Top 100 firme — Sănătate, Iași după angajați în 2012
426 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.314. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 112.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCADIA HOSPITAL SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 523,4 K RON | |
| 2 | 2.ONCO HOSPITAL S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1000,0% | 0,0% | 129,4 K RON | |
| 3 | 3.ARCADIA POLICLINIC SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 238,8 K RON | |
| 4 | 4.TRANSMED EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 729,3 K RON | |
| 5 | 5.VITAL MEDICAL CENTER MEMORY SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 748,3 K RON | |
| 6 | 6.INVESTIGATII MEDICALE PRAXIS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 97,8 K RON | |
| 7 | 7.CARDIOMED SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 562,5 K RON | |
| 8 | 8.VELOSAN MEDICAL SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27▼ 25 % | ▼ 25 % | 103,5 K RON | |
| 9 | 9.ARCADIA CARDIO SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 208,6 K RON | |
| 10 | 10.CONSULTMED SRL▲ 4 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 230,0% | 0,0% | 126,3 K RON | |
| 11 | 11.EXPLORA RX SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | -867,6 K RON | |
| 12 | 12.CENTRUL MEDICAL DOMENICO SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 428,2 K RON | |
| 13 | 13.ARCADIA MEDICAL CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -367,5 K RON | |
| 14 | 14.VICTORIA HOSPITAL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | 346,6 K RON | |
| 15 | 15.ANALDA SRL▲ 1 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 1,2 K RON | |
| 16 | 16.ESTET MED SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 156,4 K RON | |
| 17 | 17.SANOPTIC SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 11,3 K RON | |
| 18 | 18.ANGELMED SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | 64,4 K RON | |
| 19 | 19.TRITEST SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 5,5 K RON | |
| 20 | 20.PRO LIFE CLINICS SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 50,2 K RON | |
| 21 | 21.SMILE DENT SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 7,2 K RON | |
| 22 | 22.DANIDENT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 120,0% | 0,0% | 70,6 K RON | |
| 23 | 23.SOFIDENT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 25,4 K RON | |
| 24 | 24.AMISAN CENTER SRL▲ 240 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12— | — | -21,9 K RON | |
| 25 | 25.POLICLINICA VITALMED SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 124,1 K RON | |
| 26 | 26.TRANSPARENTA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,0% | 0,0% | 274,9 K RON | |
| 27 | 27.DDD SERVICII MEDICALE SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -11,8 K RON | |
| 28 | 28.PROCTOSANIS SRL▲ 62 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | -45,4 K RON | |
| 29 | 29.MEDEX SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 333,4 K RON | |
| 30 | 30.STOMA LUX SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 12 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL MEDICAL HYGEEA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 2,2 K RON | |
| 32 | 32.KARSUS MEDICAL SRL▲ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 27,3 K RON | |
| 33 | 33.RODERMA SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 595,6 K RON | |
| 34 | 34.D.D.I.-X-RAY DIAGNOSTIC SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 706,7 K RON | |
| 35 | 35.FIZIOMEDICA SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 57,4 K RON | |
| 36 | 36.ZÂMBEŞTE SRL▲ 228 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10— | — | 3,5 K RON | |
| 37 | 37.MEDICAL CENTER VIVA SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,0% | 0,0% | 99,1 K RON | |
| 38 | 38.AVICENA PROFERTIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10— | — | — | -39,2 K RON |
| 39 | 39.ASA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,0% | 0,0% | 700 RON | |
| 40 | 40.MEDIS TEST SRL▲ 158 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 3,3 K RON | |
| 41 | 41.CENTRUL MEDICAL ANGIOMED SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,0% | 0,0% | 109,9 K RON | |
| 42 | 42.A.C. DENTA SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 4 K RON | |
| 43 | 43.CABINET MEDICAL ALBU ALINA SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 30,2 K RON | |
| 44 | 44.RECUMEDIS SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 59,8 K RON | |
| 45 | 45.A.S.A.-DA ÎNGRIJIRI MEDICALE SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,0% | 0,0% | 50,1 K RON | |
| 46 | 46.SFERA OPTIC SRL▼ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 90,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 47 | 47.UNIDENT NVR SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 103 RON | |
| 48 | 48.ESTETIC DENTAL SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | 5,6 K RON | |
| 49 | 49.LUMISAN SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | -80,9 K RON | |
| 50 | 50.OFTAPROF SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 677,8 K RON | |
| 51 | 51.SFERA NOUĂ S.R.L.▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 39,1 K RON | |
| 52 | 52.ARHIMED RADIOLOGY S.R.L.▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 126,4 K RON | |
| 53 | 53.TESTARE SRL▲ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | 263 RON | |
| 54 | 54.CENTRUL MEDICAL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | -74,1 K RON | |
| 55 | 55.DENT.ED. SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,0% | 0,0% | -41,8 K RON | |
| 56 | 56.TERRAMOLD MEDICAL SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 5,6 K RON | |
| 57 | 57.VISION FOR YOU SRLnou | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | 1,3 K RON | |
| 58 | 58.BALNEOFIZIOTERAPEUTICA SRL▲ 206 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8— | — | 4,4 K RON | |
| 59 | 59.ASKLEPIOS-RO SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,0% | 0,0% | 141 K RON | |
| 60 | 60.ELYTIS HOSPITAL HOPE SRL▲ 138 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | -109,7 K RON | |
| 61 | 61.VITAL TEST SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,0% | 0,0% | -42,8 K RON | |
| 62 | 62.NETCONSULT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 199,1 K RON | |
| 63 | 63.UMANITAS MED CENTER SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 4,8 K RON | |
| 64 | 64.CENTRUL MEDICAL SF. NICOLAE SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 830 RON | |
| 65 | 65.DE STIGMA SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 9,6 K RON | |
| 66 | 66.SIRINGA SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 2,5 K RON | |
| 67 | 67.CHARIS SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -4,4 K RON | |
| 68 | 68.CABINET MEDICAL BALNEOSAN SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 18,4 K RON | |
| 69 | 69.MEDOPTICA SRL▲ 47 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 255,7 K RON | |
| 70 | 70.TERAPEUTICA SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,0% | 0,0% | -4,4 K RON | |
| 71 | 71.METADENT SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,0% | 0,0% | -16,1 K RON | |
| 72 | 72.DERMA LUX SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 11 K RON | |
| 73 | 73.VITALDENT SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,1 K RON | |
| 74 | 74.SURMUR SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -83,6 K RON | |
| 75 | 75.ROTTA CLINIDENT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,8 K RON | |
| 76 | 76.PEDILIFE IAŞI SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,3 K RON | |
| 77 | 77.MAVISAN-CENTER SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,0% | 0,0% | -11,2 K RON | |
| 78 | 78.CARDIO-PRAXIS SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 9,4 K RON | |
| 79 | 79.NEWLIFE-BM SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 255,5 K RON | |
| 80 | 80.CENTRUL MEDICAL MEDITUR SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,0% | 0,0% | 5,3 K RON | |
| 81 | 81.HOP-SCOTCH SRL▼ 6 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 7,1 K RON | |
| 82 | 82.RK MEDCENTER SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,9 K RON | |
| 83 | 83.OPTIMEX SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 902 RON | |
| 84 | 84.GASTROMEDICA SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 34,3 K RON | |
| 85 | 85.IASIPREST SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,0% | 0,0% | 165,9 K RON | |
| 86 | 86.UBI TER SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,0% | 0,0% | 9,4 K RON | |
| 87 | 87.GLISSANDO SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,0% | 0,0% | 648 RON | |
| 88 | 88.DR. DOBREA CLINIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5— | — | 3,1 K RON | |
| 89 | 89.EDENTA RADIOLOGIE DENTARA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 15,6 K RON | |
| 90 | 90.HERMA MED CENTER SRL▲ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 144,1 K RON | |
| 91 | 91.STYLE DENT SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,0% | 0,0% | 11,2 K RON | |
| 92 | 92.OCULOOPTIC SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,0% | 0,0% | 103,2 K RON | |
| 93 | 93.HEALTHIS SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -27,1 K RON | |
| 94 | 94.LIFE PRO ASIST SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 35,3 K RON | |
| 95 | 95.LUMEA POVEŞTILOR SRL▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,0% | 0,0% | 238 RON | |
| 96 | 96.SF. PARASCHEVA-ÎNGRIJIRI MEDICALE LA DOMICILIU SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,0% | 0,0% | 37 RON | |
| 97 | 97.CABINETELE MEDICALE SALMED SRL▼ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 62,9 K RON | |
| 98 | 98.CENTURION X MED SRL▲ 100 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -1,5 K RON | |
| 99 | 99.TERRAMED PEDIATRICS SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 12,8 K RON | |
| 100 | 100.ŞTEFANIA MEDICAL SRL▲ 164 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5— | — | 57,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Iași
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
687 firme · 634,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
577 firme · 420,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
28 firme · 398,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
153 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
64 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
59 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 36,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
20 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
8 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 710,7 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
7 firme · 610,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
6 firme · 240,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
2 firme · 169,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 0 RON