Top 100 firme — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată după capitaluri în 2015
2.207 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 151,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 405 K RON, iar liderul atinge 19,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAMAIA SA= | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,1 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -832,7 K RON | |
| 2 | 2.VOX SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,4 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 52 K RON | |
| 3 | 3.TABĂRA NĂVODARI SA= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 11,3 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -437,3 K RON | |
| 4 | 4.TĂRÂMUL DE SUS S.R.L.= | Sat Botiza, Comuna Botiza, Maramureş | 6,2 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 88 K RON | |
| 5 | 5.HODUT ROM S.R.L.= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,8 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -10,5 K RON | |
| 6 | 6.PAN BAVARIA SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,7 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 94,7 K RON | |
| 7 | 7.HCR SRL▲ 276 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,3 mil. RON▲ 3.494,9 % | ▲ 3.494,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 8 | 8.IVVI TRANSPORT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 265 K RON | |
| 9 | 9.SEMINARIA SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 391,2 K RON | |
| 10 | 10.CASADEI COM IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,6 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -60,9 K RON | |
| 11 | 11.ROMANITZA PROD SRL▼ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 2,4 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -178,8 K RON | |
| 12 | 12.TRACIA IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,4 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 177,8 K RON | |
| 13 | 13.EASTERN TOUR CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,2 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 17,9 K RON | |
| 14 | 14.CLUB HAMAK SRL▲ 462 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 7.805 % | ▲ 7.805 % | 143,7 K RON | |
| 15 | 15.CABINET STOMATOLOGIC LADENT SRL= | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 337,5 K RON | |
| 16 | 16.BREBOCOM SRL▲ 1.873 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 2 mil. RON— | — | -624,1 K RON | |
| 17 | 17.EVENIMENTE DE AUR SRL▲ 36 | Municipiul Craiova, Dolj | 2 mil. RON▲ 224,8 % | ▲ 224,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.SALUTARIS BIO FARM SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2 mil. RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 1,4 K RON | |
| 19 | 19.METRODOR SRL▼ 5 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 2 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 12,5 K RON | |
| 20 | 20.LINUS TUR SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 4,8 K RON | |
| 21 | 21.CID TURISM SRL▼ 3 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 12,6 K RON | |
| 22 | 22.SALONTI TOUR SRL▼ 6 | Sat Draşov, Comuna Şpring, Alba | 1,7 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -67,3 K RON | |
| 23 | 23.IMRA 2001 SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 453,8 K RON | |
| 24 | 24.POIANA MARULUI RANCH SRL▼ 5 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 74,5 K RON | |
| 25 | 25.CRIVAIA AGRO TOUR SRL▼ 4 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 136,7 K RON | |
| 26 | 26.FABIMANU TURIST.V. SRL▲ 1.700 | Sat Sebes, Comuna Hârseni, Braşov | 1,5 mil. RON— | — | -64,1 K RON | |
| 27 | 27.GECRIS BUCOVINA SRL▲ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 174 % | ▲ 174 % | 26,6 K RON | |
| 28 | 28.JUNIOR SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 29 | 29.MY LADY ANGEL SRL▼ 7 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 22,8 K RON | |
| 30 | 30.TAVIS GRUP SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -3,4 K RON | |
| 31 | 31.LB METEOR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 28,9 K RON | |
| 32 | 32.KLINGEIS CONSULTING SRL▲ 47 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 198 % | ▲ 198 % | 816,2 K RON | |
| 33 | 33.WOOD CONCEPTION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 350,6 K RON | |
| 34 | 34.AKY-PROD COM SERVICE SRL▼ 8 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 1,1 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 283,9 K RON | |
| 35 | 35.IVAN GROUP SRL▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 158,7 % | ▲ 158,7 % | 678,4 K RON | |
| 36 | 36.EDEN VALLEY SRL▲ 22 | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 1 mil. RON▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 1 K RON | |
| 37 | 37.KONTIKI TRAVEL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 997,4 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 207,7 K RON | |
| 38 | 38.ROINVEST BUCOVINA SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | 974,6 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 858 RON | |
| 39 | 39.CANCAZ SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 948,1 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -10,6 K RON | |
| 40 | 40.L & I ART TIPO SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 887,6 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -1,7 K RON | |
| 41 | 41.VAMA - TURISM SRL▲ 13 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 886,2 K RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 4,9 K RON | |
| 42 | 42.PROMOTORIS SRL▼ 9 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 863,6 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 36,3 K RON | |
| 43 | 43.BÂLEA TURISM S.R.L.▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 857,8 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 242 K RON | |
| 44 | 44.HADAR NATURE RESORT SRL▼ 8 | Sat Gura Siriului, Comuna Siriu, Buzău | 850,7 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 70,6 K RON | |
| 45 | 45."SPIRET" SRL▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 829,8 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 156,1 K RON | |
| 46 | 46.HERMINA TOUR SRL▼ 12 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 825,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 47 | 47.GORUX SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 820,1 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 135,7 K RON | |
| 48 | 48.QUINTUS SRL▲ 189 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 793,4 K RON▲ 555,8 % | ▲ 555,8 % | 672,4 K RON | |
| 49 | 49.MOUNTAIN HOUSE SRLnou | Sat Fundăţica, Comuna Fundata, Braşov | 783,6 K RON▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 2,5 K RON | |
| 50 | 50.FAIR TOURS SRL▼ 13 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 774,3 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 23 K RON | |
| 51 | 51.POPASUL CAPRIOAREI SRL▼ 11 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Timiş | 748,9 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 12,3 K RON | |
| 52 | 52.CAR INN ROMANIA SRL▼ 14 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 734,7 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -10,5 K RON | |
| 53 | 53.BEST ALL TURISM SRL▼ 12 | Comuna Izvoarele, Olt | 733,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.PĂSTRĂVĂRIA BRĂTIOARA SRL▼ 15 | Sat Cândeşti, Comuna Albeştii de Muscel, Argeş | 708 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 5,2 K RON | |
| 55 | 55.SZEKELY HUNT SRL▼ 11 | Sat Izvoare, Comuna Zetea, Harghita | 691,9 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -10,7 K RON | |
| 56 | 56.SOLARIA OXYGEN ROMANIA SRL▲ 528 | Municipiul Timişoara, Timiş | 682,4 K RON▲ 6.390 % | ▲ 6.390 % | 671,8 K RON | |
| 57 | 57.SEVEN PRODUCTION IMPEX S.R.L.▼ 7 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 682,2 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 28 K RON | |
| 58 | 58.EUROTURISM CONSULT SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 676,3 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 41,5 K RON | |
| 59 | 59.SENIOR UTIL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 656,9 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 7,9 K RON | |
| 60 | 60.XOX94 PREST COM IMPEX SRL▼ 11 | Sat Gura Padinii, Comuna Gura Padinii, Olt | 633,5 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -20 K RON | |
| 61 | 61.PASUL ZIMBRULUI SRL▲ 66 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 611,1 K RON▲ 124,8 % | ▲ 124,8 % | 139,3 K RON | |
| 62 | 62.HOTEL STUD REGAL VEST 2011 SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 602,5 K RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 190,1 K RON | |
| 63 | 63.CALEMIL ENA SRL▼ 15 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 602,1 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -61,2 K RON | |
| 64 | 64.EVEX TURISM SRL▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 596,4 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 104,9 K RON | |
| 65 | 65.LOMPREP TURISM SRLnou | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 583,4 K RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 198 K RON | |
| 66 | 66.BRINCOMERI SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 553,1 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -34,4 K RON | |
| 67 | 67.BRADUS INVEST SRL▼ 25 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 541,3 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -21,9 K RON | |
| 68 | 68.SANDA AGROTURISM SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 531,7 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 64,6 K RON | |
| 69 | 69.MIXDH SRL▼ 42 | Sat Cresuia, Comuna Curăţele, Bihor | 530,3 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 73,5 K RON | |
| 70 | 70.VIAŢA LA ŢARĂ SRL▲ 26 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 523,5 K RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 92,4 K RON | |
| 71 | 71.LIGNA EXIM SRL▲ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 521,7 K RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 158,5 K RON | |
| 72 | 72.FELIX COMSERVICE SRLnou | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 515,1 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 71 K RON | |
| 73 | 73.CERTA CONS SRL▲ 50 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 505,2 K RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 222,7 K RON | |
| 74 | 74.ROND SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 500,4 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 70,9 K RON | |
| 75 | 75.EDO START SRL▼ 15 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 499,8 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -36,9 K RON | |
| 76 | 76.AGRIECOTOUR SRL▼ 9 | Sat Podu Coşnei, Comuna Coşna, Suceava | 497,8 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 22,8 K RON | |
| 77 | 77.RUSTICOM AGROTUR SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 494 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -633 RON | |
| 78 | 78.NIMIRODE IMPEX SRL▲ 50 | Oraş Voluntari, Ilfov | 488,1 K RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 219 K RON | |
| 79 | 79.GEDA CONSULT SRL▲ 16 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 480,5 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 108,4 K RON | |
| 80 | 80.POINT SRL▲ 40 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 479,4 K RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 193 K RON | |
| 81 | 81.PENSIUNEA XANDRA SRL▼ 16 | Sat Jgheaburi, Comuna Corbi, Argeş | 478,9 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 7,6 K RON | |
| 82 | 82.CASA BELLA PLACE SRL▲ 69 | Sat Bughea de Sus, Comuna Bughea de Sus, Argeş | 470,1 K RON▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | 253,7 K RON | |
| 83 | 83.MAISON DES MARGUS SRL▼ 48 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 465,7 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | -337,3 K RON | |
| 84 | 84.LUANCAGREMENT SRLnou | Sat Mirila, Comuna Bobiceşti, Olt | 465,2 K RON— | — | — | 465 K RON |
| 85 | 85.G.M. AGREMENT JOJO SRL▲ 554 | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 457,3 K RON▲ 7.866,5 % | ▲ 7.866,5 % | 451,5 K RON | |
| 86 | 86.EURONET STONE SRL▲ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 455 K RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 133,8 K RON | |
| 87 | 87.SIMBA TOURS SRL▼ 2 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 452,4 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 51,2 K RON | |
| 88 | 88.SOMNUL DULCE SRL▼ 8 | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 447,3 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 38,2 K RON | |
| 89 | 89.CASA SIBIANĂ - DELTA DUNĂRII SRL▲ 44 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 446,9 K RON▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 192,7 K RON | |
| 90 | 90.CRISS SUNSTAR SRL▲ 23 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 436,1 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 127,1 K RON | |
| 91 | 91.MONTEVIST SRL▼ 20 | Sat Vistişoara, Comuna Vistea, Braşov | 433,7 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1,1 K RON | |
| 92 | 92.PRESTARI SERVICII TATRA SRL▼ 8 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 432,9 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 30,2 K RON | |
| 93 | 93.CASA DUCA SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 432 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 70,9 K RON | |
| 94 | 94.VLAURAZ SRL▼ 24 | Municipiul Oradea, Bihor | 428,7 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -11,3 K RON | |
| 95 | 95.TOURING CCO SRL▲ 1.660 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 427,1 K RON— | — | 18,1 K RON | |
| 96 | 96.TURISM MIRON SRL▲ 7 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 411,5 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 72,9 K RON | |
| 97 | 97.CLADYADYS SRLnou | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 408,5 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 23,2 K RON | |
| 98 | 98.ROMSCAN BV SRL▼ 15 | Comuna Prejmer, Braşov | 406,1 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 2,7 K RON | |
| 99 | 99.GREEN PLAZA RESORT SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 405,8 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 12,1 K RON | |
| 100 | 100.PENSIUNEA MAYUMI SRL▲ 19 | Sat Moneasa, Comuna Moneasa, Arad | 405 K RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 117,6 K RON |