Top 100 firme — IT și comunicații, Călărași după capitaluri în 2012
119 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 12,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este -10,3 K RON, iar liderul atinge 2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NOVA GRUP SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2 mil. RON— | — | 142,8 K RON | |
| 2 | 2.PAN-ELECTRO SRL▼ 1 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 515,3 K RON | |
| 3 | 3.PROTECH SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 119,1 K RON | |
| 4 | 4.RAZALINE TELECOM SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 506,2 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 27,3 K RON | |
| 5 | 5.EL NICO SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 474,5 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 163 K RON | |
| 6 | 6.SMART TELECOM SRL▲ 3 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 471,9 K RON▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 201,9 K RON | |
| 7 | 7.TELECOM PLUS SRL▲ 8 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 452,2 K RON▲ 180 % | ▲ 180 % | 96,6 K RON | |
| 8 | 8.ROTAX SRL▲ 5 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 441 K RON▲ 132,7 % | ▲ 132,7 % | 60,2 K RON | |
| 9 | 9.SISTEM TELECOM SRL▼ 4 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 440,6 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 38,7 K RON | |
| 10 | 10.RTSOFT SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 372,7 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 54,9 K RON | |
| 11 | 11.B SOFT SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 322,4 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 15 K RON | |
| 12 | 12.ACTIV SOFT BOX SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 238,3 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 11,2 K RON | |
| 13 | 13.BLUE ICON MEDIA SRL▼ 1 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 208,1 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 9,7 K RON | |
| 14 | 14.ALAS SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 203,1 K RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 24,7 K RON | |
| 15 | 15.AMCO SOFT SRL▼ 4 | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 200,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 137,6 K RON | |
| 16 | 16.EXPERTNET SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 175,8 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 23,7 K RON | |
| 17 | 17.DAILY BUSINESS PARTNER SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 169 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 7,8 K RON | |
| 18 | 18.IVI TECH MOD SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 162,9 K RON▲ 149,6 % | ▲ 149,6 % | 97,6 K RON | |
| 19 | 19.ALFA PREST TOP SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 151,7 K RON▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 88,9 K RON | |
| 20 | 20.ALFA PREST 2000 SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 146,7 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 10,9 K RON | |
| 21 | 21.MEDIA EXPRES SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 146,2 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 25,6 K RON | |
| 22 | 22.DATA SYSTEMS SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 135,9 K RON▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 61,6 K RON | |
| 23 | 23.LOTMAR MEDIA SRL▲ 20 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 130,5 K RON▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 74,7 K RON | |
| 24 | 24.OL - DAV - 05 SERVICE SRL▲ 11 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 128,4 K RON▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 58,5 K RON | |
| 25 | 25.EURO GRAF SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 122,8 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 6,1 K RON | |
| 26 | 26.INTERACT SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 122,8 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 13,1 K RON | |
| 27 | 27.LOOK DESIGN SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 118,9 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 7,5 K RON | |
| 28 | 28.RIAGORILLA SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 118,7 K RON▲ 449,5 % | ▲ 449,5 % | 97,1 K RON | |
| 29 | 29.SATLINE TV SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 114,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 30 | 30.ELCO C.D.B. SRL▼ 11 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 114 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 12,5 K RON | |
| 31 | 31.DAILY BUSINESS PROVIDER SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 111,9 K RON▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 57,8 K RON | |
| 32 | 32.DAILY BUSINESS SOFTWARE SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 110,6 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -21,7 K RON | |
| 33 | 33.MED LAD SRL▲ 7 | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 108 K RON▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 46,5 K RON | |
| 34 | 34.MEDIA SUD EST SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 99,2 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 13,9 K RON | |
| 35 | 35.FIRST SPEDITION SRL▼ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 91,7 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -5,2 K RON | |
| 36 | 36.BLUE MEDIA CONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 91,1 K RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 31,4 K RON | |
| 37 | 37.ZET MEDIA SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 90,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 6,3 K RON | |
| 38 | 38.ANTENA 1 CĂLĂRAŞI SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 84,5 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 12 K RON | |
| 39 | 39.ESC AGRO LAND S.R.L.▼ 6 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 84,5 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 11,7 K RON | |
| 40 | 40.CONCEPT EXPERT SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 79,7 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -33,8 K RON | |
| 41 | 41.PASCAL - SERVICII INFORMATICE SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 69,1 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 46 K RON | |
| 42 | 42.EURO MEDIA SRL▼ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 64,3 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 63,4 K RON | |
| 43 | 43.OPTIM NET SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 63,3 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 5,8 K RON | |
| 44 | 44.DAILY BUSINESS SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 61,5 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -7,2 K RON | |
| 45 | 45.LYL TV SISTEM SRL▲ 59 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 61,4 K RON— | — | 100,6 K RON | |
| 46 | 46.AMG MEDIA NEWS SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 51,4 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 14,6 K RON | |
| 47 | 47.AB CONSULTANCY SOFTWARE SRL▲ 35 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 46,2 K RON▲ 23.007,5 % | ▲ 23.007,5 % | 46 K RON | |
| 48 | 48.DUO SAT SILVA SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 36,2 K RON— | — | 2 K RON | |
| 49 | 49.ARIATEL SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 35,7 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 292 RON | |
| 50 | 50.ZONE SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 35,5 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 3,5 K RON | |
| 51 | 51.CONTROLS NAUTICA SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,9 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -1,4 K RON | |
| 52 | 52.PROSPERO G SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 32,1 K RON▲ 215 % | ▲ 215 % | 21,9 K RON | |
| 53 | 53.RAYTRUST SRL▲ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 31,6 K RON▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 17,9 K RON | |
| 54 | 54.CST IMPEX SRL▼ 2 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 31,5 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 55 RON | |
| 55 | 55.M & D SOLUTIONS SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 29,8 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -8,6 K RON | |
| 56 | 56.AVISATEL SRL▼ 1 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 27,4 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 10 K RON | |
| 57 | 57.LOTMAR PRESS SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 25 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | -23,8 K RON | |
| 58 | 58.WEBNEXT ADVERTISING SRL= | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 19,7 K RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 5,2 K RON | |
| 59 | 59.LAURANDO SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,8 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 548 RON | |
| 60 | 60.INTEX CONECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,1 K RON— | — | 0 RON | |
| 61 | 61.BLACK MEDIA SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,8 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 17,6 K RON | |
| 62 | 62.EXPRESS TOOLS WIN SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,3 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,8 K RON | |
| 63 | 63.LALAS SRL▲ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 14,8 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 3 K RON | |
| 64 | 64.MEDIA MANAGER SRL▼ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 14,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.DATA CONCEPT SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,3 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 248 RON | |
| 66 | 66.BELLA MEDIA SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.D.X.D. DATA DEVELOPMENT SRL▼ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11,9 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -1,1 K RON | |
| 68 | 68.NEW VIDEO SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,2 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 663 RON | |
| 69 | 69.ICAR SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,6 K RON▲ 504,7 % | ▲ 504,7 % | 8,9 K RON | |
| 70 | 70.NEEB SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,9 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | -4,2 K RON | |
| 71 | 71.TELE CONSTRUCT SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.AMA SOFT SOLUTIONS SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,9 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 0 RON | |
| 73 | 73.REPCON SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.CADFUN SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 75 | 75.COLUMNA INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.NEAMŢU WEB SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,6 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | -1,3 K RON | |
| 77 | 77.NEXUS COM R.B. SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 851 RON— | — | — | 651 RON |
| 78 | 78.LINSOFT SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 220 RON▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | 0 RON | |
| 79 | 79.TELECOM SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 200 RON0,0% | 0,0% | 9 K RON | |
| 80 | 80.TEMPO LEX SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 132 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.BIT SERVICES & CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -48 RON— | — | 0 RON | |
| 82 | 82.ALL IN ONE CONSULTING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -247 RON— | — | 0 RON | |
| 83 | 83.TV RURAL SRL▲ 3 | Sat Potcoava, Comuna Independenţa, Călăraşi | -499 RON— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.DRAWINK SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -672 RON— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.RĂZVAN VLAD SOFT SERVICES 2010 SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -793 RON▼ 110,6 % | ▼ 110,6 % | -1 K RON | |
| 86 | 86.ARCA TRUST SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -1,1 K RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.EDISARA ŞTEF SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | -1,5 K RON— | — | — | -1,7 K RON |
| 88 | 88.MY ANTIQUES MARKET SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -1,6 K RON— | — | — | -1,8 K RON |
| 89 | 89.XTREM K DESIGN SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -2,1 K RON— | — | 951 RON | |
| 90 | 90.RANDOM MEDIA SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -2,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.MEDIA PRESS SRL= | Sat Vărăşti, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | -3,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.CALYPSO SERV SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -3,5 K RON— | — | -220 RON | |
| 93 | 93.ROYAL NET SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -4,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.IANCU GROUP SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -4,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.EAGLE MEDIA SRL▼ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -4,6 K RON▼ 139,6 % | ▼ 139,6 % | -16,4 K RON | |
| 96 | 96.EDITION MEDIA PRESS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -4,8 K RON— | — | — | -5 K RON |
| 97 | 97.TRUST SORIDA MEDIA STAR SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -6,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.CLEAR ROAD SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -8,7 K RON— | — | — | -8,9 K RON |
| 99 | 99.SHERBU TEC SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -10,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.NETRIDE SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -10,3 K RON— | — | -126 RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Călărași
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
7 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
54 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
15 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
18 firme · 4 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
7 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 995,4 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
9 firme · 973,6 K RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
5 firme · 891,6 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
7 firme · 835,5 K RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 802,7 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
2 firme · 712,5 K RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
3 firme · 542,4 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
2 firme · 348,6 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 335,3 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
3 firme · 317 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 285,5 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 259,7 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 199,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 183,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 111,6 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
6 firme · 70,7 K RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 25 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 7,4 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
1 firme · 0 RON