Top 100 firme — Sănătate, Iași după angajați în 2024
1.571 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.626. Pragul de intrare în top este 8, iar liderul atinge 361.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCADIA POLICLINIC SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 361▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 9,7 mil. RON | |
| 2 | 2.ARCADIA HOSPITAL SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 301▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 3 | 3.SCAN EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 14,9 mil. RON | |
| 4 | 4.INVESTIGATII MEDICALE PRAXIS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 750,0% | 0,0% | -13,9 K RON | |
| 5 | 5.VITAL MEDICAL CENTER MEMORY SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 964,8 K RON | |
| 6 | 6.TRANSMED EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.DR. DOBREA CLINIC SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.ARCADIA MEDICAL CENTER SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 440,0% | 0,0% | 7,9 mil. RON | |
| 9 | 9.WHITE CROSS S.R.L.▲ 4 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 43▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 415,2 K RON | |
| 10 | 10.ELYTIS HOSPITAL HOPE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 97,7 K RON | |
| 11 | 11.KINETIC FIT SRL▲ 1 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 40▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.PRO LIFE CLINICS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 390,0% | 0,0% | 963,1 K RON | |
| 13 | 13.ELYTIS HOSPITAL SRL▲ 83 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38▲ 442,9 % | ▲ 442,9 % | 47,4 K RON | |
| 14 | 14.MOUNT DENT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 2 mil. RON | |
| 15 | 15.VICTORIA HOSPITAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▲ 37 % | ▲ 37 % | 1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.ARCADIA CARDIO SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 17 | 17.TOP MEDICAL CRONIC SRL▼ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 36▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 18 | 18.CARDIOMED SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 667,3 K RON | |
| 19 | 19.CENTRUL MEDICAL CARDIODENT SRL▼ 2 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 31▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 20 | 20.TERRAMOLD MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 21 | 21.ANALDA SRL= | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | 484,2 K RON | |
| 22 | 22.BDG MANAGEMENT CONSULTING GROUP SRL▲ 27 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 28▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 655,3 K RON | |
| 23 | 23.CONSULTMED SRL▼ 1 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 367,7 K RON | |
| 24 | 24.CABINET MEDICAL ALBU ALINA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 429,4 K RON | |
| 25 | 25.TRITEST SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 339 K RON | |
| 26 | 26.FERTIGYN SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 27 | 27.JUNIOR MED SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 46,3 K RON | |
| 28 | 28.CLINICA EQUILIBRIUM SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 366,4 K RON | |
| 29 | 29.HYGEEA MEDICA & CARE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 126 K RON | |
| 30 | 30.ARHIMED RADIOLOGY S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 200,0% | 0,0% | 874,5 K RON | |
| 31 | 31.NEWLIFE-BM SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | 2,1 mil. RON | |
| 32 | 32.A.S.A.-DA ÎNGRIJIRI MEDICALE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 217,4 K RON | |
| 33 | 33.DELV SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 462,8 K RON | |
| 34 | 34.ARCADIA RECUPERARE MEDICALA S.R.L.▲ 50 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 20▲ 150 % | ▲ 150 % | -342,3 K RON | |
| 35 | 35.MEDIMAGIS SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 416,3 K RON | |
| 36 | 36.SIVOMED SRL▼ 5 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 158,3 K RON | |
| 37 | 37.SILVA CLINIC S.R.L.▲ 1.011 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19— | — | 6,5 K RON | |
| 38 | 38.RECUMEDIS SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 396,9 K RON | |
| 39 | 39.KARSUS MEDICAL SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 74,2 K RON | |
| 40 | 40.HERMA MED CARE SRL▲ 1.008 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18— | — | 433,9 K RON | |
| 41 | 41.RODERMA SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170,0% | 0,0% | 11,8 K RON | |
| 42 | 42.CENTRUL MEDICAL HYGEEA SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 366,3 K RON | |
| 43 | 43.CENTRUL MEDICAL RECUPERARE NICOLINA SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 253,7 K RON | |
| 44 | 44.EDENTA RADIOLOGIE DENTARA SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 827,1 K RON | |
| 45 | 45.CLINICA ANDREICA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 7,4 mil. RON | |
| 46 | 46.ZENMEDICAL S.R.L.▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 358,6 K RON | |
| 47 | 47.MAR CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 71,1 K RON | |
| 48 | 48.CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,0% | 0,0% | 47,4 K RON | |
| 49 | 49.VASIMEDICA SRL▼ 8 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 140,0% | 0,0% | 363,1 K RON | |
| 50 | 50.KINEGO SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 19,6 K RON | |
| 51 | 51.DENTALIS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 273 K RON | |
| 52 | 52.HYGEIA CLINIC SRL▼ 3 | Sat Sorogari, Comuna Aroneanu, Iaşi | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 119,5 K RON | |
| 53 | 53.PROFESSIONAL DENTIST SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 54 | 54.MEDICAL DENTAL INVEST S.R.L.▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 901,1 K RON | |
| 55 | 55.ARKA AMBULATORY CARE S.R.L.▲ 993 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14— | — | 673,2 K RON | |
| 56 | 56.HELICOMED SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 130,0% | 0,0% | 91,1 K RON | |
| 57 | 57.VICTORIA IMAGISTIC S.R.L.▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 58 | 58.RK MEDCENTER SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 935,2 K RON | |
| 59 | 59.MEDICAL CENTER VIVA SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -295,8 K RON | |
| 60 | 60.CENTRUL BALNEAR ŞI REABILITARE MEDICALĂ-ANGELESCU SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 120,0% | 0,0% | 355,2 K RON | |
| 61 | 61.BELLA PRAXIS SRL▼ 12 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 120,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 62 | 62.SOFIMED IAŞI SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 52,2 K RON | |
| 63 | 63.D.D.I. RADIOLOGIE DENTARĂ S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,5 mil. RON | |
| 64 | 64.SMILE DENT SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,0% | 0,0% | 137 K RON | |
| 65 | 65.ESTET MED SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,0% | 0,0% | 958,7 K RON | |
| 66 | 66.STOMA LUX SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 639,7 K RON | |
| 67 | 67.ALEX-CLINIC SRL▼ 8 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 110,0% | 0,0% | 9,5 K RON | |
| 68 | 68.DENTA - MINCOS SRL▼ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 235,5 K RON | |
| 69 | 69.DIMAS HEALTH S.R.L.▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 138,4 K RON | |
| 70 | 70.TOP EDGE MEDICAL S.R.L.▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 177,5 K RON | |
| 71 | 71.ANGELMED SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 65,2 K RON | |
| 72 | 72.OFTAPROF SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,0% | 0,0% | 4,1 mil. RON | |
| 73 | 73.HERMA MED CENTER SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 74 | 74.SORRISO DENT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 54,9 K RON | |
| 75 | 75.TOP MEDICAL GRUP SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,0% | 0,0% | -270,2 K RON | |
| 76 | 76.MED ANIMA SRL▲ 68 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 974,2 K RON | |
| 77 | 77.OZONLIFE IAŞI SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1 mil. RON | |
| 78 | 78.ACSOR STOMATOLOGIE SRL▲ 34 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 247,9 K RON | |
| 79 | 79.PALIATIV EXPERT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.LASER DENT MEDICAL S.R.L.▼ 31 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -171,1 K RON | |
| 81 | 81.MEDVERO SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,0% | 0,0% | 129,7 K RON | |
| 82 | 82.SPITALIS SRL▼ 8 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 90,0% | 0,0% | 238,5 K RON | |
| 83 | 83.ALL SMILE S.R.L.▲ 29 | Sat Scobinti, Comuna Scobinţi, Iaşi | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 483,7 K RON | |
| 84 | 84.DENTALORIGAMI SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,0% | 0,0% | 875,5 K RON | |
| 85 | 85.ORTODENTIMPLANT SRL▼ 26 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 616,3 K RON | |
| 86 | 86.FOR YOU MED RD S.R.L.▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 105,7 K RON | |
| 87 | 87.DMD NEW PATH S.R.L.▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 264,6 K RON | |
| 88 | 88.IMAGISTICĂ NUCLEARĂ S.R.L.▲ 403 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 128,2 K RON | |
| 89 | 89.MEDICARE LABORATORY S.R.L.▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -475,8 K RON | |
| 90 | 90.LUMISAN SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -268,3 K RON | |
| 91 | 91.MEDIS TEST SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 732,5 K RON | |
| 92 | 92.FIZIOMEDICA SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 508,4 K RON | |
| 93 | 93.CENTRUL DE MEDICINA DE FAMILIE SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | 839,5 K RON | |
| 94 | 94.D.D.I.-X-RAY DIAGNOSTIC SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | 605,6 K RON | |
| 95 | 95.CABINET MEDICAL DR. IRINA CIUPILAN SRL▲ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 91,7 K RON | |
| 96 | 96.OCULOOPTIC SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | 679,5 K RON | |
| 97 | 97.CARDIO-PRAXIS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 957,7 K RON | |
| 98 | 98.NATIMED SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | 868,2 K RON | |
| 99 | 99.ŞTEFANIA MEDICAL SRL▼ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 199,5 K RON | |
| 100 | 100.CENTURION X MED SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 305,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Iași
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
687 firme · 634,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
577 firme · 420,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
28 firme · 398,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
153 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
64 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
59 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 36,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
20 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
8 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 710,7 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
7 firme · 610,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
6 firme · 240,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
2 firme · 169,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 0 RON