Top 100 firme — Transport și depozitare, Vaslui după angajați în 2013
401 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.133. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 249.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UNISTIL SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 249▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 261,8 K RON | |
| 2 | 2.TRANSURB SA= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 88▲ 6 % | ▲ 6 % | 9,7 K RON | |
| 3 | 3.VERTRANTIS SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 46▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 15,6 K RON | |
| 4 | 4.BIRA-MAR SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -103,7 K RON | |
| 5 | 5.ANTA'95 SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 32▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 17,4 K RON | |
| 6 | 6.AUTOTRANS SA▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 290,0% | 0,0% | -826 K RON | |
| 7 | 7.ADRIAN TRANS SRL▲ 4 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 142,3 K RON | |
| 8 | 8.ATOM TRADING SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 281,1 K RON | |
| 9 | 9.ROMDAN TRANS SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 16 K RON | |
| 10 | 10.MAVEXPED SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 120,5 K RON | |
| 11 | 11.KIVCARGO-CIT SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 90,3 K RON | |
| 12 | 12.VAN-VALINA TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 200,0% | 0,0% | 4,8 K RON | |
| 13 | 13.RO-LOG S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20— | — | — | 3,5 K RON |
| 14 | 14.DEMID SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | -3 K RON | |
| 15 | 15.LUANDI TUR SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -2,1 K RON | |
| 16 | 16.ACTROSTRANS SRL▲ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 30,8 K RON | |
| 17 | 17.AUTOBUZUL SA▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 14,1 K RON | |
| 18 | 18.MORANDI LOGISTIC SRL▲ 3 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 1,7 K RON | |
| 19 | 19.MIXCOD-TUR SRL▼ 4 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,7 K RON | |
| 20 | 20.STELI-RODICA SRL▲ 1 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -78 K RON | |
| 21 | 21.TRANS-GIO SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 130,0% | 0,0% | 2,1 K RON | |
| 22 | 22.INTERONYTRANS SRL▲ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 4,8 K RON | |
| 23 | 23.GHEDEN TRANS SRL▲ 44 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 11▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 131,6 K RON | |
| 24 | 24.TRANS-SPEED CONSULTING S.R.L.▲ 59 | Sat Zăpodeni, Comuna Zăpodeni, Vaslui | 11▲ 450 % | ▲ 450 % | 9,1 K RON | |
| 25 | 25.LIVIMIN SRL▼ 4 | Sat Gârceni, Comuna Gârceni, Vaslui | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -117,8 K RON | |
| 26 | 26.TIBICAR PREST SRL▲ 1 | Sat Vutcani, Comuna Vutcani, Vaslui | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 42,3 K RON | |
| 27 | 27.STEFCRIS CONS SRL▲ 9 | Municipiul Huşi, Vaslui | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 839 RON | |
| 28 | 28.BLITZ-TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -58 K RON | |
| 29 | 29.NIC-TRUCKS TRANS SRL▲ 11 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 102,2 K RON | |
| 30 | 30.INTERTRANS ROGIGI SRL▼ 13 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -130,2 K RON | |
| 31 | 31.ELBRUS SRL▲ 3 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -62,6 K RON | |
| 32 | 32.CALLY SRL▼ 5 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -29,2 K RON | |
| 33 | 33.EURO ROUTE SRL▲ 184 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 8— | — | 1,9 K RON | |
| 34 | 34.DENIBRO SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -185,8 K RON | |
| 35 | 35.DAMITRANS-COM SRL▼ 1 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 70,0% | 0,0% | -70,7 K RON | |
| 36 | 36.AUTO-CIPROX SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 19,3 K RON | |
| 37 | 37.NAFINTRANS SRL▲ 12 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 10,4 K RON | |
| 38 | 38.TRANSFRIGO SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -163,8 K RON | |
| 39 | 39.VLAD AUTOMOTIVE SRL▲ 28 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -16,3 K RON | |
| 40 | 40.CLUB-T SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 6▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | 575 RON | |
| 41 | 41.AGETRANS SRL▲ 176 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6— | — | -66,7 K RON | |
| 42 | 42.TASCHINA TRANS SRL▲ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -22,8 K RON | |
| 43 | 43.MIOFLORI SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,1 K RON | |
| 44 | 44.GELDAN TRANS SRL▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,0% | 0,0% | -23,1 K RON | |
| 45 | 45.DANIELE TRANSPORTI SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -3,3 K RON | |
| 46 | 46.NIKDIASAB SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 72 K RON | |
| 47 | 47.SERVICII COMUNALE GHERGHEŞTI SRL▲ 2 | Sat Ghergheşti, Comuna Ghergheşti, Vaslui | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 87,6 K RON | |
| 48 | 48.MAEDIS SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -130,7 K RON | |
| 49 | 49.GISAN TUR SRL▼ 32 | Municipiul Huşi, Vaslui | 5▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 18,7 K RON | |
| 50 | 50.EMITRANS-COST SRL▼ 1 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 5,3 K RON | |
| 51 | 51.DISTON EXPRES SRL▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 73 K RON | |
| 52 | 52.AUROCOR TRANS SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50,0% | 0,0% | 66,2 K RON | |
| 53 | 53.PALIMARU AUTOSERV SRL▼ 13 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 50,0% | 0,0% | 5,7 K RON | |
| 54 | 54.EDNICTRANS SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -21,8 K RON | |
| 55 | 55.TISIMBOG SRL▲ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 19,5 K RON | |
| 56 | 56.BENAVI SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 40,0% | 0,0% | 2 K RON | |
| 57 | 57.FEMIRO-COMPANY SRL▲ 160 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4— | — | -19 K RON | |
| 58 | 58.FLORILIV-TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -21,4 K RON | |
| 59 | 59.VASYCOST SRL▼ 10 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 40,0% | 0,0% | 49,8 K RON | |
| 60 | 60.EUROTRANZACT S.R.L.▼ 11 | Sat Mirceşti, Comuna Tăcuta, Vaslui | 40,0% | 0,0% | -19,3 K RON | |
| 61 | 61.VIDITRANS CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -8,3 K RON | |
| 62 | 62.DOE TAX SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -4,6 K RON | |
| 63 | 63.KATIELVI-TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 91 K RON | |
| 64 | 64.VIODAR-PROD SRL▼ 15 | Municipiul Huşi, Vaslui | 40,0% | 0,0% | -25,5 K RON | |
| 65 | 65.KARMA SRL▼ 29 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -45,8 K RON | |
| 66 | 66.TASIPAG SRL▲ 151 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4— | — | -44,9 K RON | |
| 67 | 67.TRANSECRIERU SRL▲ 16 | Sat Suseni, Comuna Băcani, Vaslui | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 36,9 K RON | |
| 68 | 68.MOLD-TIMAG SRLnou | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 4— | — | — | 19,7 K RON |
| 69 | 69.ALDI R&M SRL▲ 64 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,6 K RON | |
| 70 | 70.TRANSPORTURI HABA SRL▼ 3 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 30,0% | 0,0% | 9,3 K RON | |
| 71 | 71.COSTRANS-AUTO SRL▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 5,6 K RON | |
| 72 | 72.GEORGEROX TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30,0% | 0,0% | -10,9 K RON | |
| 73 | 73.GERFATUR TRANS SRL▲ 60 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -18,8 K RON | |
| 74 | 74.TOPLIED SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 30,0% | 0,0% | 3,1 K RON | |
| 75 | 75.EDIMPE AUTO SRL▼ 39 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 29,3 K RON | |
| 76 | 76.ARGOSTIL COMTUR SRL▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 30,0% | 0,0% | -160,5 K RON | |
| 77 | 77.VALTRANS SRL▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 30,0% | 0,0% | 652 RON | |
| 78 | 78.EUROMERCAR SRL▲ 5 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Vaslui | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -26,8 K RON | |
| 79 | 79.MARIOLIM SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30,0% | 0,0% | 957 RON | |
| 80 | 80.DANYDOD TRANS SRL▼ 77 | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Vaslui | 3▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | 33,1 K RON | |
| 81 | 81.MYLTRANS COMPANY SRL▲ 2 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Vaslui | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -42,9 K RON | |
| 82 | 82.DACTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -90,6 K RON | |
| 83 | 83.TRANS LOGISTIC SRL▼ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30,0% | 0,0% | 109,1 K RON | |
| 84 | 84.GALANTON TRANS SRL▼ 44 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 8,3 K RON | |
| 85 | 85.ROBY-REM STAR TRANS SRL▼ 2 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 83,1 K RON | |
| 86 | 86.MFD OUR SPEED SRL▲ 131 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3— | — | -61,4 K RON | |
| 87 | 87.FIXED GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 29 K RON | |
| 88 | 88.SAVMUNT TRANS SRL▼ 5 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 22,6 K RON | |
| 89 | 89.LIVMARIO SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 2 K RON | |
| 90 | 90.PRODY LIANCRIS SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 3— | — | — | 425 RON |
| 91 | 91.MARICATRANS SRL▲ 42 | Municipiul Huşi, Vaslui | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -13,7 K RON | |
| 92 | 92.TURMIXT SRL▲ 125 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 2— | — | -7,9 K RON | |
| 93 | 93.EUTERPE SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,0% | 0,0% | 12,8 K RON | |
| 94 | 94.ORBIS SRL▼ 11 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 20,0% | 0,0% | 24,4 K RON | |
| 95 | 95.GILVIR SRL▲ 122 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2— | — | 60,7 K RON | |
| 96 | 96.TRANSCOM-PANFIL SRL▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,0% | 0,0% | 4,7 K RON | |
| 97 | 97.MORGAN SRL▼ 48 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -19,5 K RON | |
| 98 | 98.SIMTUR SERVICE SRL▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,0% | 0,0% | 36,3 K RON | |
| 99 | 99.CHIBORA-COM SRL▼ 16 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 20,0% | 0,0% | 2,7 K RON | |
| 100 | 100.NICOTRANS SERVICE SRL▼ 17 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 20,0% | 0,0% | 3,4 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vaslui
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
432 firme · 645 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
22 firme · 70,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
50 firme · 46,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
35 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
100 firme · 10 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
56 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 931,2 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 729,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 314 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 247 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 239,2 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 62,9 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 17 K RON
CAEN 5224
Manipulări
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON