Top 100 firme — Transport și depozitare, Ialomița după marjă netă în 2025
573 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 24 %, iar liderul atinge 194,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BELASTEL TRANS SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 194,8 %— | — | — | 3 K RON |
| 2 | 2.CSA TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 141,4 %— | — | 9 K RON | |
| 3 | 3.FLORINICO PROD SRLnou | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 84 %— | — | 840 RON | |
| 4 | 4.UNIVERSAL TRANS S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 78,6 %— | — | — | 200,7 K RON |
| 5 | 5.KLAUSS INTER TRADE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 73,5 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 720,5 K RON | |
| 6 | 6.CIPU DENMIR TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Miloşeşti, Comuna Miloşeşti, Ialomiţa | 69,9 %— | — | — | 74,9 K RON |
| 7 | 7.SPRINTMOVE COMPANY S.R.L.-D.nou | Sat Sărăţeni, Comuna Sărăţeni, Ialomiţa | 69,1 %— | — | 4,9 K RON | |
| 8 | 8.KLEOGARAGE S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 67,3 %— | — | — | 673 RON |
| 9 | 9.EDY CAR SRL▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 67 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 13 K RON | |
| 10 | 10.NOM MARIUS 98 SRL▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 59,7 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 80,2 K RON | |
| 11 | 11.NEW LIFE PET S.R.L.nou | Sat Brazii, Comuna Răduleşti, Ialomiţa | 55,4 %— | — | — | 218 K RON |
| 12 | 12.MATI ZEN S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 55 %— | — | — | 47,3 K RON |
| 13 | 13.GEO LEX INVEST S.R.L.nou | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 54,8 %— | — | 88 K RON | |
| 14 | 14.RED ŞTEF S.R.L.nou | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 54 %— | — | — | 64,7 K RON |
| 15 | 15.MARYO TRANS WINNER S.R.L.= | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 50,4 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 59,7 K RON | |
| 16 | 16.PASCU INTERNATIONAL TRANSPORT S.R.L.▲ 6 | Sat Miloşeşti, Comuna Miloşeşti, Ialomiţa | 50,4 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 197,8 K RON | |
| 17 | 17.TAVI & AMI 2019 S.R.L.▲ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 50,1 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 493,8 K RON | |
| 18 | 18.BOȚOGAN NIC TRANS S.R.L.▲ 98 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 49,1 %▲ 140 % | ▲ 140 % | 50,9 K RON | |
| 19 | 19.ELLASERV DRIVE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 48,1 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 83,9 K RON | |
| 20 | 20.EURO MOVING ROMANIA S.R.L.▲ 544 | Sat Gheorghe Doja, Comuna Gheorghe Doja, Ialomiţa | 47,2 %— | — | 45,5 K RON | |
| 21 | 21.FARKAS-RO-TRANS S.R.L.▲ 538 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 47,2 %— | — | 11,7 K RON | |
| 22 | 22.IPATRANS DID S.R.L.▲ 65 | Sat Maltezi, Comuna Stelnica, Ialomiţa | 46,7 %▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 188,5 K RON | |
| 23 | 23.ADY & SYMYNA S.R.L.▲ 200 | Sat Grecii de Jos, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 46,4 %▲ 291,9 % | ▲ 291,9 % | 79,3 K RON | |
| 24 | 24.AVO TAXI TANDAREI S.R.L.nou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 45,4 %— | — | — | 24,3 K RON |
| 25 | 25.ADM TRANS BETON S.R.L.nou | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 45,4 %— | — | — | 116,7 K RON |
| 26 | 26.ILINCUTZA TRANS S.R.L.▲ 158 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 44,9 %▲ 200,3 % | ▲ 200,3 % | 171,2 K RON | |
| 27 | 27.VITAL TASK DELIVERY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 44,1 %— | — | — | 74,6 K RON |
| 28 | 28.DANIVAL COM SRL▼ 21 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 43 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 167,5 K RON | |
| 29 | 29.TRANS PREST CONSTRUCT & FISHING S.R.L.nou | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 42,1 %— | — | 41,6 K RON | |
| 30 | 30.MMC TRANS DISTRIBUŢIE S.R.L.▲ 22 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 41,6 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 159 K RON | |
| 31 | 31.TRANS SIL LUCIAN S.R.L.▲ 376 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 41,5 %— | — | 47,8 K RON | |
| 32 | 32.WMC HAULIER S.R.L.▲ 521 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 41,5 %— | — | 74,9 K RON | |
| 33 | 33.CATMAR ATLAS S.R.L.▲ 107 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 40,8 %▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 129,9 K RON | |
| 34 | 34.TRANSBUS VIOMAR SRL▲ 225 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 40,7 %▲ 363,3 % | ▲ 363,3 % | 231 K RON | |
| 35 | 35.BANSTEFAN TRANS S.R.L.▼ 27 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 40,3 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 36,2 K RON | |
| 36 | 36.DEEA 85 SPEDITION S.R.L.▲ 13 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 40,1 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 99,9 K RON | |
| 37 | 37.BVG TRANS SPEDITION S.R.L.▼ 5 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 39,8 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 308,4 K RON | |
| 38 | 38.IONIŢĂ NICU TRANS S.R.L.▲ 70 | Sat Gârbovi, Comuna Gârbovi, Ialomiţa | 39,2 %▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 60,7 K RON | |
| 39 | 39.CMN TRANS EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 39,1 %— | — | — | 12,1 K RON |
| 40 | 40.BURAVI S.R.L.nou | Sat Crunţi, Comuna Reviga, Ialomiţa | 38,8 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 225,2 K RON | |
| 41 | 41.DGM TRANSPORT S.R.L.▲ 329 | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 38,5 %▲ 2.613,4 % | ▲ 2.613,4 % | 542,1 K RON | |
| 42 | 42.NEW GROUP AUTO S.R.L.▲ 169 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 38,5 %▲ 191,6 % | ▲ 191,6 % | 160 K RON | |
| 43 | 43.AMAYA TRANS S.R.L.▲ 242 | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 38,4 %▲ 485,5 % | ▲ 485,5 % | 285,5 K RON | |
| 44 | 44.PROFESIONAL ECOLOGIC CLEANING S.R.L.▲ 175 | Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 38 %▲ 204,2 % | ▲ 204,2 % | 54,2 K RON | |
| 45 | 45.ADIDAV CC TRANS S.R.L.▲ 111 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 37,7 %▲ 128,2 % | ▲ 128,2 % | 91,6 K RON | |
| 46 | 46.MCA GREEN TIR S.R.L.▲ 508 | Sat Platoneşti, Comuna Platoneşti, Ialomiţa | 37,6 %— | — | 12,2 K RON | |
| 47 | 47.MARSKI S.R.L.▲ 464 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 37 %— | — | 10,5 K RON | |
| 48 | 48.TRANS PLP S.R.L.▲ 430 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 36,9 %— | — | 42,4 K RON | |
| 49 | 49.DAMACO SPEED LOGISTICS S.R.L.▼ 7 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 36,3 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 542,4 K RON | |
| 50 | 50.NEDELCU NDM S.R.L.▲ 210 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35,9 %▲ 316 % | ▲ 316 % | 763 K RON | |
| 51 | 51.BRAVIA TRANS S.R.L.nou | Sat Alexeni, Comuna Alexeni, Ialomiţa | 35,3 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 52 | 52.VIOMEL SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35 %— | — | 73,2 K RON | |
| 53 | 53.TRANSPORTZPE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 34,7 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 75,2 K RON | |
| 54 | 54.CIG TRANSPORT S.R.L.▲ 88 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 34 %▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 37,8 K RON | |
| 55 | 55.ELIZA LUMI TRANS S.R.L.▲ 466 | Sat Balaciu, Comuna Balaciu, Ialomiţa | 33,7 %— | — | 14,7 K RON | |
| 56 | 56.EXE COMPANY LIMITED S.R.L.▲ 7 | Sat Gimbăşani, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 33,6 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 153,3 K RON | |
| 57 | 57.GRG CARGO TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 33,3 %— | — | — | 75,5 K RON |
| 58 | 58.BAD TRANSPORT SERVICES S.R.L.▲ 465 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 31,9 %— | — | 46,7 K RON | |
| 59 | 59.VITASOR COM SRL▼ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 31,9 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 180,9 K RON | |
| 60 | 60.EUROTRANS 2006 SRL▲ 147 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 31,6 %▲ 134,6 % | ▲ 134,6 % | 129,8 K RON | |
| 61 | 61.XXL SPEED LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Borăneşti, Comuna Borăneşti, Ialomiţa | 31,4 %— | — | — | 20,4 K RON |
| 62 | 62.MARATON MDM S.R.L.▲ 32 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 30,9 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 141,5 K RON | |
| 63 | 63.SONX S.R.L.▲ 217 | Sat Maia, Comuna Maia, Ialomiţa | 30,7 %▲ 332,2 % | ▲ 332,2 % | 46,6 K RON | |
| 64 | 64.ANTON TRANSMIH 08 S.R.L.▲ 349 | Oraş Amara, Ialomiţa | 30,3 %— | — | 60,6 K RON | |
| 65 | 65.EXPERTMOVE-RELOCARI S.R.L.nou | Sat Copuzu, Comuna Balaciu, Ialomiţa | 30 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 66 | 66.DOLETE TRANS S.R.L.▲ 235 | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | 29,2 %▲ 450,2 % | ▲ 450,2 % | 151,3 K RON | |
| 67 | 67.PROSPER EXPERT LINE S.R.L.▼ 50 | Sat Dridu-Snagov, Comuna Dridu, Ialomiţa | 29 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 271 K RON | |
| 68 | 68.ALEX TRANS EXPEDITIONE 20 S.R.L.▲ 448 | Sat Misleanu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 28,4 %— | — | 108,6 K RON | |
| 69 | 69.MATHIAS TRANSPORTURI S.R.L.▲ 227 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 28,4 %▲ 389,1 % | ▲ 389,1 % | 447,5 K RON | |
| 70 | 70.MILANI INTERMED AGB S.R.L.▲ 220 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 28,1 %▲ 340,9 % | ▲ 340,9 % | 60,5 K RON | |
| 71 | 71.CCI TRANS S.R.L.▼ 23 | Sat Gârbovi, Comuna Gârbovi, Ialomiţa | 28,1 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 165,3 K RON | |
| 72 | 72.REDTRUCKSERVICE SRL▲ 362 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 28,1 %— | — | 103,7 K RON | |
| 73 | 73.MARIAN VALENTIN TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfîntu Gheorghe, Ialomiţa | 28 %— | — | — | 60,5 K RON |
| 74 | 74.AMM TRANS S.R.L.▲ 24 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 27,9 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 257 K RON | |
| 75 | 75.GEO SHIPFAST S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 27,3 %— | — | — | 22,3 K RON |
| 76 | 76.TRANS MAJ S.R.L.▲ 52 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 27,3 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 64,3 K RON | |
| 77 | 77.NEC TRANSCOM S.R.L.▲ 8 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 27,2 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 47,2 K RON | |
| 78 | 78.TDL TRANSPORT S.R.L.▼ 40 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 27,1 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 59,4 K RON | |
| 79 | 79.N'D SERVICES SRL▲ 387 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 27,1 %— | — | 91,2 K RON | |
| 80 | 80.GARANTAT R. TAXI S.R.L.▲ 323 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 27 %— | — | 4,2 K RON | |
| 81 | 81.SPEEDPOST S.R.L.▲ 82 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 26,8 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 33,3 K RON | |
| 82 | 82.BTZ BDA TRANS S.R.L.▲ 298 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 26,7 %▲ 2.836,3 % | ▲ 2.836,3 % | 89,3 K RON | |
| 83 | 83.DIANA TRANS SRL▼ 40 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 26,3 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 73 K RON | |
| 84 | 84.RONIK 91 SRL▼ 12 | Sat Borăneşti, Comuna Borăneşti, Ialomiţa | 26,1 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 550,1 K RON | |
| 85 | 85.SENTE MIRUNA S.R.L.▲ 325 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 26 %— | — | 10,4 K RON | |
| 86 | 86.GRY BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.▼ 41 | Sat Cosâmbeşti, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 25,9 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 14 K RON | |
| 87 | 87.HOLZ LOGISTIK S.R.L.▲ 440 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 25,9 %— | — | 49,9 K RON | |
| 88 | 88.BTN AGRO GRAINS S.R.L.▲ 306 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 25,7 %▲ 12.735 % | ▲ 12.735 % | 75,2 K RON | |
| 89 | 89.FAN TRANS GENERALE S.R.L.nou | Sat Miloşeşti, Comuna Miloşeşti, Ialomiţa | 25,6 %— | — | 184,4 K RON | |
| 90 | 90.SANBIC SRL▼ 25 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 25,5 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 91 | 91.TRANS NĂSTASE S.R.L.= | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 25,2 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 30,7 K RON | |
| 92 | 92.ICODAV SRL▲ 120 | Sat Smirna, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 25,2 %▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 134,3 K RON | |
| 93 | 93.MARVALTRANS S.R.L.▲ 134 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 25,2 %▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 19,5 K RON | |
| 94 | 94.RAINBOW TRANS S.R.L.▲ 287 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 25,1 %▲ 2.660,4 % | ▲ 2.660,4 % | 562,5 K RON | |
| 95 | 95.MTK DISTRIBUTION S.R.L.▲ 71 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 24,6 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 148,4 K RON | |
| 96 | 96.EXCLUSIV INFINITY TRANSPORT S.R.L.▼ 22 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 24,6 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 195,9 K RON | |
| 97 | 97.MXM TRANSPORT SERVICE S.R.L.▼ 68 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 24,4 %▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 19 K RON | |
| 98 | 98.EUGEN AYA S.R.L.nou | Sat Borăneşti, Comuna Borăneşti, Ialomiţa | 24,4 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 99 | 99.MARY DAV-BAL S.R.L.nou | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 24,2 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 100 | 100.STEFANESCU COM SRL▼ 76 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 24 %▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 254,1 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Ialomița
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
544 firme · 499,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
30 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
34 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
12 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
8 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
55 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
3 firme · 988,2 K RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
9 firme · 884,5 K RON
CAEN 5210
Depozitări
2 firme · 762,8 K RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
14 firme · 565,2 K RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 519,6 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 1,1 K RON