Top 100 firme — Construcții, Harghita după angajați în 2013
1.076 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.629. Pragul de intrare în top este 10, iar liderul atinge 1.001.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IRIS SERVICE CIUC SA= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1.001▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.IMPEX AURORA SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 178▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 22,3 K RON | |
| 3 | 3.FUNDAMENTA SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 133▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 591,8 K RON | |
| 4 | 4.ING SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 107▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 8,9 mil. RON | |
| 5 | 5.MULTIPLAND SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 101▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.VIADUCT SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 96▼ 18 % | ▼ 18 % | 249,2 K RON | |
| 7 | 7.HARBAU SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 77▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 38 K RON | |
| 8 | 8.BAU-PARTNER SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 68▼ 15 % | ▼ 15 % | -2 mil. RON | |
| 9 | 9.MACOPS SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 53▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 39,3 K RON | |
| 10 | 10.TECTUM COMPANY SA▲ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 53▲ 6 % | ▲ 6 % | -966 K RON | |
| 11 | 11.TRIGA SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 50▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 4 K RON | |
| 12 | 12.FARKAS-CONSTRUCT SRL▲ 68 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 40▲ 207,7 % | ▲ 207,7 % | 15,7 K RON | |
| 13 | 13.HVS CONSTRUCT SRL▲ 121 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 40▲ 400 % | ▲ 400 % | 84 K RON | |
| 14 | 14.HIDROTRAN SRL▼ 3 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 39▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 87,9 K RON | |
| 15 | 15.CONSTRUCTII MARCU SRL▼ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | 35▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 61,7 K RON | |
| 16 | 16.LASZLO-CONSTR SRL▼ 3 | Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 35▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 63,8 K RON | |
| 17 | 17.STRAVIA GROUP SRL▼ 2 | Sat Goagiu, Comuna Avrămeşti, Harghita | 34▼ 15 % | ▼ 15 % | 202,2 K RON | |
| 18 | 18.GHECONSTAR SA▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 33▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 11,4 K RON | |
| 19 | 19.HUROM-BUDA SRL▲ 598 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 33— | — | 39,8 K RON | |
| 20 | 20.GOLD INVEST MANAGEMENT SRL▲ 168 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 33▲ 450 % | ▲ 450 % | -571,3 K RON | |
| 21 | 21.XINDEX ECO SRL▲ 26 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 31▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | -115 K RON | |
| 22 | 22.TERMOLANG SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 300,0% | 0,0% | 41,6 K RON | |
| 23 | 23.BAYER CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 30▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 663,4 K RON | |
| 24 | 24.Z & Z PIRO SRL▲ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 443,6 K RON | |
| 25 | 25.B & B TRANSINVEST SRL▲ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 303,4 K RON | |
| 26 | 26.CSALAJ SRL▼ 10 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 28▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 67,6 K RON | |
| 27 | 27.BERT-CONSTRUCT SRL▲ 23 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 28▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 33,3 K RON | |
| 28 | 28.INSTHAR SA▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 224,4 K RON | |
| 29 | 29.INSZER SRL▼ 8 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 25▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -343,2 K RON | |
| 30 | 30.HAMERLEMN 2004 SRL▲ 42 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 25▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 400,7 K RON | |
| 31 | 31.TECTUM IMPEX SRL▲ 16 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 24▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 510,6 K RON | |
| 32 | 32.HERA CON-STRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -398,9 K RON | |
| 33 | 33.LARENO-FA SRL= | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 230,0% | 0,0% | -69 K RON | |
| 34 | 34.PFLASTER 2006 SRL▼ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 23▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | -97,3 K RON | |
| 35 | 35.ATLAS SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 142,2 K RON | |
| 36 | 36.BAYER STRADA S.R.L.▲ 98 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 22▲ 175 % | ▲ 175 % | 45,3 K RON | |
| 37 | 37.GLOVER CONSTRUCTS SRL▲ 13 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 155 RON | |
| 38 | 38.DEZVOLTARE URBANA SRL▼ 1 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 220,0% | 0,0% | 18,3 K RON | |
| 39 | 39.MONOLIT NEW SRL▼ 15 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 22▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -251,4 K RON | |
| 40 | 40.BAU-MEISTER SRL▼ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 25,6 K RON | |
| 41 | 41.FORMA-CON SRL▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 206 K RON | |
| 42 | 42.AQUA PROVIDEBIT SRL▲ 575 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 21— | — | 353,2 K RON | |
| 43 | 43.CIVIL-INDUSTRIAL CONSTRUCTION SRL▲ 145 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 21▲ 250 % | ▲ 250 % | 9 K RON | |
| 44 | 44.ELECTRO-BETA SRL▼ 2 | Municipiul Topliţa, Harghita | 200,0% | 0,0% | 3,1 K RON | |
| 45 | 45.BAUHAUS-ENTER SRL▲ 53 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 20▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 280,5 K RON | |
| 46 | 46.NARVA SRL▲ 571 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 20— | — | -765,2 K RON | |
| 47 | 47.GEO-TECH SRL▼ 5 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 46,5 K RON | |
| 48 | 48.BAU-CONS BALINT SRL▲ 569 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 19— | — | 90,8 K RON | |
| 49 | 49.PANORAMA GREEN SRL▼ 16 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 19▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 124,6 K RON | |
| 50 | 50.CON-INTER SA▲ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 6,6 K RON | |
| 51 | 51.KVADRUM AXIS SRL▲ 21 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 9,5 K RON | |
| 52 | 52.KOLDIT-BAU SRL▼ 10 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | -76,3 K RON | |
| 53 | 53.INSTEL SRL▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 170,0% | 0,0% | -147,4 K RON | |
| 54 | 54.H.J.-ZID-IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 111,8 K RON | |
| 55 | 55.SIGAPRESS SRL▼ 36 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 17▼ 50 % | ▼ 50 % | 19,5 K RON | |
| 56 | 56.WIKEND FOREST IMPEX SRL▼ 9 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 439 K RON | |
| 57 | 57.TIGRA-WILL SRL▼ 3 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 170,0% | 0,0% | 93,9 K RON | |
| 58 | 58.FERNER BAU SRL▲ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 38,6 K RON | |
| 59 | 59.LORD-COM IMPEX SRL▲ 75 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 17▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | -57,6 K RON | |
| 60 | 60.EAST-WEST BAU SRL▲ 12 | Sat Mereşti, Comuna Mereşti, Harghita | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 9,1 K RON | |
| 61 | 61.INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL▲ 101 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 17▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 15,4 K RON | |
| 62 | 62.VIASTRADA SRL▼ 3 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 6,1 K RON | |
| 63 | 63.BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL▲ 125 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 17▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 66,4 K RON | |
| 64 | 64.FORTAT-HAUSE SRL▼ 10 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 1,6 K RON | |
| 65 | 65.COM-TUR SRL▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 150,0% | 0,0% | 55,1 K RON | |
| 66 | 66.UNICONS SRL▼ 38 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 15▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 15,7 K RON | |
| 67 | 67.VAJNI CONSTRUCT 2008 SRL▲ 420 | Sat Plăiesii de Jos, Comuna Plăiesii de Jos, Harghita | 15▲ 1.400 % | ▲ 1.400 % | 362 RON | |
| 68 | 68.CO-MOD SRL▼ 9 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -588 K RON | |
| 69 | 69.CONSTRUCTIA BENEDEK SRL▲ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 140,0% | 0,0% | 37 K RON | |
| 70 | 70.ELECTRIC-INST SRL▼ 4 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 50,8 K RON | |
| 71 | 71.TRANSTRADE CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 232,8 K RON | |
| 72 | 72.ELCOMEX SRL▲ 17 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 93,9 K RON | |
| 73 | 73.START-DUO SRL▼ 19 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 56 K RON | |
| 74 | 74.GITA IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 18,8 K RON | |
| 75 | 75.FUXIA L & E SRL▲ 5 | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 130,0% | 0,0% | 20,5 K RON | |
| 76 | 76.BENZOT-HAR SA▼ 37 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 13▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -904,4 K RON | |
| 77 | 77.BERDIA SRL▼ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 10,5 K RON | |
| 78 | 78.VILL - SERVICE SRL▼ 19 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -60,8 K RON | |
| 79 | 79.IMBILDCO SRL▼ 13 | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 185,1 K RON | |
| 80 | 80.BUILD STAY QUALITY SRL▲ 82 | Sat Dârjiu, Comuna Dârjiu, Harghita | 13▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 19,1 K RON | |
| 81 | 81.BARTOS-MATE CONSTRUCT SRL▼ 22 | Sat Secuieni, Comuna Secuieni, Harghita | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 7,7 K RON | |
| 82 | 82.COMMODUS BAU SRLnou | Sat Voşlăbeni, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 13— | — | — | 10,4 K RON |
| 83 | 83.LIFT SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 120,0% | 0,0% | 152,3 K RON | |
| 84 | 84.NOVATHERM SRL▲ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 247,5 K RON | |
| 85 | 85.LUKACS ALPIN'S SRL▲ 13 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,5 K RON | |
| 86 | 86.CONSTRUCT-INSTAL SRL▲ 22 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,6 K RON | |
| 87 | 87.MDENES CONSTRUCTIE SRL▼ 7 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -18,7 K RON | |
| 88 | 88.CSO MONTAGE S.R.L.▲ 20 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 29,7 K RON | |
| 89 | 89.EMOKE CONSTRUCT SRL▲ 123 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 12▲ 140 % | ▲ 140 % | -53,1 K RON | |
| 90 | 90.TRANSAL SRL▼ 1 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -113,2 K RON | |
| 91 | 91.WASSERKLARUNG SRL▲ 526 | Sat Frumoasa, Comuna Frumoasa, Harghita | 11— | — | -41,4 K RON | |
| 92 | 92.FANMIS-CSERE SRL▲ 6 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 110,0% | 0,0% | 55 K RON | |
| 93 | 93.PETREID CONSTRUCT SRL▲ 524 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 11— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.TALAVILL SMART HOME SRL▲ 24 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 84 K RON | |
| 95 | 95.RED DOME SHELTER SRL▲ 213 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 11▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 113,2 K RON | |
| 96 | 96.ANDEZIT GROUP SRL▲ 2 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 110,0% | 0,0% | 2,9 K RON | |
| 97 | 97.ROYALS EXPERT SRL▲ 520 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 11— | — | -148,5 K RON | |
| 98 | 98.CONLOC SERV SRL▲ 20 | Sat Voşlăbeni, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 39 RON | |
| 99 | 99.SZELECONST SRL▲ 35 | Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 13,8 K RON | |
| 100 | 100.COMAREN SRL▲ 517 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 10— | — | 6,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Harghita
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
115 firme · 628,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
434 firme · 591,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
21 firme · 265 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
101 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
85 firme · 85 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
54 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
57 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
20 firme · 27,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
19 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
7 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
8 firme · 973 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 477,4 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 252,2 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 202,4 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 84 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 36 K RON