Top 100 firme — Transport și depozitare, Ialomița după angajați în 2018
502 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.086. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 76.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMTRANS SA= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 76▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 181,8 K RON | |
| 2 | 2.SPM GAZ SRL▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 64▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 29,3 K RON | |
| 3 | 3.ELSTEF TRANS SRL▼ 1 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 59▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.PANDORA PROD SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 47▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 259,2 K RON | |
| 5 | 5.ITARO SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 44▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSBUS SA▲ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -168,8 K RON | |
| 7 | 7.PREMIER TRANSPORT AUTO SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 31▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -589,1 K RON | |
| 8 | 8.MARILUC COM SRL▲ 3 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 56,8 K RON | |
| 9 | 9.LOGISTIC CURIER SRL▲ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 25▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 372,5 K RON | |
| 10 | 10.NICK-TOURING SRL= | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 22▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 11,3 K RON | |
| 11 | 11.MRC CARGO INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 80,3 K RON | |
| 12 | 12.CARGOBUL EXPEDIŢIE S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 18— | — | — | 241,4 K RON |
| 13 | 13.BOB TRANS SRL▲ 5 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 806,7 K RON | |
| 14 | 14.MAYR SPEDITION SRL▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 151,1 K RON | |
| 15 | 15.PATACĂ TRANSCOM S.R.L.= | Sat Ciochina, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -222,5 K RON | |
| 16 | 16.FARKAS-RO-TRANS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 15▼ 25 % | ▼ 25 % | -842,1 K RON | |
| 17 | 17.INTER TIN IMPEX INTERNAŢIONAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 458,5 K RON | |
| 18 | 18.SEA TRANS S.R.L.▲ 38 | Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 15▲ 200 % | ▲ 200 % | 473,2 K RON | |
| 19 | 19.TURISMO TRANS INTERNAŢIONAL S.R.L.▲ 1 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 140,0% | 0,0% | 253,7 K RON | |
| 20 | 20.L.T.R. INTERNAŢIONAL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -37,3 K RON | |
| 21 | 21.CRIST COM SRL▲ 12 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 133 K RON | |
| 22 | 22.SANBIC SRL▲ 2 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 120,0% | 0,0% | 847,8 K RON | |
| 23 | 23.N & D TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 73,9 K RON | |
| 24 | 24.CRIMACO TRP SRL▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 373,9 K RON | |
| 25 | 25.CIRIL LOGISTIC S.R.L.▼ 9 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | 457,3 K RON | |
| 26 | 26.REN ECO OIL S.R.L.▲ 46 | Sat Ciochina, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 12▲ 200 % | ▲ 200 % | -18,4 K RON | |
| 27 | 27.SPEDITION MIDAS SRL▼ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 568,6 K RON | |
| 28 | 28.NANA SRL▼ 2 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 110,0% | 0,0% | 13,2 K RON | |
| 29 | 29.RAPID TRANS SRL▼ 15 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 11▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 532,5 K RON | |
| 30 | 30.ATU SMART SPEDITION SRL▼ 4 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 110,0% | 0,0% | 153,1 K RON | |
| 31 | 31.SUINTEST FIERBINTI S.R.L.nou | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 100,0% | 0,0% | -28,8 K RON | |
| 32 | 32.COLUMBIA SA▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 9,9 K RON | |
| 33 | 33.GRITRANS SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 179,7 K RON | |
| 34 | 34.T G M TRANS SRL▼ 3 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 100,0% | 0,0% | 2,7 K RON | |
| 35 | 35.COMBAT SERV SRL▼ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 90,0% | 0,0% | 8,6 K RON | |
| 36 | 36.TRANSPORT PRIVAT SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 90,0% | 0,0% | 43,5 K RON | |
| 37 | 37.CĂT - GHE SRL▼ 6 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,3 K RON | |
| 38 | 38.TIBI TRANS IMPEX S.R.L.= | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 294,3 K RON | |
| 39 | 39.VETMAN SRL▲ 4 | Sat Malu Roşu, Comuna Armăşeşti, Ialomiţa | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -189,3 K RON | |
| 40 | 40.GEOTOUR SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 80,0% | 0,0% | 35 K RON | |
| 41 | 41.MILTRANS SRL▼ 3 | Sat Gheorghe Doja, Comuna Gheorghe Doja, Ialomiţa | 80,0% | 0,0% | 185,9 K RON | |
| 42 | 42.DARINA SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 30,7 K RON | |
| 43 | 43.DAV & PAPY TRANS SRL▼ 5 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 80,0% | 0,0% | 3,2 K RON | |
| 44 | 44.DAROTAS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -66,5 K RON | |
| 45 | 45.CARGOBUL SRL▼ 24 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 8▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -293,6 K RON | |
| 46 | 46.SILOMAF M SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 70,0% | 0,0% | -129,1 K RON | |
| 47 | 47.OANA TUR SRL▼ 4 | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 70,0% | 0,0% | 185,1 K RON | |
| 48 | 48.CYTY TRANS SRL▲ 37 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 470,2 K RON | |
| 49 | 49.COVANEW SRLnou | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -9 K RON | |
| 50 | 50.SANTRANS SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 38 K RON | |
| 51 | 51.DORALEX SRL▲ 1 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 60,0% | 0,0% | 176,8 K RON | |
| 52 | 52.EDYMAR SPEDITION SRL▲ 4 | Sat Mărculeşti, Comuna Mărculeşti, Ialomiţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 33,9 K RON | |
| 53 | 53.COMTRANS OIL S.R.L.▲ 19 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 160 K RON | |
| 54 | 54.JUNIOR TRANSCOM S.R.L.▲ 2 | Sat Fierbinţii de Sus, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,6 K RON | |
| 55 | 55.B.M.G. LOGISTIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 246,3 K RON | |
| 56 | 56.ALESSIA TRANSPORT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 60,0% | 0,0% | 38,4 K RON | |
| 57 | 57.HANI COM SRL▼ 14 | Sat Armăşeşti, Comuna Armăşeşti, Ialomiţa | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -87,3 K RON | |
| 58 | 58.S M M COM SRL▼ 2 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | 75,1 K RON | |
| 59 | 59.SPĂTĂRELU FIX SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 60 | 60.ELEN CRIST SRL▼ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | 12,9 K RON | |
| 61 | 61.AGREGATRANS SRL▼ 5 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | 102,5 K RON | |
| 62 | 62.DELI TRANS SRL▼ 10 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 179,2 K RON | |
| 63 | 63.RONIK 91 SRL▲ 9 | Sat Borăneşti, Comuna Borăneşti, Ialomiţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 152,7 K RON | |
| 64 | 64.TRANSAGRO V & I IMPEX SRL▼ 8 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | 17,5 K RON | |
| 65 | 65.G X G TRANSCOM SRL▼ 9 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | 49,1 K RON | |
| 66 | 66.TRANS EZEANU SRL▼ 14 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 109,8 K RON | |
| 67 | 67.ALI SOR TRANS SRL▲ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -13,5 K RON | |
| 68 | 68.TDK HERA GRUP SRL▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | 280,4 K RON | |
| 69 | 69.VICTORIO TRANSPORT S.R.L.▼ 26 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 167,9 K RON | |
| 70 | 70.TRANS CEREAL TRADE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 248,7 K RON | |
| 71 | 71.REY BEST S.R.L.▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 20 K RON | |
| 72 | 72.TCV LOG & MORE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 50,0% | 0,0% | -53,8 K RON | |
| 73 | 73.AUTO TRANS MAX S.R.L.▼ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 121,1 K RON | |
| 74 | 74.TRANSBUS VIOMAR SRL▲ 11 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 11,5 K RON | |
| 75 | 75.DANIVAL COM SRL▲ 10 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -27,4 K RON | |
| 76 | 76.GEOSTAR COM SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | -4,3 K RON | |
| 77 | 77.AVOR TRANS SRL▲ 240 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4— | — | 19,4 K RON | |
| 78 | 78.GIRO ADI SRL▼ 6 | Sat Gârbovi, Comuna Gârbovi, Ialomiţa | 40,0% | 0,0% | 25,8 K RON | |
| 79 | 79.BCL TRANS SRLnou | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 4— | — | 85,8 K RON | |
| 80 | 80.LOGISTIC TRANSIL SRL▲ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 53,1 K RON | |
| 81 | 81.DALEX SRL▲ 36 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 164,5 K RON | |
| 82 | 82.PEMA TRANS INTERNAŢIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 126,5 K RON | |
| 83 | 83.DINU INVEST SRL▲ 34 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 480,6 K RON | |
| 84 | 84.TRANSCOM CĂLIN SRL▲ 33 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -16,9 K RON | |
| 85 | 85.VALENTINO TRANS TOUR S.R.L.▲ 32 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 501 K RON | |
| 86 | 86.AGRONIG SPEDITION S.R.L.▼ 30 | Sat Ciochina, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 62,4 K RON | |
| 87 | 87.DAN CARGO TRANSPORT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 167,5 K RON | |
| 88 | 88.MKE LOGISTICS S.R.L.nou | Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 4— | — | — | 19,6 K RON |
| 89 | 89.D I G TRANS SRL▼ 4 | Sat Traian, Comuna Traian, Ialomiţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 838 RON | |
| 90 | 90.TRANSMAR IALOMITA SA▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | -48,6 K RON | |
| 91 | 91.DAVIL TRANS SRL▲ 26 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -160,3 K RON | |
| 92 | 92.EDYSTIL SRL▼ 7 | Sat Gheorghe Doja, Comuna Gheorghe Doja, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | -115,9 K RON | |
| 93 | 93.D C M TOUR SRL▲ 69 | Sat Grindu, Comuna Grindu, Ialomiţa | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 289,7 K RON | |
| 94 | 94.DIANA TRANS SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 39,8 K RON | |
| 95 | 95.ICODAV SRL▼ 10 | Sat Smirna, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 45,1 K RON | |
| 96 | 96.SYMY ALEX SRL▼ 11 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | 9,9 K RON | |
| 97 | 97.FLUORESCENT SRL▲ 65 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 13,7 K RON | |
| 98 | 98.PV TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,0% | 0,0% | -15,8 K RON | |
| 99 | 99.WALMAR MIT SRL▼ 43 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -772,2 K RON | |
| 100 | 100.TRANS ANDO SRL▲ 17 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 303 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Ialomița
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
544 firme · 499,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
30 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
34 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
12 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
8 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
55 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
3 firme · 988,2 K RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
9 firme · 884,5 K RON
CAEN 5210
Depozitări
2 firme · 762,8 K RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
14 firme · 565,2 K RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 519,6 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 1,1 K RON