Top 100 firme — Sănătate, Botoșani după capitaluri în 2022
181 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 41,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 62,9 K RON, iar liderul atinge 5,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MOLECULAR IMAGING SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,6 mil. RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 2 | 2.DENTAX REMEDIUM COMPANY SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 2,8 mil. RON— | — | — | 2,2 mil. RON |
| 3 | 3.LUX-RO SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 713,9 K RON | |
| 4 | 4.MEDAS SRL▲ 1 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 1,5 mil. RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 331 K RON | |
| 5 | 5.OPTIM DIAGNOSTIC SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 446,2 K RON | |
| 6 | 6.EDENTIS MEDICARE SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.DENTSON CLINIC SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 712,2 K RON | |
| 8 | 8.DUOMED GRIGORAŞ & CĂRPUŞOR SRL▼ 4 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 966,3 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 214 K RON | |
| 9 | 9.INTER ENDOMED SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 918,1 K RON— | — | 924,7 K RON | |
| 10 | 10.MEDICAL ASISTSERV SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 913,7 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 214,9 K RON | |
| 11 | 11.R.K.-MED SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 862,1 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 775,4 K RON | |
| 12 | 12.EPIDEMIOLIFE CLINIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 835,6 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 835 K RON | |
| 13 | 13.IATROPOLIS BOTOŞANI SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 794,1 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 403,3 K RON | |
| 14 | 14.DERMAOFT MEDICAL S.R.L.▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 774,3 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 774,1 K RON | |
| 15 | 15.REDMEDICA SANTEX SRL▼ 1 | Sat Avrămeni, Comuna Avrămeni, Botoşani | 758 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -27,4 K RON | |
| 16 | 16.RIPPING EYEWEAR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 687,4 K RON— | — | — | 135,3 K RON |
| 17 | 17.ECOMED SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 680,4 K RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 444,6 K RON | |
| 18 | 18.THE SMILE DENTAL CENTER S.R.L.▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 649,8 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 555,7 K RON | |
| 19 | 19.RADIANA ECO-SCAN S.R.L.▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 571,9 K RON▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 571,7 K RON | |
| 20 | 20.PĂDURARIU DENTAL STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 544,3 K RON— | — | 388,1 K RON | |
| 21 | 21.CLINICA LASEROZONE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 523,5 K RON▲ 42 % | ▲ 42 % | 433,5 K RON | |
| 22 | 22.EXEMPLAR DENT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 496,1 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 495 K RON | |
| 23 | 23.MAGDA MED SRL▲ 26 | Sat Gorbăneşti, Comuna Gorbăneşti, Botoşani | 470,5 K RON▲ 149,1 % | ▲ 149,1 % | 169,6 K RON | |
| 24 | 24.SIROMEDICA GROUP CONSULT SRL▲ 40 | Sat Avrămeni, Comuna Avrămeni, Botoşani | 460,7 K RON▲ 322,7 % | ▲ 322,7 % | 459,6 K RON | |
| 25 | 25.PERSAN CLEAN SRL▲ 59 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 451,1 K RON▲ 803 % | ▲ 803 % | 401,2 K RON | |
| 26 | 26.CREATIVE DENTAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 446,1 K RON— | — | 445,9 K RON | |
| 27 | 27.OCULARIS MEDICAL CARE S.R.L.nou | Sat Orăşeni-Deal, Comuna Curteşti, Botoşani | 438,8 K RON— | — | — | 438,6 K RON |
| 28 | 28.MARCOMED CENTER SRL▲ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 376,5 K RON▲ 373 % | ▲ 373 % | 366,9 K RON | |
| 29 | 29.SERPIMED PULS SRL▼ 6 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 365,2 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 365 K RON | |
| 30 | 30.MEDLEARNING HLS S.R.L.▲ 57 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 360,6 K RON▲ 731 % | ▲ 731 % | 441,5 K RON | |
| 31 | 31.ALCOOR SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 360,1 K RON▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 270,6 K RON | |
| 32 | 32.ARHIDENT LARI SMILE SRL▼ 10 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 348,9 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 347,2 K RON | |
| 33 | 33.HELIOPOLIS MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.▼ 3 | Sat Vlăsineşti, Comuna Vlăsineşti, Botoşani | 297,9 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 216,6 K RON | |
| 34 | 34.CABIMEDPLUS SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 293,5 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 46,2 K RON | |
| 35 | 35.OCULARIS MEDICA SRL▼ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 291,7 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 868,4 K RON | |
| 36 | 36.AMBRINOMED SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 290,7 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 273,3 K RON | |
| 37 | 37.HOME MEDICAL REMED S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 276,7 K RON— | — | — | 276,5 K RON |
| 38 | 38.LABORATOR ANALIZE MEDICALE MISANO SRL▼ 5 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 275,6 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 38,9 K RON | |
| 39 | 39.NICODENT IMPEX SRL-D▼ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 274,9 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 50,9 K RON | |
| 40 | 40.LAROMED SERVICES S.R.L.▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 272,8 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 251,2 K RON | |
| 41 | 41.CRISTIANU OMNIMED SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 269,7 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 267,7 K RON | |
| 42 | 42.ARFIL MEDICAL S.R.L.▲ 73 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 262,9 K RON▲ 74.578,4 % | ▲ 74.578,4 % | 262,5 K RON | |
| 43 | 43.WORK TAPE MEDICAL FIZIO S.R.L.▼ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 254 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 253,9 K RON | |
| 44 | 44.SMILING TOOTH BY DR. NURA S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 249,5 K RON— | — | — | 275,4 K RON |
| 45 | 45.DR.DOBOSERU DENTAL STUDIO S.R.L.▲ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 247 K RON▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 158,9 K RON | |
| 46 | 46.INTERMED SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 246,1 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 110,8 K RON | |
| 47 | 47.DR. SPATARIU CIPRIAN-CABINET MEDICAL S.R.L.▲ 8 | Sat Drăguşeni, Comuna Drăguşeni, Botoşani | 244,4 K RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 89,8 K RON | |
| 48 | 48.NOVODENT MICLĂUȘ S.R.L.▲ 82 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 239,8 K RON— | — | 258,4 K RON | |
| 49 | 49.DR. HRITCU PLASTIC SURGERY SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 233,6 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 233,4 K RON | |
| 50 | 50.FI-SAN SRL▼ 2 | Sat Răchiţi, Comuna Răchiţi, Botoşani | 227,7 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 227,4 K RON | |
| 51 | 51.FAMIDORSTOMA SRL▼ 7 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 226,1 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 225,9 K RON | |
| 52 | 52.AMITOD MEDICAL SRLnou | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 221,1 K RON— | — | 220,6 K RON | |
| 53 | 53.FEMINA SALUTEM S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 220,3 K RON— | — | 220 K RON | |
| 54 | 54.ESTCLINIC LOGISTIC SRL▼ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 215,6 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 215,1 K RON | |
| 55 | 55.OPTIC-RA SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 204,4 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 196,1 K RON | |
| 56 | 56.CABINET DE PSIHIATRIE ALEXANDRU TUNSU S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 204,2 K RON— | — | — | 204,2 K RON |
| 57 | 57.RAICU VIVAMED SRL▼ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 200,5 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 181,5 K RON | |
| 58 | 58.MED-FELICIA SRL▼ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 191,8 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 191,6 K RON | |
| 59 | 59.MEDICAL CORP SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 191,4 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 157,4 K RON | |
| 60 | 60.PROFI DENT SOLUTIONS S.R.L.▼ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 183,1 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 140,3 K RON | |
| 61 | 61.VERA OPTICAL LENS SRL▼ 18 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 172,7 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 79,7 K RON | |
| 62 | 62.APOLLONIA MEDICAL SERV SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 171,8 K RON— | — | 209,8 K RON | |
| 63 | 63.IGNAT DENTAL PRAXIS S.R.L.▼ 18 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 168,1 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 172 K RON | |
| 64 | 64.MEDITRA SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 167,1 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 62 K RON | |
| 65 | 65.DAM & DAL CLINIC SRL▼ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 159,6 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 51,3 K RON | |
| 66 | 66.SERANDISMILE DENT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 154,4 K RON▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 111,2 K RON | |
| 67 | 67.CMI ONOFREI ANDREEA CĂTĂLINA SRL▼ 41 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 150,9 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 150,6 K RON | |
| 68 | 68.RECUPERARE UȘOARĂ S.R.L.▼ 7 | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 148,6 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 146,8 K RON | |
| 69 | 69.MEDICAL DENT SMILE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 148,2 K RON— | — | — | 45,8 K RON |
| 70 | 70.DENT FOR GOOD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 144 K RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 55,6 K RON | |
| 71 | 71.UNIXMED CENTER S.R.L.▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 143,3 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 143 K RON | |
| 72 | 72.DALIMAR MITRIC MEDICA S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 143,3 K RON— | — | 143,1 K RON | |
| 73 | 73.MOBILITY REMED SRL▼ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 137,3 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 136,3 K RON | |
| 74 | 74.CABINET MEDICAL ALECSA GABRIELA S.R.L.▼ 3 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 136,3 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 135,9 K RON | |
| 75 | 75.LABOR-DENT SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 132,2 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 40,7 K RON | |
| 76 | 76.PARODONTICA S.R.L.▼ 13 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 131,3 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 129,6 K RON | |
| 77 | 77.CLINICA TUDORA SRL▼ 49 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 130,4 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 130,2 K RON | |
| 78 | 78.MARA-VLAD SMILE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 124,2 K RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 124 K RON | |
| 79 | 79.GERO-SAN SRLnou | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 122,9 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 122,7 K RON | |
| 80 | 80.MEDIFAM DUKA BEST SRL▼ 40 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 119,3 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 118,1 K RON | |
| 81 | 81.MEDICALSERV S.R.L.▼ 2 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 115,8 K RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 78,9 K RON | |
| 82 | 82.UVONNE CONSULT OPTIC SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 114 K RON▲ 112 % | ▲ 112 % | 60,2 K RON | |
| 83 | 83.ADVANCED MEDICAL SERVICES SRL▼ 36 | Comuna Curteşti, Botoşani | 109,3 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | -84,4 K RON | |
| 84 | 84.DIAMOND DENTISTRY SAVENCU S.R.L.▼ 16 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 107,4 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 107,1 K RON | |
| 85 | 85.A.E.T. COMPANY SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 100,6 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 11,7 K RON | |
| 86 | 86.HIPOCRATE DENTAL ART S.R.L.▼ 49 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 99,5 K RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 99,2 K RON | |
| 87 | 87.MEDICAL CENTER SRL▼ 35 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 95,2 K RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 35,6 K RON | |
| 88 | 88.CENTRUL STOMATOLOGIC ȘUHAN S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 91,8 K RON— | — | — | 91,6 K RON |
| 89 | 89.CALYHEART S.R.L.▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 90,2 K RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 90 K RON | |
| 90 | 90.LECLUSE DENTAL CLINIC S.R.L.▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 89,4 K RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 44,5 K RON | |
| 91 | 91.MEDICAL PREVENSIS SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 83,8 K RON▲ 173 % | ▲ 173 % | 83,5 K RON | |
| 92 | 92.KINETOMED STAR S.R.L.▼ 39 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 81 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 14,6 K RON | |
| 93 | 93.EDR TECHNIC IMPIANTI SRL▼ 74 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 78 K RON▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | -307,5 K RON | |
| 94 | 94.MEDUROMARTEA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 75,8 K RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 75,6 K RON | |
| 95 | 95.CENTRUL DE RECUPERARE IOANA SRL▼ 54 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 74,4 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 63,6 K RON | |
| 96 | 96.MEDICAL TEST TEAM SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 72,8 K RON▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 53,2 K RON | |
| 97 | 97.CARISMA TRANSMED SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 67,9 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 67,7 K RON | |
| 98 | 98.IMPERIAL DENTAL CARE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 66,7 K RON▲ 340,5 % | ▲ 340,5 % | 51,6 K RON | |
| 99 | 99.CLINICA DR. SÎRBU S.R.L.▼ 32 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 66,1 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 65,9 K RON | |
| 100 | 100.PROGRES SĂNĂTATE SRL▼ 10 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 62,9 K RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 62,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Botoșani
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
54 firme · 38,2 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
76 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
29 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
32 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 915,5 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
4 firme · 159,2 K RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
5 firme · 120 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 102,6 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 61 K RON