Top 100 firme din Brăila după capitaluri în 2015
7.677 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,8 mld. RON. Pragul de intrare în top este 4,5 mil. RON, iar liderul atinge 247,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VARD BRĂILA S.A.= | Municipiul Brăila, Brăila | 247,8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.AGRICOST S.A.▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 164,2 mil. RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 63,4 mil. RON | |
| 3 | 3.PROMEX SA▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 134,4 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 182,8 K RON | |
| 4 | 4.IRMEX SA▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 130,4 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.SERV CLASS SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,4 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 9,4 mil. RON | |
| 6 | 6.AGRI DELTA SERV SRL▼ 1 | Comuna Vădeni, Brăila | 39,2 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 795,9 K RON | |
| 7 | 7.COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE DUNAREA BRAILA SA▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,4 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 9,3 mil. RON | |
| 8 | 8.COMISION TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,4 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 4,7 mil. RON | |
| 9 | 9.APAN SRL▲ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 31 mil. RON▲ 276 % | ▲ 276 % | 2,7 mil. RON | |
| 10 | 10.BRAICAR SA= | Municipiul Brăila, Brăila | 30,2 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 440,9 K RON | |
| 11 | 11.AGRO PERILAND SRL▲ 1 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 29,5 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 3,1 mil. RON | |
| 12 | 12.PUNTO PROD SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,4 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 5,1 mil. RON | |
| 13 | 13.ELDOMIR IMPEX SRL▼ 7 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 27,7 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 14 | 14.BLAZER SRL▲ 82 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,5 mil. RON▲ 552,6 % | ▲ 552,6 % | -606,6 K RON | |
| 15 | 15.ROMNAV SA▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,4 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 3,9 mil. RON | |
| 16 | 16.ROMINSEM SRL▼ 2 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 26,9 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 17 | 17.HERCULES SA▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,4 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 18 | 18.BLUE PROJECTS SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,4 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 4,6 mil. RON | |
| 19 | 19.FIRSTFARMS AGRO EAST SRL▲ 2 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 19,6 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 20 | 20.SETCAR SA▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 12,5 K RON | |
| 21 | 21.APAN MOTORS SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,3 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 22 | 22.CONCIVIA SA▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,4 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.BONA AVIS SRL▲ 5 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 15,4 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 24 | 24.ELDOMIR SRLnou | Comuna Tufeşti, Brăila | 14,6 mil. RON— | — | — | 2,5 mil. RON |
| 25 | 25.VARD SHIP REPAIR BRĂILA S.A.▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,5 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -611,3 K RON | |
| 26 | 26.FIRSTFARMS S.R.L.▲ 1 | Sat Surdila-Greci, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 13,3 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 157,1 K RON | |
| 27 | 27.CELHART DONARIS S.R.L.▼ 5 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 13,2 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -3,5 mil. RON | |
| 28 | 28.AGRIDOR SRL▲ 1 | Comuna Chiscani, Brăila | 12,5 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 29 | 29.CHIMAGRI SRL▲ 11 | Comuna Chiscani, Brăila | 12 mil. RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 30 | 30.ESTEL INVEST SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 11,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 31 | 31.RIGASI TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,6 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 510,6 K RON | |
| 32 | 32.TEHNOLOGIC GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,5 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 15,6 K RON | |
| 33 | 33.TITAN EDILITARA SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,3 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 34 | 34.GROPENEANU COM SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,1 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 504,4 K RON | |
| 35 | 35.DORIAGRO SRL▼ 1 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 10,4 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 286,4 K RON | |
| 36 | 36.PADOVA AGRICULTURA SRL▲ 148 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 10,4 mil. RON▲ 327 % | ▲ 327 % | 7,9 mil. RON | |
| 37 | 37.BADENMOB SRL▲ 2 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 10 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 38 | 38.CONFELI IMPEX SRL▲ 4 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 9,6 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 39 | 39.LOCKET TRADING SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,5 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.AGRO HAGIU SRL▲ 20 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 9,5 mil. RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 41 | 41.ORIENT COMPANY SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,3 mil. RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 487,3 K RON | |
| 42 | 42.MIOFAN AGROTRANS SRL▲ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 9,1 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.SUD - EST GROUP SRL▲ 38 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,5 mil. RON▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 44 | 44.ARTEFERRO BRĂILA S.R.L.▼ 9 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 8,3 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.DAVEX AGRO SRL▲ 11 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 8,2 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.MATADOR 04 SRL▲ 1 | Sat Perişoru, Oraş Ianca, Brăila | 8 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 775,2 K RON | |
| 47 | 47.ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE BRAILA RA▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 8 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 686,9 K RON | |
| 48 | 48.EUROMANY IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 8 mil. RON0,0% | 0,0% | -114 RON | |
| 49 | 49.COM DANIMEX SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,8 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 941,4 K RON | |
| 50 | 50.BELVEDERE HOTEL & CLUB INTERNATIONAL S.A.▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,6 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -545,5 K RON | |
| 51 | 51.ZOOMAXIM SRL▲ 62 | Sat Gemenele, Comuna Gemenele, Brăila | 7,6 mil. RON▲ 100 % | ▲ 100 % | 3,8 mil. RON | |
| 52 | 52.IRIS SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,5 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 684,5 K RON | |
| 53 | 53.TEN COMPROD SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,3 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.INAMOSA ROMANIA SRL▲ 15 | Sat Bratesu Vechi, Comuna Surdila-Greci, Brăila | 7,2 mil. RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 55 | 55.FERM PROD SRL▲ 2 | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 7,1 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 595,2 K RON | |
| 56 | 56.VARD ELECTRO BRĂILA SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,1 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 403 K RON | |
| 57 | 57.CONTARA SRL▼ 11 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 7 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -95,8 K RON | |
| 58 | 58.TELORIAN COM SRL▼ 4 | Sat Pietroiu, Comuna Vădeni, Brăila | 6,8 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 110,2 K RON | |
| 59 | 59.CELLULAR ONE SRL▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,8 mil. RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 60 | 60.FANYON SRL▲ 20 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 6,7 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 54,2 K RON | |
| 61 | 61.APOGEUS COM SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,7 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.LABRADOR TRADE SRL▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,7 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 63 | 63.ENTERPRISES ET CO BUCUREŞTI SRL FILIALA BRĂILA▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,6 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 162,4 K RON | |
| 64 | 64.AGRO GRUP IMPORT-EXPORT SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,6 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 383,5 K RON | |
| 65 | 65.DURA BET CONSTRUCT SA▲ 40 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,5 mil. RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 66 | 66.SOLO TEXTIL SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,5 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 534,2 K RON | |
| 67 | 67.ELENY SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,4 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 339,8 K RON | |
| 68 | 68.AGROLEG SILISTRARU S.R.L.▼ 1 | Sat Silistraru, Comuna Traian, Brăila | 6,4 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 69 | 69.MAGENTA IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,3 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 738,6 K RON | |
| 70 | 70.AGROAREND SRL= | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 6,3 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 71 | 71.DANBO IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,2 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 566,8 K RON | |
| 72 | 72.RADIALL SERVICE SRL▲ 11 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 6,2 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.NELTIC AGRO SRL▲ 20 | Sat Stăncuţa, Comuna Stăncuţa, Brăila | 6,1 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 846,7 K RON | |
| 74 | 74.UNIEL SERV SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,1 mil. RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 75 | 75.ISTRU SA▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,1 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 686,5 K RON | |
| 76 | 76.ENTER 2 SA▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,1 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 77 | 77.SISMAD AGRO SRL= | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 6,1 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.BLUETTE MODE S.A.▼ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 924,3 K RON | |
| 79 | 79.PHOENIX IND S.R.L.▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 6 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 408,5 K RON | |
| 80 | 80.CALEXAGRO SRL▼ 8 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 6 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 1 mil. RON | |
| 81 | 81.GEADA SA▼ 7 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 6 mil. RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 766,1 K RON | |
| 82 | 82.CEPROHART SA▼ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,9 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 67,8 K RON | |
| 83 | 83.TANCRAD CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,6 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 287,5 K RON | |
| 84 | 84.ULMAGRODAN SRL▲ 38 | Sat Ulmu, Comuna Ulmu, Brăila | 5,6 mil. RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 85 | 85.FILA CONF SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,5 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 86 | 86.RELDO SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 5,4 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 957,4 K RON | |
| 87 | 87.STIZO SA▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,4 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 88 | 88.COMLY SRL▲ 41 | Sat Lacu Rezii, Oraş Insurăţei, Brăila | 5,4 mil. RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 2,2 mil. RON | |
| 89 | 89.PADVERDE SRL▼ 7 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 5,4 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 953,1 K RON | |
| 90 | 90.NIKAGRI SRL▼ 3 | Sat Valea Călmăţuiului, Oraş Insurăţei, Brăila | 5,3 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 668,6 K RON | |
| 91 | 91.SCAD S.R.L.▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,2 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 50 K RON | |
| 92 | 92.AGROINDUSTRIALA RIMNICELU SRL▼ 13 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 5,1 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 301,1 K RON | |
| 93 | 93.PREST AGROIND SRL▼ 8 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 786 K RON | |
| 94 | 94.METDA - CONF SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,9 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 393,6 K RON | |
| 95 | 95.NAIF LIVESTOCK SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,8 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 763,8 K RON | |
| 96 | 96.TILMAGRO SRL▲ 11 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 4,8 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 850,8 K RON | |
| 97 | 97.RODAVA PREST SRL▲ 3 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 4,7 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 713,7 K RON | |
| 98 | 98.PETROGAB IMPEX SRL▲ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,7 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.TREMULA SA▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,6 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 555,4 K RON | |
| 100 | 100.CDM CERCETARE DEZVOLTARE MONALDI SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5 mil. RON— | — | -33 K RON |