Top 100 firme — Imobiliare, Galați după capitaluri în 2009
281 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 247,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 67,6 K RON, iar liderul atinge 42,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROM CAPITAL INVERSIONES SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,2 mil. RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | -34,9 K RON | |
| 2 | 2.ICE PROPERTY DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,5 mil. RON— | — | — | 118,6 K RON |
| 3 | 3.MAKINVEST COM SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,5 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 993,4 K RON | |
| 4 | 4.GALGROS SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,9 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 894 K RON | |
| 5 | 5.COMRIMET SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | -546,3 K RON | |
| 6 | 6.ADMINISTRATIA PIETELOR AGROALIMENTARE SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,2 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.GALATEX SA▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,1 mil. RON▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 325,5 K RON | |
| 8 | 8.CST LOGISTIK SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -546,9 K RON | |
| 9 | 9.COSOTI SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,6 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 926,7 K RON | |
| 10 | 10.DEN BREEJEN INVESTMENTS SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 805,6 K RON | |
| 11 | 11.SPATII SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,1 mil. RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.DIMA & FIII SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,5 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 572,8 K RON | |
| 13 | 13.DECROM CO SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 882,2 K RON | |
| 14 | 14.GALACAMOR SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 47,4 K RON | |
| 15 | 15.MARIANO SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 2,8 K RON | |
| 16 | 16.FRICOM SA▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4 mil. RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | -2 mil. RON | |
| 17 | 17.HALIFAX SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,1 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 305,1 K RON | |
| 18 | 18.DATA CONSULT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 10,5 K RON | |
| 19 | 19.SISTEM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 16,8 K RON | |
| 20 | 20.METEX ALFA SA▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4 mil. RON▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 99,8 K RON | |
| 21 | 21.SPES SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 190,1 K RON | |
| 22 | 22.PRESIDENT SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 123,5 K RON | |
| 23 | 23.PRODCOOP SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 961,4 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 77,2 K RON | |
| 24 | 24.ROLLAND 2 LAUR-VIC SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 933 K RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 277,5 K RON | |
| 25 | 25.BISCOL GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 864,2 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 136,9 K RON | |
| 26 | 26.PRODPREST SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 798,4 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 710 RON | |
| 27 | 27.EXPOSTAR GROUP SRL▲ 2 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 772,7 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 152 K RON | |
| 28 | 28.BUNKER OIL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 727,4 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 166,8 K RON | |
| 29 | 29.VEROMAR SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 693,5 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 104,4 K RON | |
| 30 | 30.LA LUNA SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 689,2 K RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 248,8 K RON | |
| 31 | 31.EXXE INVESTMENT SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 628,7 K RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 48 K RON | |
| 32 | 32.MARUNA SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 616 K RON▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 261,7 K RON | |
| 33 | 33.GALCOMPLEX SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 605 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 149,8 K RON | |
| 34 | 34.MUNCA MANUALĂ SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 4 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 595,8 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -1,3 K RON | |
| 35 | 35.MAGIC SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 576,1 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 144,7 K RON | |
| 36 | 36.ELENOR SRL▼ 4 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 569,9 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 8,4 K RON | |
| 37 | 37.UNISALES DISTRIBUTION SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 551,2 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 47,1 K RON | |
| 38 | 38.DANVER SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 520,1 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 96,9 K RON | |
| 39 | 39.COME BACK SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 519,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 7,1 K RON | |
| 40 | 40.CONSULT EXPERT GALATI SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 500,5 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 132,8 K RON | |
| 41 | 41.APRICO CONSULT SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 458,9 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -110,5 K RON | |
| 42 | 42.TOPCLASS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 435,9 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 7,1 K RON | |
| 43 | 43.NEDROM COM SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 430,7 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 12 K RON | |
| 44 | 44.SUNCO PREST SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 408,8 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 11,7 K RON | |
| 45 | 45.MACOMBI 2008 SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 395,4 K RON▲ 141,8 % | ▲ 141,8 % | 231,8 K RON | |
| 46 | 46.CECILIA SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 381,3 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 71,1 K RON | |
| 47 | 47.EPY RECOVERY TOW S.R.L.▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 359,8 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 13,1 K RON | |
| 48 | 48.UNIKASA EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 324,6 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 34,3 K RON | |
| 49 | 49.SARADIOS SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 317,4 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 131,6 K RON | |
| 50 | 50.TRADMAS SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 312 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 11,3 K RON | |
| 51 | 51.CONSAFIM SRL▲ 76 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 297 K RON▲ 901,3 % | ▲ 901,3 % | 267,3 K RON | |
| 52 | 52.UNIBA FARM SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 285,7 K RON— | — | — | -5,2 K RON |
| 53 | 53.PRESSING J.R. SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 282,3 K RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 114,7 K RON | |
| 54 | 54.GASTIMO SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 280,9 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 103,8 K RON | |
| 55 | 55.MOBILSERV SRL▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 256,8 K RON▲ 185,8 % | ▲ 185,8 % | 167 K RON | |
| 56 | 56.AGRIVERDE SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 232,9 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 153,9 K RON | |
| 57 | 57.MOBILKAT SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 227,4 K RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 59,3 K RON | |
| 58 | 58.YOUNG MAGIC SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 223,3 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 25,4 K RON | |
| 59 | 59.MELBA LUX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 220,5 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 210,5 K RON | |
| 60 | 60.CRINUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 217,7 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -79,5 K RON | |
| 61 | 61.NIRA IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 197,1 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 23,7 K RON | |
| 62 | 62.FINAGRI SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 193,9 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 2,5 K RON | |
| 63 | 63.NIRAVAR SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 191,5 K RON▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 79,7 K RON | |
| 64 | 64.EDUCO IMOBILIARE SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 191,3 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -393 RON | |
| 65 | 65.COLAPS NIC SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 188,1 K RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 27,4 K RON | |
| 66 | 66.EUROSERV TDC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 187,3 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -23,1 K RON | |
| 67 | 67.ANTINIS IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 187 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 124,9 K RON | |
| 68 | 68.RENGAV SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 182,3 K RON▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 84,5 K RON | |
| 69 | 69.COLIBRI-38 SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 174,8 K RON▲ 236,3 % | ▲ 236,3 % | 122,8 K RON | |
| 70 | 70.MACOMBI SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 168,8 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 22,7 K RON | |
| 71 | 71.MARUNA COM SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 164 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -1,6 K RON | |
| 72 | 72.MAGIC STUDIO CASA IMOB SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 163,2 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -5,3 K RON | |
| 73 | 73.CENTRUM SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 163,1 K RON▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 55,1 K RON | |
| 74 | 74.LUEL IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 160,7 K RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 42,7 K RON | |
| 75 | 75.DEGAS MANAGEMENT SRL▲ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 153,5 K RON▲ 195,1 % | ▲ 195,1 % | 101,5 K RON | |
| 76 | 76.NORTH STAR SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 149,7 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 8,7 K RON | |
| 77 | 77.FLORO-FIN GRUP SRL▼ 10 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 143,3 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -11,5 K RON | |
| 78 | 78.IMOBINVEST SA▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 136,9 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | -13 K RON | |
| 79 | 79.GALCONS CLEAN SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 134,5 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 27,6 K RON | |
| 80 | 80.TEXROGAL SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 130,8 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 30,5 K RON | |
| 81 | 81.COMTEC TECUCI SA▲ 198 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 128,2 K RON— | — | 218,6 K RON | |
| 82 | 82.TOPAZ SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 125,4 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 29,5 K RON | |
| 83 | 83.MACOTECH SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 120,2 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 53 K RON | |
| 84 | 84.PEMATEXTIL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 111 K RON— | — | — | 110,5 K RON |
| 85 | 85.GACRIDANEM SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 109,3 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | -28,2 K RON | |
| 86 | 86.DVR IMOBILIARE SRL▲ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 104,4 K RON▲ 284,2 % | ▲ 284,2 % | 77,2 K RON | |
| 87 | 87.CAZUALCOM SRL▲ 45 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 101,3 K RON▲ 277,9 % | ▲ 277,9 % | 74,5 K RON | |
| 88 | 88.TUDFIN COM SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 98,4 K RON▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 42,8 K RON | |
| 89 | 89.ANDRO NINA DORI SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 98,3 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 19,3 K RON | |
| 90 | 90.PIETROSUL V. SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 91,9 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | -14,4 K RON | |
| 91 | 91.INDASCOM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,4 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | -7,5 K RON | |
| 92 | 92.LOGISTIC STIL SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 79,4 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -19,2 K RON | |
| 93 | 93.PITGEO SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 79,4 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -24 K RON | |
| 94 | 94.MANELIN SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75,7 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -2,1 K RON | |
| 95 | 95.MINI-MAGIC SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75,7 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 25,2 K RON | |
| 96 | 96.BONCOM SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 73,7 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 27,2 K RON | |
| 97 | 97.GEPOCER SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 72,4 K RON— | — | — | 14,7 K RON |
| 98 | 98.EXPOMARKET TRAIAN SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,8 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -5,3 K RON | |
| 99 | 99.PROMOD 8 SRL▲ 81 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 69,5 K RON▲ 3.910,7 % | ▲ 3.910,7 % | 67,7 K RON | |
| 100 | 100.GAL-CAT SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,6 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 17,5 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Galați
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
295 firme · 140,6 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
90 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
28 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
27 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
5 firme · 529,2 K RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
6 firme · 248,2 K RON