Top 100 firme — Învățământ, Bacău după capitaluri în 2015
121 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 14,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -51,6 K RON, iar liderul atinge 3,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MUV SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 32,8 K RON | |
| 2 | 2.MIHOC SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,5 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 462,2 K RON | |
| 3 | 3.LECTOFORM CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 839,8 K RON▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 436,1 K RON | |
| 4 | 4.LIV-COMAL SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 603 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 2,7 K RON | |
| 5 | 5.ALEXRAL CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 572 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 560 K RON | |
| 6 | 6.IMBOLD AUTO SRL▼ 1 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 533,7 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 143,5 K RON | |
| 7 | 7.PROCIV FORM SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 480,8 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 36,1 K RON | |
| 8 | 8.EXPERT AKTIV GROUP SRL▲ 24 | Municipiul Oneşti, Bacău | 457,7 K RON▲ 1.241,9 % | ▲ 1.241,9 % | 506,7 K RON | |
| 9 | 9.EVOLUTIV CONSULTANTS NETWORK SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 429,3 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 50,4 K RON | |
| 10 | 10.FORM CONSULT SRL▼ 3 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 385,6 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 69,4 K RON | |
| 11 | 11.INFOPROB SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 376,9 K RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 116 K RON | |
| 12 | 12.CENTRUL EDUCAŢIONAL IBSEN S.R.L.▼ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 289,6 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 108,3 K RON | |
| 13 | 13.LECTOFORM TRAVEL SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 194,6 K RON▲ 323 % | ▲ 323 % | 148,6 K RON | |
| 14 | 14.ASPERA CURS SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 177,6 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 3,2 K RON | |
| 15 | 15.DAVNIC AUTO SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 157,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 16 | 16.IMBOLD TRANS SRL▼ 4 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 110,7 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -21,7 K RON | |
| 17 | 17.IMBOLD C.P.P.T.R. SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 110,2 K RON— | — | — | 110 K RON |
| 18 | 18.OREO GRUP SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 109,8 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 3 K RON | |
| 19 | 19.INTERACTIV RO CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 105,8 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | -13,5 K RON | |
| 20 | 20.EDU ZECE PLUS SRL▲ 45 | Municipiul Oneşti, Bacău | 100,3 K RON▲ 50.066,5 % | ▲ 50.066,5 % | 100,1 K RON | |
| 21 | 21.COMERUS CONSULT SRL▲ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 99,7 K RON▲ 259,6 % | ▲ 259,6 % | 72 K RON | |
| 22 | 22.MOTO TRANSPORT SERVICE SRL▼ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 94,7 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 802 RON | |
| 23 | 23.CLUSTER CONSULT SRL▲ 37 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 90,1 K RON▲ 4.856,6 % | ▲ 4.856,6 % | 88,3 K RON | |
| 24 | 24.MINITEHNIC SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 89,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 25 | 25.GEMA GENERAL MANAGEMENT SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 84,2 K RON▲ 270,7 % | ▲ 270,7 % | 61,5 K RON | |
| 26 | 26.SILVER COMPASS SRL▼ 6 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 79,4 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 7 K RON | |
| 27 | 27.EU QUALITY TRAINER SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 74,7 K RON▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 39,9 K RON | |
| 28 | 28.JANRAD SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 73,3 K RON▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 32 K RON | |
| 29 | 29.ŞCOALA DE ŞOFERI ZEBRA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 67,9 K RON▲ 58 % | ▲ 58 % | 24,9 K RON | |
| 30 | 30.DRIVER DAY SRL▲ 4 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 65,7 K RON▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 33,6 K RON | |
| 31 | 31.BARRIER S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 64,3 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -364 RON | |
| 32 | 32.PLUS HAPPY EDU SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 62,3 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 9 K RON | |
| 33 | 33.QMSCERT CERTIFICARE SRL▼ 8 | Municipiul Oneşti, Bacău | 58 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 8,6 K RON | |
| 34 | 34.EL-ROXPAN SRL▼ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 55,8 K RON▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 23,4 K RON | |
| 35 | 35.PUBLICFORM TRAINING SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 52,6 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -16,5 K RON | |
| 36 | 36.TEXMEN SRL▲ 59 | Municipiul Bacău, Bacău | 50 K RON— | — | 72 K RON | |
| 37 | 37.GRIDAS GRUP SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 49,6 K RON— | — | 50,4 K RON | |
| 38 | 38.LIA STAR SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 44 K RON▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 23,4 K RON | |
| 39 | 39.AUTO DUNAVA SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 43,3 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | -24,4 K RON | |
| 40 | 40.MYUZIC DANS SRL▲ 2 | Sat Văleni, Comuna Parincea, Bacău | 41,3 K RON▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 22,8 K RON | |
| 41 | 41.AUTOREGAL CATEGORIA B SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 41,2 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | -32,8 K RON | |
| 42 | 42.YES SUCCESS SRL▲ 34 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 32,9 K RON— | — | 37,9 K RON | |
| 43 | 43.SMART MOMENTUM SRL▲ 12 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 32,2 K RON▲ 475,9 % | ▲ 475,9 % | 26,6 K RON | |
| 44 | 44.TORPEDO SRL▼ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | 30 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 2,6 K RON | |
| 45 | 45.AUTOSERA SRL▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 28,6 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -7,8 K RON | |
| 46 | 46.TOTAL ENGLISH SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,9 K RON▲ 447,8 % | ▲ 447,8 % | 22 K RON | |
| 47 | 47.SILOGISME SRL▼ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 26,8 K RON▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 11,9 K RON | |
| 48 | 48.PILOT EXIM SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.XL-PODAVIL SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 21,3 K RON▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 11,9 K RON | |
| 50 | 50.DAVID-OLIA SRL▼ 7 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 20,7 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 4,7 K RON | |
| 51 | 51.LUCAIL AUTO SRL▲ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 19,7 K RON▲ 116 % | ▲ 116 % | 10,6 K RON | |
| 52 | 52.FLAMINIA PREST SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,3 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -67 RON | |
| 53 | 53.CENTRIC NETWORK SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 18,5 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -208 RON | |
| 54 | 54.COSNIST SRL▼ 8 | Sat Prohozeşti, Comuna Poduri, Bacău | 17,6 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 3 K RON | |
| 55 | 55.ENGLISH SCHOOL GROUP SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 15,9 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 413 RON | |
| 56 | 56.KLASS DANCE SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 12,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.TOTAL-MAT CONSULTING SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 10,6 K RON— | — | — | 10,4 K RON |
| 58 | 58.DDD TEAM-SPORT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,5 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 2,3 K RON | |
| 59 | 59.CORONA-NEGREA & NEGREA SNC▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 60 | 60.ADA NAILS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 6,2 K RON— | — | — | 6 K RON |
| 61 | 61.RENCARTRIP SRL▼ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 6,1 K RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | -4,1 K RON | |
| 62 | 62.GIULYEM SRL= | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 5,4 K RON▲ 238,8 % | ▲ 238,8 % | 3,8 K RON | |
| 63 | 63.VAM COM SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,6 K RON▲ 287,5 % | ▲ 287,5 % | 3,4 K RON | |
| 64 | 64.MULTI-NET SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.ENGLISH ADVENTURE SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,4 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -250 RON | |
| 66 | 66.PROFESSIONAL TRAINING SRL▼ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -9,5 K RON | |
| 67 | 67.ADMIRA RAM TEHNIC SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 68 | 68.VOCEA AUTENTICĂ SRLnou | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 1,1 K RON— | — | — | 872 RON |
| 69 | 69.DYNAMIC TRAINING CENTER SRLnou | Sat Filipeşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 986 RON— | — | — | 786 RON |
| 70 | 70.NEW LIFE THERAPY SRL▼ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 506 RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | -956 RON | |
| 71 | 71.AUTO BIMBO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 417 RON— | — | — | 217 RON |
| 72 | 72.EMY FLUX SRL▲ 14 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.GROUP MIRTIS SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 74 | 74.AUTO DRIVER SCHOOL SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.CINNAMON SRL▼ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | -195 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.AIDA TREND SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | -440 RON— | — | -100 RON | |
| 77 | 77.ALLURE NAILFIX S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | -2,1 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 78 | 78.UNICOP SERV SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | -2,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.ANCAUTORIZARE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | -2,5 K RON— | — | — | -2,7 K RON |
| 80 | 80.ASK SMART ABC SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | -2,9 K RON— | — | 2 K RON | |
| 81 | 81.BLUE RIBBON GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | -4,9 K RON— | — | -50 RON | |
| 82 | 82.ASINED IMPEX SRL▼ 7 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -5 K RON— | — | 0 RON | |
| 83 | 83.HRD MANAGEMENT SRL▼ 4 | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | -6 K RON— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.AUTO FAB 54 SRL▼ 2 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -9 K RON— | — | -259 RON | |
| 85 | 85.PROVOIAJ AUTO SRL▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | -9,4 K RON— | — | 24 K RON | |
| 86 | 86.EUDACIA SRL▼ 2 | Sat Tisa-Silvestri, Comuna Odobeşti, Bacău | -10 K RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.EUROSTUDIES CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | -10,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.GRĂDINIŢA CĂSUŢA VERDE SRL▼ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | -11,1 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 89 | 89.MARIMEI 2014 SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | -11,2 K RON— | — | -2,4 K RON | |
| 90 | 90.P.A.W.S. EXPRESS SRL▼ 2 | Sat Drăgugeşti, Comuna Helegiu, Bacău | -11,6 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 91 | 91.ENGLISH GROUP SRL▼ 14 | Municipiul Moineşti, Bacău | -12,3 K RON— | — | -7 K RON | |
| 92 | 92.FITTERMASTER S.R.L.▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | -12,5 K RON— | — | -4,6 K RON | |
| 93 | 93.DCN TRAINING SRL▼ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | -16,5 K RON— | — | -238 RON | |
| 94 | 94.ACSIDRIVE SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | -22,7 K RON— | — | -8,9 K RON | |
| 95 | 95.UNIVERS AUTOPREST SRL▲ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | -24,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.F.A.A. PROD SRL▼ 2 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | -25,2 K RON— | — | -3,5 K RON | |
| 97 | 97.ASPECT EXPERT SRL▼ 7 | Sat Măgireşti, Comuna Măgireşti, Bacău | -37,3 K RON— | — | -20,8 K RON | |
| 98 | 98.EVICOR SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | -50,5 K RON— | — | -19,7 K RON | |
| 99 | 99.CROSS STAR SRL▲ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | -50,7 K RON— | — | -561 RON | |
| 100 | 100.LIVPROD SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | -51,6 K RON— | — | 9,6 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Bacău
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
137 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
56 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
10 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 631,9 K RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
4 firme · 606,6 K RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 303 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 219,3 K RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 22,1 K RON