Top 100 firme din Brăila după capitaluri în 2021
8.886 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,7 mld. RON. Pragul de intrare în top este 7,3 mil. RON, iar liderul atinge 703,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRICOST S.A.= | Municipiul Brăila, Brăila | 703,3 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 97,6 mil. RON | |
| 2 | 2.IRMEX SA= | Municipiul Brăila, Brăila | 173,8 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 19,2 mil. RON | |
| 3 | 3.PROMEX SA= | Municipiul Brăila, Brăila | 105,2 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 4 | 4.ELDOMIR IMPEX SRL= | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 84,7 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 18,9 mil. RON | |
| 5 | 5.SERV CLASS SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 84,2 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 15,7 mil. RON | |
| 6 | 6.BRAICAR SA▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 54,1 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.APAN SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 53,9 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 8 | 8.AGRI DELTA SERV SRL▼ 2 | Comuna Vădeni, Brăila | 50,4 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 9 | 9.PUNTO PROD SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 50,1 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 9 mil. RON | |
| 10 | 10.FIRSTFARMS AGRO EAST SRL▲ 4 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 45,4 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 10,5 mil. RON | |
| 11 | 11.COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE DUNAREA BRAILA SA▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,9 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 3,5 mil. RON | |
| 12 | 12.ROMINSEM SRL= | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 44,6 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 9,7 mil. RON | |
| 13 | 13.ROMNAV SA▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,5 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 5,2 mil. RON | |
| 14 | 14.MANAGEMENT OBJECTIVES S.A.▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,9 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 5,9 mil. RON | |
| 15 | 15.COMISION TRADE SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 37 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.BONA AVIS SRL▲ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 36,3 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 8,2 mil. RON | |
| 17 | 17.AGRO PERILAND SRL= | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 36 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 6,4 mil. RON | |
| 18 | 18.CONCIVIA SA▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,8 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 8,3 mil. RON | |
| 19 | 19.APAN MOTORS SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,8 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 8,4 mil. RON | |
| 20 | 20.HERCULES SA= | Municipiul Brăila, Brăila | 32 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 21 | 21.BELVEDERE HOTEL & CLUB INTERNATIONAL S.A.▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,7 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -549,7 K RON | |
| 22 | 22.AGRIDOR SRL▲ 1 | Comuna Chiscani, Brăila | 25,4 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 5 mil. RON | |
| 23 | 23.ELDOMIR SRL▼ 1 | Comuna Tufeşti, Brăila | 24,7 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 24 | 24.EURO BUILDING SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,1 mil. RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 8,1 mil. RON | |
| 25 | 25.CHIMAGRI DISTRIBUTION SRL= | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 21,9 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 26 | 26.MIOFAN AGROTRANS SRL▲ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 19,8 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 4,3 mil. RON | |
| 27 | 27.CHIMAGRI SRL▲ 2 | Comuna Chiscani, Brăila | 19,1 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 3,7 mil. RON | |
| 28 | 28.RIGASI TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,8 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 29 | 29.LOCKET TRADING SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,1 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 30 | 30.ANGHILA IMPEX SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 13 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 18 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.SANDOMAR PAN SRL▲ 36 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 16,9 mil. RON▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 8,1 mil. RON | |
| 32 | 32.BADENMOB SRL▼ 2 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 16,5 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 33 | 33.AGRO HAGIU SRL▲ 2 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 16,2 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 3,9 mil. RON | |
| 34 | 34.SETCAR SA▲ 246 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,2 mil. RON▲ 558,7 % | ▲ 558,7 % | 3,8 mil. RON | |
| 35 | 35.ULMAGRODAN SRL▲ 35 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 15,5 mil. RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 7,5 mil. RON | |
| 36 | 36.IRIS SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,9 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 37 | 37.TITAN EDILITARA SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,7 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 38 | 38.TEHNOLOGIC GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,2 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 22,9 K RON | |
| 39 | 39.INAMOSA ROMANIA SRL▲ 16 | Sat Bratesu Vechi, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 14 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 4 mil. RON | |
| 40 | 40.SISMAD AGRO SRL▲ 25 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 13,8 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 41 | 41.ADMINISTRATIA PIETELOR SI TARGURILOR SA▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 146,7 K RON | |
| 42 | 42.SURVCONTROL AGRO SRL▲ 9 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 13 mil. RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 43 | 43.EASTERN AGRICULTURE SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,9 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.TEN COMPROD SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,8 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 45 | 45.TILMAGRO SRL▲ 28 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 12,8 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 4,3 mil. RON | |
| 46 | 46.AGROINDUSTRIALA RIMNICELU SRL▼ 1 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 12,5 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 920,2 K RON | |
| 47 | 47.APAN AUTOMOBILE SRL▲ 196 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,3 mil. RON▲ 345,5 % | ▲ 345,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 48 | 48.NELTIC AGRO SRL▲ 6 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 12,3 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 49 | 49.AGROAREND SRL▲ 10 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 11,9 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 50 | 50.CATVIZANA SRL▼ 4 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 11,9 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.MICATIS PROD SRL▲ 109 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,5 mil. RON▲ 178,4 % | ▲ 178,4 % | 7,4 mil. RON | |
| 52 | 52.CROPS DISTRIBUTION SRL▲ 1 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 11,4 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 53 | 53.ESTEL INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,3 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -312,2 K RON | |
| 54 | 54.GEADA SA▲ 6 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 11,1 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 55 | 55.RADIALL SERVICE SRL▲ 27 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 11,1 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 56 | 56.POPALEX COM SRL▲ 1 | Sat Cireşu, Comuna Cireşu, Brăila | 11 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 57 | 57.EZEAN GRAIN SRL▲ 30 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,9 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 58 | 58.NIKAGRI SRL▲ 8 | Sat Valea Călmăţuiului, Oraş Insurăţei, Brăila | 10,9 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 59 | 59.UNIEL SERV SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,7 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 971,7 K RON | |
| 60 | 60.FIRSTFARMS S.R.L.▲ 449 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 10,7 mil. RON▲ 775,1 % | ▲ 775,1 % | 9,4 mil. RON | |
| 61 | 61.DAVEX AGRO SRL▼ 12 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 10,7 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 35,5 K RON | |
| 62 | 62.CAVMARIO TRANS SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,6 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 2 mil. RON | |
| 63 | 63.AGRO GRUP IMPORT-EXPORT SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,6 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 64 | 64.RER ECOLOGIC SERVICE SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,4 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 65 | 65.METDA - CONF SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,2 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 839,6 K RON | |
| 66 | 66.NAIF LIVESTOCK SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,2 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -168,4 K RON | |
| 67 | 67.CELHART DONARIS S.R.L.▼ 20 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 10,2 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -587,4 K RON | |
| 68 | 68.ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE BRAILA RA▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,1 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 69 | 69.RARBAL SRL▲ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,1 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 70 | 70.BLAZER SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 10 mil. RON— | — | -44,1 K RON | |
| 71 | 71.ZOOMAXIM SRL▼ 23 | Sat Gemenele, Comuna Gemenele, Brăila | 9,6 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -983,7 K RON | |
| 72 | 72.APOGEUS COM SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,5 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 73 | 73.CARVAL TRANS SRL▲ 7 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 9,5 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 74 | 74.CONTARA SRL▼ 13 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 9,5 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 39,7 K RON | |
| 75 | 75.CALEXAGRO SRL▲ 6 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 9,5 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 76 | 76.ORIENT COMPANY SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,2 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 16,1 K RON | |
| 77 | 77.OLDROAD CONSTRUCT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,2 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 988,6 K RON | |
| 78 | 78.DIACRIS PROD SRL▲ 5 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 9,2 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 79 | 79.TED EXIM SRL▲ 9 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 9 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 80 | 80.MARETU PROD COM SRL▼ 6 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 8,9 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 2,9 mil. RON | |
| 81 | 81.AGRORUŞAVA SRL▲ 13 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 8,7 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 82 | 82.MATADOR 04 SRL▲ 2 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 8,7 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 83 | 83.BLUESET IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,6 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 736,8 K RON | |
| 84 | 84.AGROLEG SILISTRARU S.R.L.▲ 20 | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 8,6 mil. RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 85 | 85.AGROTERRA SRL▲ 4 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 8,5 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 86 | 86.AUTOSERVICE TOTAL SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,4 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 87 | 87.FICUS TRADE SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,4 mil. RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 88 | 88.PETROGAB IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,4 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,2 mil. RON | |
| 89 | 89.DUNAV SRL▲ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,4 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 90 | 90.PORT ROMANEL S.R.L.▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,3 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 91 | 91.EUROMANY IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 8 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -7,2 K RON | |
| 92 | 92.TELORIAN COM SRL▼ 16 | Sat Pietroiu, Comuna Vădeni, Brăila | 7,9 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 12,5 K RON | |
| 93 | 93.AGRO SILVAL SRL▲ 33 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 7,9 mil. RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 94 | 94.ABILITY TRADE SRL▲ 78 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,8 mil. RON▲ 96 % | ▲ 96 % | 3,8 mil. RON | |
| 95 | 95.PISCICOLA MACIN SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,8 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 96 | 96.ENTER 2 SA▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,8 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 97 | 97.EASTERN CROP SRL▲ 15 | Sat Berteştii de Jos, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 7,7 mil. RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 2 mil. RON | |
| 98 | 98.ROBMERY TRANS SRL▲ 7 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 7,6 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 99 | 99.ECO SA▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,5 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 58,2 K RON | |
| 100 | 100.TEHNICAL DENT SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,3 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 2,3 mil. RON |