Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, București după capitaluri în 2014
2.227 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 18,5 mld. RON. Pragul de intrare în top este 3,3 mil. RON, iar liderul atinge 9,3 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FONDUL PROPRIETATEA SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,3 mld. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 1 mld. RON | |
| 2 | 2.VANTAGE DRILLER ROCO SRL▲ 1.898 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,4 mld. RON— | — | 14 mil. RON | |
| 3 | 3.LION CAPITAL S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mld. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 134,2 mil. RON | |
| 4 | 4.PERINI LANG HOLDING S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 974,3 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 9,5 mil. RON | |
| 5 | 5.INFINITY CAPITAL INVESTMENTS S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 864,1 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 94,9 mil. RON | |
| 6 | 6.LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 750,6 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 154,4 mil. RON | |
| 7 | 7.FONDUL ROMÂN DE CONTRAGARANTARE SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 424 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -21 mil. RON | |
| 8 | 8.ROMPETROL FINANCIAL GROUP SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 222,1 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 39,5 mil. RON | |
| 9 | 9.SOCIETATEA DE TRANSFER DE FONDURI SI DECONTARI TRANSFOND SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 140,4 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 13,9 mil. RON | |
| 10 | 10.GRAMPET SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 113,5 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 85,7 K RON | |
| 11 | 11.RETAIL INVESTMENT & MANAGEMENT HOLDING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 105 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -4,3 mil. RON | |
| 12 | 12.NN PENSII SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 101,2 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 23,7 mil. RON | |
| 13 | 13.Bursa de Valori Bucuresti SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100,7 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 11,9 mil. RON | |
| 14 | 14.BCR PENSII, SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 98,6 mil. RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | -12,8 mil. RON | |
| 15 | 15.UNICREDIT INSURANCE BROKER SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 92,4 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 18,4 mil. RON | |
| 16 | 16.GRUPUL INDUSTRIAL VOICULESCU SI COMPANIA (GRIVCO) SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91,4 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | -33,3 mil. RON | |
| 17 | 17.EDENRED ROMANIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 70 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 21,3 mil. RON | |
| 18 | 18.HISPAROM CAPITAL S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 67,9 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 19 | 19.ARION GREEN INVESTMENTS S.A.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 66,8 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | -20,4 mil. RON | |
| 20 | 20.ROMSTAL INVESTMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 63,5 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 8,4 mil. RON | |
| 21 | 21.NUSCO TRADE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 61,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -1,1 K RON | |
| 22 | 22.GENERALI SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,5 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 7 mil. RON | |
| 23 | 23.AVANGATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,4 mil. RON— | — | — | -4,5 mil. RON |
| 24 | 24.S.A.I. RAIFFEISEN ASSET MANAGEMENT SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,9 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 25 mil. RON | |
| 25 | 25.VINCI ENERGIES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 53,8 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 3,8 mil. RON | |
| 26 | 26.ALLIANZ-TIRIAC PENSII PRIVATE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 16,2 mil. RON | |
| 27 | 27.EPCS CONSULTANŢĂ SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,5 mil. RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 19,7 mil. RON | |
| 28 | 28.METROPOLITAN LIFE SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,1 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 11,5 mil. RON | |
| 29 | 29.FINANCIARA SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 36,1 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 228,9 K RON | |
| 30 | 30.DEPOZITARUL CENTRAL SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 2 mil. RON | |
| 31 | 31.GOLDMAN SACHS ASSET MANAGEMENT B.V., HAGA - SUCURSALA BUCURESTI▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30,9 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 6,8 mil. RON | |
| 32 | 32.RAIFFEISEN BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,3 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 4,7 mil. RON | |
| 33 | 33.SWISS CAPITAL SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,7 mil. RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 6,6 mil. RON | |
| 34 | 34.S.A.I. ERSTE ASSET MANAGEMENT SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 5,3 mil. RON | |
| 35 | 35.ARMONIE INVESTITII SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 28,4 mil. RON— | — | -457,9 K RON | |
| 36 | 36.METEOR INVESTITII MOBILIARE SA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,9 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 37 | 37.TEZAUR INVESTMENT GROUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,4 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 4 mil. RON | |
| 38 | 38.UNITY BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 24,9 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 4,4 mil. RON | |
| 39 | 39.BIL INVESTITII S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24,3 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -182,5 K RON | |
| 40 | 40.S.A.I. MUNTENIA INVEST SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22,7 mil. RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 10,9 mil. RON | |
| 41 | 41.GEIGER GROUP ROMANIA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,5 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.OPERATORUL PIEŢEI DE ENERGIE ELECTRICĂ ŞI DE GAZE NATURALE "OPCOM" S.A.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,8 mil. RON▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 7,3 mil. RON | |
| 43 | 43.UP ROMÂNIA S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,1 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 6 mil. RON | |
| 44 | 44.BIROUL DE CREDIT SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19,9 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 5,2 mil. RON | |
| 45 | 45.ALPHA IMPORT - EXPORT 2000 SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,9 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -4,2 mil. RON | |
| 46 | 46.BRD ASSET MANAGEMENT S.A.I. SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 18,2 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 47 | 47.ANA HOSPITALITY S.A.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,8 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -1,5 K RON | |
| 48 | 48.WESTERN UNION RETAIL SERVICES RO SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,3 mil. RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 5 mil. RON | |
| 49 | 49.Fondul de compensare a investitorilor SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,9 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -132 K RON | |
| 50 | 50.LOTUS R & G IMPEX SRL▲ 2.130 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,2 mil. RON— | — | -254,9 K RON | |
| 51 | 51.SPEED TRANSFER SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 5,5 mil. RON | |
| 52 | 52.BT PENSIA NOASTRĂ SOCIETATE DE ADMINISTRARE A UNUI FOND DE PENSII ADMINISTRAT PRIVAT S.A.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,8 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -1,3 mil. RON | |
| 53 | 53.S.S.I.F. BLUE ROCK FINANCIAL SERVICES S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,5 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -525 K RON | |
| 54 | 54.RCI BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 10,3 mil. RON | |
| 55 | 55.TRADEVILLE SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,6 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.S.A.I. CAPITAL POINT S.A.▲ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,3 mil. RON▲ 160,3 % | ▲ 160,3 % | 735,7 K RON | |
| 57 | 57.AMSTERDAM BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,9 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 8,3 mil. RON | |
| 58 | 58.BURSA ROMANA DE MARFURI (ROMANIAN COMMODITIES EXCHANGE) SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,6 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 59 | 59.NOVO PARC TRADE SA= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,1 mil. RON0,0% | 0,0% | -264 RON | |
| 60 | 60.GLOBAL MULTI MARKETING S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,9 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -419,6 K RON | |
| 61 | 61.EULER HERMES SERVICES ROMÂNIA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,9 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 5,3 mil. RON | |
| 62 | 62.AFES INTERNATIONAL S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,2 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 1,6 mil. RON | |
| 63 | 63.BT BROKER DE ASIGURARE S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,1 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 5,1 mil. RON | |
| 64 | 64.IFN - BETA MANAGEMENT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 65 | 65.CIT ONE S.A.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,2 mil. RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -4,2 mil. RON | |
| 66 | 66.PROGRESSIO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 121,7 K RON | |
| 67 | 67.SMITH & SMITH SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 609,1 K RON | |
| 68 | 68.BT PENSII - SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII FACULTATIVE S.A.▼ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,9 mil. RON▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | -506,6 K RON | |
| 69 | 69.INNO INVESTMENTS S.A.I. S.A.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,3 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.WILLIS TOWERS WATSON ROMANIA - BROKER DE ASIGURARE- REASIGURARE SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 71 | 71.MARSH BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,2 mil. RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 72 | 72.SPEED TRANSFER AMANET SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,2 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 73 | 73.WILLY AMANET IFN SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 398,2 K RON | |
| 74 | 74.INTERSERVICES SA▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 75 | 75.D&CA INSURANCE BROKER SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,4 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 76 | 76.UNICREDIT SERVICES GMBH AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 77 | 77.GRUP ENERGETIC TENDER SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,3 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -50,6 K RON | |
| 78 | 78.PREFABRICATE VEST DOI OFFICE TRADE SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,3 mil. RON0,0% | 0,0% | -216 RON | |
| 79 | 79.ANA PRODUCTION & INVESTMENTS S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -3,4 K RON | |
| 80 | 80.FRANKLIN TEMPLETON INVESTMENT MANAGEMENT LIMITED UNITED KINGDOM SUCURSALA BUCURESTI▲ 2.132 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,1 mil. RON— | — | 11,8 mil. RON | |
| 81 | 81.MARCO CREDIT HOUSE IFN SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 82 | 82.CASA DE COMPENSARE BUCURESTI SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -382,2 K RON | |
| 83 | 83.AWP ROMANIA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,7 mil. RON▲ 1.305,2 % | ▲ 1.305,2 % | -551,3 K RON | |
| 84 | 84.TRANSFER EXCHANGE SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,6 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 570,4 K RON | |
| 85 | 85.PRIME TRANSACTION SA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,6 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 96,8 K RON | |
| 86 | 86.BEST CAPITAL ROMANIA S.A.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 757 K RON | |
| 87 | 87.INVESO TEAM TRADE S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,4 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -279 RON | |
| 88 | 88.IEBA TRUST SA▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 255,3 K RON | |
| 89 | 89.ALPHA FINANCE ROMANIA S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -816,4 K RON | |
| 90 | 90.INTERCAPITAL INVEST SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 mil. RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -689,6 K RON | |
| 91 | 91.VODAFONE ROMÂNIA M - PAYMENTS SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,7 mil. RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -8,9 mil. RON | |
| 92 | 92.NATURA QUATTUOR ENERGIA HOLDINGS S.A.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -839,1 K RON | |
| 93 | 93.O.K. EXCHANGE HOUSE SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1 mil. RON | |
| 94 | 94.MARRIOTT INTERNATIONAL HOTELS INC. MARYLAND USA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 95 | 95.SUEDLEASING ROMANIA IFN SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -136,6 K RON | |
| 96 | 96.MEX PRODUCTIE DISTRIBUTIE LOGISTICA S.R.L.▲ 178 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 590,8 % | ▲ 590,8 % | 3 mil. RON | |
| 97 | 97.CAPITEA RECOVERY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5 mil. RON— | — | — | -909,1 K RON |
| 98 | 98.MUNTENIA GLOBAL INVEST SA= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -30,9 K RON | |
| 99 | 99.EASTERN SECURITIES S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -460,9 K RON | |
| 100 | 100.NCS EXCHANGE S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 276,1 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — București
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
37 firme · 51,6 mld. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
301 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
27 firme · 3 mld. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
984 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
634 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
122 firme · 820 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
89 firme · 782,5 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
6 firme · 398,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
22 firme · 338 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
85 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
328 firme · 170 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
446 firme · 151,9 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
51 firme · 125,9 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
8 firme · 122,2 mil. RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 6411
Activități ale băncii centrale (naționale)
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
36 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
3 firme · 631,4 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
12 firme · 0 RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
10 firme · 0 RON