Top 100 firme — IT și comunicații, Călărași după capitaluri în 2019
165 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 34,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 13,6 K RON, iar liderul atinge 10,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PAN-ELECTRO SRL= | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 10,3 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.EXPERTNET SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,5 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 3 | 3.SMART TELECOM SRL▲ 1 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 1,4 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 101,1 K RON | |
| 4 | 4.TELEKOM SERVEXIM S.R.L.▲ 3 | Sat Lupşanu, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 531,5 K RON | |
| 5 | 5.PROTECH SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 5,7 K RON | |
| 6 | 6.ALFA TOP COMPUTERS SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 904,1 K RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 236,1 K RON | |
| 7 | 7.EDISARA ŞTEF SRL▲ 58 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 869,5 K RON▲ 1.448,3 % | ▲ 1.448,3 % | 813,3 K RON | |
| 8 | 8.STUNT X SRL▼ 2 | Sat Valea Argovei, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 851,3 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 556,1 K RON | |
| 9 | 9.OL - DAV - 05 SERVICE SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 750,2 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 107,2 K RON | |
| 10 | 10.ARIATEL SRL▲ 122 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 657,2 K RON— | — | 664,1 K RON | |
| 11 | 11.RAZALINE TELECOM SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 593,7 K RON— | — | 11,3 K RON | |
| 12 | 12.TODAIO SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 539,6 K RON▲ 77 % | ▲ 77 % | 234,8 K RON | |
| 13 | 13.LYL TV SISTEM SRL▼ 3 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 503,9 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 503,7 K RON | |
| 14 | 14.STUNT SERVICES PROVIDER S.R.L.nou | Sat Valea Argovei, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 420,8 K RON— | — | — | 420,6 K RON |
| 15 | 15.DAILY BUSINESS SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 375,2 K RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 330,5 K RON | |
| 16 | 16.CODE NOW S.R.L.▲ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 365,8 K RON▲ 316,3 % | ▲ 316,3 % | 365,6 K RON | |
| 17 | 17.PASCAL - SERVICII INFORMATICE SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 324,8 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 74,5 K RON | |
| 18 | 18.MED LAD SRL▼ 7 | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 312,8 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -30,8 K RON | |
| 19 | 19.BUCHAREST PROMO ROBOTS S.R.L.▲ 49 | Sat Sănduliţa, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 298,5 K RON▲ 569,3 % | ▲ 569,3 % | 253,9 K RON | |
| 20 | 20.SIMPLY SECURE SOFTWARE SRL▲ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 287,7 K RON▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 274,6 K RON | |
| 21 | 21.B SOFT SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 276,8 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 11,8 K RON | |
| 22 | 22.ALFA PREST TOP SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 275,7 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 15 K RON | |
| 23 | 23.AMOS POLISERVICE SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 263,8 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -458 RON | |
| 24 | 24.EURO SITCOM SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 261 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 49,7 K RON | |
| 25 | 25.RO AI LABS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 248,2 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 248 K RON | |
| 26 | 26.LOTMAR PRESS SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 229,9 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 40,9 K RON | |
| 27 | 27.GIGAZONE SRL▼ 1 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 229,8 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 39 K RON | |
| 28 | 28.ALKPRO SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 225,3 K RON▲ 214,8 % | ▲ 214,8 % | 225 K RON | |
| 29 | 29.PASCAL 2001 SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 223,5 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -14,8 K RON | |
| 30 | 30.BYTE-CRAFT SOFTWARE SRL▲ 2 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 206,9 K RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 206,6 K RON | |
| 31 | 31.TOTAL CONSULTING SOFT SRL▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 184,9 K RON▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 68,5 K RON | |
| 32 | 32.LOOK DESIGN SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 183,9 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 5,1 K RON | |
| 33 | 33.RED HOG ENTERPRISE SRL▲ 9 | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 174 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 70,8 K RON | |
| 34 | 34.PACO-IT CONSULTANT SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 165,3 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 165,1 K RON | |
| 35 | 35.NOVA GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 161,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.MEDIA EXPRES SRL▼ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 157,1 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 20,8 K RON | |
| 37 | 37.ALFA PREST 2000 SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 152,7 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 499 RON | |
| 38 | 38.E-TOP COMPANY SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 151,3 K RON▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 77,4 K RON | |
| 39 | 39.OMNIA EXIM SRL▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 151,1 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 9 K RON | |
| 40 | 40.BITORDER SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 143,5 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 47,1 K RON | |
| 41 | 41.REALITATEA DIN CĂLĂRAŞI S.R.L.▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 138,5 K RON▲ 141 % | ▲ 141 % | 81,9 K RON | |
| 42 | 42.PROCOMM SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 135,6 K RON— | — | 64,2 K RON | |
| 43 | 43.CALYPSO SERV SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 132 K RON▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 131,8 K RON | |
| 44 | 44.PANOPTICON FILM S.R.L.nou | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 129,6 K RON— | — | — | 129,4 K RON |
| 45 | 45.IFE PRODUCTION CLASS S.R.L.▲ 72 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 120,7 K RON▲ 60.253,5 % | ▲ 60.253,5 % | 120,5 K RON | |
| 46 | 46.DAILY BUSINESS PARTNER SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 119 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -59,8 K RON | |
| 47 | 47.TOPSMIN SOLUTION S.R.L.▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 117,5 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 6,8 K RON | |
| 48 | 48.AVIZ DEBRANŞARE SRL▼ 3 | Sat Călăraşii Vechi, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 113,9 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 113,7 K RON | |
| 49 | 49.PROSPERO G SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 101,4 K RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 82,1 K RON | |
| 50 | 50.BETASOFT ZONE COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 98,2 K RON▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 29,4 K RON | |
| 51 | 51.GRUPEX 2000 SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 95,4 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 2,8 K RON | |
| 52 | 52.REALITATEA INFO MEDIA SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 95 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.NICIO ZI FARA FILMARE S.R.L.▲ 31 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 89,2 K RON▲ 271 % | ▲ 271 % | 65,2 K RON | |
| 54 | 54.WEB ADVISOR SRL▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 87,5 K RON▲ 103 % | ▲ 103 % | 66,4 K RON | |
| 55 | 55.ALMIVISIONS SRL▲ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 86,2 K RON▲ 375,3 % | ▲ 375,3 % | 68,1 K RON | |
| 56 | 56.CCRC QUALITY EXPERT SRL▲ 19 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 85,8 K RON▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 48,1 K RON | |
| 57 | 57.POLKA STUDIO S.R.L.▲ 50 | Comuna Radovanu, Călăraşi | 84,2 K RON▲ 1.137,9 % | ▲ 1.137,9 % | 84 K RON | |
| 58 | 58.AB CONSULTANCY SOFTWARE SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 78,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 59 | 59.EL NICO SRL▼ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 74,6 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -28 K RON | |
| 60 | 60.CĂLĂRAŞI HEXEL PRESS S.R.L.▲ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 71,1 K RON▲ 378 % | ▲ 378 % | 70,9 K RON | |
| 61 | 61.EXPRESS EURO PRESS SRL▼ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 69,4 K RON▼ 56 % | ▼ 56 % | 41,5 K RON | |
| 62 | 62.IT SERVER SOLUTION PROVIDER S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 65,9 K RON— | — | — | 55,9 K RON |
| 63 | 63.XTREM K DESIGN SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 64,9 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -11,5 K RON | |
| 64 | 64.ALAS SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 63 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 2,5 K RON | |
| 65 | 65.ELCO C.D.B. SRL▼ 6 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 62,8 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -3,4 K RON | |
| 66 | 66.OPTIM NET SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 59,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -240 RON | |
| 67 | 67.RADIO TV OLTENIȚA SRL▲ 11 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 59,3 K RON▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 25,4 K RON | |
| 68 | 68.CLOUD CENTER S.R.L.▲ 3 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 58,9 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 30,4 K RON | |
| 69 | 69.NEXTGEN IT CONSULTING SRL▼ 3 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 57,8 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 57,5 K RON | |
| 70 | 70.GNS EVENTS MEDIA SRL▲ 10 | Sat Potcoava, Comuna Independenţa, Călăraşi | 57,3 K RON▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 55,1 K RON | |
| 71 | 71.SOUTH DESIGN IT SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 52,1 K RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 19,5 K RON | |
| 72 | 72.BLUE MEDIA CONSULT SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 50,9 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 12,2 K RON | |
| 73 | 73.AMG MEDIA NEWS SRL▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 50,6 K RON▲ 177,7 % | ▲ 177,7 % | 32,4 K RON | |
| 74 | 74.AMCO SOFT SRL▼ 4 | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 50,3 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 9,9 K RON | |
| 75 | 75.CTRL ALT DEL S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 49,1 K RON— | — | — | 48,9 K RON |
| 76 | 76.WHIZ MEDIA CENTER SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 49 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 510 RON | |
| 77 | 77.NEW VIDEO SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 48,7 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 2,3 K RON | |
| 78 | 78.NEAMŢU WEB SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 47,6 K RON▲ 377,2 % | ▲ 377,2 % | 37,6 K RON | |
| 79 | 79.INTEX CONECT SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 46,2 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 53,8 K RON | |
| 80 | 80.AUDIO WAVES S.R.L.▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 46 K RON▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 49,6 K RON | |
| 81 | 81.ALPHASOFT PRIME SRL▼ 37 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40,7 K RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 40,5 K RON | |
| 82 | 82.ROMPET SERVICE S.R.L.nou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 39,8 K RON— | — | — | 39,6 K RON |
| 83 | 83.MEDIA SUD EST SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,5 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 484 RON | |
| 84 | 84.EAGLE MEDIA COMMUNICATIONS SRL▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 33,9 K RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | -8 K RON | |
| 85 | 85.NETWORK OPERATING SYSTEM S.R.L.▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 33,1 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -2,2 K RON | |
| 86 | 86.ANTENA 1 CĂLĂRAŞI SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 32,9 K RON▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 19,3 K RON | |
| 87 | 87.ROBOMARKETING S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 31,3 K RON— | — | — | 31,1 K RON |
| 88 | 88.ICAR SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 25,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.SFYNX WEB & DATA S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 23,1 K RON— | — | — | 22,9 K RON |
| 90 | 90.BLACK MEDIA SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 23,1 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 30,5 K RON | |
| 91 | 91.CEMATICO INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 23 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 7,6 K RON | |
| 92 | 92.IRON ROSE DESIGN S.R.L.▲ 19 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 22,8 K RON▲ 633,7 % | ▲ 633,7 % | 19,7 K RON | |
| 93 | 93.ITCS SYSTEMS TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 56 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 22,7 K RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 22,4 K RON | |
| 94 | 94.JET- SET MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,2 K RON— | — | — | 18 K RON |
| 95 | 95.WEBAPP DEVELOPMENT SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 15,1 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -1,2 K RON | |
| 96 | 96.MEDIA MANAGER SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 14,4 K RON— | — | -250 RON | |
| 97 | 97.OSEOM MEDIA SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,9 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 13,6 K RON | |
| 98 | 98.FLEXIBILITY JOBS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,8 K RON— | — | — | 13,6 K RON |
| 99 | 99.CHL SYSTEMS SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,6 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 12,1 K RON | |
| 100 | 100.TREE OF SMART PEOPLE SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,6 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -2,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Călărași
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
7 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
54 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
15 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
18 firme · 4 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
7 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 995,4 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
9 firme · 973,6 K RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
5 firme · 891,6 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
7 firme · 835,5 K RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 802,7 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
2 firme · 712,5 K RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
3 firme · 542,4 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
2 firme · 348,6 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 335,3 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
3 firme · 317 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 285,5 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 259,7 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 199,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 183,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 111,6 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
6 firme · 70,7 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 25 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 7,4 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
1 firme · 0 RON