Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Prahova după angajați în 2013
343 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 553. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 26.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DESTINE BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.TERA M3 SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 150,6 K RON | |
| 3 | 3.ROSTER IFN SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 220,0% | 0,0% | 520,1 K RON | |
| 4 | 4.CAMPION BROKER DE ASIGURARE ȘI REASIGURARE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 22▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 510,9 K RON | |
| 5 | 5.MAXYGO BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 20 K RON | |
| 6 | 6.RUBI TRUST SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 19▼ 24 % | ▼ 24 % | -423,8 K RON | |
| 7 | 7.KAPHONE SRL▲ 3 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 84,8 K RON | |
| 8 | 8.SPINVOLTA RICOM IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 313,2 K RON | |
| 9 | 9.ANKER IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.ADEG CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 322,6 K RON | |
| 11 | 11.IDENTIC SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 224,3 K RON | |
| 12 | 12.FOREX AMD SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 110,0% | 0,0% | -8,1 K RON | |
| 13 | 13.BARON ASIGURARI ASISTENT DE BROKER SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -89,9 K RON | |
| 14 | 14.CASA DE SCHIMB VALUTAR TAF EXCHANGE SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -37,2 K RON | |
| 15 | 15.ARTDECO CREDITE IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,0% | 0,0% | 84,8 K RON | |
| 16 | 16.ROLLEX MAGAZIN UNIVERSAL IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,0% | 0,0% | 195,2 K RON | |
| 17 | 17.BIVASIG SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,0% | 0,0% | 97,2 K RON | |
| 18 | 18.FILOTI INVEST IFN SRL▲ 8 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 352,3 K RON | |
| 19 | 19.DIPROMI IFN SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 10,6 K RON | |
| 20 | 20.ELITCO SERV IFN SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 26,8 K RON | |
| 21 | 21.DORAL - CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 93,5 K RON | |
| 22 | 22.YESCASH CONVERT IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 3 K RON | |
| 23 | 23.ADEG FINANCE SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 121,8 K RON | |
| 24 | 24.FINDOR - 04 SERV SRL▲ 2 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 50,3 K RON | |
| 25 | 25.SWEETCREDIT INVEST IFN SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,0% | 0,0% | 228,6 K RON | |
| 26 | 26.HOBBIT BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 61,4 K RON | |
| 27 | 27.VITNIC IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 176,5 K RON | |
| 28 | 28.SIZERA SRL▼ 2 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 50,0% | 0,0% | 15,2 K RON | |
| 29 | 29.BODMAR COM SERV SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | -76,4 K RON | |
| 30 | 30.DAVGON CREDIT SRL▼ 4 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 48,2 K RON | |
| 31 | 31.ASIFORT BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,0% | 0,0% | 28,2 K RON | |
| 32 | 32.AVANTAJ EXPERT CREDIT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5— | — | — | -88,2 K RON |
| 33 | 33.AVLISCON IFN SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 5,4 K RON | |
| 34 | 34.GAREM IMPEX IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | -55,4 K RON | |
| 35 | 35.RAVIMO SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | 94,3 K RON | |
| 36 | 36.HAPOFI IMPEX IFN SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 74,7 K RON | |
| 37 | 37.TALANAUR IFN SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -8,8 K RON | |
| 38 | 38.RELIEF IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 197,6 K RON | |
| 39 | 39.CODASIG SRL▲ 17 | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 11,6 K RON | |
| 40 | 40.CARSIUM IFN SRL▼ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | 112,8 K RON | |
| 41 | 41.FORTIS FINANCE SRL▼ 7 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,0% | 0,0% | 27,8 K RON | |
| 42 | 42.GENS K2 MERCERIA MARQUISETTE S.R.L.▲ 14 | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -29 K RON | |
| 43 | 43.SORASIG CONSULTING SRL▼ 9 | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 40,0% | 0,0% | 39,1 K RON | |
| 44 | 44.HARIDEEA GRUP SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | -14,5 K RON | |
| 45 | 45.HUANITA LUC IFN SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 101,9 K RON | |
| 46 | 46.STELIS STOC IFN SRL▲ 38 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 249,3 K RON | |
| 47 | 47.ALVA EUROMED CONCEPT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 36,6 K RON | |
| 48 | 48.ANARKYN IFN SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40,0% | 0,0% | 200,7 K RON | |
| 49 | 49.DAMAD AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 72,1 K RON | |
| 50 | 50.FANX PROTECT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 36 K RON | |
| 51 | 51.ANNBROK CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 8,5 K RON | |
| 52 | 52.GENESIS BIOPARTNER SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 4— | — | — | -464,7 K RON |
| 53 | 53.DALIN IFN SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 38,9 K RON | |
| 54 | 54.ALVA COM IFN SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -202,7 K RON | |
| 55 | 55.ALVA EUROMED PREST SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | -120,2 K RON | |
| 56 | 56.ALVA COM - NEW IFN SRL▲ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 152,9 K RON | |
| 57 | 57.HAPOFI NORD IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 72,4 K RON | |
| 58 | 58.MULTIFINANCE SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 30,0% | 0,0% | 64 K RON | |
| 59 | 59.PAGAS IMPEX AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 23,9 K RON | |
| 60 | 60.HAPOFI IFN SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 131,7 K RON | |
| 61 | 61.ALVA EUROMED CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 22,8 K RON | |
| 62 | 62.ALVA COM NORD IFN SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 129,6 K RON | |
| 63 | 63.LEOMAR SERV SRL▲ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -47,3 K RON | |
| 64 | 64.CORSIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 66,6 K RON | |
| 65 | 65.NOVAROM IFN SRL▼ 9 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 30,0% | 0,0% | 19,7 K RON | |
| 66 | 66.CREDIT BOND IFN SRL▼ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -46 K RON | |
| 67 | 67.YESALL ASIG SRL▲ 17 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 34,3 K RON | |
| 68 | 68.CIRUS DIANTHUS SRL▼ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 30,0% | 0,0% | 34,6 K RON | |
| 69 | 69.EPTASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 13 | Sat Teişani, Comuna Teişani, Prahova | 30,0% | 0,0% | 4,8 K RON | |
| 70 | 70.AVLISDAN GOLD SRL▼ 14 | Municipiul Câmpina, Prahova | 30,0% | 0,0% | 10,1 K RON | |
| 71 | 71.GALVATRONA MOND SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 30,0% | 0,0% | 58,3 K RON | |
| 72 | 72.TANPET PTG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 16 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 30,0% | 0,0% | 4,6 K RON | |
| 73 | 73.HOUSE OF LUXURY FASHION S.R.L.▼ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 30,0% | 0,0% | -37,2 K RON | |
| 74 | 74.COSYAL SOLUTIONS SRL▲ 10 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 27,5 K RON | |
| 75 | 75.ASITEMADAS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 41 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 7 K RON | |
| 76 | 76.ADECAR BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 8 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 52 K RON | |
| 77 | 77.WIN TIPS MVG CONSULTING SRL▼ 43 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 99,5 K RON | |
| 78 | 78.AMAROB GOLD PLUS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3— | — | — | 34,3 K RON |
| 79 | 79.NICRANA PREST IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3— | — | — | 171,9 K RON |
| 80 | 80.CROMA - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 130 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 2— | — | 9,8 K RON | |
| 81 | 81.COMAR INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 25,5 K RON | |
| 82 | 82.AMICAN IFN SRL▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 6,9 K RON | |
| 83 | 83.ROVANA SERV SRL▲ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,4 K RON | |
| 84 | 84.PRO HOME COM IFN SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,0% | 0,0% | 25,8 K RON | |
| 85 | 85.CATOS IMPEX IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 49,3 K RON | |
| 86 | 86.CEHMOND SRL▼ 85 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | -5,6 K RON | |
| 87 | 87.RISTAR SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -15,7 K RON | |
| 88 | 88.SOLGRAF IFN SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,0% | 0,0% | 116,1 K RON | |
| 89 | 89.FOLAS CONSULTING - AGENT ASIGURARI SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,0% | 0,0% | 140,3 K RON | |
| 90 | 90.HAPOFI GOLD IFN SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 36,9 K RON | |
| 91 | 91.SANARIS COM IFN SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 30,9 K RON | |
| 92 | 92.BROKNICK COMPANY SRL▼ 8 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 20,0% | 0,0% | 3,8 K RON | |
| 93 | 93.NEW VISION BROKER DE ASIGURARE - REASIGURARE SRL▼ 9 | Comuna Băneşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -2,2 K RON | |
| 94 | 94.AMIO ASIG SRL▼ 10 | ***localitatea negasita***, Prahova | 20,0% | 0,0% | 56,7 K RON | |
| 95 | 95.INISIMA & DAV IFN SRL▼ 11 | Sat Bodeşti, Comuna Poseşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 81 K RON | |
| 96 | 96.GAREM GOLD IFN SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 9,5 K RON | |
| 97 | 97.ZALOTI GRUP SRL▼ 63 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 27,2 K RON | |
| 98 | 98.GEPAV INTERFIN SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -18,3 K RON | |
| 99 | 99.SAKA EXCHANGE SRL▼ 65 | Municipiul Câmpina, Prahova | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 55,3 K RON | |
| 100 | 100.AUTHENTIC GOLD OFFICE IFN SRL▲ 22 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 60,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Prahova
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
201 firme · 299,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
71 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
91 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
5 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 798,1 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 385,2 K RON