Top 100 firme — IT și comunicații, Sibiu după angajați în 2012
472 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 7.416. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 5.730.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA NATIONALA DE GAZE NATURALE " ROMGAZ " SA= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 5.730▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 1,2 mld. RON | |
| 2 | 2.SOBIS SOLUTIONS SRL= | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 2010,0% | 0,0% | 2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.VISMA SOFTWARE SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 675,3 K RON | |
| 4 | 4.RANDSTAD DIGITAL ROMÂNIA S.R.L.▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 94▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.CASA DE PRESA SI EDITURA TRIBUNA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 139,5 K RON | |
| 6 | 6.INDUSTRIAL SOFTWARE SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.SOFT APLICATIV SI SERVICII SA▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 57▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 45,1 K RON | |
| 8 | 8.VALTELLINA S.A. SUCURSALA SIBIUnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54— | — | 619,8 K RON | |
| 9 | 9.COLT TECHNOLOGY SERVICES RO SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 557,4 K RON | |
| 10 | 10.ADI COM SOFT SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 45▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 11 | 11.BRUSCH SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 717,8 K RON | |
| 12 | 12.MOX TELECOM SA SUCURSALA SIBIU▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 38▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 129,6 K RON | |
| 13 | 13.MI-PAY LIMITED BAGSHOT SUCURSALA SIBIU▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 38▲ 31 % | ▲ 31 % | 243,1 K RON | |
| 14 | 14.DOLLARO BET SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 36▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 33,9 K RON | |
| 15 | 15.ROPARDO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 176 K RON | |
| 16 | 16.ALPHA AFTERMARKET SERVICES SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 107 K RON | |
| 17 | 17.I.T.PERSPECTIVES SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.SON MANAGEMENT SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 499,3 K RON | |
| 19 | 19.KATV STAR SRL▼ 1 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 4,1 K RON | |
| 20 | 20.IQUEST SOLUTIONS SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 636,2 K RON | |
| 21 | 21.NOVUM SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 153,6 K RON | |
| 22 | 22.WORLD OF CRUISE SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 17,8 K RON | |
| 23 | 23.TIPOGRAFIA OASTEA DOMNULUI SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 170,0% | 0,0% | 14,4 K RON | |
| 24 | 24.GAMA IT SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 5,6 mil. RON | |
| 25 | 25.IMC INFORMATION MULTIMEDIA COMMUNICATION SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 126,2 K RON | |
| 26 | 26.OLIVE STUDIO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 645,9 K RON | |
| 27 | 27.TNT COMPUTERS SRL▲ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 137,8 K RON | |
| 28 | 28.GITS COM SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -194,7 K RON | |
| 29 | 29.TIMELINE BUSINESS SYSTEMS SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 140,0% | 0,0% | -165 RON | |
| 30 | 30.TV MANAGEMENT SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 140,0% | 0,0% | 149,7 K RON | |
| 31 | 31.COMMUNICATION DATA SYSTEM SRL▼ 5 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 130,0% | 0,0% | 285 K RON | |
| 32 | 32.BIROTEC SRL▼ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 25,8 K RON | |
| 33 | 33.BWM MEDIASOFT SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | -66,3 K RON | |
| 34 | 34.PARADINE DEVELOPMENT SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 324,5 K RON | |
| 35 | 35.COMPA IT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 110,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 36 | 36.CONSTANT SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 100,0% | 0,0% | 771 RON | |
| 37 | 37.TI NET SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 319,4 K RON | |
| 38 | 38.CARO SYSTEM SRL▼ 6 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -91,1 K RON | |
| 39 | 39.INTELLIGENT IT SRL▲ 193 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10— | — | 77,4 K RON | |
| 40 | 40.3SOFT AUTOMOTIVE SRL▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 821 K RON | |
| 41 | 41.SCORPION IMPEX EVENIMENTUL SIBIAN SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,0% | 0,0% | 22,7 K RON | |
| 42 | 42.SHOCK SRL▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 90,0% | 0,0% | -19,5 K RON | |
| 43 | 43.D A S PLUS SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 102,6 K RON | |
| 44 | 44.DANIEL COMPUTERS CONSULTING SRL▼ 34 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 9▼ 75 % | ▼ 75 % | 130,5 K RON | |
| 45 | 45.I.T.N.T. SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 2 mil. RON | |
| 46 | 46.EM2SOFT SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 259,1 K RON | |
| 47 | 47.DATACROSS CONSULT SRL▲ 185 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9— | — | 1,8 K RON | |
| 48 | 48.MJEINC SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,0% | 0,0% | -130,7 K RON | |
| 49 | 49.BRISK CODE SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 14 K RON | |
| 50 | 50.RO CONNECT SRL▲ 18 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 174,8 K RON | |
| 51 | 51.SOTEC SOFTWARE SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 487 K RON | |
| 52 | 52.IMPRESOFT DEVELOPMENT CENTER ROMANIA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 65 K RON | |
| 53 | 53.GLOBAL SERVICE SRL▼ 6 | Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu | 80,0% | 0,0% | -3,3 K RON | |
| 54 | 54.SOFTLINE SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,1 K RON | |
| 55 | 55.DBH CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,0% | 0,0% | -32 K RON | |
| 56 | 56.SEGAS DATA SYSTEM SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 57 | 57.IUGA MEDIA SRL▼ 17 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 1,8 K RON | |
| 58 | 58.NEW SYSTEM TELEVISION SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -23,9 K RON | |
| 59 | 59.VILTECH SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 31,5 K RON | |
| 60 | 60.HMS TECHNOLOGY CENTER S.R.L.▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 9,4 K RON | |
| 61 | 61.ICONSULT SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 47,8 K RON | |
| 62 | 62.OSD-OMEGA SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 167,3 K RON | |
| 63 | 63.TRENDTEL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7— | — | — | -35,5 K RON |
| 64 | 64.GAMA COMPUTERS SRL▲ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 944,2 K RON | |
| 65 | 65.GEO STRATEGIES SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 157,1 K RON | |
| 66 | 66.DEISIS SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,0% | 0,0% | 61 K RON | |
| 67 | 67.BIMATICS SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,0% | 0,0% | 489,4 K RON | |
| 68 | 68.GES EVENT INTELLIGENCE S.R.L.▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 115,1 K RON | |
| 69 | 69.HORA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,0% | 0,0% | -56,7 K RON | |
| 70 | 70.MANSAT SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 7,1 K RON | |
| 71 | 71.ECONOMIC SOFTWARE SYSTEMS INTERNATIONAL SRL▲ 34 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | -7,4 K RON | |
| 72 | 72.AMN SYSTEMS RO SRL▼ 14 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 47,5 K RON | |
| 73 | 73.NOVA AS SRL▲ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 12,6 K RON | |
| 74 | 74.MAGNA TEL SRL▲ 3 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 154,9 K RON | |
| 75 | 75.AMN ASSESSMENT RO SRL▲ 30 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 4,7 K RON | |
| 76 | 76.SEARCH CAPITAL SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -92,8 K RON | |
| 77 | 77.GAMA SOFT SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 9,6 K RON | |
| 78 | 78.WELTCOM SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 40,0% | 0,0% | -5 K RON | |
| 79 | 79.CUBUS ARTS SRL▲ 153 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4— | — | 206,2 K RON | |
| 80 | 80.BUSINESS GROUP SRL▲ 25 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 37,1 K RON | |
| 81 | 81.PACO SERV SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 3,7 K RON | |
| 82 | 82.MEDIA SERV SRL▼ 5 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 46,2 K RON | |
| 83 | 83.DANDIANA SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 14,3 K RON | |
| 84 | 84.TENDER SERVICE SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 11,6 K RON | |
| 85 | 85.DANIROM TECHNOLOGY SRL▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -92,2 K RON | |
| 86 | 86.GITS TAX S.R.L.▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 18,3 K RON | |
| 87 | 87.PARADINE SERVICES SRL▲ 54 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | -6,2 K RON | |
| 88 | 88.SMART PRINT TECH SRL▼ 3 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 30,2 K RON | |
| 89 | 89.ZACWARE SRL▼ 21 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 27,1 K RON | |
| 90 | 90.FRAFLO SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 31 K RON | |
| 91 | 91.RCH IOS SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 9,9 K RON | |
| 92 | 92.GERA SOLUTIONS SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -579 RON | |
| 93 | 93.SIBBERING SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,0% | 0,0% | 3,6 K RON | |
| 94 | 94.MOPAY LABS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4— | — | — | 13 K RON |
| 95 | 95.INFO-EXPERT GHIRCOIAŞ SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 255,7 K RON | |
| 96 | 96.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE DYNAMIC SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 227 RON | |
| 97 | 97.ECOSOFT SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -10 K RON | |
| 98 | 98.LED COMMUNICATIONS SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 911 K RON | |
| 99 | 99.MILLENIUM SA▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 14,1 K RON | |
| 100 | 100.ELITE DATA SYSTEM SRL▼ 15 | Sat Presaca, Comuna Păuca, Sibiu | 30,0% | 0,0% | -1,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Sibiu
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
1 firme · 7,6 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
383 firme · 639,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
231 firme · 434,4 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
13 firme · 109,5 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
40 firme · 107,1 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
11 firme · 61,8 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
23 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
84 firme · 51,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
79 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
22 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
11 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
11 firme · 6 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
34 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
23 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
30 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
10 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
13 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
14 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
9 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
3 firme · 982,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
5 firme · 965,5 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
3 firme · 772 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 616,2 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5 firme · 410,5 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 264,8 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
4 firme · 247,6 K RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
2 firme · 2,9 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 0 RON