Top 100 firme — Sănătate, Mureș după angajați în 2024
1.056 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.844. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 256.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL MEDICAL TOPMED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 256▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 15,6 mil. RON | |
| 2 | 2.NOVA VITA HOSPITAL SA= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 205▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 3 | 3.TOP TRADING SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 114▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 4 | 4.OPTICA OPTOFARM SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 824,5 K RON | |
| 5 | 5.CARDIO MED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 48▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.COSAMEXT SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 440,0% | 0,0% | -1 mil. RON | |
| 7 | 7.DORA MEDICALS SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 41▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.MEDEX VITAL SERV SRL▲ 680 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 39— | — | -6,8 mil. RON | |
| 9 | 9.MURES HEALTHCARE GROUP S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 8 K RON | |
| 10 | 10.SEVALIA MEDICA S.R.L.▲ 5 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 33▲ 50 % | ▲ 50 % | 330,4 K RON | |
| 11 | 11.PSYCHOBIOMED CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 320,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.REHABCARE SRL▼ 3 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 6,2 K RON | |
| 13 | 13.OXIMED-HBOT SRL▲ 13 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 27▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 230,7 K RON | |
| 14 | 14.ACTAMEDICA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24▼ 20 % | ▼ 20 % | 4,7 mil. RON | |
| 15 | 15.DR SZASZ REHAB CENTER S.R.L.▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 240,0% | 0,0% | 159,3 K RON | |
| 16 | 16.RESZANA CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 154,7 K RON | |
| 17 | 17.DR.AMER CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 220,0% | 0,0% | 457,5 K RON | |
| 18 | 18.PSIHOSAN SERV SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 408,3 K RON | |
| 19 | 19.NOE PSIHOCENTER SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 20 | 20.COMVIV SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 947,3 K RON | |
| 21 | 21.GECODENT SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 599,8 K RON | |
| 22 | 22.PROCARDIA HEALTH SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 288,6 K RON | |
| 23 | 23.TOPMED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 24 | 24.DENTALTOP SRL▲ 5 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 264,7 K RON | |
| 25 | 25.CENTRUL LIBERTA S.R.L.▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 8,3 K RON | |
| 26 | 26.POPMED SERV S.R.L.▼ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 180,0% | 0,0% | 713,8 K RON | |
| 27 | 27.RALMED CENTRU MEDICAL SRL▼ 10 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 1,9 K RON | |
| 28 | 28.POMADENT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 546,3 K RON | |
| 29 | 29.SMILE EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 160,0% | 0,0% | 492,6 K RON | |
| 30 | 30.BABE SRL▼ 2 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 899 K RON | |
| 31 | 31.STILMED SRL▲ 2 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 25 K RON | |
| 32 | 32.MULTIPLANSERV SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 2 mil. RON | |
| 33 | 33.DAMY ORTOMED S.R.L.▲ 11 | Municipiul Reghin, Mureş | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 389,6 K RON | |
| 34 | 34.SIM MED SRL▼ 5 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 39,7 K RON | |
| 35 | 35.MEDIAB SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 53,2 K RON | |
| 36 | 36.OMNIPRAX MEDICALS SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 130,0% | 0,0% | 110,9 K RON | |
| 37 | 37.MICO ASIST DOM SRL▲ 9 | Sat Daia, Comuna Apold, Mureş | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 67,7 K RON | |
| 38 | 38.DENTOSIM-QUEEN SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 130,0% | 0,0% | 267,7 K RON | |
| 39 | 39.POLIDENT SRL▼ 1 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 120,0% | 0,0% | 444,2 K RON | |
| 40 | 40.ANGIO CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 120,0% | 0,0% | 2 mil. RON | |
| 41 | 41.SAN-DORA MED SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 3,5 mil. RON | |
| 42 | 42.ALGO MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 110,0% | 0,0% | 659,3 K RON | |
| 43 | 43.IMPLANT DENTAL OFFICE S.R.L.▲ 18 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 228,1 K RON | |
| 44 | 44.DENTATUS COMIMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 459,8 K RON | |
| 45 | 45.TOMMYDENT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 553,7 K RON | |
| 46 | 46.MCA HEALTH CARE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 229 K RON | |
| 47 | 47.SANTA VIVA MED SRL▼ 3 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 100,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 48 | 48.RS DIAGNOSTICS SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 979,4 K RON | |
| 49 | 49.CENTRUL MEDICAL SANHEALTH S.R.L.▲ 58 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.OPTOLENS SRL▲ 638 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9— | — | -64,3 K RON | |
| 51 | 51.VIZUAL MED SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 90,0% | 0,0% | 458,1 K RON | |
| 52 | 52.OLI KINETIC SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -1,2 K RON | |
| 53 | 53.CARIT SAN MEDICAL SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 278,8 K RON | |
| 54 | 54.MIRVALDENT SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 898,2 K RON | |
| 55 | 55.ALGOCALM II SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 178,3 K RON | |
| 56 | 56.MARMED SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 244,1 K RON | |
| 57 | 57.DENTEXPERT SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80,0% | 0,0% | 257,9 K RON | |
| 58 | 58.ZONA MED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80,0% | 0,0% | 45,3 K RON | |
| 59 | 59.OMY PLUS MED SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80,0% | 0,0% | 218,5 K RON | |
| 60 | 60.CLINICA DENTAVIK SRL▲ 1 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 47 K RON | |
| 61 | 61.CENTRU MEDICAL VERITAS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Reghin, Mureş | 80,0% | 0,0% | 521,4 K RON | |
| 62 | 62.FIZIONOVA SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80,0% | 0,0% | 137,9 K RON | |
| 63 | 63.ORTOMEDI SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,0% | 0,0% | 207,9 K RON | |
| 64 | 64.FELANA DENT SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 100,3 K RON | |
| 65 | 65.SOLV PSIHOMED CENTER SRL▼ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 70,0% | 0,0% | 76,2 K RON | |
| 66 | 66.DA DENT SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,0% | 0,0% | 71,7 K RON | |
| 67 | 67.ORTOPED VB SRL▲ 140 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 1,3 mil. RON | |
| 68 | 68.TERMUNMED SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 134,2 K RON | |
| 69 | 69.PAN HEALTH SRL▼ 28 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 70 | 70.ANIMUS MARA SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 590,6 K RON | |
| 71 | 71.ALE FIZIOMED PLUS SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 303,1 K RON | |
| 72 | 72.RSA CASA ELY CENTRUM S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 7,3 K RON | |
| 73 | 73.CABIMED SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 205,5 K RON | |
| 74 | 74.SIKMED SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 528,8 K RON | |
| 75 | 75.FELIX DENT SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 497,7 K RON | |
| 76 | 76.B & B MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 60,0% | 0,0% | 36,3 K RON | |
| 77 | 77.DR X-RAY SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 157,1 K RON | |
| 78 | 78.SMART DENTAL CLINIC SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 752,5 K RON | |
| 79 | 79.SOREL SI SORELA SRL▼ 7 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 60,0% | 0,0% | 5,6 K RON | |
| 80 | 80.CABINET MEDICAL-SALINELE ROMAN SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 60,0% | 0,0% | 2,9 K RON | |
| 81 | 81.PERFECT SMILE CLINIC SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 69,4 K RON | |
| 82 | 82.SAN SYILVAN SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,0% | 0,0% | 30,7 K RON | |
| 83 | 83.HIPOCRATE 2000 SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,0% | 0,0% | 28,7 K RON | |
| 84 | 84.ALGOCALM SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,0% | 0,0% | 125 K RON | |
| 85 | 85.POLICRISDENT SRL▼ 13 | Municipiul Reghin, Mureş | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 10,2 K RON | |
| 86 | 86.AGIMED SRL▼ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 50,0% | 0,0% | 143,9 K RON | |
| 87 | 87.3G RX SRL▼ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 74,5 K RON | |
| 88 | 88.MEDASIST CLINIQUE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -39,9 K RON | |
| 89 | 89.DENTALMAR SRL▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 80,9 K RON | |
| 90 | 90.DENTANET LAB SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,0% | 0,0% | -94,9 K RON | |
| 91 | 91.KRAUSS KLINIK SRL▲ 116 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 2,3 mil. RON | |
| 92 | 92.TOPMED TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,0% | 0,0% | -72,1 K RON | |
| 93 | 93.PSIHOTIP CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,0% | 0,0% | 37,9 K RON | |
| 94 | 94.MEDIPULS TRANS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,0% | 0,0% | 247,7 K RON | |
| 95 | 95.YANNETT GMY DENT SRL▼ 10 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 50,0% | 0,0% | 721,7 K RON | |
| 96 | 96.M&S HIPOMED SRL▼ 11 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 50,0% | 0,0% | 81,6 K RON | |
| 97 | 97.HUMAN EUROLAB SRL▼ 25 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -25,7 K RON | |
| 98 | 98.EDNA QUEEN GYN SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 293,2 K RON | |
| 99 | 99.HAPPY DEEA DENT S.R.L.▼ 14 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 50,0% | 0,0% | -32,6 K RON | |
| 100 | 100.FARENEST DENT SRL▲ 107 | Sat Bălăuşeri, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 39,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Mureș
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
464 firme · 474,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
296 firme · 148,2 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
9 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
77 firme · 51 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
28 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
121 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
3 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 144,9 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 85,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 61,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 18,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 10,9 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON