Top 100 firme — Construcții, Sibiu după angajați în 2015
1.568 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 5.281. Pragul de intrare în top este 18, iar liderul atinge 499.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CON-A SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 499▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 16,6 mil. RON | |
| 2 | 2.CONSTRUCTII SA= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 314▲ 1 % | ▲ 1 % | 3,4 mil. RON | |
| 3 | 3.CONECON RO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 232▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 29,2 K RON | |
| 4 | 4.ALDONA SRL▲ 1 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 219▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.DRUMURI ŞI PODURI SA▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 174▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.CON CASA SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 151▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 677,1 K RON | |
| 7 | 7.DRUMURI ŞI PRESTĂRI CONSTRUCŢII SA▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 135▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | -3 mil. RON | |
| 8 | 8.ELECTROMONTAJ CARPATI SA= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 125▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -4,8 mil. RON | |
| 9 | 9.ELECTROCOM INDUSTRY SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 121▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 158,7 K RON | |
| 10 | 10.COMTRAM SA▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 104▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 118,8 K RON | |
| 11 | 11.B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 97▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 56 K RON | |
| 12 | 12.ENERGOTEHNICA SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 371,3 K RON | |
| 13 | 13.UNIVERSAL BUSINESS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 950,0% | 0,0% | 5,6 mil. RON | |
| 14 | 14.ALEX ROM SRL▲ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 86▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 63,9 K RON | |
| 15 | 15.FACILITY MANAGEMENT&CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -72,8 K RON | |
| 16 | 16.TERA COM SRL▲ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 66▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 391,9 K RON | |
| 17 | 17.BALOR-CONS SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 82,8 K RON | |
| 18 | 18.IMPALA CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | -1,6 mil. RON | |
| 19 | 19.PRODIAL SRL▲ 6 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 63▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 1 mil. RON | |
| 20 | 20.ELECTRO CRI-TIB SRL▲ 11 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 63▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 58,6 K RON | |
| 21 | 21.PRO HART GROUP SRL▲ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 80,1 K RON | |
| 22 | 22.NISAL SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 590,0% | 0,0% | 499,3 K RON | |
| 23 | 23.GAMA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 257,3 K RON | |
| 24 | 24.GEROMED SA= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 57▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 15,8 K RON | |
| 25 | 25.MEGA CON GRUP SRL▲ 32 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 55▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.DINAMIC GRUP SRL▼ 5 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 54▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 129,1 K RON | |
| 27 | 27.ORSA ASFALT SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51▼ 32 % | ▼ 32 % | -3,5 mil. RON | |
| 28 | 28.BEST CAR & TRUCK SERVICES SRL▲ 755 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46— | — | 637,9 K RON | |
| 29 | 29.PACONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 790,2 K RON | |
| 30 | 30.LUPP CONSTRUCTION ROMANIA SRL▲ 2 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 44▲ 10 % | ▲ 10 % | -3,6 mil. RON | |
| 31 | 31.UTIL D & A SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 44— | — | -24,2 K RON | |
| 32 | 32.JOHANN BAU SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 66,3 K RON | |
| 33 | 33.AUTO-SCHIEB SRLnou | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 43▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -825,2 K RON | |
| 34 | 34.ELECTRO-CON IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 567,7 K RON | |
| 35 | 35.CON-A OPERATIONS S.R.L.▲ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 41▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 335,4 K RON | |
| 36 | 36.TOTAL LOGYCON SRL▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 148,3 K RON | |
| 37 | 37.PROIECT CONSULT SRL▲ 63 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40▲ 150 % | ▲ 150 % | 1,6 mil. RON | |
| 38 | 38.SIFEE ACTION SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 370,0% | 0,0% | 3 mil. RON | |
| 39 | 39.CON-A PRODUCTIONS S.R.L.▲ 7 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 37▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 40 | 40.CADIRA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37— | — | 367,8 K RON | |
| 41 | 41.HARRIS ENTERPRISE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 311,6 K RON | |
| 42 | 42.CAROSIB SRL▲ 6 | Sat Chirpăr, Comuna Chirpăr, Sibiu | 37▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 483 K RON | |
| 43 | 43.MG ELEC INDUSTRY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 36— | — | 623,5 K RON | |
| 44 | 44.EMCO SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 590,6 K RON | |
| 45 | 45.EUROCONFORT SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.BAUFEST CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 127,3 K RON | |
| 47 | 47.OPERE PUBLICE SRL▲ 37 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 33▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 406,2 K RON | |
| 48 | 48.LINESOFT SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 32▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 27,7 K RON | |
| 49 | 49.DINAMIC INSTAL SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 32▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 631,3 K RON | |
| 50 | 50.CRIVEANU CONSTRUCT SRL▲ 7 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 31▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -53,2 K RON | |
| 51 | 51.CON-A MEP S.R.L.▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 31▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 388,8 K RON | |
| 52 | 52.ELECTRIC SERV SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 253,6 K RON | |
| 53 | 53.UNIVERSAL MED SRL▼ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 30▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 569,3 K RON | |
| 54 | 54.REPCONS SRL▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 236,1 K RON | |
| 55 | 55.ALEX CONSTRUCT SRL▲ 87 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30▲ 150 % | ▲ 150 % | 473,9 K RON | |
| 56 | 56.N & A TRADE SRL▲ 133 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30▲ 275 % | ▲ 275 % | 65,6 K RON | |
| 57 | 57.DUŢI CONSTRUCTOR SRL▼ 28 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 30▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 369,7 K RON | |
| 58 | 58.ECOFERMA HOGHILAG SRL▲ 12 | Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag, Sibiu | 30▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 58,6 K RON | |
| 59 | 59.INSTAL GRUP SRL▼ 5 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 60 | 60.CBS EASTERN EUROPE SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 6,5 mil. RON | |
| 61 | 61.MAURER IMOBILIARE SIBIU S.R.L.▲ 39 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 28▲ 75 % | ▲ 75 % | 3,3 mil. RON | |
| 62 | 62.DAN-CON SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 27▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 174,1 K RON | |
| 63 | 63.TERRA CONSTRUCT SRL▼ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 27▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -572,1 K RON | |
| 64 | 64.C.E.R. DI BEDETTI SRL▲ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 8,5 K RON | |
| 65 | 65.SOLID CONSTRUCT SRL▲ 3 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 347,3 K RON | |
| 66 | 66.XUX INVESTMENT SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 42,5 K RON | |
| 67 | 67.TACO IMPEX SRL▼ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 17,5 K RON | |
| 68 | 68.JUR CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 635,6 K RON | |
| 69 | 69.ENERGO STAR SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 39,8 K RON | |
| 70 | 70.SERVICE CONF SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 121,7 K RON | |
| 71 | 71.CBS PROGAZ S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 72 | 72.FLODA GRUP SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 3,8 K RON | |
| 73 | 73.DASIB CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 23▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 85,2 K RON | |
| 74 | 74.RAPID CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 80,8 K RON | |
| 75 | 75.DECO STIL CONSTRUCT SRL▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -42,6 K RON | |
| 76 | 76.AUTORUN SRL▲ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 147,8 K RON | |
| 77 | 77.STEPO BIZZ SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22— | — | — | -114 K RON |
| 78 | 78.STANDARD SRL▲ 44 | Sat Ţapu, Comuna Micăsasa, Sibiu | 21▲ 50 % | ▲ 50 % | 54,1 K RON | |
| 79 | 79.REVIVO SRL▲ 25 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 21▲ 40 % | ▲ 40 % | 2,4 mil. RON | |
| 80 | 80.MMC TERRA CONSTRUCT SRL▲ 383 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21▲ 950 % | ▲ 950 % | 156,9 K RON | |
| 81 | 81.SIMPA-SIB SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 35,4 K RON | |
| 82 | 82.HARD WORK SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -320,5 K RON | |
| 83 | 83.STOLZ & BAUER PRODUCTION SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -36,4 K RON | |
| 84 | 84.BALTUR SIB SRL▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 229,6 K RON | |
| 85 | 85.KONIGPLUG SRL▲ 66 | Sat Buia, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 20▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 213,5 K RON | |
| 86 | 86.WILMLEX SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 356,1 K RON | |
| 87 | 87.STANDARD INSTALATII SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 4,4 K RON | |
| 88 | 88.GOSPODĂRIA COMUNALĂ SRL▼ 53 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 19▼ 50 % | ▼ 50 % | 1,1 mil. RON | |
| 89 | 89.ARIADNA BUILDING SRL▼ 14 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 375,4 K RON | |
| 90 | 90.BAC CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 257 K RON | |
| 91 | 91.J AND K SRL▲ 13 | Sat Mălâncrav, Comuna Laslea, Sibiu | 19▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 13,2 K RON | |
| 92 | 92.DORNSEIFF SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 165,3 K RON | |
| 93 | 93.RALEX DESIGN SRL▲ 38 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 183,4 K RON | |
| 94 | 94.DAMIAN INVEST SRL= | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 12,1 K RON | |
| 95 | 95.MIP-BUILDING SRL▼ 11 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 190,0% | 0,0% | 225,2 K RON | |
| 96 | 96.UNIGROUPCOMP SRL▼ 21 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 18▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 6,6 K RON | |
| 97 | 97.PAD.CON. SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 180,0% | 0,0% | 303,8 K RON | |
| 98 | 98.GAZDESIGN SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 15,2 K RON | |
| 99 | 99.ABC BUILDING SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 700 K RON | |
| 100 | 100.GOSPODĂRIRE COMUNALĂ LOCALĂ RĂŞINARI SRL▼ 11 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 180,0% | 0,0% | 74,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Sibiu
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
663 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
224 firme · 583,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
219 firme · 470 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 469,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 399,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
159 firme · 385,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
94 firme · 228,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
34 firme · 213,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 111,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
82 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
87 firme · 28 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
8 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
59 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
33 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 12 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 9 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 766,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 408,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 325,3 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 261 K RON