Top 100 firme — IT și comunicații, Constanța după capitaluri în 2016
650 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 55,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 148 K RON, iar liderul atinge 5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CANAL S SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 460,3 K RON | |
| 2 | 2.NAVTRON SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1 mil. RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 2 mil. RON | |
| 3 | 3.TELESAT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 50 K RON | |
| 4 | 4.EDITURA STEAUA NORDULUI SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -486,8 K RON | |
| 5 | 5.SOFT 92 SRL▲ 609 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON— | — | 169,4 K RON | |
| 6 | 6.RS MEDIA SOFTWARE SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 2 mil. RON | |
| 7 | 7.COMPANIA NAŢIONALĂ DE RADIOCOMUNICAŢII NAVALE RADIONAV SA= | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 23,2 K RON | |
| 8 | 8.SEARA COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 29,2 K RON | |
| 9 | 9.URA FILM SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 55,8 K RON | |
| 10 | 10.SILVA SISTEMS SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 682 K RON | |
| 11 | 11.P&R CONT SOLUTIONS SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 179,2 K RON | |
| 12 | 12.SOFT OF ART SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 984,5 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 983,3 K RON | |
| 13 | 13.DIUD FILM SRL▲ 77 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 961,8 K RON▲ 416,1 % | ▲ 416,1 % | 775,4 K RON | |
| 14 | 14.INTERSAT SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 946,1 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 576,1 K RON | |
| 15 | 15.TELEFONICA 2000 SRL▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 939,5 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 227,1 K RON | |
| 16 | 16.DEVITYRO S.R.L.▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 939,5 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 511,7 K RON | |
| 17 | 17.ALTAIR SOFT SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 925,4 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 261,2 K RON | |
| 18 | 18.SOLUTIONS AND CONSULTING SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 874,4 K RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | -450,8 K RON | |
| 19 | 19.SKY FM SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 868,5 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -24,2 K RON | |
| 20 | 20.URA MEDIA SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 846,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 21 | 21.ARMIS AQUA SRL▼ 8 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 764,7 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 427 K RON | |
| 22 | 22.CONTROL ENGINEERING SRL▲ 7 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 710,3 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 83,4 K RON | |
| 23 | 23.EDUARD PUBLISHING SRL▲ 28 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 699 K RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 347 K RON | |
| 24 | 24.TOMRAD COMMUNICATIONS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 694,8 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -18,4 K RON | |
| 25 | 25.MEDIA EST VISION SRL▼ 1 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 691 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 123,9 K RON | |
| 26 | 26.MAAN MUSIC STUDIO SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 668,7 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | -93,6 K RON | |
| 27 | 27.URA FILM STUDIO SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 637,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 28 | 28.A&A CABLEVISION SRL▼ 11 | Sat Săcele, Comuna Săcele, Constanţa | 626,3 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -305,1 K RON | |
| 29 | 29.NEW CENTURY IT BUSINESS SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 585,1 K RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 181,9 K RON | |
| 30 | 30.ECOIT SOLUTIONS SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 567,3 K RON▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 264 K RON | |
| 31 | 31.MULTISOFT SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 563,7 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 236,3 K RON | |
| 32 | 32.SOFTELIO SRL▲ 157 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 558,4 K RON▲ 780,8 % | ▲ 780,8 % | 558,1 K RON | |
| 33 | 33.ALPHA MEDIA SRL▲ 2 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 528,6 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 41,3 K RON | |
| 34 | 34.QUANTUM POS S.R.L.▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 510,7 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 137,1 K RON | |
| 35 | 35.AMASOFT EXPERT SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 464,5 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 124 K RON | |
| 36 | 36.DEVELOP IDEAS SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 455,5 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 24,8 K RON | |
| 37 | 37.FLOMIR BRAND SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 444,4 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 443,5 K RON | |
| 38 | 38.NETSYNG SRL▲ 24 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 439,2 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 228,5 K RON | |
| 39 | 39.WIZ CERT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 401,2 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 391 K RON | |
| 40 | 40.ISO 27K SRL▲ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 395,3 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 333,9 K RON | |
| 41 | 41.GET BOWTIED S.R.L.▼ 16 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 385,8 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 385,5 K RON | |
| 42 | 42.WINGS TELECOM SRL▼ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Constanţa | 384,2 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 169,9 K RON | |
| 43 | 43.LIUTIC FILM SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 378,4 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 52,8 K RON | |
| 44 | 44.DIGITALNET SRL▲ 17 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 367,8 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 52 K RON | |
| 45 | 45.MENTOR SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 343,4 K RON▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 190 K RON | |
| 46 | 46.MONTANA PRESS SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 334,6 K RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 106,3 K RON | |
| 47 | 47.DOINA FM SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 334,3 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -24,6 K RON | |
| 48 | 48.PROMAGIC A.L. SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 331,3 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 5,2 K RON | |
| 49 | 49.RELIABLE SOFT SOLUTION SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 329,8 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | -224,3 K RON | |
| 50 | 50.NEW VISION CONSTRUCT SRL▲ 16 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 301,3 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 18,5 K RON | |
| 51 | 51.POINTLET SRL▲ 131 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 295,9 K RON▲ 331,1 % | ▲ 331,1 % | 227,3 K RON | |
| 52 | 52.ROMEXTRA TRADE SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 293 K RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 74,5 K RON | |
| 53 | 53.WEBNET SOLUTIONS SRL▼ 25 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 290,9 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 11 K RON | |
| 54 | 54.LAMOBRATORY SRL▲ 52 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 279,5 K RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 279,2 K RON | |
| 55 | 55.SYS CONTROL SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 277,2 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 276,9 K RON | |
| 56 | 56.YOUBOX DESIGN SRL▼ 25 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 268 K RON▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | -44,2 K RON | |
| 57 | 57.CDB PROPERTIES HARD SRL▲ 43 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 266,3 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 94,6 K RON | |
| 58 | 58.ONETWIST SOFTWARE SRL▲ 127 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 263,9 K RON▲ 306,1 % | ▲ 306,1 % | 242,3 K RON | |
| 59 | 59.REAL DATA NET SRL▲ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 262,9 K RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 262,6 K RON | |
| 60 | 60.TERRA INTER-MEDIA SRL▲ 43 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 262,2 K RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 95,3 K RON | |
| 61 | 61.RFM VISION SOLUTION SRL▲ 104 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 254,6 K RON▲ 192,3 % | ▲ 192,3 % | 254,4 K RON | |
| 62 | 62.EVERCLOUD SRL▲ 216 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 250 K RON▲ 1.047,5 % | ▲ 1.047,5 % | 228,3 K RON | |
| 63 | 63.EDITURA CARTA ATLAS SRL▲ 56 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 241,3 K RON▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 90,9 K RON | |
| 64 | 64.CDB PROPERTIES SOFT SRL▲ 54 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 241,2 K RON▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 90,3 K RON | |
| 65 | 65.CDB PROPERTIES NET SRL▲ 72 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 228,5 K RON▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 98,6 K RON | |
| 66 | 66.CLUB-NET STAR SRL▼ 11 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 225,5 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 182 K RON | |
| 67 | 67.ONECOMRO 80 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 225 K RON— | — | — | 224,8 K RON |
| 68 | 68.ROYALSOFT S.R.L.▲ 360 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 224,1 K RON— | — | 226,2 K RON | |
| 69 | 69.JUNO TRADING SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 215,3 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 60,6 K RON | |
| 70 | 70.REAL DATA SERVICE SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 211,2 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 210,9 K RON | |
| 71 | 71.ANGUS TREND SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 208,3 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 3,4 K RON | |
| 72 | 72.VIZZIO PRO ART SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 203,9 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -56,7 K RON | |
| 73 | 73.NETBEE TELECOM SRL▲ 99 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 203,6 K RON▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 182,3 K RON | |
| 74 | 74.PC NEXTSOFT SRL▲ 512 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 201,7 K RON— | — | 110,6 K RON | |
| 75 | 75.DAPYX IT SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 201,1 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 64,9 K RON | |
| 76 | 76.SUD-EST PRESS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 200,4 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 30,7 K RON | |
| 77 | 77.DEVRONIUM APPLICATIONS SRL▼ 8 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 197,5 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 97 K RON | |
| 78 | 78.SAFE SYSTEM SOFTWARE SRL▲ 31 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Saligny, Constanţa | 195,9 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 195,6 K RON | |
| 79 | 79.RADO PREST SRL▲ 205 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 188,6 K RON▲ 908,7 % | ▲ 908,7 % | -30,1 K RON | |
| 80 | 80.BID CABLE SRL▼ 33 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 184,8 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | -4,2 K RON | |
| 81 | 81.GLYKON SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 183,3 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 37,4 K RON | |
| 82 | 82.INSTRONICA SRL▼ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 180,9 K RON▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 162,1 K RON | |
| 83 | 83.ROYAL TECH INT SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 178,3 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 178,1 K RON | |
| 84 | 84.MIDIA GEN F.X. SRL▲ 41 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 175,9 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 30,8 K RON | |
| 85 | 85.AINOŞTRI SRL▼ 6 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 172,2 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 169,5 K RON | |
| 86 | 86.ALBANI MANAGEMENT & MENTENANCE SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 172 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 171,8 K RON | |
| 87 | 87.RMC CONSULTING SRL▲ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,9 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 34 K RON | |
| 88 | 88.BAJENARU SRL▲ 46 | Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Constanţa | 170,3 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 36 K RON | |
| 89 | 89.STAN-FAMILYMANAGEMENT S.R.L.▲ 151 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 167,2 K RON▲ 378,8 % | ▲ 378,8 % | 132,3 K RON | |
| 90 | 90.MED SYSTEMS SRL▲ 15 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 166 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.TDL SOFT SOLUTIONS SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 162,6 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 162,3 K RON | |
| 92 | 92.ALCO SOFTWARE SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 162 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 160,8 K RON | |
| 93 | 93.WAI DEVELOPMENT SRL▲ 37 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 159 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 12,8 K RON | |
| 94 | 94.TOTAL SOFT 2003 SRL▼ 60 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 156,9 K RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 156,6 K RON | |
| 95 | 95.GLOBALTECH SRL▲ 75 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 154,7 K RON▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 154,4 K RON | |
| 96 | 96.ALTAIR NET SRL▲ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 154,5 K RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 71,4 K RON | |
| 97 | 97.ACCES SOFT SRL▲ 135 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 150,3 K RON▲ 277,9 % | ▲ 277,9 % | 149,1 K RON | |
| 98 | 98.TDL SOFT MAINTENANCE SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 148,8 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 148,5 K RON | |
| 99 | 99.T.D.I.TELESERVICE SRL▲ 23 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 148,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.BEST TOP SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 148 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Constanța
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
286 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
132 firme · 66,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
39 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
51 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
26 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
77 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
69 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
88 firme · 18 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
19 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
33 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
32 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
24 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
17 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 974,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
8 firme · 879,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 798,4 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 684,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
4 firme · 680 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 416,1 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 122,5 K RON