Top 100 firme — IT și comunicații, Iași după angajați în 2022
2.251 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10.830. Pragul de intrare în top este 17, iar liderul atinge 4.234.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4.234▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | -8,2 mil. RON | |
| 2 | 2.SCC SERVICES ROMANIA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1.050▲ 4 % | ▲ 4 % | 4,4 mil. RON | |
| 3 | 3.NESS ROMÂNIA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 478▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 22,2 mil. RON | |
| 4 | 4.SIGNANT HEALTH S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 377▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 10,8 mil. RON | |
| 5 | 5.CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 351▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 11,8 mil. RON | |
| 6 | 6.GODADDY SERVICES S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 257▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,4 mil. RON | |
| 7 | 7.BASWARE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 206▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 8 | 8.MAMBU TECH SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 195▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 4,6 mil. RON | |
| 9 | 9.LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 173▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 5 mil. RON | |
| 10 | 10.HARTE HANKS SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 131▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.BEENEAR SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 127▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 869,3 K RON | |
| 12 | 12.MIND SOFTWARE SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 122▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.MODULAR SERVICES S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 122▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 14 mil. RON | |
| 14 | 14.ROMSOFT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 99▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 15 | 15.NUVEI SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.EDITURA POLIROM SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 2 mil. RON | |
| 17 | 17.EXPERT NETWORK S.A.▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 18 | 18.GEMINI CAD SYSTEMS S.A.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.CODE 40 DEVELOPMENT SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.APPSBROKER S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 7,8 K RON | |
| 21 | 21.FEEL IT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61▲ 7 % | ▲ 7 % | 31,4 K RON | |
| 22 | 22.THINSLICES DEVELOPMENT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 23 | 23.FOCALITY SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 24 | 24.HACKAJOB LTD LONDRA SUCURSALA IASI▲ 24 | Sat Cogeasca, Comuna Leţcani, Iaşi | 55▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 14,4 K RON | |
| 25 | 25.FALCON TRADING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.WOODS VALLDATA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 347,5 K RON | |
| 27 | 27.WILEY ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 28 | 28.AFFIRMA TECHNOLOGY S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 719,1 K RON | |
| 29 | 29.ACT NEXT SOLUTIONS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,8 mil. RON | |
| 30 | 30.VALANTIC ROMÂNIA S.R.L.▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.INTELLIGENT BEE WEB SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 66,3 K RON | |
| 32 | 32.HEAVEN SOLUTIONS 2005 SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 857,2 K RON | |
| 33 | 33.CREATEQ ENGINEERING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 375,9 K RON | |
| 34 | 34.IDNOW ROMANIA S.R.L.▲ 63 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46▲ 206,7 % | ▲ 206,7 % | 80,9 K RON | |
| 35 | 35.CENIT SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 36 | 36.DIGITAL SCIENCE & RESEARCH SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.TH JUNIOR SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 6,2 mil. RON | |
| 38 | 38.SEVIO SOLUTIONS SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42▲ 40 % | ▲ 40 % | 2,1 mil. RON | |
| 39 | 39.ID-ENTITY RO SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 75,5 K RON | |
| 40 | 40.CAMLINE SOLUTIONS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 476,2 K RON | |
| 41 | 41.EDITURA GAMA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 42 | 42.SABS NETWORK SRL▲ 758 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 38— | — | 1,2 mil. RON | |
| 43 | 43.ADM IN ME RO CENTER S.R.L.▲ 757 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38— | — | 406,5 K RON | |
| 44 | 44.GREENSOFT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 2 mil. RON | |
| 45 | 45.CODELESS ROMANIA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 360,0% | 0,0% | 202,4 K RON | |
| 46 | 46.VAST VISIBILITY LIMITED LIVERPOOL SUCURSALA IASInou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36— | — | 549,8 K RON | |
| 47 | 47.PROFIDATA DEVELOPMENT ROMÂNIA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 844,4 K RON | |
| 48 | 48.VEO WORLDWIDE SERVICES SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 702,2 K RON | |
| 49 | 49.MOBILEXPENSE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 21,9 K RON | |
| 50 | 50.THAGORA TECHNOLOGY S.R.L.▼ 5 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 35▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 12,3 mil. RON | |
| 51 | 51.RED POINT SOFTWARE SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 617,5 K RON | |
| 52 | 52.BYTEX SOFTWARE SERVICES SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -2,7 mil. RON | |
| 53 | 53.OCEANOBE TECHNOLOGY SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 8,4 mil. RON | |
| 54 | 54.ROTON SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 55 | 55.CRIF S.P.A. BOLOGNA SUCURSALA IASI▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 104,9 K RON | |
| 56 | 56.RED POINT TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28— | — | 356,7 K RON | |
| 57 | 57.AMPLIFIED SOFTWARE INTERNATIONAL S.R.L.▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28▲ 40 % | ▲ 40 % | 108,7 K RON | |
| 58 | 58.SANIDO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,2 mil. RON | |
| 59 | 59.TELECOMMUNICATIONS SPEED SRLnou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 27▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 150,5 K RON | |
| 60 | 60.GOING EZ IT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 540,7 K RON | |
| 61 | 61.ITPOSITIVE SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 85,8 K RON | |
| 62 | 62.INNOVATE INFORMATIONAL TECHNOLOGY SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▲ 13 % | ▲ 13 % | 774,6 K RON | |
| 63 | 63.CRIBIS CREDIT MANAGEMENT S.R.L. BOLOGNA SUCURSALA IASI▲ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 72,2 K RON | |
| 64 | 64.ROBERT-SIM SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 65 | 65.EZLO INNOVATION S.R.L.▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 379,3 K RON | |
| 66 | 66.CRIF PROCESS OUTSOURCING SRL BOLOGNA SUCURSALA IASI▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 64,4 K RON | |
| 67 | 67.ICOLDO-RO SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 68 | 68.ICS IT SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 240,0% | 0,0% | 1,7 mil. RON | |
| 69 | 69.GRUPUL DE PRESĂ MEDIANET SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -225,4 K RON | |
| 70 | 70.ARTINFO SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 11,2 K RON | |
| 71 | 71.DUK-TECH SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 72 | 72.SAFEGUARD GLOBAL RO S.R.L.▲ 56 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23▲ 155,6 % | ▲ 155,6 % | 643,6 K RON | |
| 73 | 73.EEINS EXPERTS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 420,1 K RON | |
| 74 | 74.SEROXY 23 S.R.L.▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 721,8 K RON | |
| 75 | 75.DAVANTAGE CONSEIL SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 545,3 K RON | |
| 76 | 76.TECHCUBE SRL▼ 6 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 828,6 K RON | |
| 77 | 77.CALCROM SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 263,6 K RON | |
| 78 | 78.NEXT START SRL▼ 8 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 200,0% | 0,0% | 995,6 K RON | |
| 79 | 79.DIGITALYA OPS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 80 | 80.LOGARITHMIC SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 81 | 81.STRONGBYTES CONSULTING SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 82 | 82.VIAMEDICI SOFTWARE LAB SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 299,5 K RON | |
| 83 | 83.BYTEX PAYMENTS SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -740,2 K RON | |
| 84 | 84.VEZUVIAN SRL▼ 9 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 190,0% | 0,0% | 242,8 K RON | |
| 85 | 85.OFFICIAL BRANDING SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.NVIDIA SOFTWARE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 445 K RON | |
| 87 | 87.INTELLIGENT BEE SOFTWARE S.R.L.▼ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 244,2 K RON | |
| 88 | 88.BENOLI TECH S.R.L.▲ 92 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 280 % | ▲ 280 % | 3,3 mil. RON | |
| 89 | 89.INTELLIGENT BEE ENGINEERING S.R.L.▲ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19▲ 216,7 % | ▲ 216,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 90 | 90.ADSERVIO SOCIAL INOVATION SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 91 | 91.CODEFY SOFTWARE SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 14,9 K RON | |
| 92 | 92.MELLYNETWORKS S.R.L.▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18▼ 28 % | ▼ 28 % | 612,2 K RON | |
| 93 | 93.LOGDMS SRL▼ 7 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 2 mil. RON | |
| 94 | 94.ALPHA GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 313,4 K RON | |
| 95 | 95.CODE932 SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 96 | 96.GOING EZ SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170,0% | 0,0% | 11,1 K RON | |
| 97 | 97.XOFIN SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170,0% | 0,0% | 287,9 K RON | |
| 98 | 98.LEAD SOFTWARE SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 246,3 K RON | |
| 99 | 99.GREEN TRE DEVELOPMENT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -604,8 K RON | |
| 100 | 100.NETWORK DEVELOPMENT & TELECOMMUNICATIONS SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1 mil. RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Iași
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
733 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
873 firme · 734,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
37 firme · 210,8 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
51 firme · 187 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
45 firme · 180,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
106 firme · 169,6 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
127 firme · 149,9 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
97 firme · 124,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
40 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
22 firme · 52,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
29 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
128 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
61 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
49 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
17 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
26 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
8 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
18 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 3 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
11 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
12 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 682,2 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 657,4 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 536,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 462,3 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
3 firme · 390,6 K RON