Top 100 firme — IT și comunicații, Sibiu după marjă netă în 2025
909 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 78,9 %, iar liderul atinge 17.281 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CASA DE PRESA SI EDITURA TRIBUNA SRL▲ 557 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17.281 %▲ 69.892,1 % | ▲ 69.892,1 % | 500,3 K RON | |
| 2 | 2.ILUMINARY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1.397,7 %— | — | 176,4 K RON | |
| 3 | 3.XPORTAL LABS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 960,1 %— | — | 8,8 mil. RON | |
| 4 | 4.ECROM SALES S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 279,5 %— | — | 12 K RON | |
| 5 | 5.EDITURA ETAPE SRL▲ 816 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 174,5 %— | — | 45,7 K RON | |
| 6 | 6.STAR BUSINESS PARTNER SRL▼ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 132,7 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 653,8 K RON | |
| 7 | 7.ATELIER HYPERBOLA S.R.L.▲ 4 | Sat Apoldu de Jos, Comuna Apoldu de Jos, Sibiu | 128,3 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.AFFILIMADE SRL▲ 37 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 110,5 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 789,4 K RON | |
| 9 | 9.BLENDHILL ANALYTICS S.R.L.▲ 10 | Sat Apoldu de Jos, Comuna Apoldu de Jos, Sibiu | 106,5 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 608,1 K RON | |
| 10 | 10.DIGITAL MARKETING WEB AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97,1 %— | — | — | 171,7 K RON |
| 11 | 11.GÂNDESC STUDIO S.R.L.nou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 96,6 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 12 | 12.COGNIVIA S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 92,8 %— | — | — | 385,1 K RON |
| 13 | 13.QUALITY MANAGEMENT CENTER S.R.L.▲ 31 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 92,6 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 927,4 K RON | |
| 14 | 14.WAMACO FULLHOUSE S.R.L.▲ 14 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 92 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 476 K RON | |
| 15 | 15.IT OUTCOME S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 90,1 %— | — | — | 114,4 K RON |
| 16 | 16.DISTRIBUTED SOLUTIONS S.R.L.▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,5 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 401,1 K RON | |
| 17 | 17.SABIK MEDIA VISION S.R.L.▲ 850 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,5 %— | — | 118,4 K RON | |
| 18 | 18.INFO WAY SRL▲ 296 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,3 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 12,5 K RON | |
| 19 | 19.ITEC DIGITAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,2 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 686,2 K RON | |
| 20 | 20.EXPERT BUGETAR SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,2 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.ROMIT25 S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,1 %— | — | — | 594,6 K RON |
| 22 | 22.ULTRA WEB ART S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,8 %— | — | — | 2 K RON |
| 23 | 23.TRUSOFTWARE S.R.L.▲ 19 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 88,7 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 430,7 K RON | |
| 24 | 24.AFK SOFTWARE & COMPUTING S.R.L.▲ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,7 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 476,4 K RON | |
| 25 | 25.BLENDHILL ENGINEERING S.R.L.▼ 20 | Sat Apoldu de Jos, Comuna Apoldu de Jos, Sibiu | 87,4 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 340 K RON | |
| 26 | 26.EDIRI TECH S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,6 %— | — | — | 39 K RON |
| 27 | 27.ITWORKS CMT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,4 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 703,6 K RON | |
| 28 | 28.TRIBOO IT SYSTEMS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 521 K RON | |
| 29 | 29.HARDWARE INTELLECT S.R.L.▲ 83 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 86 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 403,6 K RON | |
| 30 | 30.SIBIES SOFT S.R.L.▲ 58 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,9 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 4 mil. RON | |
| 31 | 31.MABOSOFTECH S.R.L.▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,8 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 421,5 K RON | |
| 32 | 32.VEX TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 23 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 85,7 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.TC ADVANCED ANALITIQ S.R.L.▲ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,7 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 434,9 K RON | |
| 34 | 34.WP CONSULTING & SERVICES INTERNATIONAL S.R.L.▲ 30 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 85,6 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 908,6 K RON | |
| 35 | 35.ELIXIR SO S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,9 %— | — | — | 76,8 K RON |
| 36 | 36.DAN SOLUTION FORGE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 84,7 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 729,4 K RON | |
| 37 | 37.GRIM TEHNOLOGIES S.R.L.▲ 22 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 84,7 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 322,1 K RON | |
| 38 | 38.DANCIS SOLUTII SOFTWARE S.R.L.▲ 210 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,6 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 420,3 K RON | |
| 39 | 39.BLAU IT VENTURES S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 84,3 %— | — | — | 644 RON |
| 40 | 40.ON TIME IT INNOVATIONS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,2 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 413,9 K RON | |
| 41 | 41.GLOBAL SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.▲ 97 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 247,4 K RON | |
| 42 | 42.XINNOVATIONCONSULT S.R.L.▲ 90 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,9 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 350,8 K RON | |
| 43 | 43.VERTICAL DATA S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 83,7 %— | — | — | 56,9 K RON |
| 44 | 44.CLOUDCODE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,7 %— | — | — | 406,7 K RON |
| 45 | 45.TECHNO CLOUD CONSULT GLOBAL S.R.L.▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,6 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 136 K RON | |
| 46 | 46.RHADU CONSULTING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,5 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 385,4 K RON | |
| 47 | 47.DIALOG SOFT SRL▲ 276 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 83,4 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 999,2 K RON | |
| 48 | 48.ELFI TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,1 %— | — | — | 170,2 K RON |
| 49 | 49.ALEROM INNOVATIONS S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 83 %— | — | — | 91 K RON |
| 50 | 50.ASD SOFTWARE DESIGN S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 367,7 K RON | |
| 51 | 51.STIVAZERO S.R.L.▲ 93 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,9 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 313,3 K RON | |
| 52 | 52.NEAMBO SRL▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,7 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 663,4 K RON | |
| 53 | 53.MERIDIAN SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 82,6 %— | — | 119,5 K RON | |
| 54 | 54.FRUM TNT I.T. S.R.L.▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,6 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 372,5 K RON | |
| 55 | 55.BYTE BOX SOLUTIONS S.R.L.▲ 111 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 82,4 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 326,1 K RON | |
| 56 | 56.DIGITAL CATALYST SOLUTIONS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,3 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 495,2 K RON | |
| 57 | 57.ALESANWEBSERVICES S.R.L.▲ 92 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,2 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 260,8 K RON | |
| 58 | 58.SRP - SW SOLUTIONS S.R.L.▲ 35 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 82,2 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 257,6 K RON | |
| 59 | 59.VALKYRIE SOFTWARE S.R.L.▲ 61 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 82,1 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 328,9 K RON | |
| 60 | 60.K-MAYA S.R.L.▲ 93 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,9 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 339,9 K RON | |
| 61 | 61.ROARING BYTES S.R.L.▲ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 81,9 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 402,1 K RON | |
| 62 | 62.OCTARINE BLEND STUDIO S.R.L.▲ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,7 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 291,6 K RON | |
| 63 | 63.INFRAOPS TECH SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,6 %— | — | — | 202,2 K RON |
| 64 | 64.FAYA IT S.R.L.▲ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,3 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 276,3 K RON | |
| 65 | 65.SIDE EFFECT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,3 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 276,6 K RON | |
| 66 | 66.IPROG AUTOMATION S.R.L.▲ 151 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,2 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 247,8 K RON | |
| 67 | 67.SETLIFY S.R.L.▲ 81 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 81,2 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 434,8 K RON | |
| 68 | 68.POWER ANALYTICS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,1 %— | — | — | 139,5 K RON |
| 69 | 69.MONAI SOFTWARE S.R.L.▼ 53 | Sat Vurpăr, Comuna Vurpăr, Sibiu | 81 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 367,5 K RON | |
| 70 | 70.VIDOCKQ S.R.L.▼ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 391,6 K RON | |
| 71 | 71.SMARTSEER SRL▲ 60 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 80,9 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 613,5 K RON | |
| 72 | 72.BRINGINGWEB S.R.L.▲ 73 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,9 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 625,5 K RON | |
| 73 | 73.CODE BLDR S.R.L.▼ 2 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 80,7 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 362 K RON | |
| 74 | 74.AS COMP SRL▲ 43 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 39,2 K RON | |
| 75 | 75.GLOSSED FILMS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,5 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 76 | 76.BOUNDLESS INTELLIGENCE S.R.L.▲ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,4 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 304,3 K RON | |
| 77 | 77.NXN FUTURE TECH S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,3 %— | — | — | 123 K RON |
| 78 | 78.MEDIA DIVISION SRL▲ 103 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,3 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 478,7 K RON | |
| 79 | 79.CRONOSOFT TECHNOLOGY S.R.L.▲ 408 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,2 %▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 100,8 K RON | |
| 80 | 80.CMPD SOFT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,1 %— | — | 129,8 K RON | |
| 81 | 81.CROSSMAP SYSTEMS S.R.L.▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,9 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 238,8 K RON | |
| 82 | 82.ELROI SMART SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,8 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 449,6 K RON | |
| 83 | 83.SATURN CRAFTS S.R.L.▲ 104 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,8 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 557,1 K RON | |
| 84 | 84.PULSIUM SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,7 %— | — | — | 133,6 K RON |
| 85 | 85.BOSON SPOT SRL▲ 138 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 79,6 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 425,7 K RON | |
| 86 | 86.ADACAR BTECH S.R.L.▲ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,6 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 666,2 K RON | |
| 87 | 87.INNOVATEHUB IT S.R.L.▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,6 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 404,1 K RON | |
| 88 | 88.BYTESTORM S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 79,6 %— | — | — | 378,7 K RON |
| 89 | 89.SMIND TECHNOLOGY S.R.L.▲ 44 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,5 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 272,2 K RON | |
| 90 | 90.DIGITAL SPARK S.R.L.▲ 137 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,5 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 539,4 K RON | |
| 91 | 91.CIM CODING SOLUTIONS S.R.L.▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,3 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 321,8 K RON | |
| 92 | 92.I.APPS S.R.L.▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,2 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 138 K RON | |
| 93 | 93.VESAWORKS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,1 %— | — | — | 321,1 K RON |
| 94 | 94.CODEXVEST SFT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,1 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 262,4 K RON | |
| 95 | 95.C M DEV SERVICES S.R.L.▲ 12 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 79,1 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 275 K RON | |
| 96 | 96.TRES COMMAS SRL▲ 428 | Sat Moşna, Comuna Moşna, Sibiu | 79 %▲ 156,7 % | ▲ 156,7 % | 299,7 K RON | |
| 97 | 97.SCRIPT LOGIC S.R.L.▲ 65 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 270,8 K RON | |
| 98 | 98.COGNITUM LABS S.R.L.▼ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 376,6 K RON | |
| 99 | 99.LYNX INNOVATIONS S.R.L.▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 242,2 K RON | |
| 100 | 100.MANAGEMENT OF DYNAMIC IT INFRASTRUCTURES S.R.L.▼ 68 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,9 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 278,9 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Sibiu
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
1 firme · 7,6 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
383 firme · 639,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
231 firme · 434,4 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
13 firme · 109,5 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
40 firme · 107,1 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
11 firme · 61,8 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
23 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
84 firme · 51,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
79 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
22 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
11 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
11 firme · 6 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
34 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
23 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
30 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
10 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
13 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
14 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
9 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
3 firme · 982,7 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
5 firme · 965,5 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
3 firme · 772 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 616,2 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5 firme · 410,5 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 264,8 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
4 firme · 247,6 K RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
2 firme · 2,9 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 0 RON