Top 100 firme — Construcții, Sălaj după angajați în 2018
827 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.596. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 279.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CITADIN ZALĂU SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 279▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 193,2 K RON | |
| 2 | 2.DRUM CONSTRUCT SRL= | Comuna Pericei, Sălaj | 183▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -9,5 mil. RON | |
| 3 | 3.SAL HDC ART SRL= | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 134▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 894 K RON | |
| 4 | 4.ELECTRO GRUP SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 100▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 5 | 5.ATHOS COM S.A.= | Comuna Crişeni, Sălaj | 96▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.IANUS SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 94▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 549,4 K RON | |
| 7 | 7.DELCAR SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 71▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 401,9 K RON | |
| 8 | 8.CLIO SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 65▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 726,2 K RON | |
| 9 | 9.DRUMURI SI PODURI SALAJ S.R.L.▼ 2 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 64▼ 18 % | ▼ 18 % | 272,4 K RON | |
| 10 | 10.SILCAR PROD SRL▼ 2 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 57▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 918,1 K RON | |
| 11 | 11.HYDROPROOF SRL▲ 2 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 49▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.ZM BUILDING WALL SRL▲ 1 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 47▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 49,6 K RON | |
| 13 | 13.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▼ 1 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 45▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 487,1 K RON | |
| 14 | 14.DOR AUTO TRANS SRL▼ 4 | Sat Bobota, Comuna Bobota, Sălaj | 41▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 43,7 K RON | |
| 15 | 15.DRUM INSERV SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 41▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 86 K RON | |
| 16 | 16.B_MASIV SRL▲ 1 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 38▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 359,5 K RON | |
| 17 | 17.ARCADA CON SRL▼ 2 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 37▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 25,8 K RON | |
| 18 | 18.TGI SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 32▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 60,1 K RON | |
| 19 | 19.LOTUS SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 30▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 6,9 K RON | |
| 20 | 20.RAPID COM IMPEX SRL▼ 1 | Sat Camăr, Comuna Camăr, Sălaj | 29▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 48,9 K RON | |
| 21 | 21.EUROCONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 27▼ 25 % | ▼ 25 % | 68,4 K RON | |
| 22 | 22.FINO BRUTTO SRL▲ 1 | Sat Borla, Comuna Bocşa, Sălaj | 27▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 85,5 K RON | |
| 23 | 23.NORIS DAVID SRL▲ 25 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 26▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.DUMITRANA PROD SRL▲ 14 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 25▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 366,4 K RON | |
| 25 | 25.FORSACOM SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 398 K RON | |
| 26 | 26.SKYTEX SRL▲ 22 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 23▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 46,6 K RON | |
| 27 | 27.ALEX AREDAMENTE SRLnou | Sat Giurtelecu Şimleului, Comuna Măerişte, Sălaj | 230,0% | 0,0% | 1,8 mil. RON | |
| 28 | 28.ELMONT SA▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 220,0% | 0,0% | 329,6 K RON | |
| 29 | 29.TRIXERA CONSTRUCT DFD SRL▲ 128 | Sat Chendrea, Comuna Bălan, Sălaj | 22▲ 450 % | ▲ 450 % | 308 K RON | |
| 30 | 30.CONSTRUCTII MONTAJ SA▼ 7 | Comuna Crişeni, Sălaj | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -1 mil. RON | |
| 31 | 31.T.R.CONSTRUCTION SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 7,6 K RON | |
| 32 | 32.ISOGONZ SRL▼ 6 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 20▼ 13 % | ▼ 13 % | 93,4 K RON | |
| 33 | 33.CRASNA-SERV SRL▼ 6 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 19▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 37,2 K RON | |
| 34 | 34.OVILUC SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 735,3 K RON | |
| 35 | 35.CONSTRUCT ARDENIS SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18▼ 25 % | ▼ 25 % | 167,5 K RON | |
| 36 | 36.EL CONSTRUCT SRL▼ 4 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 37 | 37.TACON SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 442,2 K RON | |
| 38 | 38.PRO FORAJ SRL▲ 25 | Sat Carastelec, Comuna Carastelec, Sălaj | 17▲ 70 % | ▲ 70 % | -97,3 K RON | |
| 39 | 39.ODETANDEM SRL▲ 5 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 287,8 K RON | |
| 40 | 40.KRAKER SITE S.R.L.▲ 35 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 41 | 41.PAX TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 160,0% | 0,0% | 19,8 K RON | |
| 42 | 42.PROINVESTGAZ SRL▲ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 35,2 K RON | |
| 43 | 43.MAPUTO HOUSE SRL▼ 12 | Sat Mirşid, Comuna Mirşid, Sălaj | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | 8,2 K RON | |
| 44 | 44.INSTALAŢII-MONTAJ GRUP SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 68,9 K RON | |
| 45 | 45.CONSORHOGAR SRL▲ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 46 | 46.MAINTANANCE UNIT SRL▼ 8 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 58,6 K RON | |
| 47 | 47.PAULO-GEPA CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Românaşi, Comuna Românaşi, Sălaj | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 43,7 K RON | |
| 48 | 48.VESTERIM TOP S.R.L.▼ 13 | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 115,7 K RON | |
| 49 | 49.PROTHERM COM SRLnou | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 27,1 K RON | |
| 50 | 50.TEHNIC CLIMA SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 15,4 K RON | |
| 51 | 51.DAVID CONSTRUCT 99 SRL▼ 7 | Sat Verveghiu, Comuna Dobrin, Sălaj | 140,0% | 0,0% | 300,7 K RON | |
| 52 | 52.EFFBY BRISC INDUSTRIAL SRL▲ 11 | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 316,4 K RON | |
| 53 | 53.SYA CONSTRUFIN SRL▲ 5 | Sat Brebi, Comuna Creaca, Sălaj | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -307,7 K RON | |
| 54 | 54.BIMHOLDING S.R.L.▼ 6 | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 130,0% | 0,0% | 428,1 K RON | |
| 55 | 55.CITY GROUP SRL▼ 12 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 252,5 K RON | |
| 56 | 56.LEMN DESIGN SRLnou | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 12— | — | 66,4 K RON | |
| 57 | 57.MOLCON SRL▲ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 123,4 K RON | |
| 58 | 58.AGAMEDS SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 125 K RON | |
| 59 | 59.SILCAR WINDOWS&DOORS INTERNATIONAL S.R.L.nou | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 5,2 K RON | |
| 60 | 60.GIGA RENA SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 120,0% | 0,0% | 753,5 K RON | |
| 61 | 61.AIR-MEISTER AS SRL▲ 30 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 23 RON | |
| 62 | 62.HAZIENDA IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 472,3 K RON | |
| 63 | 63.TERY COM SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 110,0% | 0,0% | 227,5 K RON | |
| 64 | 64.COMPLEX ELIZA SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 11▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | 3,4 K RON | |
| 65 | 65.MA-BLOCK SRL▼ 30 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 11▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 636,1 K RON | |
| 66 | 66.PROEURO CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Racâs, Comuna Hida, Sălaj | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 289,4 K RON | |
| 67 | 67.DSG INVEST CONSTRUCT SRL▼ 38 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 13,8 K RON | |
| 68 | 68.MIKRON PROIECT SRLnou | Comuna Crasna, Sălaj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 676,6 K RON | |
| 69 | 69.CARD INSTAL SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 100,0% | 0,0% | -21,8 K RON | |
| 70 | 70.CONSTRUCT VEB SRL▲ 13 | Sat Moigrad-Porolissum, Comuna Mirşid, Sălaj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | -22,9 K RON | |
| 71 | 71.KULCSAR CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 100,0% | 0,0% | -896 RON | |
| 72 | 72.ELECTRO CHIRILAŞ SRL▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 85 K RON | |
| 73 | 73.EMAVIO MAR SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 100,0% | 0,0% | -427,6 K RON | |
| 74 | 74.CONSTRUCT CĂLIN SRL▼ 11 | Sat Bădăcin, Comuna Pericei, Sălaj | 100,0% | 0,0% | 128,6 K RON | |
| 75 | 75.BANZOLGER SRL▼ 12 | Sat Verveghiu, Comuna Dobrin, Sălaj | 100,0% | 0,0% | 655 K RON | |
| 76 | 76.CONS REFORM S.R.L.nou | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 10— | — | — | 878,1 K RON |
| 77 | 77.PROELECTRO SRL▼ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 54,8 K RON | |
| 78 | 78.CONSTRUCT DIOSOD SRL▼ 30 | Sat Dioşod, Comuna Hereclean, Sălaj | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 81,7 K RON | |
| 79 | 79.MODERN INSTAL SERV SRL▲ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 10,1 K RON | |
| 80 | 80.NUŞFALĂU SERV SRL▼ 22 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 33,6 K RON | |
| 81 | 81.BEG PROFIL COMPACT SRL▲ 49 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 198,6 K RON | |
| 82 | 82.MONTAJ MODULAR SRL▲ 161 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▲ 350 % | ▲ 350 % | 154,5 K RON | |
| 83 | 83.ALMAŞ PLUS CONSTRUCT S.R.L.▲ 8 | Sat Gâlgău Almaşului, Comuna Bălan, Sălaj | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 1,9 K RON | |
| 84 | 84.EXINSTAL HIDRO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 147,1 K RON | |
| 85 | 85.ROCCA PENTIUR SRL▼ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 83,6 K RON | |
| 86 | 86.PROD FIZES SRL▼ 28 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 184,8 K RON | |
| 87 | 87.MATE CONSTRUCT & FAMILLY SRL▲ 23 | Sat Borla, Comuna Bocşa, Sălaj | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -51 K RON | |
| 88 | 88.BUT CONSTRUCT SRL▲ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 81,5 K RON | |
| 89 | 89.REAL CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Benesat, Comuna Benesat, Sălaj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 88,9 K RON | |
| 90 | 90.INSERCO AMBIENT SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,9 K RON | |
| 91 | 91.GOSPODĂRIE COMUNALĂ ŞĂRMĂŞAG SRL▼ 16 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -69,5 K RON | |
| 92 | 92.RENOVA CONCEPT SRL▼ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 41,8 K RON | |
| 93 | 93.ZONEPAC S.R.L.▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,4 K RON | |
| 94 | 94.LON TOTAL CONS S.R.L.▲ 36 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 811,7 K RON | |
| 95 | 95.AMBIANŢA EDILGRUP S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 8— | — | — | 237,8 K RON |
| 96 | 96.DICO MESAROŞ S.R.L.nou | Sat Românaşi, Comuna Românaşi, Sălaj | 8— | — | — | 293,6 K RON |
| 97 | 97.ARNOLD SRL▼ 14 | Sat Deja, Comuna Sălăţig, Sălaj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 62,1 K RON | |
| 98 | 98.PETKES SRL▼ 23 | Sat Sălăţig, Comuna Sălăţig, Sălaj | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 5,4 K RON | |
| 99 | 99.FAMILI RALF SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 70,0% | 0,0% | 347,2 K RON | |
| 100 | 100.COSMISCO DESIGN SRL▲ 57 | Municipiul Zalău, Sălaj | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 818,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Sălaj
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
106 firme · 807,4 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
433 firme · 345,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
35 firme · 252,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
93 firme · 230,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
95 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
42 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
101 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
20 firme · 30,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
18 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
37 firme · 27,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
62 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
11 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 383,3 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 380,3 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 365,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 236,1 K RON