Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Suceava după angajați în 2018
646 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.215. Pragul de intrare în top este 6, iar liderul atinge 49.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONFANA INDUSTRIES SRL= | Sat Dănila, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 49▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -711,7 K RON | |
| 2 | 2.OCOLUL SILVIC SILVA-BUCOVINA SRL▲ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 30▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 7,7 mil. RON | |
| 3 | 3.COSMI-VAS IMPEX SRL▲ 2 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 133,8 K RON | |
| 4 | 4.NICSAN-CALINESTI SRL▲ 5 | Sat Călineşti, Comuna Şerbăuţi, Suceava | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | 894,9 K RON | |
| 5 | 5.NORGAT SRL▲ 4 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 26▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,6 K RON | |
| 6 | 6.OCOLUL SILVIC BISERICESC ILIŞEŞTI SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 250,0% | 0,0% | 4,8 mil. RON | |
| 7 | 7.EXIFOREST SRL▼ 2 | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 25▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -71,4 K RON | |
| 8 | 8.CUMAR-COM SRL▼ 1 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 24▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 80,8 K RON | |
| 9 | 9.OCOLUL SILVIC GREENGOLD EST SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 22,6 K RON | |
| 10 | 10.DAVJOHNALY S.R.L.▲ 3 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 224,1 K RON | |
| 11 | 11.INDMAR SRL▼ 3 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 20▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 19,8 K RON | |
| 12 | 12.RUX SRLnou | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 20— | — | 217,4 K RON | |
| 13 | 13.BEARN WOOD SRL= | Sat Cotârgaşi, Oraş Broşteni, Suceava | 200,0% | 0,0% | -94 K RON | |
| 14 | 14.SERVICII FORESTIERE MD S.R.L.▲ 9 | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 14,2 K RON | |
| 15 | 15.FLOB SRL▲ 15 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 91,9 K RON | |
| 16 | 16.ANDRICIP SRL▲ 3 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 356,9 K RON | |
| 17 | 17.ADENIS PARD SRL▲ 9 | Sat Dorna Candrenilor, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 160,0% | 0,0% | 928,1 K RON | |
| 18 | 18.SILVFLOR SRL▲ 30 | Sat Cotârgaşi, Oraş Broşteni, Suceava | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 191,9 K RON | |
| 19 | 19.NARILSERV SRL▲ 7 | Sat Raşca, Comuna Moldoviţa, Suceava | 160,0% | 0,0% | 6,5 K RON | |
| 20 | 20.F.E. AGRAR SRL▼ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 16▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 405,8 K RON | |
| 21 | 21.BEST AUTO NETWORK SRL▼ 4 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 19,5 K RON | |
| 22 | 22.PHOENIX SRL▼ 3 | Loc. Salcea, Oraş Salcea, Suceava | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 49,5 K RON | |
| 23 | 23.LUCOSDIOV CONSULTING SRL▼ 4 | Sat Vornicenii Mici, Comuna Moara, Suceava | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -4,9 mil. RON | |
| 24 | 24.SLATINA FOREST SRL▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 709,8 K RON | |
| 25 | 25.DECONMAR SRL▲ 1 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 288,4 K RON | |
| 26 | 26.PADUREA DE ARGINT SRL▲ 22 | Sat Vatra Moldoviţei, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 956,7 K RON | |
| 27 | 27.VALCOSTMIR SRL▲ 70 | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | 14▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.LEMPOBOG S.R.L.▲ 13 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -165,8 K RON | |
| 29 | 29.LA MOREX SRL▼ 16 | Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, Suceava | 13▼ 35 % | ▼ 35 % | -169,4 K RON | |
| 30 | 30.FORIL SRL▲ 14 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 703,5 K RON | |
| 31 | 31.MIMAFOR SRL▲ 35 | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -144,7 K RON | |
| 32 | 32.FOREST MARCRIS SRL▼ 9 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -242,2 K RON | |
| 33 | 33.DAMARCONS SRL▲ 15 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | -288,9 K RON | |
| 34 | 34.VASROD SRL▲ 14 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 403,2 K RON | |
| 35 | 35.FOREST VIM SRL▼ 2 | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 262,6 K RON | |
| 36 | 36.NORIDOR SRL▼ 3 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 176,7 K RON | |
| 37 | 37.FOREX SĂGEATA SRL▲ 7 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 244,5 K RON | |
| 38 | 38.LUMBERMAN SRL▲ 374 | Sat Herla, Comuna Slatina, Suceava | 12— | — | 467,8 K RON | |
| 39 | 39.GABI BOIS S.R.L.▲ 373 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 12— | — | 196,2 K RON | |
| 40 | 40.MARSIN SRL▲ 26 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 41 | 41.FORET JUCAN SRL▼ 5 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 127,1 K RON | |
| 42 | 42.GELERIN SRL▲ 2 | Sat Holdiţa, Oraş Broşteni, Suceava | 110,0% | 0,0% | 50,5 K RON | |
| 43 | 43.LEONARD FOREST SRL▲ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 71,8 K RON | |
| 44 | 44.UCITEMAR SRL= | Sat Ciumârna, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 110,0% | 0,0% | 464 K RON | |
| 45 | 45.PESCOFAL SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 100,0% | 0,0% | 48 K RON | |
| 46 | 46.CALMAR SRL▼ 27 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 10▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 107,4 K RON | |
| 47 | 47.SILVAPIN SRL▼ 43 | Sat Basarabi, Comuna Preuteşti, Suceava | 10▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 135,2 K RON | |
| 48 | 48.AGRICOMPLEX SRL▲ 12 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 16,1 K RON | |
| 49 | 49.RACHITISU SRL▲ 48 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 289,3 K RON | |
| 50 | 50.TEMPORA NOVA SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 100,0% | 0,0% | 78,7 K RON | |
| 51 | 51.AGROHOUSE SRL▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 550,2 K RON | |
| 52 | 52.FURY FOREST SRL▲ 8 | Sat Gura Putnei, Comuna Putna, Suceava | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 354,7 K RON | |
| 53 | 53.RAY WOOD EXPLOATARE SRL▼ 5 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 100,0% | 0,0% | 9,4 K RON | |
| 54 | 54.MARBO WOODS S.R.L.▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 760,3 K RON | |
| 55 | 55.LIGNUM FOREST S.R.L.▲ 11 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 287,5 K RON | |
| 56 | 56.TEOMAR BUILDING S.R.L.▲ 130 | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 2,5 K RON | |
| 57 | 57.NORD INTERMED CONSULTING GROUP SRL▼ 9 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 209,8 K RON | |
| 58 | 58.SOIMII (FERME) SRL▲ 2 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 90,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.GRIGOROAIAFOR SRL▲ 7 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 16,9 K RON | |
| 60 | 60.PROPAVSILV SRL▲ 60 | Sat Ţibău, Comuna Cârlibaba, Suceava | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 408,8 K RON | |
| 61 | 61.LOBEN EXPERT S.R.L.▼ 1 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 90,0% | 0,0% | -202,1 K RON | |
| 62 | 62.BIOGONTERRA S.R.L.▼ 29 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 53,7 K RON | |
| 63 | 63.GT-FOREST S.R.L.▲ 20 | Sat Pilugani, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 405,5 K RON | |
| 64 | 64.PIETRELE ROSII COM SRL▲ 56 | Sat Dorna Candrenilor, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -139,1 K RON | |
| 65 | 65.BOGDAROD PROD COM SRL▼ 17 | Sat Dorna Candrenilor, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -87,5 K RON | |
| 66 | 66.SIV FOREST SRL▼ 6 | Sat Strâmtura, Comuna Vama, Suceava | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 460,8 K RON | |
| 67 | 67.NICO FOREST SRL▼ 1 | Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 80,0% | 0,0% | 151,4 K RON | |
| 68 | 68.VEGMAG FOREST SRL▼ 2 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 80,0% | 0,0% | 78,5 K RON | |
| 69 | 69.VILAS FOREST SRL▲ 14 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 53,7 K RON | |
| 70 | 70.FERMA LUCOS SRL▲ 158 | Sat Horodniceni, Comuna Horodniceni, Suceava | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 206,5 K RON | |
| 71 | 71.MUSCĂLIŢA SRL▲ 341 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 8— | — | 0 RON | |
| 72 | 72.PIATRA COM SRL▼ 31 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 327 K RON | |
| 73 | 73.AGRODIM CHIRIAC SRL▼ 7 | Sat Bălcăuţi, Comuna Bălcăuţi, Suceava | 80,0% | 0,0% | 734,4 K RON | |
| 74 | 74.JURACRIS SRL▼ 26 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -59,1 K RON | |
| 75 | 75.SAV SILVA SRL▼ 45 | Municipiul Suceava, Suceava | 8▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.NG FORESTBOIS S.R.L.▲ 7 | Sat Poiana Micului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 21,1 K RON | |
| 77 | 77.FRATELLI DANDU S.R.L.▲ 109 | Loc. Lungeni, Oraş Broşteni, Suceava | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 361,1 K RON | |
| 78 | 78.CAMATERRA DORNA S.R.L.▲ 42 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 17,2 K RON | |
| 79 | 79.TRISTED SRL▲ 41 | Sat Cârlibaba, Comuna Cârlibaba, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 525,8 K RON | |
| 80 | 80.BRODCOV SRL▼ 14 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 4,6 K RON | |
| 81 | 81.LIV CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 112,5 K RON | |
| 82 | 82.COSTI SIMCOM SRL▼ 52 | Sat Botoş, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 7▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 158,7 K RON | |
| 83 | 83.QUICK PROJECT SRL▲ 37 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -35,6 K RON | |
| 84 | 84.NIC EXPLO-FOREST SRL▼ 1 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 70,0% | 0,0% | 10,2 K RON | |
| 85 | 85.PETRIFOR SRL▼ 19 | Sat Argel, Comuna Moldoviţa, Suceava | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -58,4 K RON | |
| 86 | 86.MOXIDAN SRL▲ 326 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 7— | — | 31,7 K RON | |
| 87 | 87.MARGA WOOD SRL▲ 10 | Sat Cotârgaşi, Oraş Broşteni, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -30,2 K RON | |
| 88 | 88.VALYVAD SRL▼ 5 | Sat Vadu Negrilesei, Comuna Stulpicani, Suceava | 70,0% | 0,0% | 55 K RON | |
| 89 | 89.JLG FOREST S.R.L.▼ 87 | Sat Podu Coşnei, Comuna Coşna, Suceava | 7▼ 83,7 % | ▼ 83,7 % | 8,4 K RON | |
| 90 | 90.ADRILEX S.R.L.▲ 7 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 134,4 K RON | |
| 91 | 91.AGRIFORCE BUSINESS S.R.L.▲ 137 | Sat Bălcăuţi, Comuna Bălcăuţi, Suceava | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 967,6 K RON | |
| 92 | 92.FORST CANDREA S.R.L.▲ 193 | Oraş Broşteni, Suceava | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 49,4 K RON | |
| 93 | 93.AGRO GEOSEM S.R.L.▲ 4 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -2,1 K RON | |
| 94 | 94.TRANS LUKY EXPLO S.R.L.▲ 3 | Sat Molid, Comuna Vama, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -540,2 K RON | |
| 95 | 95.ALI BALTAG SRL▲ 25 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 38,3 K RON | |
| 96 | 96.PASTRAVUL HOLDEAN SRL▼ 60 | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 7▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -828 K RON | |
| 97 | 97.AVI-TOD BULEU SNC▼ 31 | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Suceava | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 97 RON | |
| 98 | 98.GALLINA ROSSO SRL▲ 314 | Municipiul Suceava, Suceava | 6— | — | 26,3 K RON | |
| 99 | 99.REBFOREST SRL▲ 52 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -105,5 K RON | |
| 100 | 100.ALEX-CORA SRL▼ 3 | Sat Gura Putnei, Comuna Putna, Suceava | 60,0% | 0,0% | -192,9 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Suceava
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
359 firme · 613,1 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
104 firme · 149 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
83 firme · 116,2 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
55 firme · 79 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
17 firme · 61,6 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
8 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
30 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
13 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
13 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
17 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
11 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
14 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
5 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
4 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0148
Creșterea altor animale
1 firme · 758 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 318,1 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 223,9 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 175,3 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
4 firme · 147,4 K RON
CAEN 0114
Cultivarea trestiei de zahăr
1 firme · 101,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
8 firme · 81,3 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 6,6 K RON