Top 100 firme — Construcții, Botoșani după capitaluri în 2017
424 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 133,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 187,5 K RON, iar liderul atinge 24,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VICTOR CONSTRUCT SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 24,5 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | -13,1 mil. RON | |
| 2 | 2.TRANSPORTURI AUTO SA= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,4 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 359,3 K RON | |
| 3 | 3.BINAPE CONSTRUCT GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,7 mil. RON▲ 105 % | ▲ 105 % | 10,7 mil. RON | |
| 4 | 4.CONREC AGREMIN TRANS S.R.L.▼ 1 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 8,3 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 25,7 K RON | |
| 5 | 5.CORNELL'S FLOOR SRL▼ 1 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 7,5 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 80,1 K RON | |
| 6 | 6.ALFA LAND REZIDENŢIAL PARK SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,5 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -684,5 K RON | |
| 7 | 7.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,2 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 674,9 K RON | |
| 8 | 8.ADVAN CONSTRUCŢII SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 3,6 K RON | |
| 9 | 9.ELEGANT GLOB SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -174,1 K RON | |
| 10 | 10.SCORPION SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 14,7 K RON | |
| 11 | 11.ASICONS SRL▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8 mil. RON▲ 222,6 % | ▲ 222,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 12 | 12.INSTAL-CON SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 155,9 K RON | |
| 13 | 13.CINDIA SRL▲ 1 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 1,6 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -25,3 K RON | |
| 14 | 14.TOTEX SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -14,1 K RON | |
| 15 | 15.R & Z ASCON SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 252,3 K RON | |
| 16 | 16.CIBOCAZ SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 96,7 K RON | |
| 17 | 17.DIOCONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3 mil. RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 18 K RON | |
| 18 | 18.GAFCO CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Lozna, Comuna Lozna, Botoşani | 1,3 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 7,9 K RON | |
| 19 | 19.99 C.C.C. SA▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 1,9 K RON | |
| 20 | 20.ELSACO POWER S.R.L.▲ 20 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,2 mil. RON▲ 142,5 % | ▲ 142,5 % | 944,1 K RON | |
| 21 | 21.ERGO-SISTEM SRL▲ 3 | Sat Brehuieşti, Comuna Vlădeni, Botoşani | 1,2 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 206,4 K RON | |
| 22 | 22.SIMCOS SA▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -198,5 K RON | |
| 23 | 23.DELTA CON SRL▼ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,1 mil. RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 46 K RON | |
| 24 | 24.ELPROEX SA▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 536,1 K RON | |
| 25 | 25.ALSIT CON B.G. SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 917,2 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 76,1 K RON | |
| 26 | 26.ANA ARHITECTURĂ & CONSTRUCŢII SRL▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 910,4 K RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 422,5 K RON | |
| 27 | 27.DOMACO SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 892,9 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 318 RON | |
| 28 | 28.SEBIANA SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 835,6 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 40,3 K RON | |
| 29 | 29.BISCOP SRL▼ 12 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 818,7 K RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 222,3 K RON | |
| 30 | 30.OMNIUTIL SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 787 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 59,8 K RON | |
| 31 | 31.CIPRIANI SRL▲ 38 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 751 K RON▲ 210,5 % | ▲ 210,5 % | 649,1 K RON | |
| 32 | 32.TRIOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 715,9 K RON▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 461,9 K RON | |
| 33 | 33.NEO-STYLE SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 645,1 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 25 K RON | |
| 34 | 34.AGOS CONSTRUCŢII SRL▲ 17 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 645,1 K RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 274,6 K RON | |
| 35 | 35.STONE MOLDOVA GRUP SRL▲ 81 | Sat Horlăceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 626 K RON▲ 345,6 % | ▲ 345,6 % | 485,5 K RON | |
| 36 | 36.GRYSOM BUILDS SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 608,4 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 25,1 K RON | |
| 37 | 37.BUILDING HOUSE FAMILY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 601,5 K RON— | — | — | 601,3 K RON |
| 38 | 38.LAROX WOOD HOUSE SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 598,3 K RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 237,8 K RON | |
| 39 | 39.ALERO SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 539,1 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 85 K RON | |
| 40 | 40.INTERIOR INNOVATION SRL▲ 82 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 537,5 K RON▲ 348,6 % | ▲ 348,6 % | 522,8 K RON | |
| 41 | 41.AST PÎNZARIU SRL▲ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 528,6 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 91,5 K RON | |
| 42 | 42.D&D CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 506,1 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 504,1 K RON | |
| 43 | 43.TRANSGHE CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 489,5 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -10,1 K RON | |
| 44 | 44.PRISACARIU BUILD&CONSTRUCT S.R.L.▲ 64 | Sat Poiana, Comuna Braeşti, Botoşani | 486,8 K RON▲ 224 % | ▲ 224 % | 336,6 K RON | |
| 45 | 45.MARTINI SRL▼ 1 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 477 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 31 K RON | |
| 46 | 46.SPIRU MAR SRL▲ 13 | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 462,3 K RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 149,1 K RON | |
| 47 | 47.BAFONI SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 457,4 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -65,5 K RON | |
| 48 | 48.SEBAS GRIEROSU CONSTRUCT SRL▲ 119 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 456,9 K RON▲ 580,3 % | ▲ 580,3 % | 456,5 K RON | |
| 49 | 49.VENT INSTAL SRL▲ 129 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 452,3 K RON▲ 681,5 % | ▲ 681,5 % | 438,5 K RON | |
| 50 | 50.TINO UNITRANS SRL▲ 4 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 442,4 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 90,3 K RON | |
| 51 | 51.QUARTZ IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 435,3 K RON▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 154 K RON | |
| 52 | 52.PROFI IZO.BEK SRL▼ 6 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 433 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1,3 K RON | |
| 53 | 53.PROMETEU EXPERT INOX SRL▼ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 430,8 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 50,9 K RON | |
| 54 | 54.REZISTENT CONSTRUCT PROIECT SRL▲ 56 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 429,7 K RON▲ 188,8 % | ▲ 188,8 % | 280,9 K RON | |
| 55 | 55.CHAPPE ŞI BETON CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Hilişeu-Horia, Comuna Hilişeu-Horia, Botoşani | 414,7 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 81,3 K RON | |
| 56 | 56.SERGHEI CONSTRUCT INT SRL▲ 16 | Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti, Botoşani | 401,3 K RON▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 171,2 K RON | |
| 57 | 57.SOFIEA IMPEX SRL▼ 20 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 391,5 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 44,4 K RON | |
| 58 | 58.GROUP EXTRA SRL▲ 18 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 374,4 K RON▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 149 K RON | |
| 59 | 59.TUDOR ELECTRIC GRUP SRL▼ 4 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 372,8 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 32 K RON | |
| 60 | 60.STE CONSTRUCŢII SRL▼ 8 | Sat Roşiori, Comuna Răchiţi, Botoşani | 371,8 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 14,4 K RON | |
| 61 | 61.MERIDIAN SRL▼ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 365,5 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 84,3 K RON | |
| 62 | 62.PENTIUR SRL▼ 5 | Sat Băiceni, Comuna Curteşti, Botoşani | 362,8 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 44,8 K RON | |
| 63 | 63.CONSPROIECT M SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 361,3 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | -613,5 K RON | |
| 64 | 64.UTILCON SRL▲ 23 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 357,6 K RON▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 167,3 K RON | |
| 65 | 65.PALAZZO CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 351,2 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 56,1 K RON | |
| 66 | 66.BAHM CONSTRUCȚII CIVILE ȘI INDUSTRIALE S.R.L.▲ 234 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 333,3 K RON▲ 61.620 % | ▲ 61.620 % | 332,7 K RON | |
| 67 | 67.GAD PARTENERS CONCEPT ADVM SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 320 K RON— | — | — | 319,8 K RON |
| 68 | 68.AQVIS SRL▲ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 306 K RON▲ 90 % | ▲ 90 % | 234,9 K RON | |
| 69 | 69.PRESCO SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 301,1 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 166,3 K RON | |
| 70 | 70.COLSTRADE COLDRUM SRL▼ 8 | Sat Suharău, Comuna Suharău, Botoşani | 300,2 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 205,9 K RON | |
| 71 | 71.BAZATU GOLD COMPANY SRL▲ 2 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 290,5 K RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 62,8 K RON | |
| 72 | 72.FORTUNA BUILDING SRL▲ 150 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 287 K RON▲ 963 % | ▲ 963 % | 260 K RON | |
| 73 | 73.OLARU & FIUL SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 283,1 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 16,4 K RON | |
| 74 | 74.DAM CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 274,8 K RON▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 123,7 K RON | |
| 75 | 75.NIRO CONSTRUCT STAR SRL▲ 42 | Sat Jijia, Comuna Albeşti, Botoşani | 274,5 K RON▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 141 K RON | |
| 76 | 76.CONDECOR ART SRL▲ 339 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 264,9 K RON— | — | 321,2 K RON | |
| 77 | 77.AMIREX-IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 262,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.TERMOINSTALAŢII MIŞA SRL▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 260,2 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 126,2 K RON | |
| 79 | 79.DYGIADRO ELECTRO IMPIANTI SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 248,8 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 26 RON | |
| 80 | 80.FRIGO-STAR SRL▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 243 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 64,9 K RON | |
| 81 | 81.ELECTRO VICOSERV SRL▼ 10 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 241,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.CALINDU PRO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 240,9 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 7,8 K RON | |
| 83 | 83.MATI COM SRL▲ 82 | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 240,2 K RON▲ 211,9 % | ▲ 211,9 % | 162,7 K RON | |
| 84 | 84.CORNELL'S TEHNIC CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Copălău, Comuna Copălău, Botoşani | 236,8 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 40,7 K RON | |
| 85 | 85.K-SIM INSTALCON SRL▲ 8 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 234,2 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 58,2 K RON | |
| 86 | 86.GALAN SPECIAL CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Vorniceni, Comuna Vorniceni, Botoşani | 231,6 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 48 K RON | |
| 87 | 87.SERGIU CONS SRL▼ 10 | Sat Roşiori, Comuna Răchiţi, Botoşani | 227,6 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,8 K RON | |
| 88 | 88.FETELE SRL▲ 53 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Albeşti, Botoşani | 223,4 K RON▲ 116 % | ▲ 116 % | 175 K RON | |
| 89 | 89.IȚCU BUILDING PROJECT S.R.L.nou | Loc. Bobuleşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 220 K RON— | — | — | 219,8 K RON |
| 90 | 90.ELECTRO CIB SRL▼ 6 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 218,4 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 11,2 K RON | |
| 91 | 91.BEST-SERV SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 218,2 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 44,6 K RON | |
| 92 | 92.MAXON ELECTRIC SRL▲ 20 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 213,6 K RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 68,2 K RON | |
| 93 | 93.CONSTAR SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 209,7 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 90,9 K RON | |
| 94 | 94.FOCUS NETCOM TECH SRL▼ 13 | Sat Dersca, Comuna Dersca, Botoşani | 206,3 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -1,5 K RON | |
| 95 | 95.TAC EDIL VICENZO SRL▲ 52 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 205,2 K RON▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 111,2 K RON | |
| 96 | 96.UNIQUE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.▲ 83 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 205,1 K RON▲ 261,6 % | ▲ 261,6 % | 148,2 K RON | |
| 97 | 97.DANCOPP ŞANTIER SRLnou | Sat Pârâu Negru, Comuna Mihăileni, Botoşani | 193,5 K RON— | — | — | 193,3 K RON |
| 98 | 98.LOZNA CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 189,6 K RON▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 80,1 K RON | |
| 99 | 99.PALAZZO REAL SRL▼ 34 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 187,8 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 5,7 K RON | |
| 100 | 100.ORIZONT-PROIECT SRL▲ 59 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 187,5 K RON▲ 140 % | ▲ 140 % | 109,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Botoșani
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
302 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 958,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
18 firme · 342,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
82 firme · 196 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
104 firme · 193,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
63 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
33 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
27 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 190,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON