Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Prahova după angajați în 2020
433 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 444. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 41.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DESTINE BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 2 | 2.CAMPION BROKER DE ASIGURARE ȘI REASIGURARE S.R.L.= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 4,8 mil. RON | |
| 3 | 3.TERA M3 SRL▲ 181 | Municipiul Câmpina, Prahova | 21— | — | 8,7 K RON | |
| 4 | 4.ANKER IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.IDENTIC SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 136,8 K RON | |
| 6 | 6.MAXYGO BROKER DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 460,4 K RON | |
| 7 | 7.ROSTER IFN SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 120,0% | 0,0% | 327,4 K RON | |
| 8 | 8.TRUST PRO FIN S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.ADEG CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 703,8 K RON | |
| 10 | 10.DORAL - CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1 mil. RON | |
| 11 | 11.CASA DE SCHIMB VALUTAR TAF EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -4 K RON | |
| 12 | 12.FOREX AMD SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 109 K RON | |
| 13 | 13.BAUPARTNER SRL▼ 4 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 14,1 mil. RON | |
| 14 | 14.BIVASIG SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,0% | 0,0% | 288,1 K RON | |
| 15 | 15.ADEG FINANCE SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,0% | 0,0% | 325,9 K RON | |
| 16 | 16.SORASIG CONSULTING SRL▲ 168 | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 8— | — | 492,7 K RON | |
| 17 | 17.WIN TIPS MVG CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 286,6 K RON | |
| 18 | 18.ROLLEX MAGAZIN UNIVERSAL IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 221,3 K RON | |
| 19 | 19.FORTIS FINANCE SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 224,4 K RON | |
| 20 | 20.STELIS STOC IFN SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 696,7 K RON | |
| 21 | 21.SWEETCREDIT INVEST IFN SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 48,7 K RON | |
| 22 | 22.SPINVOLTA RICOM IFN SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 57,3 K RON | |
| 23 | 23.DAVGON CREDIT SRL▼ 2 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 53,6 K RON | |
| 24 | 24.ADECAR BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 118 K RON | |
| 25 | 25.MADICONS CONCEPT S.R.L.▼ 4 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 50,0% | 0,0% | 230 K RON | |
| 26 | 26.DARIA BUSINESS FACTORY SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 184,7 K RON | |
| 27 | 27.VITNIC IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 86,4 K RON | |
| 28 | 28.SIZERA SRL▼ 1 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 40,0% | 0,0% | 73 K RON | |
| 29 | 29.RAVIMO SRL▲ 8 | Municipiul Câmpina, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 9,1 K RON | |
| 30 | 30.HARIDEEA GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 963,8 K RON | |
| 31 | 31.DESTINE HOLDING SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 32 | 32.AVLISDAN GOLD SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | 112,1 K RON | |
| 33 | 33.NICRANA PREST IFN SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 260,4 K RON | |
| 34 | 34.ALEXANDRU INTERASIG SRL▼ 7 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 309 K RON | |
| 35 | 35.RELIEF IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 165,6 K RON | |
| 36 | 36.YESCASH CONVERT IFN SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -15,3 K RON | |
| 37 | 37.YESALL ASIG SRL= | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 30,0% | 0,0% | 202,6 K RON | |
| 38 | 38.MULTIDOT PREST SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 30,0% | 0,0% | -50 K RON | |
| 39 | 39.SAKA EXCHANGE SRL▼ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 126,6 K RON | |
| 40 | 40.BLIRIA IFN SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 740,1 K RON | |
| 41 | 41.ANNBROK CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 22,1 K RON | |
| 42 | 42.PROTUASIG INTERMET SRL▲ 41 | Oraş Breaza, Prahova | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 56,9 K RON | |
| 43 | 43.CEZMACRI TOP CONSULTANT SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 53 K RON | |
| 44 | 44.INTEGRITY GECAST BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 34,7 K RON | |
| 45 | 45.GABPRO EXPERT SRL▲ 38 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 170,2 K RON | |
| 46 | 46.BIROU CREDITE S.R.L.nou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.FLORICONS SMART CONCEPT S.R.L.▼ 26 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 27,9 K RON | |
| 48 | 48.PLUS EXCHANGE CONTACT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3— | — | — | -5,7 K RON |
| 49 | 49.ALVA COM IFN SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 329,1 K RON | |
| 50 | 50.STELIS EXCHANGE SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 192,6 K RON | |
| 51 | 51.GAREM IMPEX IFN SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -39,9 K RON | |
| 52 | 52.COVILINO IFN SRL▲ 3 | Comuna Cornu, Prahova | 20,0% | 0,0% | 131,7 K RON | |
| 53 | 53.PRO HOME COM IFN SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,0% | 0,0% | -32,2 K RON | |
| 54 | 54.HAPOFI IFN SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 115,7 K RON | |
| 55 | 55.RISTAR SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -29,7 K RON | |
| 56 | 56.MAXYGO CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 462,2 K RON | |
| 57 | 57.HAPOFI NORD IFN SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 20,3 K RON | |
| 58 | 58.CORSIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 245,6 K RON | |
| 59 | 59.CARSIUM IFN SRL▲ 24 | Municipiul Câmpina, Prahova | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 222,2 K RON | |
| 60 | 60.GENS K2 MERCERIA MARQUISETTE S.R.L.▼ 23 | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 87,7 K RON | |
| 61 | 61.DREAM K2 ASIG S.R.L.▲ 22 | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 66,3 K RON | |
| 62 | 62.FINDOR - 04 SERV SRL▼ 7 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 20,0% | 0,0% | 163,5 K RON | |
| 63 | 63.INISIMA & DAV IFN SRL▼ 8 | Sat Bodeşti, Comuna Poseşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 28,1 K RON | |
| 64 | 64.SANARIS NEWSERV IFN SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 31,2 K RON | |
| 65 | 65.STALEX PR & MEDIA EVENTS SRLnou | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 9,6 mil. RON | |
| 66 | 66.AUTHENTIC GOLD OFFICE IFN SRL▼ 11 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 20,0% | 0,0% | 21,8 K RON | |
| 67 | 67.SOLOMON GOLD & SILVER SRL▼ 12 | Sat Gura Vitioarei, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 20,0% | 0,0% | 23 K RON | |
| 68 | 68.UNID XELA IFN SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -16 K RON | |
| 69 | 69.KAMINA PROBUSINESS S.R.L.▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 42,6 K RON | |
| 70 | 70.TEAM RBC AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 47,3 K RON | |
| 71 | 71.FIONA PREST FINANCE SRL▲ 12 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 69,2 K RON | |
| 72 | 72.MULTIFINANCE PREMIUM SOLUTIONS SRL▼ 17 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 20,0% | 0,0% | 259,4 K RON | |
| 73 | 73.FILIPISIMA & DAV IFN S.R.L.▲ 111 | Sat Gura Vitioarei, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 2— | — | 170,9 K RON | |
| 74 | 74.MULTIFINANCE SRL▼ 19 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,0% | 0,0% | -28,7 K RON | |
| 75 | 75.ASIFORT BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 38 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -33,9 K RON | |
| 76 | 76.DESTIN COMIMPEX '93 SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 222,8 K RON | |
| 77 | 77.DALIN IFN SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 144,5 K RON | |
| 78 | 78.ROVANA SERV SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | -1,3 K RON | |
| 79 | 79.ALVA COM - NEW IFN SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 171,7 K RON | |
| 80 | 80.TALANAUR IFN SRL▼ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -531 RON | |
| 81 | 81.DESTIN ASIG SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 483,5 K RON | |
| 82 | 82.PAGAS IMPEX AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 12,9 K RON | |
| 83 | 83.CATOS IMPEX IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 56,2 K RON | |
| 84 | 84.ALVA COM NORD IFN SRL▼ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 94,4 K RON | |
| 85 | 85.SANARIS IFN SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 145,5 K RON | |
| 86 | 86.HAPOFI IMPEX IFN SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 42,7 K RON | |
| 87 | 87.WISEL EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 839 RON | |
| 88 | 88.CORSIG INTER SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 4,1 K RON | |
| 89 | 89.FOLAS CONSULTING - AGENT ASIGURARI SRL▼ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 10,0% | 0,0% | 21,5 K RON | |
| 90 | 90.SANDASIG CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 53 | Sat Valea Borului, Comuna Ceraşu, Prahova | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 149,9 K RON | |
| 91 | 91.SAFETY CAR PARTS S.R.L.▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | -37,1 K RON | |
| 92 | 92.CIRUS DIANTHUS SRL▼ 37 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 166,6 K RON | |
| 93 | 93.MENESTYS SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 94 | 94.BROKNICK COMPANY SRL▼ 11 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 10,0% | 0,0% | 20,2 K RON | |
| 95 | 95.CODASIG SRL▼ 40 | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 38,8 K RON | |
| 96 | 96.BYAMYR IMPACT SRL▼ 13 | Sat Buzota, Comuna Apostolache, Prahova | 10,0% | 0,0% | -31 RON | |
| 97 | 97.SIMASIG SOLUTIONS SRL▲ 87 | Sat Plaiu, Comuna Talea, Prahova | 1— | — | 29 K RON | |
| 98 | 98.CIPADY COM SRL▼ 15 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 10,0% | 0,0% | 69,1 K RON | |
| 99 | 99.AMIO ASIG SRL▼ 16 | ***localitatea negasita***, Prahova | 10,0% | 0,0% | 64,5 K RON | |
| 100 | 100.SIMCO LIFE SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 321,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Prahova
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
201 firme · 299,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
71 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
91 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
5 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 798,1 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 385,2 K RON