Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bistrița-Năsăud după capitaluri în 2011
428 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 41,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 5,9 K RON, iar liderul atinge 9,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COROANA TOURISM COMPANY SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,7 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 41,5 K RON | |
| 2 | 2.PRODIND SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,9 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -22,4 K RON | |
| 3 | 3.HEBE SA▲ 2 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3,5 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 430 K RON | |
| 4 | 4.PANLACTO-VICTOCRIS SRL= | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3,1 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 9,2 K RON | |
| 5 | 5.TEXT-AGRO SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -6,2 K RON | |
| 6 | 6.FLAMENCO H & R SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 29,8 K RON | |
| 7 | 7.CORA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 486 RON | |
| 8 | 8.COR-ADYANA SRL▲ 1 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 64,8 K RON | |
| 9 | 9.HOTEL COROANA DE AUR SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 60,1 K RON | |
| 10 | 10.COMPLEX DECEBAL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 10,5 K RON | |
| 11 | 11.BISTRITA SA▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 960,6 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 50,1 K RON | |
| 12 | 12.ADRIANA DIN ARDEAL SRL▲ 2 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 631,6 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 18,5 K RON | |
| 13 | 13.LORDINU SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 583,1 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 10,7 K RON | |
| 14 | 14.ALFA SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 521 K RON▲ 680,6 % | ▲ 680,6 % | 2,1 K RON | |
| 15 | 15.POWER RING PRODIMPEX SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 517,2 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -55,9 K RON | |
| 16 | 16.NICOLE IMEX SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 362,3 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 18,9 K RON | |
| 17 | 17.AURORA-SZ SRL= | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 352,3 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 2,2 K RON | |
| 18 | 18.DORIS AGROCONS SRL▲ 1 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 351,3 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 48 K RON | |
| 19 | 19.ADRIANCONS SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 339,9 K RON▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 127,5 K RON | |
| 20 | 20.GEA TURISM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 338,1 K RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 0 RON | |
| 21 | 21.INTEGRAL SERVICE-TRIFAN SRL= | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 300 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 11,8 K RON | |
| 22 | 22.BENGURION SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 292,1 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 48 RON | |
| 23 | 23.VILA SÂNGEORZ SAnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 267,3 K RON— | — | — | -2,8 K RON |
| 24 | 24.FLORIBOGD SRL▼ 2 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 244,1 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -153 RON | |
| 25 | 25.UNIVERS TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 227,2 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 6,5 K RON | |
| 26 | 26.GRILL-BREND COM SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 226,8 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 17,1 K RON | |
| 27 | 27.DERWIN SRL▲ 42 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 170,7 K RON▲ 734,8 % | ▲ 734,8 % | 150,2 K RON | |
| 28 | 28.ROGER NICO IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 164,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -5,1 K RON | |
| 29 | 29.YOROGO CAFE SRL▲ 29 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 159,7 K RON▲ 342,8 % | ▲ 342,8 % | 123,6 K RON | |
| 30 | 30.TONIGHT SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 157,8 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 13,8 K RON | |
| 31 | 31.ARINIS COLIBITA SRL▲ 4 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 103,3 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 12,8 K RON | |
| 32 | 32.CABANA BRADULUI SERV SRL▲ 1 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 102,6 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 3,7 K RON | |
| 33 | 33.COMVASISMADA SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 97,9 K RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 37 K RON | |
| 34 | 34.BISTRA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 96,3 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 22,4 K RON | |
| 35 | 35.ZIMVESTUL TRANS SRL▲ 11 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 83,8 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 23,7 K RON | |
| 36 | 36.TOMĂSCU & SONS S.R.L.▲ 4 | Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc, Bistriţa-Năsăud | 78,2 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 454 RON | |
| 37 | 37.OVSILV SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 75,5 K RON— | — | 69 K RON | |
| 38 | 38.DUO-LALI COM SRL▲ 10 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 60,5 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 12,4 K RON | |
| 39 | 39.ONIPREST INTERNATIONAL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,1 K RON— | — | — | 58,1 K RON |
| 40 | 40.RALENDO COM SRL▲ 12 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 55,1 K RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 11,8 K RON | |
| 41 | 41.BORGO BEER SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,2 K RON— | — | — | 53 K RON |
| 42 | 42.NELFLOR COM SRL▼ 1 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 53 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -15,4 K RON | |
| 43 | 43.ATENA PROD SRL▼ 6 | Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 52,6 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -36,1 K RON | |
| 44 | 44.LIVE CLUB SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,4 K RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | -35,1 K RON | |
| 45 | 45.TRANSBORDARE SRL▲ 10 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 46,9 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 8,7 K RON | |
| 46 | 46.GRIGORIO-MERY COM SRL▲ 7 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 46 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 2,9 K RON | |
| 47 | 47.VIORICA COMSERV SRL▼ 8 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 45,3 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | -72,7 K RON | |
| 48 | 48.CABANA CUSMA SRL▼ 3 | Sat Cusma, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 44,9 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | -17,5 K RON | |
| 49 | 49.TRARODANA COM SRL▲ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 44,8 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 666 RON | |
| 50 | 50.ZOOAGROTUR SRL▼ 1 | Sat Măriselu, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 43,6 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -1,8 K RON | |
| 51 | 51.GREENLAND SRL▲ 6 | Sat Fiad, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 40,7 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 1,1 K RON | |
| 52 | 52.TIMEEA COM SRL▲ 7 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,1 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 7,7 K RON | |
| 53 | 53.BURGAS COM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,2 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -2,2 K RON | |
| 54 | 54.REZISTENTA SRL▲ 27 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 37,4 K RON▲ 234,2 % | ▲ 234,2 % | 26,2 K RON | |
| 55 | 55.TIRNAVEANCA SERV SRL▲ 7 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,1 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 1,6 K RON | |
| 56 | 56.HIDALGO IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.MAR I TERRA S.R.L.▲ 6 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 29,6 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 4,3 K RON | |
| 58 | 58.STAR-AUTO-MARC SRL▲ 149 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,3 K RON— | — | 34,3 K RON | |
| 59 | 59.GOOD-EURO COM SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,5 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 874 RON | |
| 60 | 60.FELECAN TECH SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,8 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -402 RON | |
| 61 | 61.VALSEB UNIC SRL▼ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 23,4 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | -4,6 K RON | |
| 62 | 62.TAUTTUR SRL▲ 6 | Sat Susenii Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 20,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.COMNECESAR IMPEX SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 19,8 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | -26,8 K RON | |
| 64 | 64.PRODMAROM SRL▲ 7 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 19,7 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 1,5 K RON | |
| 65 | 65.BUSCOTUL PROD.COM. SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -3,8 K RON | |
| 66 | 66.ART ASIA SRL▲ 22 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 18,1 K RON▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 8,7 K RON | |
| 67 | 67.CHIRALEŞ TOUR SRL▲ 98 | Sat Chirales, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 17,1 K RON— | — | 19,1 K RON | |
| 68 | 68.DICONA-ANOMIS SRL▲ 19 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 17 K RON▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 6,9 K RON | |
| 69 | 69.GETASCOM SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -145 RON | |
| 70 | 70.ZEPPELIN SRL▲ 9 | Sat Cireşoaia, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 15,9 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 2,5 K RON | |
| 71 | 71.OLD HOUSE SRL▲ 165 | Sat Monor, Comuna Monor, Bistriţa-Năsăud | 15,7 K RON— | — | 29,6 K RON | |
| 72 | 72.FORTIS GRUP SRL▲ 20 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 15,6 K RON▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 7,8 K RON | |
| 73 | 73.ALFLOREXIS COM SRL▼ 1 | Sat Ciceu-Giurgeşti, Comuna Ciceu-Giurgeşti, Bistriţa-Năsăud | 14,4 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -2,5 K RON | |
| 74 | 74.MACROPREST SRL▲ 3 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,2 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 522 RON | |
| 75 | 75.ZAHARIE SRLnou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 13,8 K RON— | — | 616 RON | |
| 76 | 76.SALCRIS NATURAL SRLnou | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 11,9 K RON— | — | 5,5 K RON | |
| 77 | 77.COMEXFRIM SRL▲ 5 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 11,7 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 158 RON | |
| 78 | 78.MOLDOLAURA SRL▲ 5 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 11,6 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 538 RON | |
| 79 | 79.PAMICARMO SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,3 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -94 RON | |
| 80 | 80.BENOVIEN SRL▲ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11 K RON▲ 332,1 % | ▲ 332,1 % | 8,4 K RON | |
| 81 | 81.EDIFICIU SRL▲ 3 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 10,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.COMBRAD SRL▲ 4 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,4 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 0 RON | |
| 83 | 83.ADIANA PREST SRL▲ 20 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 10,1 K RON▲ 92 % | ▲ 92 % | 4,8 K RON | |
| 84 | 84.AMARILLIS-PRODCOM SRL▲ 7 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 10 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 2 K RON | |
| 85 | 85.LAGUNA ALBASTRA SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,1 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -4,5 K RON | |
| 86 | 86.ALY & LUCY SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,7 K RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.LA CUCUIETII DIN DEAL SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.TELCIANCA COM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.PRACTIVETPLUS SRL▲ 8 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 7,7 K RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 1,7 K RON | |
| 90 | 90.PLATANUS COM SRL▲ 3 | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 7,5 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 254 RON | |
| 91 | 91.CODALIS COMPANY SRL▼ 16 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 7,4 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -8,1 K RON | |
| 92 | 92.PRIMA-"CLUB 100" SRL▲ 10 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 6,4 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 1,1 K RON | |
| 93 | 93.GIGI PRODCOM SRL▲ 1 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,4 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 13 RON | |
| 94 | 94.ZIVEX-PREX SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,2 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 407 RON | |
| 95 | 95.ROBALEMI FOOD SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.LICOMEX SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,1 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -9,6 K RON | |
| 97 | 97.DIFOUR SERV SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.REGINA SRL▲ 150 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6 K RON— | — | 22,7 K RON | |
| 99 | 99.FLORISIMO COM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 20 RON | |
| 100 | 100.NILIRO SRL▲ 60 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,9 K RON— | — | 7,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bistrița-Năsăud
CAEN 5610
Restaurante
176 firme · 172,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
85 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 56 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
105 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
151 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
22 firme · 18,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 17 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 10 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 111,7 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 92,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
12 firme · 83,3 K RON