Top 100 firme — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. după capitaluri în 2010
4.796 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 473,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 920,3 K RON, iar liderul atinge 27,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SANTIERUL NAVAL 2 MAI SA= | Municipiul Mangalia, Constanţa | 27,7 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 775,5 K RON | |
| 2 | 2.APS PROPERTY INVESTMENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25 mil. RON— | — | -6,4 mil. RON | |
| 3 | 3.CHELLO CENTRAL EUROPE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,9 mil. RON— | — | 6 mil. RON | |
| 4 | 4.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,3 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,7 mil. RON— | — | 3,9 mil. RON | |
| 6 | 6.FIRMELBO SRL▼ 3 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 18,3 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.ALLSYS ENERGY S.A.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,6 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.CERTROM SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,1 mil. RON— | — | 3 mil. RON | |
| 9 | 9.TASSULLO R SRL▼ 4 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 14,8 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -263,1 K RON | |
| 10 | 10.SINDSERV SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,6 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 11 | 11.HABITEX ROMANIA SRL▲ 22 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 11,8 mil. RON▲ 245,4 % | ▲ 245,4 % | -1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.CAMERA DE COMERT INDUSTRIE SI AGRICULTURA TIMIS▲ 13 | — | 11,7 mil. RON▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | — | |
| 13 | 13.EXELIA SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,9 mil. RON▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 4,8 mil. RON | |
| 14 | 14.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 3,4 mil. RON | |
| 15 | 15.ART DESIGN & PRINTING SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,4 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 24,4 K RON | |
| 16 | 16.WOMA ECOSERV CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 9,4 mil. RON▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 17 | 17.SRAC CERT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 18 | 18.GENPACT ROMANIA SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,5 mil. RON▲ 102,7 % | ▲ 102,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 19 | 19.FEDERATIA ROMANA DE RUGBY▼ 9 | — | 7,6 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | — | |
| 20 | 20.UMB REPARATII SA▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,4 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -471,9 K RON | |
| 21 | 21.SMARTEMP S.A.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | -5,1 mil. RON | |
| 22 | 22.CROWN COOL SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 7 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.CITRAS SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 9 | Municipiul Câmpina, Prahova | 6,6 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 84,4 K RON | |
| 24 | 24.ANTOPREST ACTIV SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6 mil. RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 418 K RON | |
| 25 | 25.ECO-ROM AMBALAJE SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.EULER HERMES SERVICES ROMÂNIA SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,7 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 27 | 27.ANKO IMPEX SRL▼ 11 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 5,6 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 761,7 K RON | |
| 28 | 28.ASERO SRL▼ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 3,4 K RON | |
| 29 | 29.METROM INDUSTRIAL PARC SA▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,9 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 77,6 K RON | |
| 30 | 30.DECA SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,8 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 387,7 K RON | |
| 31 | 31.TACHONAN SERVICE SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 4,4 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 63,4 K RON | |
| 32 | 32.CONTA PLUS PREST SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,1 mil. RON▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 5,5 K RON | |
| 33 | 33.RO-LAND SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,9 mil. RON— | — | -24 RON | |
| 34 | 34.SWISS TRADE SRL= | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 3,8 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 646,4 K RON | |
| 35 | 35.ROMAUTOPART PITESTI SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,7 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 36 | 36.Camera de Comert si Industrie a Judetului Iasi▼ 5 | — | 3,6 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | — | |
| 37 | 37.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON— | — | 3,5 mil. RON | |
| 38 | 38.911 COMMUNICATION SRL▼ 8 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 2,8 mil. RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -68,7 K RON | |
| 39 | 39.MARBO TRADE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,4 K RON | |
| 40 | 40.E.ON SERVICII TEHNICE SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -897,9 K RON | |
| 41 | 41.SOLIDMET SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | -1,9 mil. RON | |
| 42 | 42.NETROM SRL▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,5 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 754,5 K RON | |
| 43 | 43.ENA INSTAL SRL▲ 7 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 2,5 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 9 K RON | |
| 44 | 44.AGRONAD PRODIMPEX 2000 SRLnou | Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Ilfov | 2,4 mil. RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 49,6 K RON | |
| 45 | 45.SOCIETATEA DE ASISTENTA - RECUPERARE - INVESTIGATII PRIN SERVICII "ARIS - 2000" SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 895,2 K RON | |
| 46 | 46.BUSINESS SUPPORT SRL▼ 5 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 2,2 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -2,5 K RON | |
| 47 | 47.BT PRODUCTION GROUP SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 48 | 48.LEUROM SRL▼ 6 | Sat Sustra, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 2,2 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -209,5 K RON | |
| 49 | 49.CARFIL INDUSTRIAL PARC SA▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 916 RON | |
| 50 | 50.INMAACRO SRL▲ 6 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 978,4 K RON | |
| 51 | 51.FITADEM INTER SRL▼ 6 | Sat Corbi, Comuna Corbi, Argeş | 2,1 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 40,4 K RON | |
| 52 | 52.MOLDOFIL SA▼ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.ZEIS RO SRL▲ 6 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 628,4 K RON | |
| 54 | 54.GECAPITAL SRL▼ 5 | Loc. Rudeni, Oraş Chitila, Ilfov | 2 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -36,8 K RON | |
| 55 | 55.K.T.ELECTRONICS & AUTOMATICS SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 386,2 K RON | |
| 56 | 56.SALOMON ROMANIA SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -5,1 K RON | |
| 57 | 57.LOGOS CORPORATE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 398,4 K RON | |
| 58 | 58.PIATA DRUMUL TABEREI SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 554,3 K RON | |
| 59 | 59.MACONDO PRODUCTION SRL▲ 330 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 480,5 % | ▲ 480,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 60 | 60.DM INTERNATIONAL COLLECTION SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | -574,6 K RON | |
| 61 | 61.WOMA ECOSERV SRL▲ 4 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 523,4 K RON | |
| 62 | 62.INTERNAŢIONAL ELISA CONSULTING SAnou | Municipiul Arad, Arad | 1,5 mil. RON— | — | -21,9 K RON | |
| 63 | 63.ARGUS CO SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,5 mil. RON— | — | -72,4 K RON | |
| 64 | 64.HOLANDROM RICCO SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 6,1 K RON | |
| 65 | 65.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.▲ 73 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 722,1 K RON | |
| 66 | 66.CIF INTERMED SRL▲ 60 | Sat Galşa, Comuna Şiria, Arad | 1,4 mil. RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 652,7 K RON | |
| 67 | 67.Z GROUP PHARMA SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 55 K RON | |
| 68 | 68.HELP 92 SRL▲ 61 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3 mil. RON▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 561 K RON | |
| 69 | 69.DECONI ACTIV SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -31,3 K RON | |
| 70 | 70.G&C BUSINESS CONSULTING SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 425,7 K RON | |
| 71 | 71.URS CERTIFICĂRI SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 640,5 K RON | |
| 72 | 72.EXPERT SECURITY GRUP SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 134 K RON | |
| 73 | 73.LLG EDGE SRL▼ 3 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 1,3 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 28,3 K RON | |
| 74 | 74.A.P.I.A. CONSULT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -69,3 K RON | |
| 75 | 75.TARRA SRL▼ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,2 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -324 K RON | |
| 76 | 76.MEDISERV SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 466,4 K RON | |
| 77 | 77.MEGANUTRIȚIE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -290,2 K RON | |
| 78 | 78.GRANDCONSTRUCT SRL▲ 79 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,2 mil. RON▲ 86 % | ▲ 86 % | 545,2 K RON | |
| 79 | 79.CROMWELL ROMANIA SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -20,4 K RON | |
| 80 | 80.SUN-ROM INVESTITII SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -14 K RON | |
| 81 | 81.OPEL SIBIU SRL▲ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 276,4 K RON | |
| 82 | 82.CONSTRUCTA OAS SRL▼ 1 | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 1,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 509 K RON | |
| 83 | 83.PIATA GORJULUI SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 258,6 K RON | |
| 84 | 84.AGROREP SA▼ 6 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -1,7 K RON | |
| 85 | 85.LYON CONSULTING GROUP SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 315,2 K RON | |
| 86 | 86.CARAVELA MEDIA SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -10 K RON | |
| 87 | 87.TESSILCONTROL SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -11,8 K RON | |
| 88 | 88.ASTRA DEZVOLTARE PARTICIPATII SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 262,5 K RON | |
| 89 | 89.CORNELIU'S GRUP SERV SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 255,5 K RON | |
| 90 | 90.CETROM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | -986,3 K RON | |
| 91 | 91.ROMANIAN EXPERT CONSULTING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 139,8 K RON | |
| 92 | 92.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂRESCĂ DE GRADUL 1 PRESTAŢIUNEA (SCM) IAŞI▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 190,7 K RON | |
| 93 | 93.SECUMED CONSULTING SRL▲ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 998 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 102 K RON | |
| 94 | 94.Fundatia Crestina Diakonia Filiala Sfantu Gheorghe▲ 20 | — | 993 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | — | |
| 95 | 95.RESULTS AGENCY S.R.L.▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 988,3 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -8,4 K RON | |
| 96 | 96.Q EURO ASSIST SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 985 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 40,2 K RON | |
| 97 | 97.ANINOASA-TIM SRL▲ 4 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 948,4 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 117 K RON | |
| 98 | 98.LAUGHSERV CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 944,9 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 22,9 K RON | |
| 99 | 99.PEL-MED-CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 929,3 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -157 RON | |
| 100 | 100.GRAFEX INTERNATIONAL SRL▼ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 920,3 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 51,5 K RON |