Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după angajați în 2022
811 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.590. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 63.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SUPERCOOP SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 63▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 475,7 K RON | |
| 2 | 2.NEMASE COMPROD SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 40▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 462,4 K RON | |
| 3 | 3.TURNUL BERARILOR SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 40▼ 31 % | ▼ 31 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.GRAND HOTEL CEAHLAU SA▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 38▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 5 | 5.RO COM CENTRAL SA▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 395 K RON | |
| 6 | 6.MAGIRUS COM SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 808,4 K RON | |
| 7 | 7.CONDOR SRL▲ 1 | Comuna Dulceşti, Neamţ | 330,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.GRUP ROYAL SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 33▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 7,4 K RON | |
| 9 | 9.DAVIDONIX INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 33▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 19,6 K RON | |
| 10 | 10.HANUL ANCUȚEI TURISM SRLnou | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 32— | — | 2,2 mil. RON | |
| 11 | 11.DURO INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 31▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 27,7 K RON | |
| 12 | 12.EDEN VALLEY SRL= | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 290,0% | 0,0% | 530,7 K RON | |
| 13 | 13.ARISTOCRATIS CENTER SRL▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 28▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 14 | 14.DELY DONATELLO SRL▼ 1 | Oraş Roznov, Neamţ | 28▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.UPS OVIDIU SRL▼ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | -344,7 K RON | |
| 16 | 16.EGBIMAR PROD COM SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 26▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 1 mil. RON | |
| 17 | 17.VENEZIA STUDIO S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 26— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 18 | 18.PADCONS SRLnou | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 23▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 270,4 K RON | |
| 19 | 19.MINERVA SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 232,8 K RON | |
| 20 | 20.MOLDOTURISM SRL▲ 4 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 353,8 K RON | |
| 21 | 21.RIO VERMAR SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 22 | 22.HOTEL VICTORIA S.R.L.▼ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 640,4 K RON | |
| 23 | 23.ALEXVAS NERO SRL▼ 8 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 487,3 K RON | |
| 24 | 24.SAFOUR DANIA SRLnou | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 567,9 K RON | |
| 25 | 25.KING'S PUB SRL▼ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 163 K RON | |
| 26 | 26.A & C COMPANY SRL▼ 4 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 190,0% | 0,0% | 457,1 K RON | |
| 27 | 27.DANIA SHAORMA S.R.L.▲ 43 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 28 | 28.CAMPING TROIAN SRL▼ 9 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 207,6 K RON | |
| 29 | 29.SNM IMPEX SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 17— | — | 8,9 K RON | |
| 30 | 30.BIMARBI AMBIENT S.R.L.▲ 5 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -130,1 K RON | |
| 31 | 31.PRODIGYON SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 424,3 K RON | |
| 32 | 32.R & G DESIGN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 802,2 K RON | |
| 33 | 33.U-LOUNGE RISTO&BAR S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16— | — | 4,2 K RON | |
| 34 | 34.ARLES SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 434,9 K RON | |
| 35 | 35.MICRO INVEST SRL▲ 46 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 595,4 K RON | |
| 36 | 36.BAHIA & NOVI SRL▼ 1 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1 mil. RON | |
| 37 | 37.CAFFITALY SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 155,3 K RON | |
| 38 | 38.PENSIUNEA VĂRATEC SRL▼ 3 | Sat Văratec, Comuna Agapia, Neamţ | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 189,4 K RON | |
| 39 | 39.CORA DO PRODCOM SRL▼ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 109,7 K RON | |
| 40 | 40.MONDOPROD ARPIMEX SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 383,2 K RON | |
| 41 | 41.BAICONUR IMPEX SRL▼ 8 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 140,0% | 0,0% | 11 K RON | |
| 42 | 42.EDENTUR SRL▼ 11 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 104,1 K RON | |
| 43 | 43.DMC TRADE CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 674,7 K RON | |
| 44 | 44.MARYPACK SRL▼ 18 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 443,8 K RON | |
| 45 | 45.PIZZA 21 SRL▼ 30 | Municipiul Roman, Neamţ | 14▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 252,5 K RON | |
| 46 | 46.PIZZERIA LA CUPTOR S.R.L.▼ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 258,5 K RON | |
| 47 | 47.PAULVAS NERO S.R.L.▲ 23 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 14▲ 75 % | ▲ 75 % | 666,8 K RON | |
| 48 | 48.REI COM SRL▼ 15 | Sat Lunca, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 49 | 49.COZLA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 242,5 K RON | |
| 50 | 50.CAMITEMA CLUB SRL▼ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 251,9 K RON | |
| 51 | 51.ALY & BEN SRL▲ 2 | Sat Ticoş-Floarea, Comuna Taşca, Neamţ | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 130,3 K RON | |
| 52 | 52.CASA BABYLON SRL▼ 28 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 13▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 170,6 K RON | |
| 53 | 53.FOOD DUEDMI SRL▼ 25 | Municipiul Roman, Neamţ | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 13,3 K RON | |
| 54 | 54.MAGTEC PROD COM SRL▼ 19 | Comuna Secuieni, Neamţ | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 564,3 K RON | |
| 55 | 55.ŞER TRANS SRL▼ 13 | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 120,0% | 0,0% | 88,4 K RON | |
| 56 | 56.NOIR CINQ SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 91,3 K RON | |
| 57 | 57.IANIS TRADING SRL▼ 4 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 306,4 K RON | |
| 58 | 58.MĂIERUŞ TARCĂU SRL▼ 16 | Sat Stejaru, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 120,0% | 0,0% | -31,1 K RON | |
| 59 | 59.ZAVATI PIZZA S.R.L.▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 460,2 K RON | |
| 60 | 60.TOSCA IMPEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 319,6 K RON | |
| 61 | 61.CAPRIOARA SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 38,2 K RON | |
| 62 | 62.ROTMARK SRL▼ 9 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 792,3 K RON | |
| 63 | 63.TAVERNA CEAHLĂU SRL▼ 35 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 627,6 K RON | |
| 64 | 64.L & J PALII COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 11— | — | — | 2,9 K RON |
| 65 | 65.BRAVES SRL▲ 28 | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 471,8 K RON | |
| 66 | 66.ANA MOTEL SRL▼ 13 | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 100,0% | 0,0% | 97,3 K RON | |
| 67 | 67.SUPER CENTRAL SRL▼ 4 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 42,9 K RON | |
| 68 | 68.FORT N & A SRL▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,5 K RON | |
| 69 | 69.LAGUODERA ANOCATO SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 400,2 K RON | |
| 70 | 70.BERĂRIA NENEA IANCU SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 100,0% | 0,0% | -66,8 K RON | |
| 71 | 71.REAL CONS SRL▼ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 106,9 K RON | |
| 72 | 72.ADITORIA HOTEL SRL▼ 19 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 100,0% | 0,0% | 395,9 K RON | |
| 73 | 73.EVISPAD S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10— | — | — | 3,2 K RON |
| 74 | 74.CRIS EXPRES SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 90,0% | 0,0% | 100,6 K RON | |
| 75 | 75.IULI CLUB SRLnou | Sat Români, Comuna Români, Neamţ | 9— | — | 106,9 K RON | |
| 76 | 76.PINTO KLUB SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 138,1 K RON | |
| 77 | 77.TEMPLE FOOD COMPANY SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 90,0% | 0,0% | 289,3 K RON | |
| 78 | 78.ADIABAR SRL▼ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 604,1 K RON | |
| 79 | 79.EUPHORIA BAR SRL▼ 37 | Municipiul Roman, Neamţ | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 71,2 K RON | |
| 80 | 80.CORONABUSINESS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 9,8 K RON | |
| 81 | 81.PRO KARILI SRL▲ 28 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 11,1 K RON | |
| 82 | 82.DUMILEX SRL▲ 27 | Municipiul Roman, Neamţ | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 475,8 K RON | |
| 83 | 83.CASA AFETELOR SRL▼ 13 | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 80,0% | 0,0% | 319,8 K RON | |
| 84 | 84.IRIS NET SRL▼ 14 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 80,0% | 0,0% | 420,6 K RON | |
| 85 | 85.CRIS CARM SRL▼ 32 | Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamţ | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 139 K RON | |
| 86 | 86.SAYMUR SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 22,1 K RON | |
| 87 | 87.BTZ EDEN SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 18,7 K RON | |
| 88 | 88.ADI XXL SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 8— | — | 48 K RON | |
| 89 | 89.SELBONO PIZZERIA S.R.L.▼ 8 | Sat Ingăreşti, Comuna Urecheni, Neamţ | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 371,4 K RON | |
| 90 | 90.BRAUCO FOOD COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8— | — | — | 439,6 K RON |
| 91 | 91.MARCOLAR COM SRL▼ 10 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 70,0% | 0,0% | 65,8 K RON | |
| 92 | 92.CIAO GRUP DISTRIBUTION SRL▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 66,7 K RON | |
| 93 | 93.CODRIN & ALEX SRL= | Sat Sagna, Comuna Sagna, Neamţ | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -10,7 K RON | |
| 94 | 94.ANDACOS 2006 SRL▼ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 44,7 K RON | |
| 95 | 95.MIORITIC IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 70,0% | 0,0% | 104,3 K RON | |
| 96 | 96.OLY & OLIVIAN SRL▼ 26 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 169 K RON | |
| 97 | 97.WEST GAL TOUR SRL▲ 297 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7— | — | 1,2 K RON | |
| 98 | 98.CITY FOOD TRUST S.R.L.▲ 296 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7— | — | 1 mil. RON | |
| 99 | 99.HIDEOUT POINT S.R.L.▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 70,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 100 | 100.HYPER PIZZA CGP S.R.L.nou | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 7— | — | — | 200,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON