Top 100 firme — Construcția de poduri și tuneluri după capitaluri în 2014
76 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 76 cumulează 117,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este -8,9 mil. RON, iar liderul atinge 43,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMPLENIA BAUGESELLSCHAFT M.B.H. WIEN - SUCURSALA VOLUNTARI▲ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 43,5 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.ARCADA SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,9 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.CONFER GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 25,2 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -2,1 mil. RON | |
| 4 | 4.PRODUCTIE PRESTARI TELEGA 4 SRL▲ 1 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 6,7 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.PROCOR SA▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4,2 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 545,6 K RON | |
| 6 | 6.POD CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,2 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -265,9 K RON | |
| 7 | 7.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,9 mil. RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 8,7 K RON | |
| 8 | 8.ARGIF SA▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,4 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 10,1 K RON | |
| 9 | 9.IMPLENIA CONSTRUCTII SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 3 mil. RON— | — | — | 782,2 K RON |
| 10 | 10.FAVIROM BUSINESS SRL▲ 1 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 2,7 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 9,3 K RON | |
| 11 | 11.FULGA SRL▲ 2 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 2,5 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.ELM-ARCA SA▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 210,1 K RON | |
| 13 | 13.TKT Tehnologii si Tensionari in Constructii SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 310,6 % | ▲ 310,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.FOREST COM SRL▲ 2 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 1,1 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -56,7 K RON | |
| 15 | 15.MODEN CON PREST SRL▲ 3 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 806,4 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -40,2 K RON | |
| 16 | 16.DARA CONSTRUCTII SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 788,5 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.BIG PARTNER CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Boiu, Comuna Ciumeghiu, Bihor | 701,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 8,5 K RON | |
| 18 | 18.CONSTRUCT BOB INVEST SRLnou | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 657,3 K RON▲ 823 % | ▲ 823 % | 586,1 K RON | |
| 19 | 19.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 PRESTACOOP SCM= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 652,7 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 3,8 K RON | |
| 20 | 20.REPSOND COMPANY SRL▲ 6 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 579 K RON▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 258,4 K RON | |
| 21 | 21.PANNON BUILD SRL▲ 3 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Bihor | 349,2 K RON0,0% | 0,0% | 349 K RON | |
| 22 | 22.INFRAX SRL▲ 9 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 316,7 K RON▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 161,9 K RON | |
| 23 | 23.MITROFAR SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 233,7 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 124,5 K RON | |
| 24 | 24.BRIDGE RLC SRL▲ 9 | Sat Cărpinet, Comuna Cărpinet, Bihor | 222,1 K RON▲ 241,5 % | ▲ 241,5 % | 157 K RON | |
| 25 | 25.EUROPEAN HIDROCONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 180,5 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -54,1 K RON | |
| 26 | 26.APOLODOR 2003 SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 135,4 K RON▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 75,4 K RON | |
| 27 | 27.PROMONT SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 121 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -727 RON | |
| 28 | 28.CIVILSUB SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 115,4 K RON— | — | 130,8 K RON | |
| 29 | 29.TUNELE INSERV S.R.L.▲ 7 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 64,7 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 18,3 K RON | |
| 30 | 30.UZINE SI CONSTRUCTII METALICE SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,3 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -7 K RON | |
| 31 | 31.REXPOD SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42 K RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 14,2 K RON | |
| 32 | 32.MONTAJ MODULAR SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 39,5 K RON— | — | — | 39,3 K RON |
| 33 | 33.RAM SERVICII ECOLOGICE SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39 K RON▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | 21,3 K RON | |
| 34 | 34.TRANSPORT SI CONSTRUCTII FORESTIERE SRL▲ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 38,9 K RON▲ 589,3 % | ▲ 589,3 % | 33,3 K RON | |
| 35 | 35.DEL VITA 2004 SRL▲ 6 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 33,2 K RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 32,6 K RON | |
| 36 | 36.R HID EPITO SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,3 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,5 K RON | |
| 37 | 37.CONSTRUCT EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 24 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -17,2 K RON | |
| 38 | 38.EDP TEAMAG SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12 K RON▲ 5.813,3 % | ▲ 5.813,3 % | 11,8 K RON | |
| 39 | 39.COMPANIA DE CONSTRUCTII GEORGE'S SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 40 | 40.ALLUCI CONS SRLnou | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 9,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 41 | 41.CAMP NOU INGENIERIA SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 7,1 K RON— | — | — | 6,9 K RON |
| 42 | 42.KHAFRA CONSTRUCT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 43 | 43.CDF CRAIU CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 2,7 K RON— | — | — | 2,5 K RON |
| 44 | 44.AEAE CONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 771 RON— | — | — | 571 RON |
| 45 | 45.MARISTAR CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 702 RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | -360 RON | |
| 46 | 46.POD CONSTRUCTII IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 119 RON— | — | — | -81 RON |
| 47 | 47.AXELACONS SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 48 | 48.COLOSSEUM CONSTRUCT 2003 SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 49 | 49.MICROTUNELE SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | -944 RON— | — | 0 RON | |
| 50 | 50.MELORITM CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | -1,7 K RON— | — | -151 RON | |
| 51 | 51.ROMPARKING CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -2,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 52 | 52.CVB TRADING SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -5,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 53 | 53.PIESSE TRANSPORTI & LOGISTICA SRLnou | Sat Şiştarovăţ, Comuna Şiştarovăţ, Arad | -6,1 K RON— | — | -2,2 K RON | |
| 54 | 54.GKR EURO TRANSPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -6,6 K RON— | — | — | -6,8 K RON |
| 55 | 55.BESACONSTRUCTION COMPANY SRL▲ 4 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | -17,8 K RON— | — | 3,9 K RON | |
| 56 | 56.PROTAP COM SRL▲ 4 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | -27,8 K RON— | — | -11 K RON | |
| 57 | 57.MIDAS FRIG-EXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -34,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 58 | 58.FIRESTA - FIŠER, REKONSTRUKCE, STAVBY A.S BRNO SA SUCURSALA BAIA MARE▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -35,4 K RON— | — | 154 RON | |
| 59 | 59.DRUPO GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -38,8 K RON— | — | -27,1 K RON | |
| 60 | 60.IDRA TEAM DESIGN SRL▲ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -47,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 61 | 61.ALMA TRANSCO SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | -66,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.RF BRUKEN SRL▲ 5 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | -163 K RON— | — | -567 RON | |
| 63 | 63.CONSTRUCTII CIVILE DRUMURI SI PODURI (C.C.D.P.) SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -217,3 K RON— | — | -2,2 K RON | |
| 64 | 64.BBR PRETENSADOS Y TECNICAS ESPECIALES SL MADRID SUCURSALA CHIAJNA▲ 10 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | -325,8 K RON— | — | 64,1 K RON | |
| 65 | 65.ROMPROMO PLUS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -335,9 K RON— | — | -11,9 K RON | |
| 66 | 66.CONSTRUCTII PODURI LEMN SRL▲ 7 | Municipiul Aiud, Alba | -365,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.INFRA ROUTE SRL▼ 55 | Oraş Voluntari, Ilfov | -388,1 K RON▼ 118,5 % | ▼ 118,5 % | -492,8 K RON | |
| 68 | 68.TERRE ARMEE ROMANIA SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -426 K RON▼ 295,1 % | ▼ 295,1 % | -644,3 K RON | |
| 69 | 69.OVIEDO SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -446 K RON— | — | 49 K RON | |
| 70 | 70.CONSTRUCŢII ŞI LUCRĂRI SPECIALE SRL▲ 5 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -502,7 K RON— | — | -87,4 K RON | |
| 71 | 71.GTS ARMATURI SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | -546,6 K RON— | — | 161 RON | |
| 72 | 72.ANTREPRIZA CONSTRUCTII INSTALATII ROMCONSTRUCT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -753,9 K RON— | — | 16,3 K RON | |
| 73 | 73.NEWTER DRUM SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -932,1 K RON— | — | -163,8 K RON | |
| 74 | 74.TUNELE CONSTRUCT EDN SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | -2,6 mil. RON— | — | -8,7 K RON | |
| 75 | 75.TUNELE SA▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | -5 mil. RON— | — | -3,1 mil. RON | |
| 76 | 76.MOVA SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -8,9 mil. RON— | — | -20,8 K RON |