Top 100 firme — Construcții, Sibiu după angajați în 2014
1.610 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 5.443. Pragul de intrare în top este 16, iar liderul atinge 437.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CON-A SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 437▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 9,2 mil. RON | |
| 2 | 2.CONSTRUCTII SA▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 311▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 3 | 3.DRUMURI ŞI PRESTĂRI CONSTRUCŢII SA= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 265▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -9 mil. RON | |
| 4 | 4.CONECON RO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 257▼ 27 % | ▼ 27 % | -575 K RON | |
| 5 | 5.ALDONA SRL= | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 186▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 660,5 K RON | |
| 6 | 6.FIBELECT SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 181▲ 132,1 % | ▲ 132,1 % | 40,1 K RON | |
| 7 | 7.DRUMURI ŞI PODURI SA▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 180▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.ELECTROMONTAJ CARPATI SA▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 145▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -4,7 mil. RON | |
| 9 | 9.CONECT ELECTRIC SISTEM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 145— | — | 81,7 K RON | |
| 10 | 10.CON CASA SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.IMPALA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 116▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 643,7 K RON | |
| 12 | 12.COMTRAM SA▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 112▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -796,3 K RON | |
| 13 | 13.B.M.T. TRANS CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 104▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 149,7 K RON | |
| 14 | 14.UNIVERSAL BUSINESS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95▼ 5 % | ▼ 5 % | 5 mil. RON | |
| 15 | 15.ELECTROCOM INDUSTRY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 92▲ 1.740 % | ▲ 1.740 % | 785 RON | |
| 16 | 16.ENERGOTEHNICA SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 850,0% | 0,0% | 67,7 K RON | |
| 17 | 17.ALEX ROM SRL▼ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 83▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 89,2 K RON | |
| 18 | 18.ORSA ASFALT SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | -4,7 mil. RON | |
| 19 | 19.TERA COM SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 64▼ 3 % | ▼ 3 % | 11,9 K RON | |
| 20 | 20.GAMA CONSTRUCT SRL▲ 764 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 63— | — | 1,8 mil. RON | |
| 21 | 21.DINAMIC GRUP SRL▲ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 61▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 49,1 K RON | |
| 22 | 22.NISAL SRL▲ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 59▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 297,3 K RON | |
| 23 | 23.BALOR-CONS SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 44,9 K RON | |
| 24 | 24.GEROMED SA▼ 9 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 58▼ 31 % | ▼ 31 % | 11,1 K RON | |
| 25 | 25.PRODIAL SRL▼ 3 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 55▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 181,5 K RON | |
| 26 | 26.MG INDUSTRY GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 210,4 K RON | |
| 27 | 27.FACILITY MANAGEMENT&CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48— | — | -3,4 K RON | |
| 28 | 28.REPCONS SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -555,3 K RON | |
| 29 | 29.TERRA CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -549,9 K RON | |
| 30 | 30.DUŢI CONSTRUCTOR SRL▲ 8 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 42▲ 20 % | ▲ 20 % | 13,9 K RON | |
| 31 | 31.ELECTRO CRI-TIB SRL▲ 49 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 41▲ 115,8 % | ▲ 115,8 % | 11,4 K RON | |
| 32 | 32.CONSTRUCTII CAI FERATE SA= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 35,9 K RON | |
| 33 | 33.LUPP CONSTRUCTION ROMANIA SRL▼ 1 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 40▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -4 mil. RON | |
| 34 | 34.TACO IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,3 K RON | |
| 35 | 35.GOSPODĂRIA COMUNALĂ SRL▼ 16 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 38▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | -886,2 K RON | |
| 36 | 36.PACONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 380,0% | 0,0% | 628,6 K RON | |
| 37 | 37.ELECTRO-CON IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 38▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 38 | 38.LINESOFT SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37▼ 14 % | ▼ 14 % | 67,2 K RON | |
| 39 | 39.STARCONSIB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37— | — | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.SIFEE ACTION SRL▼ 10 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 37▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 198,7 K RON | |
| 41 | 41.JOHANN BAU SRL▲ 743 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 36— | — | -440,1 K RON | |
| 42 | 42.DINAMIC INSTAL SRL▲ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 265 K RON | |
| 43 | 43.ELECTRIC SERV SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 208,7 K RON | |
| 44 | 44.CON-A OPERATIONS S.R.L.▲ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 32▲ 28 % | ▲ 28 % | 196 K RON | |
| 45 | 45.DAN-CON SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 21,4 K RON | |
| 46 | 46.UNIVERSAL MED SRL▲ 34 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 31▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 255,1 K RON | |
| 47 | 47.CON-A PRODUCTIONS S.R.L.▲ 33 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 31▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | -360,9 K RON | |
| 48 | 48.PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 40 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 9,1 K RON | |
| 49 | 49.CON-A MEP S.R.L.▲ 13 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 30▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 182,3 K RON | |
| 50 | 50.ATL CONSTRUCŢII SRL▼ 20 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 30▼ 25 % | ▼ 25 % | -424,8 K RON | |
| 51 | 51.EMCO SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 11,6 K RON | |
| 52 | 52.DECO STIL CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 57,9 K RON | |
| 53 | 53.CAROSIB SRL▲ 23 | Sat Chirpăr, Comuna Chirpăr, Sibiu | 30▲ 50 % | ▲ 50 % | 415,7 K RON | |
| 54 | 54.INSTAL GRUP SRL▼ 1 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,6 mil. RON | |
| 55 | 55.PLACARI FAINE SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -127,9 K RON | |
| 56 | 56.PRO HART GROUP SRL▲ 102 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29▲ 190 % | ▲ 190 % | 189,4 K RON | |
| 57 | 57.CRIVEANU CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 28▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 165 K RON | |
| 58 | 58.MEGA CON GRUP SRL▲ 15 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 28▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 133,4 K RON | |
| 59 | 59.ROMCONS IMPEX SRL▲ 90 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | -68 K RON | |
| 60 | 60.SERVICE CONF SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 38,5 K RON | |
| 61 | 61.FLODA GRUP SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 3,4 K RON | |
| 62 | 62.EUROCONFORT SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 16,8 K RON | |
| 63 | 63.SP JOBS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25— | — | — | -8,9 K RON |
| 64 | 64.RAPID CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 161,7 K RON | |
| 65 | 65.CBS EASTERN EUROPE SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 25,4 K RON | |
| 66 | 66.CONSTRUCȚII CIVILE TRANSILVANIA 2000 SRL▲ 14 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 24▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 715,6 K RON | |
| 67 | 67.TOTAL LOGYCON SRL▲ 105 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 69,3 K RON | |
| 68 | 68.SOLID CONSTRUCT SRL▼ 11 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 183,2 K RON | |
| 69 | 69.EASY INDUSTRY S.R.L.▼ 7 | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 230,0% | 0,0% | 305,9 K RON | |
| 70 | 70.HARD WORK SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -12,7 K RON | |
| 71 | 71.CBS PROGAZ S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 146,2 K RON | |
| 72 | 72.ECOFERMA HOGHILAG SRL▲ 712 | Sat Hoghilag, Comuna Hoghilag, Sibiu | 22— | — | 15,6 K RON | |
| 73 | 73.BAUFEST CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 213,9 K RON | |
| 74 | 74.ASG LIFTS SRL▲ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -465 RON | |
| 75 | 75.JUR CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 107,7 K RON | |
| 76 | 76.ARIADNA BUILDING SRL▼ 14 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 263,4 K RON | |
| 77 | 77.UNIGROUPCOMP SRL▲ 707 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 21— | — | 83,7 K RON | |
| 78 | 78.DORNSEIFF SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 743,2 K RON | |
| 79 | 79.ENERGO STAR SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 216,6 K RON | |
| 80 | 80.AUTORUN SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 20▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 143,8 K RON | |
| 81 | 81.CONSTRUCT DESIGN MED SRL▼ 19 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 20,2 K RON | |
| 82 | 82.BOSCAFIN SRL▼ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 286,8 K RON | |
| 83 | 83.LUMAR HIDRO CONSTRUCT SRL▼ 33 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 20▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -188 K RON | |
| 84 | 84.NIC CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 5,9 K RON | |
| 85 | 85.DASIB CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 190,0% | 0,0% | 118,9 K RON | |
| 86 | 86.OPERE PUBLICE SRL▲ 72 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 19▲ 90 % | ▲ 90 % | 39 K RON | |
| 87 | 87.ELROM ELECTROCONSTRUCT SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 88 | 88.MIP-BUILDING SRL▲ 36 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | -171,3 K RON | |
| 89 | 89.STOLZ & BAUER PRODUCTION SRL▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -66,1 K RON | |
| 90 | 90.PAD.CON. SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -67,7 K RON | |
| 91 | 91.GYPS CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 240,4 K RON | |
| 92 | 92.GOSPODĂRIRE COMUNALĂ LOCALĂ RĂŞINARI SRL▲ 13 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,9 K RON | |
| 93 | 93.XUX INVESTMENT SRL▲ 691 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18— | — | 19,8 K RON | |
| 94 | 94.STANDARD INSTALATII SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 170,0% | 0,0% | 147,6 K RON | |
| 95 | 95.BAC CONSTRUCT SRL▲ 54 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 165,9 K RON | |
| 96 | 96.GAZDESIGN SRL▼ 43 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 17▼ 32 % | ▼ 32 % | 9 K RON | |
| 97 | 97.VIANCO SIGLO XXI SRL▼ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | -2,1 mil. RON | |
| 98 | 98.C.E.R. DI BEDETTI SRL▲ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17▲ 70 % | ▲ 70 % | 92,4 K RON | |
| 99 | 99.DAMIAN INVEST SRL▲ 13 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -92 K RON | |
| 100 | 100.ELECTRIC POWER DIVISION SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 176,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Sibiu
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
663 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
224 firme · 583,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
219 firme · 470 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 469,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 399,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
159 firme · 385,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
94 firme · 228,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
34 firme · 213,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 111,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
82 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
87 firme · 28 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
8 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
59 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
33 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 12 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 9 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 766,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 408,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 325,3 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 261 K RON