Top 100 firme — Construcții, Tulcea după angajați în 2020
512 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.898. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 240.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CORAL SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 240▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.TERRA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 91▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 3 | 3.IZO NAVMAR SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 77▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.CONDOR SRL▼ 2 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 70▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 153,3 K RON | |
| 5 | 5.GP SAGEATA PROD S.R.L.= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 64▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 643 K RON | |
| 6 | 6.ARCOSIM SRL▲ 1 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 49▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 7 | 7.EDILITAR SALUB-TERM SRL▲ 3 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 48▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 116,6 K RON | |
| 8 | 8.ELCOS GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 201,1 K RON | |
| 9 | 9.ALLA P IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 714,2 K RON | |
| 10 | 10.GENERAL INSTAL COM SRL▲ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 37▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 100,3 K RON | |
| 11 | 11.PERIGEM SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 125,9 K RON | |
| 12 | 12.ALTCON PREST SRL▲ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 13 | 13.GAZ CONTROL SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 554,9 K RON | |
| 14 | 14.NESAND SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.TRANSIF SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29▲ 383,3 % | ▲ 383,3 % | 159,7 K RON | |
| 16 | 16.CREATOR EXPERT S.R.L.▲ 251 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29— | — | 193 K RON | |
| 17 | 17.MODERN AMBIENT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28▲ 12 % | ▲ 12 % | 18,2 K RON | |
| 18 | 18.MARIX SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 6,9 K RON | |
| 19 | 19.MIXTURA SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 26▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 20 | 20.SEBASTIAN GEOSEB S.R.L.▲ 22 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 24▲ 140 % | ▲ 140 % | 89 K RON | |
| 21 | 21.PILOT SRL▲ 28 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 21▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 663,7 K RON | |
| 22 | 22.BASING ABCONS S.R.L.▲ 83 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 21▲ 425 % | ▲ 425 % | 349,2 K RON | |
| 23 | 23.CIMEX SA▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | -591,6 K RON | |
| 24 | 24.ENERGY GROUP SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,3 K RON | |
| 25 | 25.LIVMAR SRL▼ 16 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 19▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 1,1 K RON | |
| 26 | 26.P.G.H. CONSTRUCT-COM SRL▲ 1 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 805,1 K RON | |
| 27 | 27.MICOR SRL▼ 11 | Sat Victoria, Comuna Nufăru, Tulcea | 18▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 22,5 K RON | |
| 28 | 28.PAVIMAX SRL▼ 1 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 29 | 29.DELTA PREMIUM RESIDENCE SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 2,2 K RON | |
| 30 | 30.RICOSTAR SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 109,4 K RON | |
| 31 | 31.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 180,4 K RON | |
| 32 | 32.CONSTART - CONFORT SRL▼ 9 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 17▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 67,2 K RON | |
| 33 | 33.RIGECONS SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 223,8 K RON | |
| 34 | 34.GAL-COM SRL▼ 4 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 150,0% | 0,0% | 26,4 K RON | |
| 35 | 35.DELTA GAZ SRL▲ 232 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15— | — | -28,8 K RON | |
| 36 | 36.CONSULT PLUS SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 39,8 K RON | |
| 37 | 37.SEBA NEOCONS SRL▼ 5 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 270 K RON | |
| 38 | 38.OPTIMA DOUBLE M SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -8,7 K RON | |
| 39 | 39.BV ULIA SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 3,1 K RON | |
| 40 | 40.CLIMA SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 471,8 K RON | |
| 41 | 41.SIRUTI SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 321,5 K RON | |
| 42 | 42.DRUMPOD BETA SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | -204,4 K RON | |
| 43 | 43.HIPERLINE UTILAJ SRL▲ 224 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13— | — | 992,9 K RON | |
| 44 | 44.MAN UP FASTER S.R.L.▲ 38 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 13▲ 160 % | ▲ 160 % | 1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.TITAN-INSTAL SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 17,8 K RON | |
| 46 | 46.DELTACONS SA▼ 36 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | -2,8 mil. RON | |
| 47 | 47.RAI-PRESTSERV SRL▼ 8 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 110,0% | 0,0% | -40,4 K RON | |
| 48 | 48.BONO-SIL SRL▼ 6 | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 23,1 K RON | |
| 49 | 49.KONSTANT GROUP SRL▼ 10 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 110,0% | 0,0% | 355,7 K RON | |
| 50 | 50.NED PRO EXPERT SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -221,1 K RON | |
| 51 | 51.CREATIVE VIOLETA PAPETĂRIE SRL▼ 2 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 622,3 K RON | |
| 52 | 52.SERCONS&CONTRACTOR S.R.L.▲ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 162,4 K RON | |
| 53 | 53.DORASERV SRL▼ 22 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 247,9 K RON | |
| 54 | 54.VICOFRUCT SRL▲ 213 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10— | — | 543,5 K RON | |
| 55 | 55.CALITIPREST SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 100,0% | 0,0% | 33,6 K RON | |
| 56 | 56.LUVALEX CONSTRUCT SRL▼ 17 | Sat Poşta, Comuna Frecăţei, Tulcea | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -202,8 K RON | |
| 57 | 57.VALDROMMIT BUILDING SRL▲ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 55,4 K RON | |
| 58 | 58.ELECTRO INSTAL SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 90,0% | 0,0% | 8,4 K RON | |
| 59 | 59.ALMAR ELECTRIC SRL▲ 10 | Sat Jijila, Comuna Jijila, Tulcea | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -107,3 K RON | |
| 60 | 60.WORK TRUE SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 44,6 K RON | |
| 61 | 61.TOP ELECTRIC SRL▼ 12 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 90,0% | 0,0% | -269,4 K RON | |
| 62 | 62.CONSTRUCT ARTEMYH SRL▼ 8 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 46,3 K RON | |
| 63 | 63.LARIMAR PERFECT DESIGN SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | -186 K RON | |
| 64 | 64.DECODEEP BUILDING S.R.L.▲ 61 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | 313,4 K RON | |
| 65 | 65.VARDY VEROVITAL S.R.L.▲ 126 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 433,6 K RON | |
| 66 | 66.LEONOV PERFECT DESIGN S.R.L.▲ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | -79 K RON | |
| 67 | 67.CVIDA CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Sat Cerna, Comuna Cerna, Tulcea | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 431,3 K RON | |
| 68 | 68.ABABEI ROGIDIACRIS S.R.L.▲ 199 | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 9— | — | 347,4 K RON | |
| 69 | 69.AVANTAJ GAZ SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 317,8 K RON | |
| 70 | 70.DAMAVA IMOBIL SRL▲ 12 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 123 K RON | |
| 71 | 71.SAWMILL INTERNAŢIONAL SRL▼ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 80,0% | 0,0% | 10 RON | |
| 72 | 72.GĂBOS SUPER SERVICII S.R.L.▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 198,8 K RON | |
| 73 | 73.MARIGEROM CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Cerna, Comuna Cerna, Tulcea | 80,0% | 0,0% | 116 K RON | |
| 74 | 74.VIONEL DECOR SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 60,5 K RON | |
| 75 | 75.HADETON CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 80,0% | 0,0% | -199,7 K RON | |
| 76 | 76.MAREVA HERCINIC SRL▼ 22 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 80,0% | 0,0% | 50,9 K RON | |
| 77 | 77.N & G RIVER CONSTRUCT S.R.L.▲ 28 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 69,1 K RON | |
| 78 | 78.FLIZENLEGEN S.R.L.▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 393,8 K RON | |
| 79 | 79.PAUNYX SRL▼ 37 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 174,1 K RON | |
| 80 | 80.BEAMAR SRL▼ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 70,0% | 0,0% | -36 K RON | |
| 81 | 81.AMAZON TERM SRL▼ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 32,3 K RON | |
| 82 | 82.BIO CLEAN PROTECTOR SRL▲ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -385,9 K RON | |
| 83 | 83.NISSIA BUILDING SRL▼ 1 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 48 K RON | |
| 84 | 84.IMPACT SUD-EST S.R.L.▲ 107 | Sat Traian, Comuna Cerna, Tulcea | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 959,9 K RON | |
| 85 | 85.ZOV SRL▲ 40 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 122,1 K RON | |
| 86 | 86.FINATTI SRL▼ 4 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 35,9 K RON | |
| 87 | 87.MODERN GRUP SRL▼ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 28,4 K RON | |
| 88 | 88.ESTCONS SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1 mil. RON | |
| 89 | 89.INFRABILD SRL▲ 16 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 280,9 K RON | |
| 90 | 90.VATECO GLOBAL SRL▼ 36 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 111,6 K RON | |
| 91 | 91.SACRUM ROOF SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6— | — | -92,3 K RON | |
| 92 | 92.VILEX PANCONS SRL▼ 23 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 60,0% | 0,0% | 4 K RON | |
| 93 | 93.GATS GENERAL DELIVERY S.R.L.nou | Comuna Sarichioi, Tulcea | 6— | — | -70,7 K RON | |
| 94 | 94.SK MONTAGGI SHIP S.R.L.▲ 62 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 2,9 mil. RON | |
| 95 | 95.NEO ART JOBS S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6— | — | — | 102,9 K RON |
| 96 | 96.SPIRU ELECTRA SRL▼ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 97 | 97.DOGEO SRL▼ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,0% | 0,0% | 174,5 K RON | |
| 98 | 98.RAPTOR INDUSTRIES SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,0% | 0,0% | -45,2 K RON | |
| 99 | 99.GEOTEHNIC SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -61,4 K RON | |
| 100 | 100.TONFIL SRL▼ 31 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Tulcea
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
101 firme · 440,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 437,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 160 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
169 firme · 100,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
56 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
62 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
17 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
30 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
15 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
16 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 705,7 K RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 484,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 205 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 26 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 25,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON