Top 100 firme — Sănătate, Botoșani după lichiditate ridicată în 2025
129 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3×, iar liderul atinge 30,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALCOOR SRL▲ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,9×▲ 685,2 % | ▲ 685,2 % | 305,1 K RON | |
| 2 | 2.ENDO MATEI S.R.L.▲ 11 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 21,1×▲ 93 % | ▲ 93 % | 303,8 K RON | |
| 3 | 3.PĂDURARIU AESTHETIC DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,3×— | — | — | 270,3 K RON |
| 4 | 4.RADIANA ECO-SCAN S.R.L.▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,4×▼ 62 % | ▼ 62 % | 890,2 K RON | |
| 5 | 5.HELIOPOLIS MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 11 | Sat Vlăsineşti, Comuna Vlăsineşti, Botoşani | 13,3×▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 205,2 K RON | |
| 6 | 6.FI-SAN SRL▲ 1 | Sat Răchiţi, Comuna Răchiţi, Botoşani | 12,2×▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 285,5 K RON | |
| 7 | 7.REVMED S.R.L.nou | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 11,7×— | — | — | 211 K RON |
| 8 | 8.CABINET MEDICAL ALECSA GABRIELA S.R.L.▼ 2 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 11×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 177,3 K RON | |
| 9 | 9.PARODONTICA S.R.L.nou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 10,6×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 109,7 K RON | |
| 10 | 10.FAMIDORSTOMA SRL▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 10,4×▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 332,3 K RON | |
| 11 | 11.MAGDA MED SRL▲ 6 | Sat Gorbăneşti, Comuna Gorbăneşti, Botoşani | 10,2×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 77,5 K RON | |
| 12 | 12.NICOMEDICA ASIST SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,2×— | — | — | 563,6 K RON |
| 13 | 13.MEDICAL TEST TEAM SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,5×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 50,4 K RON | |
| 14 | 14.APOLLONIA MEDICAL SERV SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,2×— | — | 244,7 K RON | |
| 15 | 15.SERPIMED PULS SRL▼ 6 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8,4×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 401 K RON | |
| 16 | 16.MELYSAR WAY HOME S.R.L.▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,9×▲ 21 % | ▲ 21 % | 92,1 K RON | |
| 17 | 17.PUȘCAȘU MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 6,7×▲ 8.275 % | ▲ 8.275 % | 326,5 K RON | |
| 18 | 18.DR. SPATARIU CIPRIAN-CABINET MEDICAL S.R.L.▲ 7 | Sat Drăguşeni, Comuna Drăguşeni, Botoşani | 6,6×▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 148,3 K RON | |
| 19 | 19.INTERMED SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,5×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 72,8 K RON | |
| 20 | 20.APICALDENT CARE SRL▲ 8 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 5,3×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 117,1 K RON | |
| 21 | 21.MEDFAM CHIPER PETRICĂ S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4,8×— | — | — | 172,3 K RON |
| 22 | 22.DAM & DAL CLINIC SRL▲ 22 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4,6×▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 132,7 K RON | |
| 23 | 23.BI MAJO DERMA S.R.L.▼ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,6×▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | 345,1 K RON | |
| 24 | 24.GAMA MEDSAN S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,8×— | — | — | 202,9 K RON |
| 25 | 25.LUX-RO SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,3×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 26 | 26.SMART DENT BY DR. BEȚENCHI DANA S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,2×▲ 404,7 % | ▲ 404,7 % | 190,6 K RON | |
| 27 | 27.EDENTIS MEDICARE SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,2×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 488,4 K RON | |
| 28 | 28.MEDHEART S.R.L.▲ 25 | Sat Dorobanţi, Comuna Nicşeni, Botoşani | 3,2×▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 285,4 K RON | |
| 29 | 29.CLINICA DR.BUCUR ROXANA S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9×— | — | — | 157,3 K RON |
| 30 | 30.R.K.-MED SRL▲ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8×▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 955,8 K RON | |
| 31 | 31.GERO-SAN SRL▼ 10 | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 2,7×▼ 54 % | ▼ 54 % | 202 K RON | |
| 32 | 32.ARHIDENT LARI SMILE SRL▼ 9 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,5×▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 355,1 K RON | |
| 33 | 33.MEDUROMARTEA S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,4×▼ 77 % | ▼ 77 % | 118,4 K RON | |
| 34 | 34.SIROMEDICA GROUP CONSULT SRL▼ 31 | Sat Avrămeni, Comuna Avrămeni, Botoşani | 2,4×▼ 89,9 % | ▼ 89,9 % | 562,7 K RON | |
| 35 | 35.WHITE SMILE ESTET S.R.L.▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,4×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 102,3 K RON | |
| 36 | 36.SAGA DENTAL STUDIO S.R.L.▲ 12 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 2,2×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 304,4 K RON | |
| 37 | 37.MED-FELICIA SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 131,2 K RON | |
| 38 | 38.KINETOMED STAR S.R.L.▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 2,8 K RON | |
| 39 | 39.LUIZ DENTSTOM CABINET STOMATOLOGIC S.R.L.▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 518 RON | |
| 40 | 40.DENTISTRY MARTINA S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 70,2 K RON | |
| 41 | 41.DENTALHUB S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2×▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 147,2 K RON | |
| 42 | 42.IATROPOLIS BOTOŞANI SRL▼ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 834,2 K RON | |
| 43 | 43.SORIN CUȘNIRIUC KINETIC SRL▼ 7 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 1,8×▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 29,5 K RON | |
| 44 | 44.CENTRUL STOMATOLOGIC ȘUHAN S.R.L.▲ 23 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,7×▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | -7,5 K RON | |
| 45 | 45.MEDICAL CORP SRL▲ 21 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,6×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 171,9 K RON | |
| 46 | 46.MEDICAL ASISTSERV SRL▼ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6×▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 288,3 K RON | |
| 47 | 47.KRISTADENTCENTER S.R.L.▼ 17 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,5×▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 300 K RON | |
| 48 | 48.ALFRED DENTAL CARE S.R.L.▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 130,8 K RON | |
| 49 | 49.DENTIZ CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,4×▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 24,6 K RON | |
| 50 | 50.OCULARIS MEDICAL CARE S.R.L.▲ 9 | Sat Orăşeni-Deal, Comuna Curteşti, Botoşani | 1,4×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 356,8 K RON | |
| 51 | 51.DALIMAR MITRIC MEDICA S.R.L.= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 198,3 K RON | |
| 52 | 52.AMBRINOMED SRL▼ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 341,5 K RON | |
| 53 | 53.PROALEXMED ASSISTANCE S.R.L.nou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Ungureni, Botoşani | 1,4×▲ 288,9 % | ▲ 288,9 % | 52,4 K RON | |
| 54 | 54.MOBILITY REMED SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×▼ 27 % | ▼ 27 % | 65 K RON | |
| 55 | 55.MEDAS SRL▲ 27 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 1,4×▲ 100 % | ▲ 100 % | 380,3 K RON | |
| 56 | 56.UVONNE CONSULT OPTIC SRL▼ 41 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 43,5 K RON | |
| 57 | 57.DENTOPERA S.R.L.▲ 41 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,2×▲ 572,2 % | ▲ 572,2 % | 107,1 K RON | |
| 58 | 58.IGNAT DENTAL PRAXIS S.R.L.▼ 26 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 1,2×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 9,9 K RON | |
| 59 | 59.FEMINA SALUTEM S.R.L.▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 408,4 K RON | |
| 60 | 60.AP KLINIQ SRL▲ 34 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▲ 440,9 % | ▲ 440,9 % | 50 K RON | |
| 61 | 61.GAVRYMED ANMO S.R.L.▼ 57 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 42,4 K RON | |
| 62 | 62.ECOMED SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 414 K RON | |
| 63 | 63.EPIDEMIOLIFE CLINIC S.R.L.▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 615 K RON | |
| 64 | 64.DENTAX REMEDIUM COMPANY SRL▲ 5 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,1×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 65 | 65.DENTASTIC AESTHETICS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×— | — | — | 10,1 K RON |
| 66 | 66.CLINICA LASEROZONE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 716,9 K RON | |
| 67 | 67.ESTCLINIC SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -124,6 K RON | |
| 68 | 68.ARFIL MEDICAL S.R.L.▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 495,1 K RON | |
| 69 | 69.IARIDENTIS S.R.L.▲ 12 | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoşani | 1×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 7,7 K RON | |
| 70 | 70.VERA OPTICAL LENS SRL▼ 28 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,9×▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | 99,6 K RON | |
| 71 | 71.MARCOMED CENTER SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 692,8 K RON | |
| 72 | 72.OCULARIS MEDICA SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▼ 30 % | ▼ 30 % | 730,8 K RON | |
| 73 | 73.SILVESTET S.R.L.▼ 19 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,8×▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 9 K RON | |
| 74 | 74.OSTAFI RODENTAL S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 50,6 K RON | |
| 75 | 75.DERMAOFT MEDICAL S.R.L.= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 76 | 76.NICODENT IMPEX SRL-Dnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,8×— | — | -31,2 K RON | |
| 77 | 77.NOVODENT MICLĂUȘ S.R.L.▼ 67 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 255,1 K RON | |
| 78 | 78.MOLECULAR IMAGING SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.IUSTI ROVAL DENT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 57,4 K RON | |
| 80 | 80.SMILING TOOTH BY DR. NURA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,7×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -25,7 K RON | |
| 81 | 81.DENTSON CLINIC SRL▼ 40 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,7×▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 82 | 82.THE SMILE DENTAL CENTER S.R.L.▼ 22 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,7×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 183,1 K RON | |
| 83 | 83.OTIS MEDICAL DAE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,7×▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 636 K RON | |
| 84 | 84.AIMDENT ANDREEA S.R.L.nou | Oraş Flămânzi, Botoşani | 0,7×▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | 48,8 K RON | |
| 85 | 85.SERANDISMILE DENT S.R.L.▼ 27 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,7×▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 46,3 K RON | |
| 86 | 86.ADVANCED MEDICAL SERVICES SRLnou | Comuna Curteşti, Botoşani | 0,6×▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 316,9 K RON | |
| 87 | 87.MEDICALEX SRL▼ 14 | Sat Vorona, Comuna Vorona, Botoşani | 0,6×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -110,2 K RON | |
| 88 | 88.CLINICA TUDORA SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,6×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 298,5 K RON | |
| 89 | 89.MEDICAL DENT SMILE S.R.L.▼ 56 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,5×▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | 20 K RON | |
| 90 | 90.EVELIN IMPEX COM SRL▲ 7 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,5×▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 50,5 K RON | |
| 91 | 91.MEDANIN UROCARE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,5×▼ 95,8 % | ▼ 95,8 % | 80,1 K RON | |
| 92 | 92.LABORATOR ANALIZE MEDICALE MISANO SRL▼ 12 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 0,5×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -14,3 K RON | |
| 93 | 93.CRISTIANU OMNIMED SRL▼ 73 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,5×▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | 255,7 K RON | |
| 94 | 94.VASIMED DENTAVLAD S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,4×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 11,4 K RON | |
| 95 | 95.LAROMED SERVICES S.R.L.▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,4×▼ 16 % | ▼ 16 % | 417,9 K RON | |
| 96 | 96.AMITOD MEDICAL SRL▼ 19 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 0,4×▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 129,9 K RON | |
| 97 | 97.WORK TAPE MEDICAL FIZIO S.R.L.▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,4×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 216,3 K RON | |
| 98 | 98.MEDLEARNING HLS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,3×— | — | 505,8 K RON | |
| 99 | 99.ANATOMIC DENT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,3×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 15,2 K RON | |
| 100 | 100.ALPHA SMILE S.R.L.▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,3×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 30,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Botoșani
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
54 firme · 38,2 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
76 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
29 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
32 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 915,5 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
4 firme · 159,2 K RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
5 firme · 120 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 102,6 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 61 K RON