Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Ilfov după marjă netă în 2025
337 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 20,3 %, iar liderul atinge 4.951 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FEED PROCESS COMPANY S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 4.951 %— | — | — | 74,3 K RON |
| 2 | 2.AGROPOL POPESTI-LEORDENI SA▲ 90 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 2.795,3 %▲ 16.841,3 % | ▲ 16.841,3 % | 26,1 mil. RON | |
| 3 | 3.BAR-LEVAV SRL▲ 27 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 1.072,3 %▲ 1.752,7 % | ▲ 1.752,7 % | 32,7 K RON | |
| 4 | 4.ANIMAL ONE S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 758,7 %— | — | — | 81 K RON |
| 5 | 5.EGRETA PRODCOM SRL▼ 2 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 230,6 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 164,8 K RON | |
| 6 | 6.RIFAGRO FRUITS S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 205,6 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 7 | 7.FERMA AGRI CRIS S.R.L.▲ 196 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 119,6 %— | — | 5 K RON | |
| 8 | 8.AGRO SLATINA SRL▲ 27 | Comuna Jilava, Ilfov | 91,8 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 143,3 K RON | |
| 9 | 9.SAFKAR ROM SRL▲ 10 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 84,6 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 911,2 K RON | |
| 10 | 10.TERRA BIO FARMS S.R.L.nou | Oraş Măgurele, Ilfov | 84,3 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 830,2 K RON | |
| 11 | 11.CRINA GARDEN S.R.L.▲ 7 | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 84 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 18,6 K RON | |
| 12 | 12.SAMVIL ACTIV S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 80,7 %— | — | 12 K RON | |
| 13 | 13.STIL TOPAGRO SRL▲ 52 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 78,4 %▲ 182,3 % | ▲ 182,3 % | 289,7 K RON | |
| 14 | 14.LUCTER CONTRACTOR-AG S.R.L.▲ 79 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 74,8 %▲ 359,9 % | ▲ 359,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 15 | 15.HELP FOREST 2020 S.R.L.▼ 4 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 72 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 67,1 K RON | |
| 16 | 16.SHALHEVETYAH INVESTMENTS SRL▲ 32 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 70,2 %▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 159,6 K RON | |
| 17 | 17.EURO BIO SRL▲ 3 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 70,2 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 211 K RON | |
| 18 | 18.COSTACHE AGRO SRL▲ 10 | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 70 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 195,1 K RON | |
| 19 | 19.AGREEN INVEST SRL▲ 252 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 62,4 %— | — | 365,6 K RON | |
| 20 | 20.AGRO GML SRL▲ 224 | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 62 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.TELER BUSINESS SRL▲ 2 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 59,5 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 473 K RON | |
| 22 | 22.AGRO-PAN ECOLOGIC SRL▲ 58 | Sat Creţeşti, Comuna Vidra, Ilfov | 58,3 %▲ 174,4 % | ▲ 174,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 23 | 23.M.B.S. PRODUCT BUSINESS SRL▲ 219 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 58 %— | — | 426,9 K RON | |
| 24 | 24.GOURMET PLANT S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 58 %— | — | — | 18 K RON |
| 25 | 25.ALEX&CATA AGRICULTURA SRL▲ 144 | Sat Creţeşti, Comuna Vidra, Ilfov | 56,5 %▲ 2.235,5 % | ▲ 2.235,5 % | 271,1 K RON | |
| 26 | 26.FERMA HERESTI PROD SRL▲ 111 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 56,1 %▲ 861,9 % | ▲ 861,9 % | 371,7 K RON | |
| 27 | 27.RED FISH SRL▲ 13 | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 54,9 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 174,9 K RON | |
| 28 | 28.AVIV OR SRL▼ 26 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 54,8 %▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 51,9 K RON | |
| 29 | 29.AGROMEC TRANS SRL▲ 154 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Ilfov | 53,1 %▲ 4.249,2 % | ▲ 4.249,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 30 | 30.PRODGAZON IMPEX S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 52,9 %— | — | — | 30,6 K RON |
| 31 | 31.AGRALPROD SRL▲ 10 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 51,7 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 644,8 K RON | |
| 32 | 32.SERVICII LIVADA S.R.L.nou | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 50,3 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 183,4 K RON | |
| 33 | 33.SOL EQUESTRIAN SRLnou | Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov | 49,6 %— | — | 5 K RON | |
| 34 | 34.GOGULAND S.R.L.▲ 81 | Comuna Berceni, Ilfov | 49,2 %▲ 410,5 % | ▲ 410,5 % | 214,6 K RON | |
| 35 | 35.VALMAR COMPRES IMPEX SRL▼ 6 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 48,3 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 485,2 K RON | |
| 36 | 36.PEPINIERELE ROMAN SRL▼ 26 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 46,3 %▼ 48 % | ▼ 48 % | 911,8 K RON | |
| 37 | 37.AGROSIV SRL▲ 17 | Sat Micşuneştii Mari, Comuna Nuci, Ilfov | 45,3 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 240,1 K RON | |
| 38 | 38.FAGURELE AURIU S.R.L.▼ 12 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 44,9 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 76,5 K RON | |
| 39 | 39.MAVIS AGRO SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 44,3 %— | — | 3,8 K RON | |
| 40 | 40.GELDA COM IMPEX 2002 SRL▲ 4 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 44,1 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 6,3 mil. RON | |
| 41 | 41.AQUASIRPLUS S.R.L.nou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 43,1 %▲ 82,4 % | ▲ 82,4 % | 143,3 K RON | |
| 42 | 42.NRR UTIL TRANS S.R.L.▲ 190 | Oraş Voluntari, Ilfov | 43,1 %— | — | 102,4 K RON | |
| 43 | 43.VARO ACTIVE CONSULTING SRL▲ 38 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 41,2 %▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 249,7 K RON | |
| 44 | 44.DOMENIILE DAVID S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 41 %— | — | — | 13,8 K RON |
| 45 | 45.SUIN PROD HERESTI SRL▲ 65 | Oraş Voluntari, Ilfov | 40,3 %▲ 302,8 % | ▲ 302,8 % | 432,5 K RON | |
| 46 | 46.MARINARUL PRODIMPEX SRL▲ 41 | Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov | 39,9 %▲ 121,8 % | ▲ 121,8 % | 256,6 K RON | |
| 47 | 47.KING IMPEX SRLnou | Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov | 39,3 %▲ 1.751,9 % | ▲ 1.751,9 % | 474,5 K RON | |
| 48 | 48.DUNEXIM M&E INTERNATIONAL SRL▼ 34 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 38,9 %▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 979,2 K RON | |
| 49 | 49.LORE BEAUTY STYLE SRLnou | Sat Creţeşti, Comuna Vidra, Ilfov | 38,7 %— | — | 122,6 K RON | |
| 50 | 50.AGRO DINITA SRL▲ 144 | Sat Micşuneştii-Moara, Comuna Nuci, Ilfov | 37,6 %▲ 8.840,5 % | ▲ 8.840,5 % | 800,3 K RON | |
| 51 | 51.GREEN SMALL WORLD S.R.L.▲ 9 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 36,8 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 13,1 K RON | |
| 52 | 52.AGRO MINKO INVEST S.R.L.▲ 48 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 36,5 %▲ 156,4 % | ▲ 156,4 % | 136,2 K RON | |
| 53 | 53.XENOPUS IMPEX SRLnou | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 35,8 %— | — | 207,7 K RON | |
| 54 | 54.AGRO CRISMAR SRL▲ 31 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 35,4 %▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 55 | 55.RIKARDO FARMAR SRL▲ 110 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 34,9 %▲ 1.147,5 % | ▲ 1.147,5 % | 531,8 K RON | |
| 56 | 56.AGROCYCLE SRL▲ 27 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 34,8 %▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 256,5 K RON | |
| 57 | 57.INTER PRODCUS S.R.L.▲ 87 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 34,3 %▲ 598 % | ▲ 598 % | 3,8 mil. RON | |
| 58 | 58.APOLLO FOREST SRL▲ 115 | Comuna Brăneşti, Ilfov | 34,1 %▲ 1.588,6 % | ▲ 1.588,6 % | 832,5 K RON | |
| 59 | 59.PREMIUM CROPS S.R.L.▲ 120 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Ilfov | 34 %▲ 2.260,4 % | ▲ 2.260,4 % | 170,5 K RON | |
| 60 | 60.AQUA NEREIDA SRL▲ 253 | Oraş Voluntari, Ilfov | 33,7 %— | — | 63,5 K RON | |
| 61 | 61.BOBCUBOB S.R.L.nou | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 33,5 %— | — | — | 239,1 K RON |
| 62 | 62.ALUNI SUDVEST S.R.L.nou | Oraş Măgurele, Ilfov | 33,1 %— | — | 91,4 K RON | |
| 63 | 63.FARM PROD AGRICULTURĂ ȘI ZOOTEHNIE S.R.L.nou | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 32,7 %▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | 276,2 K RON | |
| 64 | 64.AGROMEC MOARA VLASIEI SRL▲ 32 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 32,2 %▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 606,9 K RON | |
| 65 | 65.AGROCOSTE IMPEX PROD S.R.L.▼ 26 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 31,8 %▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 26,9 K RON | |
| 66 | 66.GEO & COSTI AGROSTAR SRL▲ 23 | Sat Şindriliţa, Comuna Găneasa, Ilfov | 31,7 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 67 | 67.FERMA TUŞA SRL▼ 25 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 30,1 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 35,1 K RON | |
| 68 | 68.OPTIM AGRO TOTAL SRL▲ 109 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 29,8 %▲ 1.719,5 % | ▲ 1.719,5 % | 87,2 K RON | |
| 69 | 69.AGRO NEB 123 SRL▲ 181 | Sat Petrăchioaia, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 29,4 %— | — | 3,1 mil. RON | |
| 70 | 70.APOFIS AGRO SRL▲ 154 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 29,2 %— | — | 469 K RON | |
| 71 | 71.SUN RISE AGRO SRLnou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 28 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 239,4 K RON | |
| 72 | 72.AGROGABRIELA EVENTS S.R.L.▲ 233 | Sat Olteni, Comuna Clinceni, Ilfov | 28 %— | — | 18,9 K RON | |
| 73 | 73.PICMAR - PROD.COM SRL▲ 38 | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 27,7 %▲ 179,3 % | ▲ 179,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 74 | 74.ASTRO SEDAR S.R.L.▼ 49 | Oraş Voluntari, Ilfov | 27,5 %▼ 57 % | ▼ 57 % | 29,7 K RON | |
| 75 | 75.FRESH MEAT FOOD COMERT SRL▼ 38 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 27,4 %▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 660,7 K RON | |
| 76 | 76.AGRICOLA FRAŢII RADU SRL▲ 81 | Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov | 27 %▲ 725,1 % | ▲ 725,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 77 | 77.DOCTOR HAOS S.R.L.▲ 161 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 25,7 %— | — | 25,8 K RON | |
| 78 | 78.PISCICOLA CORATA S.R.L.▼ 9 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 25,6 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 170,5 K RON | |
| 79 | 79.WAIL S.R.L.nou | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 25,6 %— | — | 142,3 K RON | |
| 80 | 80.PEISAJ URBAN GARDEN S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 25,4 %— | — | — | 235,8 K RON |
| 81 | 81.LAVORIO S.R.L.▼ 72 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 25,4 %▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 27,1 K RON | |
| 82 | 82.BACRY UNIVERSAL AGRO SRL▼ 32 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 23,8 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 83 | 83.ANABIA INTERNATIONAL S.R.L.▲ 128 | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 23,8 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 84 | 84.CCI CEREAL CORBEANCA SRL▲ 164 | Sat Petreşti, Comuna Corbeanca, Ilfov | 23,8 %— | — | 240,6 K RON | |
| 85 | 85.MEDICAL VET ACTIVITY S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 23,3 %▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 273,5 K RON | |
| 86 | 86.ROMCLEAN PROVIDERS S.R.L.▲ 32 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 23 %▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 303,4 K RON | |
| 87 | 87.ECO AGRICOLA VIDRA SRL▲ 8 | Sat Creţeşti, Comuna Vidra, Ilfov | 22,8 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 441,4 K RON | |
| 88 | 88.MILENA BLAZEI MURILL S.R.L.▼ 20 | Oraş Voluntari, Ilfov | 22,7 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 58,1 K RON | |
| 89 | 89.FERMA EVER GREEN SRL▲ 186 | Sat Bălăceanca, Comuna Cernica, Ilfov | 22,7 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 90 | 90.MOTAMINA COMPANY SRL▲ 66 | Comuna Brăneşti, Ilfov | 22,7 %▲ 528,8 % | ▲ 528,8 % | 53,6 K RON | |
| 91 | 91.DOMENIILE SALAMEH RENEWABLES S.R.L.▼ 79 | Oraş Otopeni, Ilfov | 22,6 %▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 853,9 K RON | |
| 92 | 92.BALD AGRICULTURA SRL▲ 20 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 22,5 %▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 3 mil. RON | |
| 93 | 93.RODVERDE AFN COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Ilfov | 22,2 %— | — | — | 251,8 K RON |
| 94 | 94.AGRO ANAMARIA S.R.L.▼ 30 | Sat Buriaş, Comuna Periş, Ilfov | 21,2 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 57,7 K RON | |
| 95 | 95.MACOMAIS PISCICOL SRL▲ 150 | Sat Măineasca, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 21,2 %— | — | 67,4 K RON | |
| 96 | 96.APIS OPREA S.R.L.▼ 50 | Comuna Berceni, Ilfov | 21 %▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 19,9 K RON | |
| 97 | 97.ANCOR DELUX CONCEPT S.R.L.▲ 198 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 20,7 %— | — | 21,4 K RON | |
| 98 | 98.GOLD FISH MANAY SRL▲ 121 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 20,5 %— | — | 7,4 K RON | |
| 99 | 99.AGROVILMM S.R.L.▼ 93 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 20,4 %▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 30,2 K RON | |
| 100 | 100.NANDI AZURO SRL▲ 208 | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 20,3 %— | — | 237,2 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Ilfov
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
187 firme · 689,6 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
14 firme · 164,3 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
39 firme · 119,9 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
20 firme · 100,5 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
10 firme · 82,6 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
11 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
44 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
14 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
15 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
14 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
3 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
19 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
8 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
6 firme · 514,9 K RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 172,7 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
3 firme · 157,3 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
6 firme · 145 K RON
CAEN 0144
Creșterea cămilelor și a camelidelor
1 firme · 140,5 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 103 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
5 firme · 75,7 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
3 firme · 73,5 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 758 RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 0 RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON