Top 100 firme — Construcții, Sălaj după angajați în 2016
807 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.468. Pragul de intrare în top este 8, iar liderul atinge 185.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DRUM CONSTRUCT SRL= | Comuna Pericei, Sălaj | 185▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 874,7 K RON | |
| 2 | 2.CITADIN ZALĂU SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 180▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 131 K RON | |
| 3 | 3.ELECTRO GRUP SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 91▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.IANUS SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 87▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 378 K RON | |
| 5 | 5.ATHOS COM S.A.= | Comuna Crişeni, Sălaj | 81▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.SAL HDC ART SRL▲ 423 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 77— | — | 22,7 K RON | |
| 7 | 7.DRUMURI SI PODURI SALAJ S.R.L.▼ 1 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 70▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 325,3 K RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▲ 1 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 65▲ 30 % | ▲ 30 % | 2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.CLIO SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 570,0% | 0,0% | 670,3 K RON | |
| 10 | 10.SILCAR PROD SRL▲ 6 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 53▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 463,8 K RON | |
| 11 | 11.DELCAR SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 48▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 661,6 K RON | |
| 12 | 12.FINO BRUTTO SRL▲ 3 | Sat Borla, Comuna Bocşa, Sălaj | 47▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | -111,1 K RON | |
| 13 | 13.SZEGELY BETON SRL▼ 4 | Sat Deja, Comuna Sălăţig, Sălaj | 44▼ 12 % | ▼ 12 % | 215,6 K RON | |
| 14 | 14.ARCADA CON SRL▼ 3 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 43▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 100,3 K RON | |
| 15 | 15.HYDROPROOF SRL▼ 3 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 42▲ 5 % | ▲ 5 % | 372,6 K RON | |
| 16 | 16.UZINA ELECTRICA ZALAU SAnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 39▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -273,5 K RON | |
| 17 | 17.RAPID COM IMPEX SRL▼ 5 | Sat Camăr, Comuna Camăr, Sălaj | 37▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 96,4 K RON | |
| 18 | 18.ALBAC SRL= | Sat Giurtelecu Şimleului, Comuna Măerişte, Sălaj | 340,0% | 0,0% | -371,2 K RON | |
| 19 | 19.LOTUS SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 320,0% | 0,0% | 4,7 K RON | |
| 20 | 20.EUROCONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 31▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 76,5 K RON | |
| 21 | 21.MA-BLOCK SRL▲ 18 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 31▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | -145,8 K RON | |
| 22 | 22.CONSILVA SA▲ 5 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 29▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 139,9 K RON | |
| 23 | 23.DRUM INSERV SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 290,0% | 0,0% | 4,8 mil. RON | |
| 24 | 24.NORIS DAVID SRL▲ 10 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 27▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 349,8 K RON | |
| 25 | 25.TGI SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 26▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 15,1 K RON | |
| 26 | 26.B_MASIV SRL▲ 17 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 26▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 198,3 K RON | |
| 27 | 27.CONSTRUCTII MONTAJ SA▼ 4 | Comuna Crişeni, Sălaj | 24▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -922,8 K RON | |
| 28 | 28.FORSACOM SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 428 RON | |
| 29 | 29.ELMONT SA▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 230,0% | 0,0% | 149,8 K RON | |
| 30 | 30.CRASNA-SERV SRL▼ 6 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 23▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 141 K RON | |
| 31 | 31.PAX TRANS SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 22▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 39,6 K RON | |
| 32 | 32.TACON SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 220,0% | 0,0% | 221,2 K RON | |
| 33 | 33.EFFBY BRISC INDUSTRIAL SRL▲ 12 | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -187,9 K RON | |
| 34 | 34.DUMITRANA PROD SRL▼ 7 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 21▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 12 K RON | |
| 35 | 35.MAPUTO HOUSE SRL▲ 31 | Sat Mirşid, Comuna Mirşid, Sălaj | 21▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 4 K RON | |
| 36 | 36.ZM BUILDING WALL SRL▲ 121 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 21▲ 425 % | ▲ 425 % | 79,2 K RON | |
| 37 | 37.ZOLY & GERGO CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Cuzăplac, Comuna Cuzăplac, Sălaj | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -169,8 K RON | |
| 38 | 38.CONSINIT SRL▼ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 19▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -324,9 K RON | |
| 39 | 39.OVILUC SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 190,0% | 0,0% | 11,3 K RON | |
| 40 | 40.TECS SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -267,4 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRUCT ARDENIS SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 422,6 K RON | |
| 42 | 42.CITY GROUP SRL▲ 7 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 770,9 K RON | |
| 43 | 43.EL CONSTRUCT SRL▲ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 160,0% | 0,0% | 501,8 K RON | |
| 44 | 44.PROINVESTGAZ SRL▼ 10 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 16▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 95,4 K RON | |
| 45 | 45.TEHNIC CLIMA SRL▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 32,5 K RON | |
| 46 | 46.MOLCON SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 34,2 K RON | |
| 47 | 47.CONSORHOGAR SRL▲ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 604,5 K RON | |
| 48 | 48.ISOGONZ SRL▲ 30 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 137,4 K RON | |
| 49 | 49.FRATII VLAIC PROD SRL▲ 6 | Sat Bodia, Comuna Buciumi, Sălaj | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 391,7 K RON | |
| 50 | 50.CONSTRUCT DIOSOD SRL▲ 5 | Sat Dioşod, Comuna Hereclean, Sălaj | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -69,4 K RON | |
| 51 | 51.T.R.CONSTRUCTION SRL▼ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 130,3 K RON | |
| 52 | 52.DAVID CONSTRUCT 99 SRL▲ 14 | Sat Verveghiu, Comuna Dobrin, Sălaj | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 168,4 K RON | |
| 53 | 53.LEMN DESIGN SRL▼ 2 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 130,0% | 0,0% | 87,4 K RON | |
| 54 | 54.CZ & K SRL▼ 15 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 13▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 323,9 K RON | |
| 55 | 55.CONSTRUCT CĂLIN SRL▲ 23 | Sat Bădăcin, Comuna Pericei, Sălaj | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 6,2 K RON | |
| 56 | 56.SABOU TECHNIK SRL▼ 7 | Sat Mal, Comuna Sâg, Sălaj | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 7 K RON | |
| 57 | 57.NUŞFALĂU SERV SRL▼ 2 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 96 RON | |
| 58 | 58.VESTERIM TOP S.R.L.nou | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 13— | — | — | -42,9 K RON |
| 59 | 59.PROD FIZES SRL▼ 4 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 120,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 60 | 60.HAZIENDA IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 120,0% | 0,0% | 112,5 K RON | |
| 61 | 61.ELECTRO MONTAJ SRL▼ 6 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 120,0% | 0,0% | -258,2 K RON | |
| 62 | 62.MAINTANANCE UNIT SRL▲ 4 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 19,3 K RON | |
| 63 | 63.PERFECTA TECHNO CLAR SRLnou | Sat Gâlgău Almaşului, Comuna Bălan, Sălaj | 12— | — | — | 4 K RON |
| 64 | 64.PROEURO CONSTRUCT SRL▲ 32 | Sat Racâs, Comuna Hida, Sălaj | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 90,3 K RON | |
| 65 | 65.AGAMEDS SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 235,8 K RON | |
| 66 | 66.PRO FORAJ SRL▼ 15 | Sat Carastelec, Comuna Carastelec, Sălaj | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 97,2 K RON | |
| 67 | 67.BANZOLGER SRL▲ 20 | Sat Verveghiu, Comuna Dobrin, Sălaj | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 50,7 K RON | |
| 68 | 68.COMIGEX CONSTRUCTII SRL▼ 23 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -334,1 K RON | |
| 69 | 69.LCB CRUISE S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 11— | — | — | 5,6 K RON |
| 70 | 70.LAZAR PUSCAS TRANS SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -245,5 K RON | |
| 71 | 71.ARNOLD SRL▼ 5 | Sat Deja, Comuna Sălăţig, Sălaj | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 16,4 K RON | |
| 72 | 72.CASA PLĂCUTĂ SRL▲ 42 | Municipiul Zalău, Sălaj | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -693 RON | |
| 73 | 73.GOSPODĂRIE COMUNALĂ ŞĂRMĂŞAG SRL▼ 1 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 100,0% | 0,0% | -6,6 K RON | |
| 74 | 74.ALSTRUCTAL PROD SRL▼ 23 | Municipiul Zalău, Sălaj | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 5,2 K RON | |
| 75 | 75.PROELECTRO SRL▲ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 319,9 K RON | |
| 76 | 76.EURO MARCA COMPANY SRL▼ 45 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 9▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 26,5 K RON | |
| 77 | 77.PETRO CONSTRUCT SRL▲ 19 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -471,3 K RON | |
| 78 | 78.INSTAL NORD SRL▼ 23 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 76,9 K RON | |
| 79 | 79.PETKES SRL▼ 7 | Sat Sălăţig, Comuna Sălăţig, Sălaj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 21 K RON | |
| 80 | 80.GURZA SRL▼ 14 | Sat Benesat, Comuna Benesat, Sălaj | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -218,9 K RON | |
| 81 | 81.TRANS LMG SRLnou | Sat Marca, Comuna Marca, Sălaj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 16,2 K RON | |
| 82 | 82.KULCSAR CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 90,0% | 0,0% | -37,8 K RON | |
| 83 | 83.HANNA M.P. CONSTRUCŢII SRL▼ 28 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 9 K RON | |
| 84 | 84.EMAVIO MAR SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 1,3 K RON | |
| 85 | 85.PAULO-GEPA CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Românaşi, Comuna Românaşi, Sălaj | 90,0% | 0,0% | 177,7 K RON | |
| 86 | 86.BLACK CLOVER SRL▼ 67 | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | 9▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | -700,4 K RON | |
| 87 | 87.VEST RENOVA S.R.L.▼ 15 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 2,3 K RON | |
| 88 | 88.SILPAN SRL▼ 10 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 66,8 K RON | |
| 89 | 89.CARD INSTAL SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -5,1 K RON | |
| 90 | 90.ELDIMONA SRL▼ 3 | Sat Stârciu, Comuna Horoatu Crasnei, Sălaj | 80,0% | 0,0% | 120,3 K RON | |
| 91 | 91.FAMILI RALF SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,9 K RON | |
| 92 | 92.SYA CONSTRUFIN SRL▲ 4 | Sat Brebi, Comuna Creaca, Sălaj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -64,4 K RON | |
| 93 | 93.BANTO SRL▲ 38 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 307,4 K RON | |
| 94 | 94.ELECTRO CHIRILAŞ SRL▲ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 17,2 K RON | |
| 95 | 95.EMI CONSTRUCT SRL▼ 23 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -8,6 K RON | |
| 96 | 96.ANTIŞAN CIPRIAN SRL▲ 35 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 13,7 K RON | |
| 97 | 97.CECI PROD SRL▲ 60 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 190 K RON | |
| 98 | 98.CRIS BATIMENT SRL▲ 33 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 12,1 K RON | |
| 99 | 99.MUNCITOR CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Boghiş, Comuna Boghiş, Sălaj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 854 RON | |
| 100 | 100.FIT VEMETAL SRL▲ 31 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -116,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Sălaj
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
106 firme · 807,4 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
433 firme · 345,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
35 firme · 252,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
93 firme · 230,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
95 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
42 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
101 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
20 firme · 30,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
18 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
37 firme · 27,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
62 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
11 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 383,3 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 380,3 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 365,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 236,1 K RON