Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Tulcea după angajați în 2016
517 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.281. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 96.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMPLEX DELTA SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 96▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 5,7 mil. RON | |
| 2 | 2.BARON-SERVICE SRL= | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 81▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 27,8 K RON | |
| 3 | 3.EUROPOLIS SA TULCEA▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 590,0% | 0,0% | 164,2 K RON | |
| 4 | 4.TRIDENT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 49▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 404,1 K RON | |
| 5 | 5.LE FRANC SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 48▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -171,8 K RON | |
| 6 | 6.NEW HOTEL EGRETA SRL= | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 34▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 77,2 K RON | |
| 7 | 7.CENTRAL HORECA SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 32▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 265,4 K RON | |
| 8 | 8.CALYPSO SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -4,4 K RON | |
| 9 | 9.RUXI SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 183,9 K RON | |
| 10 | 10.SAT VACANŢĂ GURA PORTIŢEI SRL▲ 1 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 250,0% | 0,0% | 160,9 K RON | |
| 11 | 11.CORADO INTERNAŢIONAL SRL▲ 15 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 23▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 250,1 K RON | |
| 12 | 12.RECIF SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 502,1 K RON | |
| 13 | 13.AVALANŞA SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 43,2 K RON | |
| 14 | 14.MON JARDIN TURISM SRLnou | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 22— | — | — | 98,5 K RON |
| 15 | 15.TELENA BEST SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | -29,2 K RON | |
| 16 | 16.TOPAUR SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 102,9 K RON | |
| 17 | 17.ECHINOX SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 204,7 K RON | |
| 18 | 18.DELTA NATURE RESORT SRL▲ 2 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.CLAN SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 180,0% | 0,0% | 13,5 K RON | |
| 20 | 20.ALIMENTCOM 13 SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 3,3 K RON | |
| 21 | 21.DASPAR SRL▼ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 15,3 K RON | |
| 22 | 22.CA ODINIOARĂ SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 109,4 K RON | |
| 23 | 23.ELIMARG SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 140,0% | 0,0% | 66,2 K RON | |
| 24 | 24.INTER DISTRIBUŢIE SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 140,0% | 0,0% | -28,6 K RON | |
| 25 | 25.BRIGELY SRLnou | Sat Băltenii de Sus, Comuna Beştepe, Tulcea | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 156,2 K RON | |
| 26 | 26.MYO-DYA-FLAY SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14▼ 30 % | ▼ 30 % | 326,1 K RON | |
| 27 | 27.IVAN PESCAR SRL▲ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 89,7 K RON | |
| 28 | 28.POIENI IAŞI SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | -519,9 K RON | |
| 29 | 29.PERFORMANCE SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 130,0% | 0,0% | 129 K RON | |
| 30 | 30.NIBIA SRL▲ 1 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 36,6 K RON | |
| 31 | 31.MACRI BEST SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 89,7 K RON | |
| 32 | 32.PRODEX TURISM SRL▼ 1 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,8 K RON | |
| 33 | 33.CONSTANTIN SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 337,9 K RON | |
| 34 | 34.RELI GUSTOFAM SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -99,3 K RON | |
| 35 | 35.DOMUS ITALIANA SRL▲ 92 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▲ 450 % | ▲ 450 % | 83,6 K RON | |
| 36 | 36.CLAUS START SRL▲ 3 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 78,7 K RON | |
| 37 | 37.ARFE TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 110,0% | 0,0% | 10,4 K RON | |
| 38 | 38.ND GRUP SRL▲ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 12,2 K RON | |
| 39 | 39.JULIANA PRODUCTION SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -63,5 K RON | |
| 40 | 40.TOTAL GASTROFLAM SRL▲ 138 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | 35,1 K RON | |
| 41 | 41.CONSULT PLUS SRL▲ 137 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10▲ 900 % | ▲ 900 % | 37,5 K RON | |
| 42 | 42.PAIU & FRATELLI SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -70,6 K RON | |
| 43 | 43.ROBYANA STAR SRL▲ 2 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 6,1 K RON | |
| 44 | 44.DELTA BOUTIQUE RESORT SRL▲ 20 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 160,2 K RON | |
| 45 | 45.STIL SRL▼ 11 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 90,0% | 0,0% | 36,4 K RON | |
| 46 | 46.BRACHI SHIPPING & TRADING CO S.R.L.▼ 12 | Sat Maliuc, Comuna Maliuc, Tulcea | 90,0% | 0,0% | 605,3 K RON | |
| 47 | 47.POPASUL DOI IEPURAŞI SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 9— | — | — | 33 K RON |
| 48 | 48.IDONIUM AGROENERGY SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 309 RON | |
| 49 | 49.REMIBO FUN SRL▲ 129 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 374 K RON | |
| 50 | 50.DELTA REAL INVEST SRL▼ 16 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 90,0% | 0,0% | 244,4 K RON | |
| 51 | 51.STEAUA APELOR SRL▼ 17 | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 90,0% | 0,0% | 43,1 K RON | |
| 52 | 52.MIGIT IMPORT EXPORT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,5 K RON | |
| 53 | 53.LOTUS GRIGCONS SRL▼ 33 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 63,4 K RON | |
| 54 | 54.GREEN DELTA TOUR SRL▼ 15 | Sat Chilia Veche, Comuna Chilia Veche, Tulcea | 80,0% | 0,0% | 68,7 K RON | |
| 55 | 55.INTERCOM DOINA SRL▼ 10 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 70,0% | 0,0% | 8,6 K RON | |
| 56 | 56.MUNIH SRL▲ 122 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 25 K RON | |
| 57 | 57.STERE & SONS SRL▼ 4 | Sat Teliţa, Comuna Frecăţei, Tulcea | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -50,6 K RON | |
| 58 | 58.GHIBAN & CO TRIDENT SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 135,4 K RON | |
| 59 | 59.FORTUNA SRL▼ 6 | Sat Camena, Comuna Baia, Tulcea | 60,0% | 0,0% | 39,1 K RON | |
| 60 | 60.ADMIRAL CLUB SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -57,7 K RON | |
| 61 | 61.ASTORIA UNIVERSAL SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 60,0% | 0,0% | 48,2 K RON | |
| 62 | 62.MIADCOM DISTRIBUTION SRL▲ 65 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 158,3 K RON | |
| 63 | 63.BERARIA PELICAN SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,5 K RON | |
| 64 | 64.EXPRESTARDIVA SRL▲ 207 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 6— | — | -91,1 K RON | |
| 65 | 65.DOBROGEA COMPANY SRL▲ 38 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 202,2 K RON | |
| 66 | 66.BEST DELTA TRAVEL SRL▲ 9 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -120 K RON | |
| 67 | 67.FILONI & FILONI SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 54,4 K RON | |
| 68 | 68.PALAS SRL▼ 23 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 4 K RON | |
| 69 | 69.FALNIC SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,0% | 0,0% | 7,2 K RON | |
| 70 | 70.ALBIVINIS SRL▼ 17 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -64,5 K RON | |
| 71 | 71.MARIO BAR STRONG SRL▲ 107 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -47,6 K RON | |
| 72 | 72.CHICASODA CAFFE SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,0% | 0,0% | 722 RON | |
| 73 | 73.TULCEA GREEN ENERGY SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,1 K RON | |
| 74 | 74.YZAMIHAI CATERING SRL▲ 104 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -57,6 K RON | |
| 75 | 75.IZVORUL CERBULUI SRL= | Sat Ciucurova, Comuna Ciucurova, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 99,2 K RON | |
| 76 | 76.ECOTURISM DELTA SRL▲ 102 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 23,2 K RON | |
| 77 | 77.NIKI BLUE SRL▼ 2 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 115,2 K RON | |
| 78 | 78.MADONA IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,9 K RON | |
| 79 | 79.CÂŞLIŢA TOUR SRL▼ 26 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,5 K RON | |
| 80 | 80.CRIS FOODCONSULT SRL▼ 27 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -266,8 K RON | |
| 81 | 81.COMPLEX EGRETA SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 20,1 K RON | |
| 82 | 82.MOWGLI SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 40,5 K RON | |
| 83 | 83.AGNIS SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 9,5 K RON | |
| 84 | 84.EMIMAR-COM SRL▼ 9 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 21,5 K RON | |
| 85 | 85.CRISTY ALPHA TOUR SRL▲ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -738 RON | |
| 86 | 86.TOURING DELTA SRL▲ 17 | Comuna Crişan, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 45,7 K RON | |
| 87 | 87.SEQUOIA GARDEN SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4— | — | — | 12,1 K RON |
| 88 | 88.SEBAYANG SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4— | — | — | -10,2 K RON |
| 89 | 89.FATHERS BOAT SRL▼ 14 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 33,5 K RON | |
| 90 | 90.BAROQUE STYLE SRL▼ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 28 K RON | |
| 91 | 91.COMPLEX SHARAIMAN SRL▼ 16 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 41,9 K RON | |
| 92 | 92.DEEPER TEAM SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -33,8 K RON | |
| 93 | 93.IARA DREAMS SRL▲ 34 | Sat Ilganii de Jos, Comuna Nufăru, Tulcea | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 11,4 K RON | |
| 94 | 94.CLIFF PUB SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 65,5 K RON | |
| 95 | 95.GEOELY DREAM SRL▲ 176 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 4— | — | 91,3 K RON | |
| 96 | 96.ROUA CREATIV SRL▲ 31 | Sat Teliţa, Comuna Frecăţei, Tulcea | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -60 K RON | |
| 97 | 97.OFERT-S SRL▼ 33 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 4,1 K RON | |
| 98 | 98.CLUB T SRL▼ 23 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 40,0% | 0,0% | -22,7 K RON | |
| 99 | 99.SCAFF SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 17,2 K RON | |
| 100 | 100.PARTY-PASS SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,0% | 0,0% | 905 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Tulcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
56 firme · 96,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
89 firme · 69,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
185 firme · 51,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 47 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
119 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
7 firme · 4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
17 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 249,5 K RON