Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Tulcea după angajați în 2020
566 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.237. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 86.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPLEX DELTA SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 86▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.SAT VACANŢĂ GURA PORTIŢEI SRL= | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 57▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.INTER DISTRIBUŢIE SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 56▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.EUROPOLIS SA TULCEA▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 53▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 912 K RON | |
| 5 | 5.IVAN PESCAR SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | -88,3 K RON | |
| 6 | 6.CENTRAL HORECA SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 37▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 5,3 mil. RON | |
| 7 | 7.NEW HOTEL EGRETA SRL▲ 1 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 35▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 4,3 K RON | |
| 8 | 8.TRIDENT SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.MON JARDIN TURISM SRL▲ 1 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 27▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 31,1 K RON | |
| 10 | 10.EVASOF PARMAC SRL▲ 1 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 26▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -57,3 K RON | |
| 11 | 11.LAGUNA ALBASTRĂ SRL▲ 5 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.CORADO INTERNAŢIONAL SRL= | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 23▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 532,3 K RON | |
| 13 | 13.CA ODINIOARĂ SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 96,3 K RON | |
| 14 | 14.TELENA BEST SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -236,1 K RON | |
| 15 | 15.ECHINOX SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 19▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 19,2 K RON | |
| 16 | 16.ALIMENTCOM SA▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 180,0% | 0,0% | 246,2 K RON | |
| 17 | 17.RECIF SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 586,1 K RON | |
| 18 | 18.HALMIRIS TOUR SRL▲ 275 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 18— | — | 3,7 mil. RON | |
| 19 | 19.LE FRANC SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | -3 mil. RON | |
| 20 | 20.BARON-SERVICE SRL▲ 5 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 160,0% | 0,0% | 27,9 K RON | |
| 21 | 21.ALIMENTCOM 13 SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 5,7 K RON | |
| 22 | 22.LOTUS GRIGCONS SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 160,0% | 0,0% | 607 K RON | |
| 23 | 23.REMIBO FUN SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 331,8 K RON | |
| 24 | 24.NIBIA SRL▲ 5 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 24,8 K RON | |
| 25 | 25.AVALANŞA SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -69,4 K RON | |
| 26 | 26.PRODEX TURISM SRL▲ 13 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 16,9 K RON | |
| 27 | 27.DELTA REAL INVEST SRL▲ 2 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 738,1 K RON | |
| 28 | 28.LUMALEX VOIAJ TOUR SRL▲ 11 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 662,9 K RON | |
| 29 | 29.POPASUL DOI IEPURAŞI SRL▲ 264 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 13— | — | 71,3 K RON | |
| 30 | 30.CIN-CIN TULCEA SRL▲ 58 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▲ 225 % | ▲ 225 % | 105,3 K RON | |
| 31 | 31.IRIS CONCEPT MARKETING S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13— | — | — | 351,7 K RON |
| 32 | 32.STIL SRL▲ 11 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 424,8 K RON | |
| 33 | 33.TOPAUR SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 556,7 K RON | |
| 34 | 34.ELIMARG SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 544,2 K RON | |
| 35 | 35.FALNIC SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 75,4 K RON | |
| 36 | 36.BRIGELY SRL▲ 7 | Sat Băltenii de Sus, Comuna Beştepe, Tulcea | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 240,1 K RON | |
| 37 | 37.BIBANUL NĂZDRĂVAN S.R.L.▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 275 K RON | |
| 38 | 38.PREPARATE PENTRU ACASĂ S.R.L.▲ 50 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 1,5 K RON | |
| 39 | 39.DASPAR SRL▲ 33 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 51,1 K RON | |
| 40 | 40.ALIOR I&S INTERMED SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -48,5 K RON | |
| 41 | 41.CLUB-MAGIC SRL▲ 2 | Sat Dăeni, Comuna Dăeni, Tulcea | 90,0% | 0,0% | -449,8 K RON | |
| 42 | 42.MYO-DYA-FLAY SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 3 K RON | |
| 43 | 43.OPENLANE SERVICES S.R.L.▲ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 384,4 K RON | |
| 44 | 44.DOLE DONER S.R.L.▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 90,0% | 0,0% | 652 K RON | |
| 45 | 45.SANTA CATALINA S.R.L.▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 413,5 K RON | |
| 46 | 46.CONSTANTIN SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 262,3 K RON | |
| 47 | 47.OFERT-S SRL▲ 6 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 528,9 K RON | |
| 48 | 48.DELTA BOUTIQUE RESORT SRL▲ 3 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 80,0% | 0,0% | 857,8 K RON | |
| 49 | 49.MIGIT BOEMA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 1,3 K RON | |
| 50 | 50.FORTUNA SRL▲ 3 | Sat Camena, Comuna Baia, Tulcea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -61,3 K RON | |
| 51 | 51.DARIE SRL▲ 2 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 73,6 K RON | |
| 52 | 52.BRACHI SHIPPING & TRADING CO S.R.L.= | Sat Maliuc, Comuna Maliuc, Tulcea | 70,0% | 0,0% | 378,5 K RON | |
| 53 | 53.A.M.P. TORNEA BRĂILA FILIALĂ TURCOAIA SRL= | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -180,1 K RON | |
| 54 | 54.CÂŞLIŢA TOUR SRL▼ 11 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 739,3 K RON | |
| 55 | 55.ROCOMIAN IMPEX SRL▼ 12 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 841,6 K RON | |
| 56 | 56.YURI VDR SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 91,2 K RON | |
| 57 | 57.TIP-TOP-START SRL▲ 69 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 108,7 K RON | |
| 58 | 58.REAL GUST SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 107,8 K RON | |
| 59 | 59.SEMAR DELTA SRL▼ 6 | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 56,4 K RON | |
| 60 | 60.ND GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 60,0% | 0,0% | -111 K RON | |
| 61 | 61.MUNIH SRL▲ 11 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 15,5 K RON | |
| 62 | 62.PAIU & FRATELLI SRL▼ 33 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -120,4 K RON | |
| 63 | 63.DOBROGEA COMPANY SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 60,0% | 0,0% | 73,5 K RON | |
| 64 | 64.PENSIUNEA DUMALINA SRL▼ 11 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 60,0% | 0,0% | 244,7 K RON | |
| 65 | 65.MAHMER SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 60,0% | 0,0% | 32,7 K RON | |
| 66 | 66.SEQUOIA GARDEN SRL▲ 227 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6— | — | -13,9 K RON | |
| 67 | 67.HOTEL PARADIS SRL▲ 5 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 466,6 K RON | |
| 68 | 68.LA SFATOI S.R.L.▲ 4 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 259 K RON | |
| 69 | 69.NIKI BLUE SRL▲ 19 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 301,1 K RON | |
| 70 | 70.ARCOBALENO SRL▲ 18 | Loc. Tudor Vladimirescu, Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,7 K RON | |
| 71 | 71.CARMEN SILVA RESORT SRL▼ 18 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 381,2 K RON | |
| 72 | 72.COMPLEX SHARAIMAN SRL▼ 19 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 359,1 K RON | |
| 73 | 73.CASA SIBIANĂ - DELTA DUNĂRII SRL▼ 20 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 407,1 K RON | |
| 74 | 74.ESTETIC MINIMOB SRL▼ 40 | Sat Zebil, Comuna Sarichioi, Tulcea | 5▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | -37,1 K RON | |
| 75 | 75.IARA DREAMS SRL▲ 13 | Sat Ilganii de Jos, Comuna Nufăru, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 6,5 K RON | |
| 76 | 76.ROUA CREATIV SRL▲ 12 | Sat Teliţa, Comuna Frecăţei, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 53,4 K RON | |
| 77 | 77.BURTE CAFFE SRL▼ 24 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 73,9 K RON | |
| 78 | 78.CONCEPT ONYX CAFFE SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -130,4 K RON | |
| 79 | 79.DELTAIC STORY S.R.L.▲ 115 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 4,2 K RON | |
| 80 | 80.AXYNEC PUB S.R.L.▲ 22 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -9,6 K RON | |
| 81 | 81.FRESH GRILL PROJECT S.R.L.▲ 212 | Sat Beştepe, Comuna Beştepe, Tulcea | 5— | — | 190 K RON | |
| 82 | 82.BELUGA RESORT S.R.L.▲ 211 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 5— | — | 375,6 K RON | |
| 83 | 83.SONIC GRILL S.R.L.nou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 5— | — | — | -58,8 K RON |
| 84 | 84.MOWGLI SRL▲ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 58,8 K RON | |
| 85 | 85.MITCOM SRL▲ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 5,7 K RON | |
| 86 | 86.CALAMAR-IMPEX SRL▲ 207 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 4— | — | -17,9 K RON | |
| 87 | 87.STILTOURS SRL▼ 15 | Sat Colina, Comuna Murighiol, Tulcea | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 86,8 K RON | |
| 88 | 88.ROBYANA STAR SRL▼ 35 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 69 K RON | |
| 89 | 89.MIADCOM DISTRIBUTION SRL▼ 36 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 199,9 K RON | |
| 90 | 90.YZAMIHAI CATERING SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 47,5 K RON | |
| 91 | 91.CLIFF PUB SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 4,3 K RON | |
| 92 | 92.GEOELY DREAM SRL▲ 10 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 272,7 K RON | |
| 93 | 93.LIUBOMIR START UP SRL▼ 40 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 406,4 K RON | |
| 94 | 94.TMA VIP BAR STRONG S.R.L.▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 23,8 K RON | |
| 95 | 95.VACANTA DE VARA S.R.L.▲ 7 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 48,3 K RON | |
| 96 | 96.MIRRUX ROSA S.R.L.▲ 197 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4— | — | -49,8 K RON | |
| 97 | 97.COFIBISTRO NATUR S.R.L.▲ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 30,1 K RON | |
| 98 | 98.SORALYA TOR SULINA S.R.L.▲ 28 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 119,8 K RON | |
| 99 | 99.BOMIS DEDE S.R.L.▲ 194 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4— | — | 52,2 K RON | |
| 100 | 100.SAILORS VISION S.R.L.▲ 193 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 4— | — | 15,7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Tulcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
56 firme · 96,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
89 firme · 69,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
185 firme · 51,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 47 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
119 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
7 firme · 4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
17 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 249,5 K RON