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 933,1 K RON▲ 124,7 % | ▲ 124,7 % | 633,5 K RON | |
| 51 | 51.INTREPRINDEREA DE UTILAJ GREU PENTRU LUCRĂRI SPECIALE SA= | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 921,2 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -77,7 K RON | |
| 52 | 52.CIPORU SRL▲ 4 | Sat Luncoiu de Jos, Comuna Luncoiu de Jos, Hunedoara | 897,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -628 RON | |
| 53 | 53.GARANT G CONSTRUCT SRL▼ 4 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 891,1 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 59,5 K RON | |
| 54 | 54.QM INVESTITII ONE SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 851,3 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 33,6 K RON | |
| 55 | 55.STEEL DEMOLITION SRL▲ 166 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 838,4 K RON▲ 681,3 % | ▲ 681,3 % | 633 K RON | |
| 56 | 56.METALO TERM SRL▲ 1 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 836,4 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -59,9 K RON | |
| 57 | 57.MARINI TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Brad, Hunedoara | 819,3 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 46,1 K RON | |
| 58 | 58.DIACOM PRESTCOM SRL▲ 5 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 818,4 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 20,6 K RON | |
| 59 | 59.TOM TARA PROD COM EXIM SRL▲ 6 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 777,7 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 18,5 K RON | |
| 60 | 60.PRIMA CON PROIECT SRL▲ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 745,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 9,1 K RON | |
| 61 | 61.TOFA DI ISIDORI SRL▲ 1 | Municipiul Brad, Hunedoara | 723 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -10,9 K RON | |
| 62 | 62.OLIVENT INVEST SRL▼ 34 | Sat Păuliş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 721,4 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -540,7 K RON | |
| 63 | 63.PROSPER DAN PROD SRL▲ 5 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 711,9 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -2,4 K RON | |
| 64 | 64.GRANIT INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 691,1 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 18,6 K RON | |
| 65 | 65.SUPERCONSTRUCT SRL▼ 1 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 687,4 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 47,7 K RON | |
| 66 | 66.UTICONGROUP SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 687,1 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 18,2 K RON | |
| 67 | 67.TRANS TRAIAN SRL▲ 5 | Sat Crişcior, Comuna Crişcior, Hunedoara | 675 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 17,6 K RON | |
| 68 | 68.TIN LAVIR CLIMATIZARE SRL▼ 1 | Municipiul Brad, Hunedoara | 667,5 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 2,7 K RON | |
| 69 | 69.INCOSERV PREST SRL▲ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 654,2 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 19,2 K RON | |
| 70 | 70.PREST UTILAJE SRL▲ 76 | Municipiul Deva, Hunedoara | 613,2 K RON▲ 164,4 % | ▲ 164,4 % | 381,3 K RON | |
| 71 | 71.TERMO INSTAL SERVICE SRL▲ 4 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 611,5 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 3,7 K RON | |
| 72 | 72.TED TRANS 2002 SRL▲ 10 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 605,1 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 61,9 K RON | |
| 73 | 73.MONTAN CONS SRL▲ 7 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 581,6 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 22,3 K RON | |
| 74 | 74.ALCO CORPORATION SRL▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 578,9 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -99,3 K RON | |
| 75 | 75.LOGISTIC EXECUTIV SRLnou | Loc. Sântuhalm, Municipiul Deva, Hunedoara | 577,3 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 3,2 K RON | |
| 76 | 76.FERM CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 572,2 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 7,8 K RON | |
| 77 | 77.PANERACONS I&I SRL▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 565,8 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 10,2 K RON | |
| 78 | 78.ROM ADRIA PREST CONSTRUCT SRL▼ 18 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 563,7 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 36,1 K RON | |
| 79 | 79.TRANSFORMER WATER TECH SRL▲ 31 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 559,1 K RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 182,5 K RON | |
| 80 | 80.STRADIVARI INTERCOM SRL▲ 279 | Municipiul Deva, Hunedoara | 550,4 K RON▲ 1.389,7 % | ▲ 1.389,7 % | 513,5 K RON | |
| 81 | 81.LIDAVIA CONSTRUCT SRL▲ 47 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 548,3 K RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 254,8 K RON | |
| 82 | 82.VEST STRADA SRL▲ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 541,4 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 41,8 K RON | |
| 83 | 83.SMART INSTAL SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 511,7 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 14,4 K RON | |
| 84 | 84.VECTRA SRL= | Comuna Şoimuş, Hunedoara | 507,7 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1,4 K RON | |
| 85 | 85.STADIELCO SRL▲ 20 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 503,6 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 21,2 K RON | |
| 86 | 86.MIVEX SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 492,2 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,5 K RON | |
| 87 | 87.SANTINEL SRL▲ 747 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 491,5 K RON— | — | 501,4 K RON | |
| 88 | 88.VISA PROD SRL▼ 14 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 490,1 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -136,7 K RON | |
| 89 | 89.UTIL CONS SRL▼ 12 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 484,9 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 187,5 K RON | |
| 90 | 90.COM ELECTRO SERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 473,8 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 2,8 K RON | |
| 91 | 91.SIRINSTAL SRL▼ 36 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 469,3 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | -388,3 K RON | |
| 92 | 92.SLAGOTEC SRL▲ 34 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 467,6 K RON▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 171,5 K RON | |
| 93 | 93.CONSTRADE SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 466,8 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 9,8 K RON | |
| 94 | 94.BENTIX SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 461,1 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 9,5 K RON | |
| 95 | 95.GHINISATI SRL▼ 2 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 452,5 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -9,7 K RON | |
| 96 | 96.CRAN BT UTIL SRL▼ 9 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 450,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -44,7 K RON | |
| 97 | 97.PITYU TERMOSERVICE SRL▲ 166 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 448,9 K RON▲ 477,1 % | ▲ 477,1 % | 388,6 K RON | |
| 98 | 98.AMICONS ENERGY SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 448 K RON— | — | — | 447,8 K RON |
| 99 | 99.EURO GLASS 2003 SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 440,6 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 27,9 K RON | |
| 100 | 100.PROIECT DESIGN SRL▼ 11 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 421,1 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -115 RON |
Codurile CAEN din construcții — Hunedoara
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
237 firme · 634,9 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
427 firme · 293,3 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
48 firme · 254,9 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
106 firme · 207,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
127 firme · 198,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
54 firme · 78,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
3 firme · 47,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
16 firme · 34,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
54 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
29 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
41 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
10 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
27 firme · 3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
13 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 972 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 889 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 735,5 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 715 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
3 firme · 487,5 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 173,5 K RON