Top 100 firme — Învățământ, Suceava după angajați în 2024
231 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 405. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 34.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TET-GIM SRL= | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 34▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 615,9 K RON | |
| 2 | 2.WABI SABI CENTER S.R.L.▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 30▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 212,2 K RON | |
| 3 | 3.SIGUR LA VOLAN SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 10,3 K RON | |
| 4 | 4.AMATOR SERV SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 84 K RON | |
| 5 | 5.AUTO PLUS EUROPA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 100,0% | 0,0% | -25,1 K RON | |
| 6 | 6.PLUS EUROPA SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 70,0% | 0,0% | -6,9 K RON | |
| 7 | 7.BEST AUTO LEO ATESTATE S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 70,0% | 0,0% | 214,3 K RON | |
| 8 | 8.BEST EDU S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 70,0% | 0,0% | 58,3 K RON | |
| 9 | 9.EMILUMI S.R.L.▼ 2 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 70,0% | 0,0% | -244,3 K RON | |
| 10 | 10.AUTO ŞTEFAN SRL▼ 3 | Sat Mihoveni, Comuna Şcheia, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 2 K RON | |
| 11 | 11.BALTIC DISTRIBUTION GROUP S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 17,6 K RON | |
| 12 | 12.AUTO TEOLUC S.R.L.▲ 3 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 60,0% | 0,0% | -69,2 K RON | |
| 13 | 13.AUTO XOR AUTOMOBILE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6▼ 50 % | ▼ 50 % | -79,2 K RON | |
| 14 | 14.SEBIPET - AUTO SRL▲ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 50,0% | 0,0% | -116,6 K RON | |
| 15 | 15.EXPERT DRIVE SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 50,0% | 0,0% | -26,4 K RON | |
| 16 | 16.AUTO PRECOV SRL▲ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -31,1 K RON | |
| 17 | 17.AUTOGRIGOREAN SRL▲ 10 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -71,1 K RON | |
| 18 | 18.BARBER SHOP STUDIO S.R.L.▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 50,0% | 0,0% | -6,8 K RON | |
| 19 | 19.DRIVE-DAR AUTO S.R.L.▼ 4 | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 105,9 K RON | |
| 20 | 20.MYG AUTOCOND SRL▼ 13 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -65,2 K RON | |
| 21 | 21.DRIVE-ANTO AUTO S.R.L.= | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 50,0% | 0,0% | -14,9 K RON | |
| 22 | 22.WABI SABI AFTERSCHOOL S.R.L.▲ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 2,6 K RON | |
| 23 | 23.AUTO SMILE GSG S.R.L.▲ 140 | Municipiul Suceava, Suceava | 5— | — | 18,9 K RON | |
| 24 | 24.PARADISUL LUI MARIO S.R.L.▲ 21 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 11,5 K RON | |
| 25 | 25.BIBI KINDERGARTEN S.R.L.▲ 71 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 1,2 K RON | |
| 26 | 26.AUTO MACOVEI SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 40,0% | 0,0% | -13,2 K RON | |
| 27 | 27.AUTO ANAPRE S.R.L.= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 40,0% | 0,0% | -17,4 K RON | |
| 28 | 28.GYM-AUTO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 40,0% | 0,0% | -82,5 K RON | |
| 29 | 29.ATRACTIV TRANSAUTO SRL▼ 8 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 10,4 K RON | |
| 30 | 30.GH DRIVERS CLUB S.R.L.▼ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 40,0% | 0,0% | 13,2 K RON | |
| 31 | 31.AUTO MITZA SIRET S.R.L.▼ 16 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -17,2 K RON | |
| 32 | 32.CENTRUL LINGVISTIC WUNDERKIND S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 40,0% | 0,0% | 41 K RON | |
| 33 | 33.AUTOBABALEAN S.R.L.▲ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,7 K RON | |
| 34 | 34.SPEED FORCE AUTO S.R.L.▲ 11 | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 17,9 K RON | |
| 35 | 35.START DRIVE BVL S.R.L.▲ 10 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -56,1 K RON | |
| 36 | 36.DALI TEX SRL▲ 9 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 30,0% | 0,0% | -14,9 K RON | |
| 37 | 37.RUT COM SERV SRL▲ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 30,0% | 0,0% | 8,2 K RON | |
| 38 | 38.OVASAL TRANS-ABC SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 30,0% | 0,0% | 35,6 K RON | |
| 39 | 39.STASCOND SRL▼ 12 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 17,8 K RON | |
| 40 | 40.DELTACAR SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 4,9 K RON | |
| 41 | 41.QCERT SRL▲ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 120,2 K RON | |
| 42 | 42.SPEED COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 30,0% | 0,0% | 957 RON | |
| 43 | 43.MULTI-PERMIS S.R.L.▼ 16 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -24,3 K RON | |
| 44 | 44.AUTO NICOLAESCU S.R.L.▼ 17 | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.AUTOERA PROFESIONAL S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 30,0% | 0,0% | 5 K RON | |
| 46 | 46.SSP DRIVE S.R.L.▲ 22 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -44,1 K RON | |
| 47 | 47.PRO EXPERT RUTIER S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 30,0% | 0,0% | 6,7 K RON | |
| 48 | 48.OVASAL S.R.L.▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 48,2 K RON | |
| 49 | 49.AUTO CZR S.R.L.▲ 19 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -37 K RON | |
| 50 | 50.ARTE SUCEAVA SRL▼ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 12,3 K RON | |
| 51 | 51.DRUMUL CURCUBEULUI S.R.L.▼ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 17,7 K RON | |
| 52 | 52.AUTO TRAINING S.R.L.▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 24 K RON | |
| 53 | 53.GENESI ESSENCE S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,4 mil. RON | |
| 54 | 54.AUTOVOLO SIRET S.R.L.▼ 9 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 30,0% | 0,0% | 24,6 K RON | |
| 55 | 55.ACE SWIMMING S.R.L.▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 58,2 K RON | |
| 56 | 56.BISAFE DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3— | — | — | 64,9 K RON |
| 57 | 57.CĂSUŢA FERMECATĂ S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 3— | — | — | -92,8 K RON |
| 58 | 58.AUTOMANDICI S.R.L.▼ 13 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 30,0% | 0,0% | -34,8 K RON | |
| 59 | 59.NEC DRIVE S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 3— | — | — | -28,2 K RON |
| 60 | 60.HOLDEX IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 20,0% | 0,0% | -10,8 K RON | |
| 61 | 61.DANSAMI SRL▼ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -22,1 K RON | |
| 62 | 62.AUTO ROTAR S.R.L.▲ 6 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 20,0% | 0,0% | -4,6 K RON | |
| 63 | 63.KAT LEARNING S.R.L.▼ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 4,5 K RON | |
| 64 | 64.ARTE MODUS VIVENDI S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | 44,5 K RON | |
| 65 | 65.SPEAK ENGLISH S.R.L.▲ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 20,0% | 0,0% | 74,5 K RON | |
| 66 | 66.AUTOSTAR DRIVE MANAGEMENT SRL▲ 30 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -51,9 K RON | |
| 67 | 67.INTEGRATED CONSULTING AND EDUCATION SERVICES S.R.L.▲ 1 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 20,0% | 0,0% | 170,1 K RON | |
| 68 | 68.BYSTAR SPEED S.R.L.▲ 95 | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | 2— | — | -36,3 K RON | |
| 69 | 69.KID-AUTO-MOTO S.R.L.▼ 42 | Municipiul Suceava, Suceava | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -63,8 K RON | |
| 70 | 70.G&G&G QUALITY S.R.L.▲ 26 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 382 RON | |
| 71 | 71.ARISAR DRIVE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | 13,2 K RON | |
| 72 | 72.WISE KIDS COOL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 73 | 73.ABC ENGLISH S.R.L.▲ 90 | Sat HORODNIC DE JOS, Comuna HORODNIC DE JOS, Suceava | 2— | — | -12,9 K RON | |
| 74 | 74.MAXIMORO S.R.L.▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | 7,1 K RON | |
| 75 | 75.AMI SOLUTION CARS S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2— | — | -74,2 K RON | |
| 76 | 76.WISE KIDS COOL ONLINE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | 85,1 K RON | |
| 77 | 77.PRO AUTO DMB S.R.L.▼ 9 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 20,0% | 0,0% | 7,8 K RON | |
| 78 | 78.CONSULTING CHEF CÎMPANU B&C S.R.L.▼ 33 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 8,1 K RON | |
| 79 | 79.EDUVISION S.R.L.▼ 52 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -46,4 K RON | |
| 80 | 80.CENTRUL EDUCATIONAL BAMBINO S.R.L.▼ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 70,5 K RON | |
| 81 | 81.MAPLE EDUMAX S.R.L.▼ 13 | Oraş Cajvana, Suceava | 20,0% | 0,0% | 64,5 K RON | |
| 82 | 82.SMART SCHOOL ACADEMY S.R.L.▼ 14 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 20,0% | 0,0% | 23,2 K RON | |
| 83 | 83.BUCOVINA DRIVING GROUP S.R.L.▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | -83,8 K RON | |
| 84 | 84.BOGDAN AUTO DRIVE S.R.L.▼ 39 | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 7,2 K RON | |
| 85 | 85.ALL TIME SCHOOL S.R.L.▼ 17 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 20,0% | 0,0% | -1,7 K RON | |
| 86 | 86.DO RE MI ARTE FRUMOASE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 37,9 K RON | |
| 87 | 87.PRO PERMIS AUTO DORNA S.R.L.▲ 9 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -19,1 K RON | |
| 88 | 88.ALISTAR DRIVE S.R.L.▼ 61 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 1,5 K RON | |
| 89 | 89.GLOBAL LANGUAGE HUB S.R.L.▲ 7 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 8,7 K RON | |
| 90 | 90.CRESCENDO AFTERSCHOOL S.R.L.▲ 6 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 32,5 K RON | |
| 91 | 91.CREATIV IQ SRL▲ 5 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -4,6 K RON | |
| 92 | 92.EXECUTIVE DRIVING S.R.L.▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,0% | 0,0% | -67,3 K RON | |
| 93 | 93.ANDA BELLA SERV SRL▼ 48 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 47,6 K RON | |
| 94 | 94.PERLA FALTICENILOR MARKET SRL▼ 49 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 5,4 K RON | |
| 95 | 95.MARNICDAL SRL▲ 1 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 10,0% | 0,0% | 34,5 K RON | |
| 96 | 96.PROFESSIONAL EXCELL SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 10,0% | 0,0% | 170,5 K RON | |
| 97 | 97.DANS-ALIMENT SRL▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -236,4 K RON | |
| 98 | 98.NEW WORLD SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1— | — | -1,5 K RON | |
| 99 | 99.DUOBERTI SRL▼ 3 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 10,0% | 0,0% | -16,9 K RON | |
| 100 | 100.AGRARIA BUCOVINA CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,0% | 0,0% | -497 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Suceava
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
75 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
106 firme · 19,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
25 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
5 firme · 582,5 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 8,5 K RON