Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, București după capitaluri în 2017
2.362 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 21 mld. RON. Pragul de intrare în top este 4,6 mil. RON, iar liderul atinge 10,8 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FONDUL PROPRIETATEA SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,8 mld. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 1,3 mld. RON | |
| 2 | 2.LION CAPITAL S.A.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,3 mld. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 69,6 mil. RON | |
| 3 | 3.INFINITY CAPITAL INVESTMENTS S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mld. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 74,3 mil. RON | |
| 4 | 4.LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mld. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 51 mil. RON | |
| 5 | 5.PERINI LANG HOLDING S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 937,6 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 13,5 mil. RON | |
| 6 | 6.E-INFRA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 445,8 mil. RON— | — | — | 0 RON |
| 7 | 7.FONDUL ROMÂN DE CONTRAGARANTARE SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 403,9 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 940,5 K RON | |
| 8 | 8.PREMIER CAPITAL SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 277,9 mil. RON▲ 119 % | ▲ 119 % | 173,9 mil. RON | |
| 9 | 9.ROMPETROL FINANCIAL GROUP SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 275,7 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -5,3 mil. RON | |
| 10 | 10.NN PENSII SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 136,6 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 53,4 mil. RON | |
| 11 | 11.PHARAON HEALTHCARE EUROPE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 123,1 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.Bursa de Valori Bucuresti SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 112,4 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 14,2 mil. RON | |
| 13 | 13.BCR PENSII, SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 107,3 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 7,9 mil. RON | |
| 14 | 14.EDENRED ROMANIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 102,4 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 40,6 mil. RON | |
| 15 | 15.GRAMPET SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,7 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.ALLIANZ-TIRIAC PENSII PRIVATE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,1 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 43,7 mil. RON | |
| 17 | 17.RETAIL INVESTMENT & MANAGEMENT HOLDING SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,4 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 5,3 mil. RON | |
| 18 | 18.GENERALI SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 15,8 mil. RON | |
| 19 | 19.ROMSTAL INVESTMENT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 68,1 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 9,2 mil. RON | |
| 20 | 20.ARTA GRAFICA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 66,9 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 6,3 mil. RON | |
| 21 | 21.ARION GREEN INVESTMENTS S.A.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65,4 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.NUSCO TRADE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 61,4 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -108 K RON | |
| 23 | 23.VINCI ENERGIES SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 24 | 24.SIBS ROMANIA S.A.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,7 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 25 | 25.SOCIETATEA DE TRANSFER DE FONDURI SI DECONTARI TRANSFOND SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,1 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 25,7 mil. RON | |
| 26 | 26.METROPOLITAN LIFE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,4 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 28,3 mil. RON | |
| 27 | 27.CONCENTRIC FAMILY OFFICE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 56,9 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -3,6 mil. RON | |
| 28 | 28.HISPAROM CAPITAL S.A.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,1 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 664,5 K RON | |
| 29 | 29.COVETRUS SE EUROPE HOLDING S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 48,5 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 8,4 mil. RON | |
| 30 | 30.RAIFFEISEN BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 5,5 mil. RON | |
| 31 | 31.HEYBLU FINANCIAL SERVICES IFN S.A.▲ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46,8 mil. RON▲ 241,1 % | ▲ 241,1 % | -9,7 mil. RON | |
| 32 | 32.OPERATORUL PIEŢEI DE ENERGIE ELECTRICĂ ŞI DE GAZE NATURALE "OPCOM" S.A.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 44,7 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 252,3 K RON | |
| 33 | 33.EUROLILA PROJECT SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41 mil. RON0,0% | 0,0% | -90 RON | |
| 34 | 34.S.A.I. RAIFFEISEN ASSET MANAGEMENT SA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,1 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 4,5 mil. RON | |
| 35 | 35.UP ROMÂNIA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 37,4 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 16,3 mil. RON | |
| 36 | 36.HOLDING INVESTMENT S.R.L.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,1 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 35,1 mil. RON | |
| 37 | 37.WESTERN UNION RETAIL SERVICES RO SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,5 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 7,5 mil. RON | |
| 38 | 38.TEZAUR INVESTMENT GROUP SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,8 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 7,8 mil. RON | |
| 39 | 39.DEPOZITARUL CENTRAL SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,9 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 40 | 40.UNICREDIT INSURANCE BROKER SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,1 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 22,5 mil. RON | |
| 41 | 41.AMSTERDAM BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,4 mil. RON▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 28,6 mil. RON | |
| 42 | 42.S.A.I. ERSTE ASSET MANAGEMENT SA▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29,2 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 7,3 mil. RON | |
| 43 | 43.TEZAUR IMOBILIARE IFN SA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,5 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 286,5 K RON | |
| 44 | 44.METEOR INVESTITII MOBILIARE SA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 334,7 K RON | |
| 45 | 45.ALPHA IMPORT - EXPORT 2000 SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,1 mil. RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | -110,8 K RON | |
| 46 | 46.MACROMEX HOLDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 15,2 mil. RON | |
| 47 | 47.BRD ASSET MANAGEMENT S.A.I. SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 24 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 5,6 mil. RON | |
| 48 | 48.SWISS CAPITAL SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,3 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.ARMONIE INVESTITII SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 23 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.BIROUL DE CREDIT SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 6,4 mil. RON | |
| 51 | 51.FORTUNA BET SHOPS HOLDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21 mil. RON— | — | — | -2,6 mil. RON |
| 52 | 52.FRANKLIN TEMPLETON INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED UNITED KINGDOM SUCURSALA BUCURESTI▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,1 mil. RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 32,7 mil. RON | |
| 53 | 53.BIL INVESTITII S.A.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -1,7 mil. RON | |
| 54 | 54.MEX PRODUCTIE DISTRIBUTIE LOGISTICA S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 55 | 55.S.A.I. MUNTENIA INVEST SA▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,8 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 7,8 mil. RON | |
| 56 | 56.BT PENSIA NOASTRĂ SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,1 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 57 | 57.SPEED TRANSFER SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 8,8 mil. RON | |
| 58 | 58.FORTUNA BET HOLDING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,7 mil. RON— | — | — | -2,5 mil. RON |
| 59 | 59.VOX CAPITAL SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,1 mil. RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 10,4 mil. RON | |
| 60 | 60.MARRIOTT INTERNATIONAL HOTELS INC. MARYLAND USA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,7 mil. RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 4,5 mil. RON | |
| 61 | 61.MARSH BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,6 mil. RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 4,9 mil. RON | |
| 62 | 62.BURSA ROMANA DE MARFURI (ROMANIAN COMMODITIES EXCHANGE) SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,8 mil. RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 4,9 mil. RON | |
| 63 | 63.ETHOS HOUSE INVESTMENTS S.R.L.▲ 725 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,7 mil. RON▲ 12.070 % | ▲ 12.070 % | 14,5 mil. RON | |
| 64 | 64.LOTUS R & G IMPEX SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,4 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -17,4 K RON | |
| 65 | 65.AIRA PROPERTIES SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14,2 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -46,9 K RON | |
| 66 | 66.UNITY BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,5 mil. RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | -11,6 mil. RON | |
| 67 | 67.S.S.I.F. BLUE ROCK FINANCIAL SERVICES S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 68 | 68.RCI BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,5 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 10,8 mil. RON | |
| 69 | 69.SUPORT COLECT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,3 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -924,2 K RON | |
| 70 | 70.UNICREDIT SERVICES GMBH AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11 mil. RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 71 | 71.BT BROKER DE ASIGURARE S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,7 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 7,5 mil. RON | |
| 72 | 72.OMEGA CAPITAL SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10 mil. RON▲ 199,1 % | ▲ 199,1 % | 6,7 mil. RON | |
| 73 | 73.AFES INTERNATIONAL S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,8 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 2 mil. RON | |
| 74 | 74.PREFABRICATE VEST DOI OFFICE TRADE SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,6 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 4,3 mil. RON | |
| 75 | 75.AON ROMANIA BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,5 mil. RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 76 | 76.SMITH & SMITH SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,5 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 77 | 77.TRADEVILLE SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,5 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -359,3 K RON | |
| 78 | 78.AWP ROMANIA S.A.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,4 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 79 | 79.NOVO PARC TRADE SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -799 RON | |
| 80 | 80.INNO INVESTMENTS S.A.I. S.A.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,8 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 768,1 K RON | |
| 81 | 81.GLOBAL MULTI MARKETING S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,3 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -36,2 K RON | |
| 82 | 82.GRUPUL INDUSTRIAL VOICULESCU SI COMPANIA (GRIVCO) SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,2 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 83 | 83.RER BUCUREŞTI SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,9 mil. RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | -9,7 K RON | |
| 84 | 84.AMUNDI ASSET MANAGEMENT S.A.I. S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,9 mil. RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 85 | 85.KIWI FINANCE SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 2 mil. RON | |
| 86 | 86.MEX WOOD PRODUCTION SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,9 mil. RON▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 3 mil. RON | |
| 87 | 87.MBM PHEN HOLDING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,8 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -24,2 K RON | |
| 88 | 88.WILLY AMANET IFN SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,6 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 189,6 K RON | |
| 89 | 89.MG DEVELOPMENT CORPORATION SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,3 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -104,8 K RON | |
| 90 | 90.PROGRESSIO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 196,4 K RON | |
| 91 | 91.S.A.I. SWISS CAPITAL ASSET MANAGEMENT SA▲ 71 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 309 % | ▲ 309 % | 4,6 mil. RON | |
| 92 | 92.TOURING EUROLINES SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 89 K RON | |
| 93 | 93.LRC AMANET SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.IMPULS BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 113 % | ▲ 113 % | 3,6 mil. RON | |
| 95 | 95.ALBERT-E ENGINEERING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,3 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 96 | 96.GRUP ENERGETIC TENDER SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.INTERSERVICES SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 935,8 K RON | |
| 98 | 98.BT PENSII - SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII FACULTATIVE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -452,1 K RON | |
| 99 | 99.O.K. EXCHANGE HOUSE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,7 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 100 | 100.INVESO TEAM TRADE S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,6 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 201 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — București
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
37 firme · 51,6 mld. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
301 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
27 firme · 3 mld. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
984 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
634 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
122 firme · 820 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
89 firme · 782,5 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
6 firme · 398,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
22 firme · 338 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
85 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
328 firme · 170 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
446 firme · 151,9 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
51 firme · 125,9 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
8 firme · 122,2 mil. RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 6411
Activități ale băncii centrale (naționale)
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
36 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
3 firme · 631,4 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
12 firme · 0 RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
10 firme · 0 RON