Top 100 firme — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. după capitaluri în 2022
6.864 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 4,3 mil. RON, iar liderul atinge 298,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPACT ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 298,8 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 33,4 mil. RON | |
| 2 | 2.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 149,5 mil. RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 57,9 mil. RON | |
| 3 | 3.APS PROPERTY INVESTMENTS S.R.L.▲ 6.007 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 145,3 mil. RON— | — | -17,9 mil. RON | |
| 4 | 4.FORD ROMANIA SERVICES S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 70,4 mil. RON— | — | — | 5 mil. RON |
| 5 | 5.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59,7 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 9,3 mil. RON | |
| 6 | 6.ARRISE LIVE S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,9 mil. RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 21 mil. RON | |
| 7 | 7.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,2 mil. RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 14,3 mil. RON | |
| 8 | 8.DSV GLOBAL BUSINESS SERVICES S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,2 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 5,5 mil. RON | |
| 9 | 9.LAT NITROGEN ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,8 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -509 K RON | |
| 10 | 10.GREEN LAND INVEST SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 4,1 K RON | |
| 11 | 11.EXELIA SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,8 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 12 | 12.RLG SYSTEMS ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 32,3 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 13 | 13.INDUSTRIAL PARC SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,7 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -226,7 K RON | |
| 14 | 14.ECO-X S.A.▼ 8 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 31,2 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 6,1 mil. RON | |
| 15 | 15.ART DESIGN & PRINTING SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,6 mil. RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 504,3 K RON | |
| 16 | 16.OPM E-CHARGE S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,1 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 28,1 mil. RON | |
| 17 | 17.SANTIERUL NAVAL 2 MAI SA▼ 4 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 26,7 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 23,5 K RON | |
| 18 | 18.ORGANIZING SOLUTIONS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,4 mil. RON▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 25,3 mil. RON | |
| 19 | 19.RAPTRONIC SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 24,9 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 3,8 mil. RON | |
| 20 | 20.WOLT ROMANIA S.R.L.▲ 79 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,5 mil. RON▲ 559,5 % | ▲ 559,5 % | -110,2 mil. RON | |
| 21 | 21.TOTALENERGIES GLOBAL SERVICES BUCHAREST S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,5 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 22 | 22.PTR LIVE TECHNOLOGIES SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,3 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 7,4 mil. RON | |
| 23 | 23.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,5 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.CROWN COOL SRL▼ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 21,5 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,5 mil. RON | |
| 25 | 25.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,3 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 26 | 26.NETINVEST B.V. BREDA - SUCURSALA CRAIOVA▼ 3 | Municipiul Craiova, Dolj | 20 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 27 | 27.EZUGI RO S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,8 mil. RON▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 8,3 mil. RON | |
| 28 | 28.SMART TELECOM SOLUTIONS SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 29 | 29.DELOITTE SHARED SERVICES S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,3 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 4,8 mil. RON | |
| 30 | 30.SOLIDMET SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17 mil. RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 9,2 mil. RON | |
| 31 | 31.CERTROM SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 510,5 K RON | |
| 32 | 32.VERTIV ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,8 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 6,2 mil. RON | |
| 33 | 33.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,6 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 1,8 mil. RON | |
| 34 | 34.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,3 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 7,2 mil. RON | |
| 35 | 35.TENNECO ROMANIA SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,2 mil. RON— | — | 2,5 mil. RON | |
| 36 | 36.E.ON BUSINESS SERVICES CLUJ SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,2 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 37 | 37.BRP ENERGY CONSULTING SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 12,2 mil. RON | |
| 38 | 38.BOGDAN INVEST SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,3 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 39 | 39.ADEMCO SUPPLY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,9 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 1 mil. RON | |
| 40 | 40.GOODYEAR OPERATIONS ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,9 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 41 | 41.BOOKING.COM (ROMANIA) SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,9 mil. RON— | — | 5,3 mil. RON | |
| 42 | 42.ESPACK EUROLOGISTICA SRL▲ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 11,6 mil. RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 43 | 43.STEELCASE SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,5 mil. RON▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 4,9 mil. RON | |
| 44 | 44.VITALITY FINANCE S.R.L.▲ 71 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 11,1 mil. RON▲ 251,7 % | ▲ 251,7 % | 11,1 mil. RON | |
| 45 | 45.B3GLOBALCON ROMANIA SRL▲ 8 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 10,5 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 2,7 mil. RON | |
| 46 | 46.RLG REBAT ROMANIA S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.AFFINITY TRANSPORT SOLUTIONS SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,3 mil. RON▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 9,7 mil. RON | |
| 48 | 48.CAMERA DE COMERT INDUSTRIE SI AGRICULTURA TIMIS▼ 12 | — | 10,1 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | — | |
| 49 | 49.RMS CONFERENCE & EVENTS CENTER SRL▼ 16 | Sat Ţegheş, Comuna Domneşti, Ilfov | 10,1 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -715,1 K RON | |
| 50 | 50.ECO ANVELOPE SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10 mil. RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 51 | 51.ALLSYS ENERGY S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,6 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.GLOBAL MAN POWER SRL▼ 10 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 9,5 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 368,2 K RON | |
| 53 | 53.MOLDOFIL SA▲ 91 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 9,4 mil. RON▲ 296,6 % | ▲ 296,6 % | 8,8 mil. RON | |
| 54 | 54.FINANCIAR RECYCLING S.A.▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 352,7 K RON | |
| 55 | 55.SRAC CERT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,2 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 56 | 56.CARFIL INDUSTRIAL PARC SA▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,8 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 260,4 K RON | |
| 57 | 57.HABITEX ROMANIA SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,6 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.RECICLAD'OR S.A.▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,6 mil. RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 7,9 mil. RON | |
| 59 | 59.MABEL CONCERT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,8 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 420,2 K RON | |
| 60 | 60.CERT MASTER STANDARD SRL▲ 1.817 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,8 mil. RON▲ 4.379,9 % | ▲ 4.379,9 % | 7,6 mil. RON | |
| 61 | 61.METROM INDUSTRIAL PARC SA▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 334,7 K RON | |
| 62 | 62.EVOLUTION PRODUCTS RO S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,5 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.BENEFIT SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,3 mil. RON— | — | 6,3 mil. RON | |
| 64 | 64.ECOLOGIC 3R AMBALAJE S.A.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 65 | 65.HERMI CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Săcele, Braşov | 7 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 66 | 66.NORD PROPERTY INVESTMENTS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 690 K RON | |
| 67 | 67.LINDE GLOBAL SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,7 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.CARGOBULL FINANCE SRL▲ 25 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 6,7 mil. RON▲ 70 % | ▲ 70 % | 2,8 mil. RON | |
| 69 | 69.CEGEDIM SERVICE CENTER SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,6 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.RCB INVESTORS SRL▼ 4 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 6,5 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 662,3 K RON | |
| 71 | 71.ECO SYNERGY S.A.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,5 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 72 | 72.KMG ROMPETROL SERVICES CENTER SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,4 mil. RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 73 | 73.CABRIO INVESTMENT SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,3 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 92,5 K RON | |
| 74 | 74.REDPOINT MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 138 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 mil. RON▲ 274,7 % | ▲ 274,7 % | 5,4 mil. RON | |
| 75 | 75.ALBU TRUCK & CARGO S.R.L.▼ 1 | Sat Sântion, Comuna Borş, Bihor | 5,7 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.FDM CAPITAL INVEST SRL▲ 5.639 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,7 mil. RON— | — | 5,8 mil. RON | |
| 77 | 77.CORADEX SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 5,4 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 78 | 78.HKR MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 5,4 mil. RON | |
| 79 | 79.RPW LOGISTICS SRL▲ 15 | Sat Orţisoara, Comuna Orţisoara, Timiş | 5,4 mil. RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 80 | 80.FACILITIES AND LOGISTICS SRL▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 5,3 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 81 | 81.REDRESS ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 5,3 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 2 mil. RON | |
| 82 | 82.INTERACTIVE WEB TRAINING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 368,6 K RON | |
| 83 | 83.TURISTUL SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 5,2 mil. RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -1,8 mil. RON | |
| 84 | 84.WOX 01 SRL▼ 34 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 5,1 mil. RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 85 | 85.PUNCT OIL SRL▲ 23 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 5 mil. RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 2,6 mil. RON | |
| 86 | 86.GREENPOINT MANAGEMENT S.A.▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,9 mil. RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 3,6 mil. RON | |
| 87 | 87.MATRIXCOMP SRL▼ 28 | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 4,8 mil. RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 88 | 88.KARO ACTIV TELECOM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,7 mil. RON▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 4,7 mil. RON | |
| 89 | 89.EASYPAY SYSTEM SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,7 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 90 | 90.GENERIC MOTION SPEED S.R.L.▲ 39 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,6 mil. RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 4,6 mil. RON | |
| 91 | 91.AQUARIUS DEVELOPMENTS SRL▲ 5.396 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,6 mil. RON— | — | 4,6 mil. RON | |
| 92 | 92.PIATA DRUMUL TABEREI SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 93 | 93.TACHONAN SERVICE SRL▼ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 4,5 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 359 K RON | |
| 94 | 94.GREEN RESOURCES MANAGEMENT S.A.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 95 | 95.PROMOTIONAL INTERSERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 242,8 K RON | |
| 96 | 96.BTF GRUP GENERAL S.R.L.▲ 162 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 244,7 % | ▲ 244,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 97 | 97.VOLUM SERV SRL▲ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,4 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.UBER B.V. - FILIALA BUCURESTI S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 575,6 K RON | |
| 99 | 99.MR PRIME MARKETING S.R.L.▲ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 4,4 mil. RON | |
| 100 | 100.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 485,3 K RON |