Top 100 firme — IT și comunicații, Prahova după angajați în 2019
918 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.402. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 228.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RIDZONE CREATIVE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 228— | — | -627,6 K RON | |
| 2 | 2.AMROMCO ENERGY SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 178▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 36,2 mil. RON | |
| 3 | 3.RIDZONE COMPUTERS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 27 mil. RON | |
| 4 | 4.EVOTRACKING SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 64▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 5 | 5.ISYS PROFESSIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 42▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 910,6 K RON | |
| 6 | 6.GREENEDGE REAL ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33— | — | — | 455,5 K RON |
| 7 | 7.EDITURA PRAHOVA SA▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | -651,1 K RON | |
| 8 | 8.CONTEC AUTOMATION SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 9 | 9.SHOPMANIA NET SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 715,7 K RON | |
| 10 | 10.INTERACTIVELY SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.= | Municipiul Câmpina, Prahova | 30▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.TERMENE JUST SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26▲ 30 % | ▲ 30 % | 402,8 K RON | |
| 12 | 12.RICH MEDIA PRODUCTION SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 75,9 K RON | |
| 13 | 13.2K TELECOM SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -22,1 mil. RON | |
| 14 | 14.DDANYSAT UNIVERSAL SRL▲ 1 | Sat Vâlcăneşti, Comuna Vâlcăneşti, Prahova | 180,0% | 0,0% | -120,6 K RON | |
| 15 | 15.M & M COMPUTERS SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 36,5 K RON | |
| 16 | 16.INFORMATICS SYSTEMS&CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 505,7 K RON | |
| 17 | 17.TERON SYSTEMS SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 15▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 61 K RON | |
| 18 | 18.BBU HOSPITALITY & DEVELOPMENT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 19 | 19.RAID NATURA SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -350,9 K RON | |
| 20 | 20.BLUE FLAMINGO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -96,8 K RON | |
| 21 | 21.PLOIESTI IMPORT EXPORT SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -8,5 K RON | |
| 22 | 22.DRUID S.A.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12— | — | — | -1,2 mil. RON |
| 23 | 23.IRIDO TELECOM SRL▲ 15 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 81,5 K RON | |
| 24 | 24.DAB IT OUTSOURCING SRL▲ 353 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10— | — | 36,4 K RON | |
| 25 | 25.KEEP IT MOBILE DEVELOPMENT SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 237,2 K RON | |
| 26 | 26.LEGAL MM BUSINESS FINANCIAL S.R.L.▲ 6 | Sat Nisipoasa, Comuna Plopu, Prahova | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 145,7 K RON | |
| 27 | 27.BITLAND SRL▲ 5 | Sat Plopeni, Comuna Dumbrăveşti, Prahova | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 775,1 K RON | |
| 28 | 28.ATISIMO SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 331,1 K RON | |
| 29 | 29.BOLD TEHNOLOGIES SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,0% | 0,0% | 20,9 K RON | |
| 30 | 30.CTS EVO TEAM S.R.L.▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | -13,3 K RON | |
| 31 | 31.INCOROM SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,0% | 0,0% | 85,8 K RON | |
| 32 | 32.NETLAND COMPUTERS SRL▼ 5 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 405,5 K RON | |
| 33 | 33.TERON DIGITAL NETWORK SRL▼ 15 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 8▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 39 K RON | |
| 34 | 34.INNOMARKETING SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 80,0% | 0,0% | 260,4 K RON | |
| 35 | 35.CONTROL ARHISOFT MANAGEMENT SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 66,2 K RON | |
| 36 | 36.FUN TEAM SUPPORT SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 19,2 K RON | |
| 37 | 37.GUERILLA MAGIC FIVE SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -41,9 K RON | |
| 38 | 38.COMPANISTO SYSTEMS SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 672 K RON | |
| 39 | 39.HOFAG ENGINEERING SRL▲ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -200,2 K RON | |
| 40 | 40.ISIS M3 SRL▲ 337 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7— | — | 535,9 K RON | |
| 41 | 41.INTERNET TEAM S.R.L.▲ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 159,6 K RON | |
| 42 | 42.ONE SOFTWARE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 825,7 K RON | |
| 43 | 43.SAVDARIUS INTERCOM SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -66,4 K RON | |
| 44 | 44.BRAINOBLE APPSMART TECHNOLOGIES S.R.L.= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.ARROGANET SOLUTIONS SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 891 K RON | |
| 46 | 46.ROKAPPA GREEN SOLUTIONS SRL▼ 8 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 70,0% | 0,0% | 420,9 K RON | |
| 47 | 47.COMUNITATEA MEȘTERILOR S.R.L.▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 28,9 K RON | |
| 48 | 48.FIVED SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.▲ 329 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 7— | — | 293,9 K RON | |
| 49 | 49.SOFTMANAGER S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7— | — | — | 13,1 K RON |
| 50 | 50.ASIMETRIC CONCEPTS SRL▲ 54 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 187,6 K RON | |
| 51 | 51.TVMP SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 11,1 K RON | |
| 52 | 52.OPTICNET - SERV SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | -156,2 K RON | |
| 53 | 53.MDK ALARM SYSTEMS SRL▼ 9 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 60,0% | 0,0% | 412,2 K RON | |
| 54 | 54.NETLINX SYSTEMS SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,3 mil. RON | |
| 55 | 55.INFOLAB NET SOLUTIONS SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -11,5 K RON | |
| 56 | 56.FROZENLOGIC SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 129,3 K RON | |
| 57 | 57.IT CASINO SOLUTIONS-R S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 6— | — | — | -64,6 K RON |
| 58 | 58.DATIS SRL▼ 7 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 50,0% | 0,0% | 32 K RON | |
| 59 | 59.SPACE SRL▼ 8 | Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 50,0% | 0,0% | 27,5 K RON | |
| 60 | 60.CASYSTECH SERV SRL▼ 9 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 50,0% | 0,0% | 184 K RON | |
| 61 | 61.CIMACO TELECOM SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 32,2 K RON | |
| 62 | 62.BESTBYTE SYSTEMS SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 3,1 K RON | |
| 63 | 63.LUMEA SATULUI TV SRL▲ 16 | Sat Sângeru, Comuna Sângeru, Prahova | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -171,6 K RON | |
| 64 | 64.EVANET SOLUTIONS SRL▼ 13 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 50,0% | 0,0% | 58,5 K RON | |
| 65 | 65.TELSEC S.R.L.▼ 14 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 50,0% | 0,0% | 219,4 K RON | |
| 66 | 66.NEDEIRA TELESAT SRL▼ 48 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 5▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 3,7 K RON | |
| 67 | 67.TESAGON INTERNATIONAL SRL▲ 37 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 42,7 K RON | |
| 68 | 68.STAREA NAȚIEI SRL▼ 44 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 5▼ 50 % | ▼ 50 % | 1,3 mil. RON | |
| 69 | 69.SATELIT NETWORK S.R.L.▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -267,8 K RON | |
| 70 | 70.TITA & COMPANY SRL▼ 19 | Sat Marginea Pădurii, Comuna Jugureni, Prahova | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -321,3 K RON | |
| 71 | 71.SABELA PROD SERV SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 256,4 K RON | |
| 72 | 72.CRIPO INFOSIS SRL▼ 34 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -12 K RON | |
| 73 | 73.SYNTEQ SOLUTIONS SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 161,8 K RON | |
| 74 | 74.GRUPUL OBSERVATORUL PRAHOVEAN S.R.L.▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 114,1 K RON | |
| 75 | 75.OPENDEV ITS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 794,8 K RON | |
| 76 | 76.WINMENT TEAM SOLUTIONS SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 4— | — | 32,9 K RON | |
| 77 | 77.EON TECHNOLOGY DESIGN SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 338,1 K RON | |
| 78 | 78.SECURITY PORTAL SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 214,5 K RON | |
| 79 | 79.DINMAR TELECOM SRL= | Sat Inoteşti, Comuna Colceag, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 218,6 K RON | |
| 80 | 80.GESTINO WEB ACCOUNTING SRL▼ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 277,4 K RON | |
| 81 | 81.MIDCONS BUSINESS PREST S.R.L.▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 43,1 K RON | |
| 82 | 82.CYBER GRAY KETA KNOWLEDGE SRL▼ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 58,1 K RON | |
| 83 | 83.SERVICIOS DE JARDINERIA SRL▲ 21 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 115,5 K RON | |
| 84 | 84.ALEF ZERO SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 83,1 K RON | |
| 85 | 85.DARCOS SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 63 RON | |
| 86 | 86.DESIGNWEB ADVERTISING SRL▲ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 38 K RON | |
| 87 | 87.BCOM TECHNOLOGIES SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -4,8 K RON | |
| 88 | 88.RAGLI SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 8,7 K RON | |
| 89 | 89.MILESTONE SRL▼ 10 | Municipiul Câmpina, Prahova | 30,0% | 0,0% | 118,3 K RON | |
| 90 | 90.TRUSTIC DESIGN S.R.L.▼ 46 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 5,7 K RON | |
| 91 | 91.ARTSOFT - IT SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 41,8 K RON | |
| 92 | 92.KIMI INFO PREST SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 64,1 K RON | |
| 93 | 93.INDUSTRY MEDIA VECTOR SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 75,1 K RON | |
| 94 | 94.TOPDEV SYSTEMS SRL▲ 283 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3— | — | 136,1 K RON | |
| 95 | 95.ENJOY SMART SOLUTIONS S.R.L.▲ 75 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 3,7 K RON | |
| 96 | 96.LILDAC ENGINEERING & CONSULTING SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 111,2 K RON | |
| 97 | 97.SUPPORT MBL TECHNIQUE TELECOM SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -53,4 K RON | |
| 98 | 98.SICAR ARCHISERV S.R.L.▼ 54 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | 7,6 K RON | |
| 99 | 99.SMILEY PIXEL SOLUTIONS SRL▲ 5 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 99,5 K RON | |
| 100 | 100.PETCOM IT SERVICE MANAGEMENT SRL▲ 70 | Sat Valea Popii, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 100,3 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Prahova
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
378 firme · 171,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
9 firme · 115,5 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
159 firme · 104,5 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
105 firme · 68,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
98 firme · 55 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
98 firme · 42,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
67 firme · 40,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
58 firme · 37,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
44 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
4 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 14 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
23 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
7 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
19 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
20 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
23 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
13 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
18 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
13 firme · 2 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
14 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
3 firme · 362 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
4 firme · 203,7 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 33 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 0 RON