Top 100 firme — Sănătate, Prahova după angajați în 2016
423 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.619. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 239.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL= | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 239▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 835,6 K RON | |
| 2 | 2.CENTRU MEDICAL SANCONFIND SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 135▲ 132,8 % | ▲ 132,8 % | -10,2 mil. RON | |
| 3 | 3.MEDICAL CENTER GRAL SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96▼ 5 % | ▼ 5 % | 140,5 K RON | |
| 4 | 4.BESTMED SERV SRL▼ 1 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 87▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.DENTIRAD HOSPITAL SRL= | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 69▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 64,2 K RON | |
| 6 | 6.DARIUS MEDICAL CENTER SRL▲ 2 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 65▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 876,2 K RON | |
| 7 | 7.SPITAL LOTUS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 59▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 8 | 8.MEHEDINTI DECEBAL SRL▼ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 46▲ 7 % | ▲ 7 % | 63,7 K RON | |
| 9 | 9.MEDI'S CAMP SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 38▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 374,4 K RON | |
| 10 | 10.PREMIUM MEDICAL CLINIC SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 560,1 K RON | |
| 11 | 11.DACMED SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 134,7 K RON | |
| 12 | 12.DENTIRAD PLOPENI SRL▲ 2 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 25▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 36 K RON | |
| 13 | 13.NOVUS MEDICAL CLINICĂ S.R.L.▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 2,8 K RON | |
| 14 | 14.WIA KINETO - DENT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 22▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -62,2 K RON | |
| 15 | 15.ALVA EUROMED CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.YATROS MEDICAL S.R.L.▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 190,0% | 0,0% | 91,3 K RON | |
| 17 | 17.BRISTOL MED SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 18,8 K RON | |
| 18 | 18.HELPSANA MED SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 170,0% | 0,0% | 24,2 K RON | |
| 19 | 19.MARAFFKA DENTAL SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 188,8 K RON | |
| 20 | 20.MEDIS WORK SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 8,3 K RON | |
| 21 | 21.MUNMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 150,0% | 0,0% | 635,5 K RON | |
| 22 | 22.OPHTA MAX SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 638,9 K RON | |
| 23 | 23.TIMPUL ARMONIEI S.R.L.▲ 3 | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 417 K RON | |
| 24 | 24.MEDADENT SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 51,5 K RON | |
| 25 | 25.PLATINUM DENT SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 19,6 K RON | |
| 26 | 26.IRENE OFTALMO SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 23,9 K RON | |
| 27 | 27.A.H.T.B. SERV IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 280,3 K RON | |
| 28 | 28.SPITAL AS MEDICA SRL▲ 231 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 12— | — | -337,4 K RON | |
| 29 | 29.ALOMED HEALTH SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12▼ 52 % | ▼ 52 % | -156,8 K RON | |
| 30 | 30.MARISOL OPTIC SRL▲ 5 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -5,8 K RON | |
| 31 | 31.MEDICAL CENTER GAJMAN SRL▼ 3 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 110,0% | 0,0% | 108 K RON | |
| 32 | 32.SAVMED SRL▼ 4 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 110,0% | 0,0% | 83,4 K RON | |
| 33 | 33.PLOIEŞTIUL ÎN CULORI SRL▲ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | -192,3 K RON | |
| 34 | 34.MEDI MARACINE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 23,1 K RON | |
| 35 | 35.CLINIMEDIS DIAGNOSTICS SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100,0% | 0,0% | 29,8 K RON | |
| 36 | 36.ANDODENT SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100,0% | 0,0% | 35,3 K RON | |
| 37 | 37.INA DENT SRL▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 95,2 K RON | |
| 38 | 38.AL - MEDICA BERLIN SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 314,6 K RON | |
| 39 | 39.PANACEA IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,0% | 0,0% | 418,1 K RON | |
| 40 | 40.OGIFUROM SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 38,5 K RON | |
| 41 | 41.IODENT SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -185,8 K RON | |
| 42 | 42.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE "BELMEDICA" SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 81,1 K RON | |
| 43 | 43.EPIONA SRL▼ 5 | Sat Bătrâni, Comuna Bătrâni, Prahova | 90,0% | 0,0% | 36,4 K RON | |
| 44 | 44.SUNRISE MEDICAL CLINIC SRL▼ 26 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 9▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 513,4 K RON | |
| 45 | 45.MIROPTIC MED SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 207,3 K RON | |
| 46 | 46.OFFICE DENT RO SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 93,9 K RON | |
| 47 | 47.PROARTMED MEDICAL CENTER SRL▼ 1 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 15,7 K RON | |
| 48 | 48.GRAMIDENT SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,0% | 0,0% | -21,7 K RON | |
| 49 | 49.FIRST DENT KIDS SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,0% | 0,0% | 174,2 K RON | |
| 50 | 50.LABOR GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 70,0% | 0,0% | 40,7 K RON | |
| 51 | 51.FIRST DENT ESTHETIC SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 180,2 K RON | |
| 52 | 52.FLORESIM SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 60,0% | 0,0% | 32,6 K RON | |
| 53 | 53.PROSMILE MED SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 2,2 K RON | |
| 54 | 54.EKYDENT 07 SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 4,3 K RON | |
| 55 | 55.ELIMED SERVCOMIMPEX SRL▲ 5 | Sat Fulga de Sus, Comuna Fulga, Prahova | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 10,1 K RON | |
| 56 | 56.ANDODENT MEDICAL SRL▲ 71 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 50,5 K RON | |
| 57 | 57.HAPPY SMART STUDENTS SRL▼ 11 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -25,1 K RON | |
| 58 | 58.DENTOVAL SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | -81,7 K RON | |
| 59 | 59.IVCODENT SRL▲ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 50,0% | 0,0% | 16,9 K RON | |
| 60 | 60.NICA & NICA SNC= | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 50,0% | 0,0% | 24,6 K RON | |
| 61 | 61.HUGO DENT SRL▼ 10 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 16,6 K RON | |
| 62 | 62.POLICLINICA DORELA PACU SNC▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 31,6 K RON | |
| 63 | 63.NAUPLUS SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 17 K RON | |
| 64 | 64.DENTISIM SRL▲ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 218,4 K RON | |
| 65 | 65.EVMEDICA MM SRL▼ 14 | Municipiul Câmpina, Prahova | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 20,6 K RON | |
| 66 | 66.MUNMED GENERAL SRL▲ 105 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 193,6 K RON | |
| 67 | 67.SANODENT SRL▼ 7 | Municipiul Câmpina, Prahova | 50,0% | 0,0% | 1 K RON | |
| 68 | 68.STOMAVIT SRL▲ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -11,8 K RON | |
| 69 | 69.REX MEDICAL SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 4,7 K RON | |
| 70 | 70.MEDENS LIFE SRL▼ 10 | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 50,0% | 0,0% | 19,4 K RON | |
| 71 | 71.VERO MEDICA SRL▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 108,5 K RON | |
| 72 | 72.HELPSANA LABORATOR SRL▼ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 50,0% | 0,0% | -39,7 K RON | |
| 73 | 73.ASKDOC MEDICAL CENTER SRL▼ 13 | Municipiul Câmpina, Prahova | 50,0% | 0,0% | 38,2 K RON | |
| 74 | 74.KINETOKID MED SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 45,2 K RON | |
| 75 | 75.FIZIOTEAM KINETICA S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5— | — | — | -104 K RON |
| 76 | 76.FILIP ANDREI SANMED SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 23,3 K RON | |
| 77 | 77.CABI DENT SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | 115,9 K RON | |
| 78 | 78.ALEXSMILEDENT SRL▲ 15 | Sat Ungureni, Comuna Vadu Săpat, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 40,5 K RON | |
| 79 | 79.VADAN VESTDENT SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | -2,6 K RON | |
| 80 | 80.AULA MEDICA SRL▲ 13 | Municipiul Câmpina, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 57 K RON | |
| 81 | 81.PREMEDO SRL▲ 178 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 4— | — | 43,7 K RON | |
| 82 | 82.DENTOMED SRL▼ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 159,6 K RON | |
| 83 | 83.LAZERDENT SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 14,7 K RON | |
| 84 | 84.DENTALIFE SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 44 K RON | |
| 85 | 85.OPTIKON PLUS SRL▲ 42 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 191,3 K RON | |
| 86 | 86.CENTRUL MEDICAL VALAHIA SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 4 K RON | |
| 87 | 87.ADAMAS DENT SRL▲ 6 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 7,8 K RON | |
| 88 | 88.LIFE MEDICAL EXPERT CENTER SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,8 K RON | |
| 89 | 89.REDIMED SAN SRL▼ 13 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | -9,1 K RON | |
| 90 | 90.DENTAL OLEG CLASSIC SRL▼ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 148,5 K RON | |
| 91 | 91.PRODENT DR. DAN GRUIA SRL▼ 15 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | 106,5 K RON | |
| 92 | 92.GENTIANA VITAE MED SRL▼ 32 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 47,3 K RON | |
| 93 | 93.DANI BIOMED CENTER SRL▲ 34 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 12,4 K RON | |
| 94 | 94.MEDFAM STROIA MARIA SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 4— | — | — | 70,7 K RON |
| 95 | 95.CABINET MEDICAL PETROVICI MIHAELA SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 4— | — | — | 52 K RON |
| 96 | 96.DOMIMED HELP SRLnou | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 4— | — | — | 12 K RON |
| 97 | 97.CABINET STOMATOLOGIC PRAXIDENT SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 13,3 K RON | |
| 98 | 98.CHARMDENTAL ENACHESCU SNC▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -53,2 K RON | |
| 99 | 99.DENTADOR SRL▼ 6 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 30,0% | 0,0% | 324,4 K RON | |
| 100 | 100.ANCATIB SRL▼ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -7,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Prahova
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
265 firme · 273,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
333 firme · 253,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
11 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
151 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
49 firme · 38,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
39 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 761 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
3 firme · 623,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 333,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 111,3 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 6,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 0 RON