Top 100 firme — Activități profesionale, Timiș după angajați în 2018
3.977 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.322. Pragul de intrare în top este 9, iar liderul atinge 710.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRIGO ROMANIA S.A.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 710▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 5,3 mil. RON | |
| 2 | 2.GAUSS SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 169▲ 19 % | ▲ 19 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.DYNATA ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 153▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 651,3 K RON | |
| 4 | 4.AIXIAL CRO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 129▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 186 K RON | |
| 5 | 5.MCCARTHY HOLTHUS SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 109▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 199,3 K RON | |
| 6 | 6.UNBABEL S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 103▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 245,3 K RON | |
| 7 | 7.STADA HEMOFARM SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 90▲ 20 % | ▲ 20 % | 967,1 K RON | |
| 8 | 8.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU ELECTROCHIMIE ŞI MATERIE CONDENSATĂ - INCEMC TIMIŞOARA▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 84▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 21,2 K RON | |
| 9 | 9.DMR EASTERN EUROPE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 74▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 238 K RON | |
| 10 | 10.CAPABIL SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 68▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.MAGUS HR SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 153,4 K RON | |
| 12 | 12.MAGUS INTERNATIONAL CO SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 54▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 134 K RON | |
| 13 | 13.CITY PROMOTIONS SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 52▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 127,1 K RON | |
| 14 | 14.SWISS SOLUTIONS SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 43▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.EUROFINS AGROSCIENCE SERVICES SRL▲ 4 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 43▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.PROCAD SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 41▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 134,5 K RON | |
| 17 | 17.GTM NETWORK SRL▲ 7 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 41▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 378,8 K RON | |
| 18 | 18.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE ÎN SUDURĂ ŞI ÎNCERCĂRI DE MATERIALE - ISIM TIMIŞOARA▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 831 RON | |
| 19 | 19.HIDROTIM SA▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 33▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -61,1 K RON | |
| 20 | 20.THE SMART CUBE SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 33▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -151,9 K RON | |
| 21 | 21.GEOLINK SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 300,0% | 0,0% | 1,9 mil. RON | |
| 22 | 22.PIG VETERINARY SERVICES SRLnou | Sat Birda, Comuna Birda, Timiş | 30— | — | 1,8 K RON | |
| 23 | 23.EUROINSTAL TECHNIC SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.ALPABIM SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 41,1 K RON | |
| 25 | 25.BLITZ D PROJEKTE SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 321,7 K RON | |
| 26 | 26.BLACK LIGHT SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | 364,2 K RON | |
| 27 | 27.AURA DRIANE SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 67,6 K RON | |
| 28 | 28.DATCOMP SRL▼ 4 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 25▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 89,1 K RON | |
| 29 | 29.BIOVETI-FARM IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 252,7 K RON | |
| 30 | 30.MAERZ OFENBAU SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 220,0% | 0,0% | 157,8 K RON | |
| 31 | 31.BIOTIM B & S SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 301,5 K RON | |
| 32 | 32.SANAVET-CO SA▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 878,8 K RON | |
| 33 | 33.FERRING PHARMACEUTICALS ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 3,4 K RON | |
| 34 | 34.JRT COMPANY SRL▲ 33 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 739,2 K RON | |
| 35 | 35.EURO SIGN PRODUCTION SRL▲ 12 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 36 | 36.LUTZ & ASSOCIATES ACCOUNTING SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 673,6 K RON | |
| 37 | 37.PRECOTTI SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 737,1 K RON | |
| 38 | 38.SSF-RO SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 17,9 K RON | |
| 39 | 39.SENSEI T.T. SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 234,1 K RON | |
| 40 | 40.GENUINE ADVERTISING SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 441,2 K RON | |
| 41 | 41.GAPA SRL▲ 76 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 463,2 K RON | |
| 42 | 42.LP CLIVIA SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 160,0% | 0,0% | 283,9 K RON | |
| 43 | 43.DANEROM SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 68,6 K RON | |
| 44 | 44.ORNELLA DESIGN SRL▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 56 K RON | |
| 45 | 45.MULTILINES SRL▲ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 64,3 K RON | |
| 46 | 46.KIWI SMART SRL▲ 56 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | -183,5 K RON | |
| 47 | 47.PROMETER M & G SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 324,5 K RON | |
| 48 | 48.PRODAO-ING SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 11,6 K RON | |
| 49 | 49.KPM TECHNIK SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 15— | — | -198,5 K RON | |
| 50 | 50.LOAD SYS GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 971,9 K RON | |
| 51 | 51.WEST CAD SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 107,2 K RON | |
| 52 | 52.USTRAVEL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15— | — | 35 K RON | |
| 53 | 53.SERCO TUV S.R.L.▲ 2.074 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15— | — | -75,5 K RON | |
| 54 | 54.BIOS & CO SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 466,5 K RON | |
| 55 | 55.PKF ECONOMETRICA SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.BUSINESS SHIELD SRL▼ 15 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 14▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 169,4 K RON | |
| 57 | 57.3D ADVISING SRL▼ 14 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.BIOGEST SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 140,0% | 0,0% | 56,1 K RON | |
| 59 | 59.LARA ACCOUNTING SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 140,0% | 0,0% | 308 K RON | |
| 60 | 60.J.S. HAMILTON ROMANIA SRL▼ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 267,2 K RON | |
| 61 | 61.VIDYA PROJECT SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 201,1 K RON | |
| 62 | 62.ACTIVE TRANSLATORS SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 115,6 K RON | |
| 63 | 63.MATIMAR CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,7 K RON | |
| 64 | 64.MAGISTER TIM SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 5,7 K RON | |
| 65 | 65.SUBCONTROL SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 3,6 K RON | |
| 66 | 66.LINICAL ROMANIA S.R.L.▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 453,4 K RON | |
| 67 | 67.LUTZ & ASSOCIATES SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 442,6 K RON | |
| 68 | 68.M.S.-CAD SRL▲ 6 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 120,0% | 0,0% | 12,2 K RON | |
| 69 | 69.REALS COMPANY SRL▲ 33 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 70 | 70.INDIO SRL▲ 32 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 353,6 K RON | |
| 71 | 71.CREATIVE MEDIA SRL▲ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 887,5 K RON | |
| 72 | 72.EUROPE QUALITE ROMANIA SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 823 K RON | |
| 73 | 73.ALBER HOLDING MANAGEMENT S.A.▼ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 12,3 K RON | |
| 74 | 74.BABY CARE CENTER SRL▼ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | -48,5 K RON | |
| 75 | 75.PRODID SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -142,8 K RON | |
| 76 | 76.ANDREESCU & GAIVORONSCHI SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 16,8 K RON | |
| 77 | 77.RD SIGN SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 110,0% | 0,0% | 898,4 K RON | |
| 78 | 78.PATH'S ROUT SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 110,0% | 0,0% | 93,8 K RON | |
| 79 | 79.STUDIO ARCA SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,6 mil. RON | |
| 80 | 80.SELLM SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 326,7 K RON | |
| 81 | 81.A.B.A. AUDIT SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 307,9 K RON | |
| 82 | 82.INTHEMA EXPERT SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 92,4 K RON | |
| 83 | 83.X-PAND SRL▲ 57 | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 391,8 K RON | |
| 84 | 84.PILOT CAD SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 160,3 K RON | |
| 85 | 85.PLANCONTROL SRL▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 88 K RON | |
| 86 | 86.ASCON DB SRL▲ 54 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 1,3 K RON | |
| 87 | 87.ROSCHIWAL + PARTNER ENGINEERING SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,1 mil. RON | |
| 88 | 88.VIPUBLIC COM ADVERTISING SRL▼ 45 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 19,2 K RON | |
| 89 | 89.ROAMBRA COMPANY SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 633,3 K RON | |
| 90 | 90.STOCAD PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 100,0% | 0,0% | 2,1 K RON | |
| 91 | 91.ITSIRC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 203 K RON | |
| 92 | 92.ANDES PRO EXPERTISE SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 175 K RON | |
| 93 | 93.FAIST CONSTRUCTION SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 55,7 K RON | |
| 94 | 94.BEST ACCOUNTING TIMISOARA S.R.L.▲ 46 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 521,4 K RON | |
| 95 | 95.BDO AUDITORS & BUSINESS ADVISORS SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 857,1 K RON | |
| 96 | 96.RHEINBRUCKE SRL▲ 184 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 396,7 K RON | |
| 97 | 97.TENDER SA▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 215,1 K RON | |
| 98 | 98.A.B.A. MANAGEMENT SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,0% | 0,0% | 160,3 K RON | |
| 99 | 99.A.F.G. CONSULTING SRL▲ 41 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 216,2 K RON | |
| 100 | 100.EXPERT CONSULTING SRL▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 224,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Timiș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
965 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
31 firme · 731,9 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
328 firme · 580,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
133 firme · 255,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
641 firme · 231,2 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
505 firme · 214,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
666 firme · 209,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
360 firme · 149 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
157 firme · 129 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
114 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
247 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
189 firme · 47,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
25 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
89 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
195 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
35 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
20 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
39 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
33 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
15 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
12 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 914,1 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
8 firme · 798,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
6 firme · 140,8 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON