Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Teleorman după angajați în 2009
354 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.472. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 898.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTERAGRO SRL= | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 898▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 2 | 2.AGROINTER SRL= | Sat Ţigăneşti, Comuna Ţigăneşti, Teleorman | 185▼ 8 % | ▼ 8 % | 301,6 K RON | |
| 3 | 3.INTERVITT SRL▲ 1 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 112▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 55,4 K RON | |
| 4 | 4.FERMA SALCIA S.A.▼ 1 | Sat Salcia, Comuna Salcia, Teleorman | 90▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 26,5 K RON | |
| 5 | 5.A.T. GRUP PROD IMPEX SRL= | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 840,0% | 0,0% | 3 mil. RON | |
| 6 | 6.AGROPARTI SA▲ 2 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Teleorman | 58▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 347,9 K RON | |
| 7 | 7.ELLADA SRL= | Comuna Bujoru, Teleorman | 55▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 284,1 K RON | |
| 8 | 8.AGRINATURA SA▲ 1 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 52▲ 13 % | ▲ 13 % | -11,3 mil. RON | |
| 9 | 9.RECOND-COM-IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 34▲ 79 % | ▲ 79 % | 28,3 K RON | |
| 10 | 10.EDMA SRL▲ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 21,3 K RON | |
| 11 | 11.AROMA PLANT SRL▲ 3 | Sat Furculeşti, Comuna Furculeşti, Teleorman | 31▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 2,1 K RON | |
| 12 | 12.AGROPRODUCȚIA CERES S.A.▲ 2 | Sat Peretu, Comuna Peretu, Teleorman | 25▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 230,8 K RON | |
| 13 | 13.KAF AGRICOM SRL▼ 1 | Sat Ciolăneştii din Deal, Comuna Ciolăneşti, Teleorman | 25▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -974,7 K RON | |
| 14 | 14.KRALEX COM SRL▲ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 101,8 K RON | |
| 15 | 15.AGROTEL 001 SA▼ 9 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 22▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 75,7 K RON | |
| 16 | 16.ZOOTEHNICA CONŢEŞTI SRL▲ 5 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Teleorman | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 94,5 K RON | |
| 17 | 17.AGROPROD TATARASTI S.R.L.▲ 1 | Sat Tătărăştii de Jos, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 7 K RON | |
| 18 | 18.BOBOC & CO SRL▲ 3 | Sat Furculeşti, Comuna Furculeşti, Teleorman | 170,0% | 0,0% | 50,6 K RON | |
| 19 | 19.AGRISAV COMPLEX S.A.▲ 2 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Teleorman | 170,0% | 0,0% | -328,7 K RON | |
| 20 | 20.DANUBE GRAIN SERVICES S.R.L.▲ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 170,0% | 0,0% | -1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.MIVAL SRL▲ 12 | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 85,4 K RON | |
| 22 | 22.MAGRA SRL▲ 4 | Comuna Măgura, Teleorman | 160,0% | 0,0% | 25,4 K RON | |
| 23 | 23.AGRO INVEST SRL▼ 7 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 16▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 16,7 K RON | |
| 24 | 24.GRUFAL AGRO SRL▲ 5 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Teleorman | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 7,9 K RON | |
| 25 | 25.GRUFAL SUIN SRL▲ 56 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Teleorman | 16▲ 220 % | ▲ 220 % | -696,8 K RON | |
| 26 | 26.AGROMEC BRINCENI SA▲ 3 | Sat Brânceni, Comuna Brânceni, Teleorman | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 64,4 K RON | |
| 27 | 27.AGRAR PRODUCTION S.R.L.▼ 14 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 15▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 9,9 K RON | |
| 28 | 28.OVIS CULTURA SRLnou | Sat Zimnicele, Comuna Năsturelu, Teleorman | 15— | — | — | 8 K RON |
| 29 | 29.PIGALEX SA▼ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 122 K RON | |
| 30 | 30.MILANOVICI SRL▼ 1 | Sat Moşteni, Comuna Furculeşti, Teleorman | 140,0% | 0,0% | 45,2 K RON | |
| 31 | 31.AGROMEC DRAGANESTI SA▼ 21 | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 12▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -786,5 K RON | |
| 32 | 32.AGROPOP UDUPU S.R.L.▼ 6 | Sat Tătărăştii de Sus, Comuna Tătărăştii de Sus, Teleorman | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 117,2 K RON | |
| 33 | 33.BIOPLANT SRL▲ 1 | Comuna Măgura, Teleorman | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 111 K RON | |
| 34 | 34.NICO ADI SRL▲ 9 | Comuna Ciuperceni, Teleorman | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 91 K RON | |
| 35 | 35.CAPATINA & COMPANI SRL▲ 14 | Sat Crângu, Comuna Crângu, Teleorman | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 52,7 K RON | |
| 36 | 36.MAGER 2000 PROD SRL▼ 2 | Comuna Ştorobăneasa, Teleorman | 110,0% | 0,0% | 31,5 K RON | |
| 37 | 37.AGRO HOLDING CONŢEŞTI SRL▼ 3 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Teleorman | 110,0% | 0,0% | 162,1 K RON | |
| 38 | 38.AGRO PAD DELCEL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 30,7 K RON | |
| 39 | 39.DANIV SRL▼ 5 | Comuna Bujoreni, Teleorman | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 28,3 K RON | |
| 40 | 40.NIDIS SRL▼ 1 | Sat Băbăiţa, Comuna Băbăiţa, Teleorman | 100,0% | 0,0% | 14 K RON | |
| 41 | 41.AGRITAC SRL▼ 2 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 100,0% | 0,0% | -344,8 K RON | |
| 42 | 42.D & DRAG SRL▲ 1 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 19,7 K RON | |
| 43 | 43.MIHAGRO SRL▲ 6 | Sat Vânători, Comuna Lisa, Teleorman | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 848 K RON | |
| 44 | 44.MULTIFRUCT IMPEX SRL▼ 23 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Teleorman | 10▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 6,5 K RON | |
| 45 | 45.LUCMAR COM SRL▲ 36 | Sat Călmăţuiu de Sus, Comuna Călmăţuiu de Sus, Teleorman | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 277,8 K RON | |
| 46 | 46.STAMI PROD SRL▼ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 90,0% | 0,0% | -50,5 K RON | |
| 47 | 47.AGRONAT SRL▲ 202 | Sat Merişani, Comuna Băbăiţa, Teleorman | 9— | — | -191,9 K RON | |
| 48 | 48.VILCOM SRL▲ 18 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 4,2 K RON | |
| 49 | 49.CIBOCOM SRL▼ 10 | Comuna Putineiu, Teleorman | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 100,4 K RON | |
| 50 | 50.CRACIUNESCO PRODAS SRL▼ 1 | Sat Piatra, Comuna Piatra, Teleorman | 80,0% | 0,0% | 1,3 K RON | |
| 51 | 51.REFDAN COM SRL▲ 15 | Sat Islaz, Comuna Islaz, Teleorman | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 35,1 K RON | |
| 52 | 52.VIF 2000 SRL▼ 3 | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 80,0% | 0,0% | 45,2 K RON | |
| 53 | 53.GIGINĂ COM SRL▼ 4 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Teleorman | 80,0% | 0,0% | 163,7 K RON | |
| 54 | 54.AGROIND MIHAI SRLnou | Sat Bratcovu, Comuna Stejaru, Teleorman | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 59,7 K RON | |
| 55 | 55.NELDY IMPEX SRL▼ 6 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 6,9 K RON | |
| 56 | 56.AGRO LISSCALIFORNIA SRL▲ 25 | Sat Vânători, Comuna Lisa, Teleorman | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 19,3 K RON | |
| 57 | 57.CEZ COMIMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 70,0% | 0,0% | 7 K RON | |
| 58 | 58.DGI IMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 95,9 K RON | |
| 59 | 59.AGROSEB SRL▲ 7 | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 51,9 K RON | |
| 60 | 60.AGROSALIX SRL▲ 6 | Sat Nenciuleşti, Comuna Nenciuleşti, Teleorman | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 35 K RON | |
| 61 | 61.OPRINA SRL▲ 5 | Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 224 K RON | |
| 62 | 62.GACITI SRL▼ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 70,0% | 0,0% | -917 RON | |
| 63 | 63.AGDIN SRL▼ 14 | Sat Ludăneasca, Comuna Răsmireşti, Teleorman | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 11 K RON | |
| 64 | 64.AGRO ZAG SRL▼ 15 | Sat Beciu, Comuna Beciu, Teleorman | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 25,4 K RON | |
| 65 | 65.AUTO TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 47,5 K RON | |
| 66 | 66.GLIA BRĂTĂŞANI SRL▲ 183 | Sat Rădoieşti-Vale, Comuna Rădoieşti, Teleorman | 7— | — | 26,4 K RON | |
| 67 | 67.AGRO IVĂNUŞ SRL▼ 1 | Sat Prunaru, Comuna Bujoreni, Teleorman | 60,0% | 0,0% | 6 K RON | |
| 68 | 68.ZIMBEV SRL▼ 2 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 60,0% | 0,0% | 23,5 K RON | |
| 69 | 69.INTERAGRICOLA DUNĂREA SRL▼ 10 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 183,1 K RON | |
| 70 | 70.DRA & COR PRODCOM SRL▲ 11 | Sat Dorobanţu, Comuna Crângeni, Teleorman | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 195,3 K RON | |
| 71 | 71.EURO 1 M&S IMPEX SRL▼ 5 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 60,0% | 0,0% | 43,6 K RON | |
| 72 | 72.POLIROM PROD SRL▲ 37 | Comuna Scurtu Mare, Teleorman | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 34 K RON | |
| 73 | 73.ARGO COM SRL▲ 56 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 140,1 K RON | |
| 74 | 74.URLUI PROD SRL▼ 25 | Comuna Bogdana, Teleorman | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 121,2 K RON | |
| 75 | 75.THYMAGRI SRL▼ 9 | Comuna Bujoru, Teleorman | 60,0% | 0,0% | 23,1 K RON | |
| 76 | 76.AGROSTEL PRODCOM SRL▼ 27 | Sat Ţigăneşti, Comuna Ţigăneşti, Teleorman | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 555,5 K RON | |
| 77 | 77.MATAGRI SRL▼ 11 | Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti, Teleorman | 60,0% | 0,0% | 21,7 K RON | |
| 78 | 78.CONSTAL TALPA SRL▲ 31 | Comuna Talpa, Teleorman | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -35,3 K RON | |
| 79 | 79.AGROSUR COM SRL▲ 30 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -399,4 K RON | |
| 80 | 80.COMAGRIND SRL▲ 1 | Sat Udupu, Comuna Tătărăştii de Sus, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 18,3 K RON | |
| 81 | 81.MINERVA SRL= | Sat Mârzăneşti, Comuna Mârzăneşti, Teleorman | 50,0% | 0,0% | -92,8 K RON | |
| 82 | 82.IAGAR SRL▼ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 5,4 K RON | |
| 83 | 83.ALVALEX SRL▼ 2 | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 7,4 K RON | |
| 84 | 84.RALEX IMPEX SRL▼ 3 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 259,5 K RON | |
| 85 | 85.TEG CARTEL PROD SRL▼ 26 | Sat Bragadiru, Comuna Bragadiru, Teleorman | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 31,2 K RON | |
| 86 | 86.AGRO MARI SAN SRL▲ 43 | Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Teleorman | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 46,6 K RON | |
| 87 | 87.DICU ZOO FARM SRL▼ 21 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 2,3 K RON | |
| 88 | 88.TRANSCONTINENTAL SRL▼ 7 | Sat Plopii-Slăviteşti, Comuna Plopii-Slăviteşti, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 23,8 K RON | |
| 89 | 89.AGROSSEM SRL▼ 8 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 115,2 K RON | |
| 90 | 90.MANAGRO SRL▼ 31 | Sat Furculeşti, Comuna Furculeşti, Teleorman | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.RAI FOR SRL▲ 18 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 129,9 K RON | |
| 92 | 92.AGROLEMN SRL▼ 26 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 21,3 K RON | |
| 93 | 93.FERMA DE LEGUME CHIVU SRL▼ 59 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Teleorman | 5▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -78,1 K RON | |
| 94 | 94.AGRO MUNTENIA SRL▼ 13 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 13,6 K RON | |
| 95 | 95.ARASOL SRL▼ 14 | Sat Florica, Comuna Dracea, Teleorman | 50,0% | 0,0% | 28,4 K RON | |
| 96 | 96.GILIMAR SRL▲ 13 | Sat Lăceni, Comuna Orbeasca, Teleorman | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -95,5 K RON | |
| 97 | 97.BĂCANU COSMIN & ANDREEA COMPANY SRLnou | Sat Furculeşti, Comuna Furculeşti, Teleorman | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 32,7 K RON | |
| 98 | 98.BIT BAD AGRICULTURĂ SRL▲ 31 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 21 K RON | |
| 99 | 99.PALIMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 40,0% | 0,0% | -62,1 K RON | |
| 100 | 100.CRISCOM SRL▼ 34 | Sat Caravaneţi, Comuna Călmăţuiu, Teleorman | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 51,4 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Teleorman
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
597 firme · 2,2 mld. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
11 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
11 firme · 49,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
28 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
18 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
7 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 896,4 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
4 firme · 552 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 267,6 K RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
12 firme · 253,9 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
2 firme · 52,9 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 47 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
2 firme · 31,4 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 0 RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 0 RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 0 RON