Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Ilfov după angajați în 2011
308 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.353. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 551.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GARDEN CENTER GRUP SRL▲ 1 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 551▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 252,2 K RON | |
| 2 | 2.LEADER INTERNATIONAL S.R.L.▲ 1 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 367▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 160,1 K RON | |
| 3 | 3.ROMSUINTEST PERIS SA▼ 2 | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 262▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | -85,1 mil. RON | |
| 4 | 4.S.M.P. BERLIN SRL▲ 1 | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 122▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 232 K RON | |
| 5 | 5.CORTEVA AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Sat Şindriliţa, Comuna Găneasa, Ilfov | 117▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 10,7 mil. RON | |
| 6 | 6.AVICOM AGRO COMPANY S.A.▼ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 92▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 234 K RON | |
| 7 | 7.PICOVIT - ROM IMPEX SRL= | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 84▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 655,5 K RON | |
| 8 | 8.SILVAREX 2001 SRL▲ 1 | Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov | 43▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 986 K RON | |
| 9 | 9.DANUBE DELTA STURGEON FARM SA▲ 4 | Oraş Otopeni, Ilfov | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 57,8 K RON | |
| 10 | 10.INSTITUTUL DE CERCETARE SI PRODUCTIE PENTRU PASARI SI ANIMALE MICI BALOTESTI SA▲ 2 | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 26▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -3,8 mil. RON | |
| 11 | 11.SUINPROD SA▼ 3 | Sat Cernica, Comuna Cernica, Ilfov | 26▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | -642,7 K RON | |
| 12 | 12.AGRICOMPROD SRL▲ 3 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.MUFI SRL▲ 12 | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 20▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 34,1 K RON | |
| 14 | 14.VALERIS SRL= | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 17▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 9,8 K RON | |
| 15 | 15.AGROKAISER SRL▲ 10 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 16 | 16.VOG FRESH SRLnou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 16— | — | — | 161,9 K RON |
| 17 | 17.AGRICOLA FM ALUNIS SRL▼ 6 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 15▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 39,7 K RON | |
| 18 | 18.DOWIVIAN IMPEX SRL▲ 5 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 65,4 K RON | |
| 19 | 19.HER & STRA CYPRINUS SRL▲ 15 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 954,8 K RON | |
| 20 | 20.SNACK - OCCIDENT S.R.L.nou | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 13— | — | 191,5 K RON | |
| 21 | 21.AGRICOM IMPEX SRLnou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 13— | — | 140,4 K RON | |
| 22 | 22.AGRO D.N. 2 SRL▲ 1 | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 965,7 K RON | |
| 23 | 23.AGROPOL POPESTI-LEORDENI SA▲ 16 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 8,9 K RON | |
| 24 | 24.UNICOM 3N 2000 SRLnou | Comuna Chiajna, Ilfov | 11— | — | -1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.DI-CO SERVICE SRL▲ 4 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -148,9 K RON | |
| 26 | 26.NATURAL FARM INT. SRL▲ 8 | Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -183,2 K RON | |
| 27 | 27.EURO PLANT CONSTRUCT-INVEST SRL▲ 2 | Sat Dărăşti-Ilfov, Comuna Dărăşti-Ilfov, Ilfov | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,8 K RON | |
| 28 | 28.MADRA ART SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 110,0% | 0,0% | -76,9 K RON | |
| 29 | 29.AGRO MGS PROD CALINESTI SRL▲ 10 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 1 mil. RON | |
| 30 | 30.AGROMEC CĂCIULAŢI SRL▼ 1 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 100,0% | 0,0% | 428,9 K RON | |
| 31 | 31.AGROINDUSTRIALA GIUBEGA SRL▲ 18 | Oraş Otopeni, Ilfov | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 237,7 K RON | |
| 32 | 32.PRODAMIX COMPANY SRL▲ 17 | Oraş Voluntari, Ilfov | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 59,1 K RON | |
| 33 | 33.PICMAR - PROD.COM SRLnou | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 9— | — | 252,4 K RON | |
| 34 | 34.D & D HOUSE SRL▲ 5 | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 21,4 K RON | |
| 35 | 35.GAZON SERVICES SRL▼ 1 | Comuna Dărăşti-Ilfov, Ilfov | 90,0% | 0,0% | 28,9 K RON | |
| 36 | 36.PASSIONIX INTERNATIONAL SRL▼ 19 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 9▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | -84,6 K RON | |
| 37 | 37.ANIO PROD SRL▲ 2 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 80,0% | 0,0% | 338,7 K RON | |
| 38 | 38.FRANKFURT IMPEX PROD SRL▼ 20 | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 8▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -352,4 K RON | |
| 39 | 39.PISCICOLA ILFOV SA= | Comuna Baloteşti, Ilfov | 80,0% | 0,0% | -55,5 K RON | |
| 40 | 40.VICKI POND SRL▼ 6 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 834,3 K RON | |
| 41 | 41.GELDA COM IMPEX 2002 SRL▲ 15 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 2,5 mil. RON | |
| 42 | 42.AVIAN FERMA PROD SRL▼ 17 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 6 K RON | |
| 43 | 43.SPARK TRADING SRL▲ 21 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | -77,1 K RON | |
| 44 | 44.PORCI PLUS SRL▲ 46 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | -1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.RAMAND SHOP S.R.L.nou | Sat Tânganu, Comuna Cernica, Ilfov | 8— | — | — | 14,3 K RON |
| 46 | 46.EURO VELSTAND SRLnou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 8— | — | — | -276,5 K RON |
| 47 | 47.AGRO CEAUSU SRL▼ 8 | Comuna Vidra, Ilfov | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 850,7 K RON | |
| 48 | 48.CONCORD TRADING SRL▲ 23 | Comuna Chiajna, Ilfov | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 8,4 K RON | |
| 49 | 49.SIXTIES RESTAURANTS S.R.L.▼ 4 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 70,0% | 0,0% | -187,1 K RON | |
| 50 | 50.TRANS-IMPEX STEFANIA 95 SRL▲ 21 | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 210,5 K RON | |
| 51 | 51.EURO STARSEM SRL▼ 2 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 60,0% | 0,0% | -192,8 K RON | |
| 52 | 52.AGRO DINITA SRL▲ 58 | Sat Micşuneştii-Moara, Comuna Nuci, Ilfov | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 15,3 K RON | |
| 53 | 53.PARTENERIAT MOBIL SRL▲ 57 | Sat Posta, Comuna Cernica, Ilfov | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 18,6 K RON | |
| 54 | 54.BIO FERMA VLASIA SRL▲ 104 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 6— | — | -149,8 K RON | |
| 55 | 55.T & B GENETIC AGRO-CONSTRUCT SRL▲ 103 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 6— | — | 96,5 K RON | |
| 56 | 56.PACIFICA EUROSILVA SRL▲ 54 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | -79,1 K RON | |
| 57 | 57.NELUCOM SRL▼ 1 | Comuna Corbeanca, Ilfov | 50,0% | 0,0% | 135,8 K RON | |
| 58 | 58.GRADISTEA IMPEX SRL▼ 2 | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 50,0% | 0,0% | 544,9 K RON | |
| 59 | 59.AGROPROD 208 SRL▲ 12 | Comuna Dascălu, Ilfov | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 919,6 K RON | |
| 60 | 60.LAVA PRODIMPEX SRL▼ 26 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | -251,4 K RON | |
| 61 | 61.SUN MEDIA SRL▼ 5 | Sat Ciofliceni, Comuna Snagov, Ilfov | 50,0% | 0,0% | 91,2 K RON | |
| 62 | 62.AGRO NEB 123 SRL▼ 13 | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 27 K RON | |
| 63 | 63.EUROTEL AGRO SRL▼ 7 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 50,0% | 0,0% | 342,6 K RON | |
| 64 | 64.GHEPY GRUP SRL▲ 7 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -3,1 K RON | |
| 65 | 65.BAMVIP AGRO SRL▼ 20 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 326 K RON | |
| 66 | 66.DOMENIILE SALAMEH RENEWABLES S.R.L.▼ 2 | Oraş Otopeni, Ilfov | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 520,7 K RON | |
| 67 | 67.RED FISH SRL▲ 4 | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -197,6 K RON | |
| 68 | 68.LAVINIA TRADING SRL▼ 19 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 37 K RON | |
| 69 | 69.AQUA NEREIDA SRL▲ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 58,6 K RON | |
| 70 | 70.MOVILCOM SRL▲ 1 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -427,3 K RON | |
| 71 | 71.APOFIS AGRO SRL▼ 7 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 15,5 K RON | |
| 72 | 72.SERE VITAN BARZESTI S.R.L.▼ 8 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 40,0% | 0,0% | -60,9 K RON | |
| 73 | 73.AGROMEC VIDRA S.R.L.▼ 9 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Ilfov | 40,0% | 0,0% | 14,4 K RON | |
| 74 | 74.AGROGENERAL VLASIA SRL▼ 25 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 50,6 K RON | |
| 75 | 75.GABI MULINEX 94 COMIMPEX SRL▼ 26 | Comuna Brăneşti, Ilfov | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 33,1 K RON | |
| 76 | 76.APOLLO FOREST SRL▼ 5 | Comuna Brăneşti, Ilfov | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 58,4 K RON | |
| 77 | 77.AGRO ZOO GAIC IMPEX SRL▲ 33 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 21,4 K RON | |
| 78 | 78.AVIS 2001 SRL▼ 14 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 40,0% | 0,0% | -88,4 K RON | |
| 79 | 79.ANI AGRO M & D SRL▼ 23 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 69,2 K RON | |
| 80 | 80.ANIMPROD SRLnou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 4— | — | 25,2 K RON | |
| 81 | 81.B.G.B. PRODCOM SRL▲ 77 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 4— | — | 14 K RON | |
| 82 | 82.EURO AGROZOO SRL▼ 26 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -572,5 K RON | |
| 83 | 83.FERTILSPORCHIM SRL▼ 12 | Sat Sinteşti, Comuna Vidra, Ilfov | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 138,2 K RON | |
| 84 | 84.G&V AGRO INTERNATIONAL SRL▼ 28 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -1,1 mil. RON | |
| 85 | 85.AGRO CRISMAR SRL▼ 14 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 531,7 K RON | |
| 86 | 86.GABRIEL SRLnou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 4— | — | 33,8 K RON | |
| 87 | 87.BACRY UNIVERSAL AGRO SRL▲ 3 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 5,6 K RON | |
| 88 | 88.REVICO AGRO S.R.L.▲ 70 | Sat Pasărea, Comuna Brăneşti, Ilfov | 4— | — | -160,2 K RON | |
| 89 | 89.INTIM SPECIAL EXPRES TRIO FRATELO PRODUCTIE SI SERVICII SRL▼ 18 | Sat Moara Domnească, Comuna Găneasa, Ilfov | 30,0% | 0,0% | -69 K RON | |
| 90 | 90.AGROMEC TRANS SRL= | Sat Vidra, Comuna Vidra, Ilfov | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 46,1 K RON | |
| 91 | 91.VALMAR COMPRES IMPEX SRLnou | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 3— | — | 121,2 K RON | |
| 92 | 92.PROD AGROCHIM LTD SRL▼ 2 | Sat Cernica, Comuna Cernica, Ilfov | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 10,1 K RON | |
| 93 | 93.AGROMEC MOARA VLASIEI SRL▼ 22 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 30,0% | 0,0% | 2,2 K RON | |
| 94 | 94.ADEROM COMPANY IMPORT-EXPORT SRL▼ 4 | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -48,7 K RON | |
| 95 | 95.AGRALPROD SRLnou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 3— | — | 71,5 K RON | |
| 96 | 96.EGRETA PRODCOM SRL▼ 25 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 30,0% | 0,0% | -5,9 K RON | |
| 97 | 97.MILENIUM COM SRL▲ 13 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 31 K RON | |
| 98 | 98.AGRO FIP COM SRL▼ 27 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 30,0% | 0,0% | 402,2 K RON | |
| 99 | 99.E - FERMA SRL▼ 28 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 30,0% | 0,0% | -118,9 K RON | |
| 100 | 100.PEPINIERA DE VAL D'YERRES DEUX S.R.L.▼ 82 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 3▼ 80 % | ▼ 80 % | 8,3 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Ilfov
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
187 firme · 689,6 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
14 firme · 164,3 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
39 firme · 119,9 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
20 firme · 100,5 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
10 firme · 82,6 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
11 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
44 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
14 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
15 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
14 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
3 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
19 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
8 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
6 firme · 514,9 K RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 172,7 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
3 firme · 157,3 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
6 firme · 145 K RON
CAEN 0144
Creșterea cămilelor și a camelidelor
1 firme · 140,5 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 103 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
5 firme · 75,7 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
3 firme · 73,5 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 758 RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 0 RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON