Top 100 firme — Construcții, Teleorman după angajați în 2013
393 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.498. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 648.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TEL DRUM SA= | Municipiul Alexandria, Teleorman | 648▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 614,9 K RON | |
| 2 | 2.HIDRO OLT SRL= | Municipiul Alexandria, Teleorman | 215▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 24,2 K RON | |
| 3 | 3.CONSTRUCT HOC SRL▲ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 194▲ 100 % | ▲ 100 % | 38,4 K RON | |
| 4 | 4.PUBLISERV VIDELE S.R.L.▼ 1 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 98▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -63,1 K RON | |
| 5 | 5.DANCONSTRUCT COM SRL= | Municipiul Alexandria, Teleorman | 88▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 235,4 K RON | |
| 6 | 6.ELCONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 87▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 12,8 K RON | |
| 7 | 7.EUROCONSTRUCT SRL▲ 10 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 72▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 52,1 K RON | |
| 8 | 8.CONFORT CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 54▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 2,8 K RON | |
| 9 | 9.MEŞTER ALIANCE GRUP SRL▲ 15 | Sat Copăceanca, Comuna Călineşti, Teleorman | 50▲ 212,5 % | ▲ 212,5 % | 37,9 K RON | |
| 10 | 10.GES SERVICE SRL▼ 3 | Sat Gălăteni, Comuna Gălăteni, Teleorman | 440,0% | 0,0% | -385,3 K RON | |
| 11 | 11.COMINVEST SRL▼ 2 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Teleorman | 390,0% | 0,0% | -1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ECKON CEI SRL▲ 2 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 33▲ 10 % | ▲ 10 % | 59,9 K RON | |
| 13 | 13.BILL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Baciu, Comuna Blejeşti, Teleorman | 31▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 2,1 K RON | |
| 14 | 14.AAS CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 26▲ 30 % | ▲ 30 % | 55,9 K RON | |
| 15 | 15.ELECTRIC GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 23▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 987 RON | |
| 16 | 16.SIMFLOR TRADING COM SRL▲ 11 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 281,1 K RON | |
| 17 | 17.KRENIC SRL▲ 20 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 20▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 11,9 K RON | |
| 18 | 18.ELECTRO DCS SRL▲ 19 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 20▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | -241,1 K RON | |
| 19 | 19.WFA IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 19▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 925,5 K RON | |
| 20 | 20.SAV INVEST CONSTRUCT SRL▲ 25 | Sat Segarcea-Vale, Comuna Segarcea-Vale, Teleorman | 19▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 46,4 K RON | |
| 21 | 21.CONTRAST PRODCOM SRL▲ 55 | Sat Mavrodin, Comuna Mavrodin, Teleorman | 19▲ 280 % | ▲ 280 % | 250,1 K RON | |
| 22 | 22.PIPERMAN SRL▲ 5 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 545,8 K RON | |
| 23 | 23.PREDALEX SERV SRL▼ 15 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 18▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 707,6 K RON | |
| 24 | 24.ELECTRO F & B SRL= | Municipiul Alexandria, Teleorman | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 2,5 K RON | |
| 25 | 25.ZENIT 2000 SRL▲ 2 | Sat Liţa, Comuna Liţa, Teleorman | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,7 K RON | |
| 26 | 26.MIRANO CONSTRUCT SRL▲ 19 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 7,1 K RON | |
| 27 | 27.KARPATIKA INVEST SRL= | Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 16,1 K RON | |
| 28 | 28.EREN CONSTRUCŢII ŞI PROIECTE EDILITARE SRL▼ 7 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 16▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 226,5 K RON | |
| 29 | 29.T.M.G.- CONPREST SRL▲ 16 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 7,2 K RON | |
| 30 | 30.BAR-HOL-STRUCTURES S.R.L.▼ 3 | Sat Buteşti, Comuna Siliştea, Teleorman | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -12,2 K RON | |
| 31 | 31.SIMCA SA▼ 4 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 140,0% | 0,0% | -119,2 K RON | |
| 32 | 32.TOPSTRUCTUR CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 14▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -44,1 K RON | |
| 33 | 33.INTERCONSTRUCTCONSULT SRL▲ 212 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 14— | — | 69,9 K RON | |
| 34 | 34.ACS CONSTRUCT SRL▼ 22 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 13▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 2,5 K RON | |
| 35 | 35.AXA GEFIROM SRL▼ 12 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 13▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 82,5 K RON | |
| 36 | 36.POL ELECTRO FONDA SRL▼ 9 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -149,6 K RON | |
| 37 | 37.SERVELECTRO SRL▼ 13 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 290 RON | |
| 38 | 38.GEN MARCONS SRL▲ 67 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 12▲ 300 % | ▲ 300 % | -80,7 K RON | |
| 39 | 39.POLL ALEX CONS TRANS SRL▲ 1 | Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti, Teleorman | 120,0% | 0,0% | 8,9 K RON | |
| 40 | 40.A & S CONSTRUCTION SRL▲ 5 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -7 K RON | |
| 41 | 41.ANTREPRENORUL SA▼ 22 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 11▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | -276,7 K RON | |
| 42 | 42.BARLUCY COM SRL▲ 16 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -125,9 K RON | |
| 43 | 43.AGISSANT IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -72,8 K RON | |
| 44 | 44.LORENZZO SRL▲ 7 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 100,0% | 0,0% | 28 K RON | |
| 45 | 45.INSTAL POLCON SRL▼ 31 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 10▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 27,9 K RON | |
| 46 | 46.ANATEG CONSTRUCT INSTAL SRL▲ 7 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -53,6 K RON | |
| 47 | 47.MACUL CONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 10— | — | — | 320 RON |
| 48 | 48.SR & COMPANY SRL▼ 8 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -5 K RON | |
| 49 | 49.RO ELCO SRL▲ 4 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 90,0% | 0,0% | 56,8 K RON | |
| 50 | 50.STYL CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -48,2 K RON | |
| 51 | 51.BAROC LINE SRL▲ 13 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 136 RON | |
| 52 | 52.CRISONIX SRL▼ 12 | Sat Siliştea, Comuna Vităneşti, Teleorman | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 15,5 K RON | |
| 53 | 53.MULTISERVICIOS DINU SRL▼ 26 | Sat Secara, Comuna Crângu, Teleorman | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 2,8 K RON | |
| 54 | 54.PRONAF SRL▼ 1 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 90,0% | 0,0% | -51,7 K RON | |
| 55 | 55.TITU INSCOM SRL▲ 190 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 8— | — | 170,1 K RON | |
| 56 | 56.HIDRO OLT CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -145,8 K RON | |
| 57 | 57.ROMELECTRO SERV SRL▲ 1 | Sat Islaz, Comuna Islaz, Teleorman | 80,0% | 0,0% | 12,5 K RON | |
| 58 | 58.PIT CONSTRUCT SRL▲ 187 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 8— | — | 36,9 K RON | |
| 59 | 59.EUROGES HOLDING SRL▲ 75 | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 62,9 K RON | |
| 60 | 60.ALSI CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 34,1 K RON | |
| 61 | 61.CYUBY MIRAMAR SRL▼ 3 | Sat Moldoveni, Comuna Islaz, Teleorman | 80,0% | 0,0% | -36 K RON | |
| 62 | 62.INTERCONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 31 K RON | |
| 63 | 63.CONSTRUCT RALIMOB SRL▲ 42 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 82,4 K RON | |
| 64 | 64.PIKONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -120 K RON | |
| 65 | 65.CONROD CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Drăghineşti, Comuna Gratia, Teleorman | 70,0% | 0,0% | -69,7 K RON | |
| 66 | 66.TERMO INSTAL POWER SRL▲ 10 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 2 K RON | |
| 67 | 67.ALG CONFORT SRL▲ 9 | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -7,5 K RON | |
| 68 | 68.CONLOC S.A.▼ 28 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 6▼ 50 % | ▼ 50 % | -207,1 K RON | |
| 69 | 69.MODERN STYLE SRL▼ 5 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 441 RON | |
| 70 | 70.BADEA M & SVI SRL= | Sat Lăceni, Comuna Orbeasca, Teleorman | 60,0% | 0,0% | 5,4 K RON | |
| 71 | 71.CRISTIŢĂ SRL▲ 17 | Sat Dracea, Comuna Dracea, Teleorman | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 14,9 K RON | |
| 72 | 72.ELECTROCERALI SRL▲ 4 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 57,3 K RON | |
| 73 | 73.TERMIC ROSERV SRL▼ 9 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 97,9 K RON | |
| 74 | 74.GATEROM FLORICEL SRL▲ 31 | Sat Voievoda, Comuna Furculeşti, Teleorman | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 3 K RON | |
| 75 | 75.BENMAR CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 330 RON | |
| 76 | 76.GRIMAR SERVICE SRL▲ 58 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 107,8 K RON | |
| 77 | 77.ANGEL TOTAL SRL▲ 11 | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -1,7 K RON | |
| 78 | 78.COMPEX SA▼ 8 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 139,5 K RON | |
| 79 | 79.VICTO SERV SRL▼ 3 | Sat Udupu, Comuna Tătărăştii de Sus, Teleorman | 50,0% | 0,0% | -33,5 K RON | |
| 80 | 80.STIZO TELEORMAN SRL▼ 4 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 50,0% | 0,0% | -24 K RON | |
| 81 | 81.INSTAL TERM SRL▼ 23 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -93,2 K RON | |
| 82 | 82.NIRL TRANS SRL▲ 6 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 91,7 K RON | |
| 83 | 83.ALISIM SRL▼ 7 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 50,0% | 0,0% | -18,9 K RON | |
| 84 | 84.UNICOM CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 13,9 K RON | |
| 85 | 85.INSTALAŢII SAN GAZ SRL▲ 3 | Sat Buzescu, Comuna Buzescu, Teleorman | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -25,1 K RON | |
| 86 | 86.DAS FORT GLASS PRODUCTION S.R.L.▲ 2 | Comuna Slobozia Mândra, Teleorman | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 126,1 K RON | |
| 87 | 87.MECHANICHAL CONCEPT SRL▲ 1 | Sat Peretu, Comuna Peretu, Teleorman | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 64,4 K RON | |
| 88 | 88.PRIMA CONFORT SRL▼ 30 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 125,6 K RON | |
| 89 | 89.AGL GRIMPEX SRL▲ 156 | Sat Plosca, Comuna Plosca, Teleorman | 5— | — | 242,2 K RON | |
| 90 | 90.TOP PAVAJCONSTRUCT SRLnou | Sat Zâmbreasca, Comuna Zîmbreasca, Teleorman | 5— | — | — | 120,3 K RON |
| 91 | 91.CAMINUL SRL▼ 21 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 8,2 K RON | |
| 92 | 92.TERMIQUE SERVICE SRL▼ 22 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -235,2 K RON | |
| 93 | 93.LIFT PREST SRL▼ 5 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 40,0% | 0,0% | 4,2 K RON | |
| 94 | 94.LIFT MAR SRL▼ 6 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 40,0% | 0,0% | 40,8 K RON | |
| 95 | 95.TERMO IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -47,5 K RON | |
| 96 | 96.MELIORSTAL SRL▼ 8 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 40,0% | 0,0% | 48,9 K RON | |
| 97 | 97.ACTI SERV SRL▼ 44 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 4▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | -26,8 K RON | |
| 98 | 98.CONSTRUCT CARLI SRL▲ 7 | Sat Nenciuleşti, Comuna Nenciuleşti, Teleorman | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -99,4 K RON | |
| 99 | 99.NICOLADI CONSTRUCT SRLnou | Sat Dudu, Comuna Plopii-Slăviteşti, Teleorman | 4— | — | 29,5 K RON | |
| 100 | 100.HERWAIS INTERNAŢIONAL SRL▲ 145 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 4— | — | -32,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Teleorman
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
57 firme · 258,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
236 firme · 187,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
73 firme · 131,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
82 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
13 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
30 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
28 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
26 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
19 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 635 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 567,9 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 459,6 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
1 firme · 91,3 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
1 firme · 1,5 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 0 RON